Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

cześć dziewczynki :) dzisiaj odsypiałam weekend do 11 i w koncu się wyspałam. Przez to L4 dawno nie wstawałam przed 7 a w sobotę zajecia mi sie zaczeły i trzeba było odespać :D Godzine próbowałam sie dodzwonić do kliniki do której skierował mnie mój gin na badania prenatalne i w końcu udało mi sie umowic na czwartek. Już ne mogę sie doczekać :) Motylek cieszę się że już poczułaś maleństwo :) Nikamo gratuluję chłopca :) Mala gratuluje dziewczynki :D Summer wiesz powiem Ci szczerze, że specjalnie nad tym się jeszcze nie zastanawiałam. W szpitalu na ochojcu jest fajnie (ładnie, kolorowo, człowiek nie czuje sie jak w szpitalu, bardzo miła atmosfera i pięlegniarki uczą jak ochodzić sie z dzieckiem, np. jak kapac itp) ale w razie komplikacji nie maja specjalnej aparatury dla maluszka i musiałoby być wywiezione w inne miejsce.... Musze porozmawiac z bratową ona jest po 2 porodach jeden wlasnie w tym szpitalu a drugi o ile sie nie myle w kolejowym. Na pewno mi cos doradzi :P A Ty już wiesz gdzie chcesz rodzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydra, no ja tez wiem, ze przy pierwszym nie jest to grozne, - to podobno zalezy jaka krew odziedziczy malenstwo - w dzisiejszych czasach ten zastrzyk immunoglobuliny po porodzie daje mozliwosc bezpieczenstwa nastepnej ciazy ale troche sie zastanawiam nad tym co przeczytalam - moze to chodzi o nastepne ciaze? zapytam gin. w czwartek http://www.baby-shower.pl/CIAZA/Porady/Konflikt-serologiczny-zmora-przyszlych-matek.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi mówił lekarz, że przy peirwszym dziecku nie ma problemu, zresztą w czwartek idę do lekarza z wynikami badań żółtaczki i grupą krwi mojego męża więc się wszystkiego dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no duzo mialam do czytania hihi na dzis wstalam o 8 , zreszta ostatnio wstaje o 8 ale powiem wam ze jak usne przed 22 tak spie jak zabita, no chyba ze siusiu i gdybym nie musiala wstac o 8rano to pewnie spalabym do 10 ehhhh ani z szyjka ani z konfliktem serologicznym pomoc nie moge... o do cukrzycy, no to niezle ze moga miec ja rowniez szczuple dziewczyny.;/ co do ruchow Dorotka, to wszytsko zalezne jest od dziecka, ostatnio czesto zarowna ranem po poludniu jak i wieczorem czulam ruchy a teraz malec wiecej buszuje w nocy bo gdy sie przebudzam to czuje malenstwo...takze jak mu sie zaczhce to wygnie sie bardziej i czuje sie takiego jakby kopniak a jak nie to sa male ruchy ktorych az tak bardzo nie czuc, przekreca sie itd. takze nie ma co sie martwic, kiedy dzidzia bedzie juz na tyle duza ze miejsca malo bedzie to i ruchy beda czestsze i i bardziej wyraziste hehe:) summer to podli rodzice no, teraz cie denerwowac...nu nu a ja wlasnie mysle co by tu na obiad wyciagnac, chyba krokiety wyciagne z zamrazarki... co do usg to ja mam je miec teraz w 21 tyg a co do czestosci usg w czasie ciazy to bedzie drugie..;/ myslalam zeby isc prywatnie do ginekologa ale jak mam dac 100f za wizyte to wole cos za to malenstwu kupic niz na darmo kaske wydawac jesli nic mnie nie trapi... a wogole wczoraj bylam na zakupkach, superrrr kupilam sobie dwie bluzeczki z dlugim rekawem dlugie(roznego wzoru), dwie z krotkim rekawem, jedna koloru turkusowego z serek, dluga za brzusio a druga zielonkawa ale w rozne motywy kwiatowe, swiecace itd, glofik w turkusowe paski zakrywajacy brzuszek, taka bluze szara ze sciagaczem i rozszerzana na brzuszek akurat , taka fajnie opieta jest aaa no i spodnie zwykle dresowe po chalupcee i czapy na glowe, taki berecik jakby na drutah robiony pomaranczowy i czarna czapa z daszkiem plus szalik roznokolorowy(na uszy nachodzi hehe) ale sweterka zadnego nie bylo buuu to co najbardziej mnie interesowalo no coz moze cos znajde w moim guscie bo tak to wszytsko jakies nietoperzowate a ten wal materialu mnie wkurza pod kurteczka:( i wyobrazacie sobie ze kupilam to wszystko za 32f, takie tam przecenki byly H&M i innych sklepach ehh i to nie byly ciuchy ciazowe;/ o maly daje znac o sobie ehh moge ak siedziec i sie wczuwac ale musze isc cos do jedzonka zrobic bo pierworodek sie jesc domaga:) wpadne pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej brzuszki:) Ja dopiero po śniadaniu, tak mi się dobrze dziś spało;) a to coś dziwnego bo od początku ciąży mam kłopoty ze snem! Weekend udany, wybrałam się sama na miasto na pieszo no i... nie mam żadnego krwawienia ani plamienia!!! tak się cieszę chyba najgorsze już za nami, łożysko się podniosło!!:) za 2 tyg wizyta to się jeszcze upewnimy czy na pewno wszystko już ok Summer ja też będę rodzić sama:) Gratuluje chłopców i dziewczynek:) Strasznie chcielibyśmy już wiedzieć,że by móc powoli kupować bo tutaj rzeczy są albo różowe albo niebieskie!! Nikamo 18cm wow jaki już duży!!! Mnie tez piersi bolą czasem gorzej niż na początku, nie lubię ich dotykać nawet jak prysznic biorę, takie wrażliwe są:( Muszę się jeszcze pochwalić,że w końcu udało mi się kupić spodnie ciążowe:) :) :) i spódniczkę nawet:) Dzidziusia jeszcze nie czuje nawet smyrania:( ale lekarz mówił,że pózno poczuje bo mam łożysko na przedniej ścianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Dziewczyny czy Wam tez jest tak niedobrze i macie zgagę? Cokolwiek teraz zjem mam taki niesmak i tak mnie meczy zgaga że juz nie wiem co robic...Bleeee!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo moja babcia mi mówi, jak się ma zgagę to dziecku włosy rosną hahahaha niezłe co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha mi tez tak mowiono, pewnie pod koniec ciąży to prawda bo tez sie ma zgage, ja tez czasem mam ale jem wtedy migdaly troche pomaga ale nie zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna się uśmiać z niektórych tych zabobonów, ale generalnie ja mam rzadko zgagę :) na szczęście. ale opowiem wam, że dziś rano poszlismy z moim M na badanie krwi, musi mieć w końcu oznaczoną grupę krwi, mój M - 1,96 cm wzrostu, kawał chłopa a na igłe taka reakcja, że płakałam że śmiechu :) " prosze pani, czemu taka duża igła? ale żeby pani odrazu trafiła, itp. beczka śmiechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie czy można jakoś zmienić pseudonim? bo jakoś mój chciałabym jednak zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie baboliki> Moja koleżanka też mówila o tych zabobonach. Ona jak była w ciąży nigdy nie miała zgagi i wszyscy wokół niej mówili,że urodzi dziecko bez włosków. Śmiała się bo chłopczyk urodził się z bujną czarną czuprynką. A tak apropos włosów ja urodziłam się bez włosków :) i przez kolejne 2 lata nie miałam! Rodzice się zamartwiali, chodzili po lekarzach aż nagle po 2 latach zaczęły mi rosnąć. Później ( do tej pory_) miałam takie gęste,że każdy mi zazdrościł :) Ale historia jest nieciekawa. Co do szkoły rodzenia to ja już się zapisałam. Zaczynam od stycznia. Przy szpitalu w którym chce rodzić nie ma szkół rodzenia w szpitalu tylko indywidualnie położna jeździ do osoby.Grafik ma pozapychany. Usg połówkowe będę miała w 21tc. Lekarz mi mówił,że najlepiej robić pomiędzy 20 a 22tc. Mam pytanie do kobietek, które mają już dzieciaczki. W jakim najlepiej proszku dla baby prać ciuszki niemowlakom. Ja dostałam troszkę ubranek od bratowej i chciałabym je sobie przeprać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydra hehe dobre ale chlopa to masz wilekiego hoho, moj panikuje na widok dentysty i jak sie dowiedzial ze ja zrobilam sobie 2 zabki bez znieczulenia toooo powiedzial zem zglupiala aaaaaa i ze on nigdy bez a zawsze Z, hehe wogole to najpierw trzeba go tam zaciagnac haha biedaczek i wczoraj tak rozmawialismy o tym i o wym i o porodzie zaczal gadac ze on pierwszy raz to moze i by zaryzykowal ale drugi raz wiedzac jaki bol to w zyciu i podziw ze ja tak nastawiona jestem, ze sn chce ehhh te chlopy co do piersi, to wlasnie cos mnie znow zaczely strasznie bolec wrrr brodawki powiekszone, zylki ale to normalne... haha zgage tez mialam, i nie wiem dlaczego bo obzerac sie nie obzeralam....dobry zabobon bo takiego nie slyszalam:) i jakos mi zimno, kuzwa taki zmarzluch sie zrobilam ze to paranoja, kiedys to ja zawsze najbardzej ze wszytskich rozgrzana, inny w swetrach a ja w koszulce a teraz, oo juzogrzewanie wlaczylam;/ ale przesadzac nie ma zamiaru... znajomy kupil mi wielka mleczna czekolade z duzymi orzechami i rodzynkami i tak wcinam czasem po kawalku ehh teraz wlasnie tez...ide zrobic sobie kawke zbozowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badka wyproboj proszku Loveli, powinnas byc zadowolona, proszek dzidzius podobno trudno sie wyplukuje z ubranek...dobry jest tez jelp badz bobas ale to wszytsko od skory dzieciaczka zalezy ktory mu proszek podpasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wiadomo jak cos chcesz teraz przeprac, to najleiej wybierz jeden proszek i juz tym wszystkie ciuszki, pozniej jak cos to bedziesz wiedziala ze ten proszek albo sie sprawdza dla dzidzi albo nie:) mozesz tez uzywac plynu do plukania jelp np. i ustawiac na podwojne plukanie w razie co aby wszytsko dobrze wyplukac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek wydra buhahaha usmialam sie widzisz jakie te nasze chłopy:) nikamo wiesz mnie tez czasem zgaga meczy a od początku ciąży mam taką kwasote w ustach że zawsze żuję gumę albo jem jakies cukierki nawet teraz. nie jest to za fajne:( też słyszałam historie o tych włoskach:) Ja do szkoły rodzenia też już jestem zapisana na styczeń. Na moich nienormalnie wielkich piersiach też widze wyraźne niebieskie żyłki tuz pod skórą. ach i jeszcze słowko do nika34: popraw sobie stópkę kochana bo dwa razy wyskakuje Ci skąd i wiek chyba, w każdym razie coś tam sie powtarza. A ja dziś mule w łóżku mam wolne i na nic nie mam ochoty, oj ale zamuł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Wazka85 a ja odwrotnie, w domu się zrobiło 20 stopni a ja ciągle wietrzę;-) No ale fakt że jak się długo człowiek nie rusza to jakiś sweter musi naciągnąć:-) Co do proszku badka to najpopularniejsze są w Polsce Lovela i Jelp. Niestety tanie te proszki nie są,a to dopiero początek takich wydatków. Ciuszki dla niemowlaka muszą być prane w min,60 stopniach ale myślę że będziesz je musiała jeszcze przed marcem odświeżyć, to nie musisz ich teraz tak torturować. Niestety ciuszki bardzo się niszczą od tego wiecznego prania i prasowania ale co zrobić. Z mojego doświadczenia mamy alergika uprzedziłam się do Loveli, uczuliła synka. Piorę więc ciągle w Jelpie i staram się nie kupować tych proszków tej marki wzbogaconych w zmiękczacze i jakiekolwiek dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach zapomniałam! wazka85 przypomniała słusznie: wszystko obowiązkowo się 2 razy płucze-od razu taką funkcję w pralce należy rozpracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Babolki :) aale dziś od rana mam cudownie, moje maleństwo wynagradza chyba mamusi tę męczarnie z leżeniem i od rana co jakiś czas śle mi kopniaczki :) do tej pory czułam raz na dzień, a i nie zawsze....a dziś kopniaczek jeden za drugim - cudne uczucie :) natka23 - super,że wyszłaś już ze szpitala, teraz tylko dieta i kontrole i luzik :) ze mną też leżała dziewczyna,która leciała na dwór palić, nie dosć że truła dziecko, to jeszcze na koniec dostała zapalenia oskrzeli- MASAKRA z takimi kobietami... skoro mówisz,ze podusia fajna, to też sobie zafunduję, tymbardziej,że cały czas leżę i nie wiadomo, czy wogólę będę mogła chodzić :( wazka85 - no niestety, albo i stety choroby atakują i chudych i tych grubych, niezależnie od kilogramów hehe więc trzeba sie zawsze pilnować michalka26 - suuuuper , cieszę się razem z Tobą,że możesz już wędrować i nie masz plamień.....wiem niestety co to znaczy..co do ruchów, to rzeczywiście przez przodujące łożysko poczujesz je później, ale najważniejsze,że już wszystko dobrze u Ciebie Nikamo74 - musisz zwrócić uwagę od czego ta zgaga i tego unikać...ja uwielbiam kabanosy,ale niestety zauważyłam,ze po nich pali mnie ogniem-więc nie jem. Jesli jest bardzo uciążliwa, to mozesz kupić w aptece chyba ranigast-ale lepiej zapytać- ginka mi mówiła,że można w ciąży stosować, ale nie wiem czy to ta nazwa na 100% badka-na poczatku prałam w jelpie, a po dwóch miesiącach vizir sensitive...nie kupujcie czasem "dzidziuś" miał taki intensywny zapach,że musiałam synka w nocy przebrać z tych ciuszków bo poprostu dusił... Co do USG to już miałam chyba z 8 - ale u mnie to specyficzna sytuacja....teraz wizyta będzie w 19tc, ale też przyspieszona, bo miałam iść w 21tc Do szkoły rodzenia zapisałam się jak byłam w ciąży z synkiem - poszliśmy 2 razy i na tym koniec..hehe było bardzo dużo par, duszna, mała sala- i poprostu była to dla mnie męczarnia..a jeszcze przy tym jak wykonywałyśmy ćwiczenia to faceci siedzili na krzeełkach i się gapili - mi to akurat przeszkadzało,żeby gapili się na moje oddychanie i "wygibasy" haha A teraz o ie lekarz stwierdzi,że będę mogła rodzić SN to wynajmę sobię położną - kosztuje to 600zł ale masz swój pokój i kobiete, która siedzi tylko przy Tobie i mówi co i jak i przede wszystkim pomaga- a to bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a o tym podwójnym płukaniu ciuszków nigdy nie słyszałam :) i nie robiłam tak....ale na szczęście synek nie miał na nic uczulenia, oby i teraz nie było z tym problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula aż Ci zazdroszczę tych kopniaczków;) już nie mogę się ich doczekać:) Co do leżenia to mam nadzieję,że i u Ciebie wszystko wróci do normy i trochę będziesz mogła się ruszać, trzymam kciuki Dziewczyny kurcze fajnie macie z tymi ciuszkami od znajomych i rodziny, my wszystko musimy niestety kupić a ceny tutaj mnie powalają cienkie body 15 euro, kaftanik 16!!! masakra przeraziłam się trochę wczoraj Muszę z mamą pogadać, pracuje w Niemczech a tam jest połowę taniej niż tu My zrezygnowaliśmy ze szkoły rodzenia Jakoś to do mnie nie przemawia na początek będę miała mamę to wszystko mi pokaże:) Wazka mój m też kawał chłopa a jak ma iść do dentysty to biedaczek od rana ma rozwolnienie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenka119
Jeju ja też się nie moge doczekać kopniaczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wydra119
no i coś mi sie miesza z tymi loginami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja strasznie nie moge doczekać się ruchów, kopniaków itp. :) ciekawe jakie to uczucie :) dla nas pierwszy raz które zostaną mamą pewnie to strasznie dziwne a zarazem piękne uczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka, nika, mamula - dziekuje za informację. Zakupię na próbę Lovele i zobacze. Oczywiście będę musiała przed marcem przeprać porządnie i poprasować. A teraz chce je odświeżyć bo tam skąd przyszły ciuszki wszyscy domownicy palą papierosy i mimo wszystko ja je czuje nawet na ciuszkach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez kupiłam sobie ostatnio spodnie, w końcu udało mi się kupić takie jakie chciałam:-) W szpitalu w którym będę rodziła jest szkoła rodzenia i kosztuje tylko 100zł a u Was jak to wygląda cenowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi niestety pozostało dłużej jeszcze czekać, jak narazie jedyne odczucia to fakt, iż czasami jak leżę na boku wiem gdzie w danym momencie jest malenstwo :)ale w czwartek idę do lekarza więc się uspokoję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×