Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Nikamo naturalne metody sa skuteczne;) nie wiedzialam o tym dokad nie zaszlam w ciaze jedna i druga, tak to niggdy w zyciu nie wypilabym mleka z miodem i czosnkiem fujj a teraz popijam jak herbatke , powiem szczerze ze nic mi nie dolega ale wypic ta mieszanke co jakis czas wypijam, i duzo soku z cytryny lubie pic , a kiedys jak juz cos mnie wzielo raz na ruski rok to wolalam cos lyknac , jakas witamine c badz ssac nizli np. plukac sola bo co to da zawsze tak mowilam hehe..a i jeszcze czlowiek jak sie poczul zle to nie zapobiegal ale czekal az sie zytuacja rozwinie haha teraz dmucha sie na zimne;) a synek tez mi bardzo malo choruje, czasem jakis katarek uff no i teraz ta biegunka krotka co byla, raptem pare dni dziwne (odpukac w niemalowane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra spadam wziasc sie za robote, musze na zakupy na ebay zarobic hehe wpadne pozniej ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio mam tez problemy ze spaniem. Jak sie zbudze na siusiu to pozniej czesto mam problemy z zasnieciem. Polozyłam sie no to wtedy maluch zaczal tez kopac a jak skonczyl to nawet nie wiem kiedy zasnelam. Juz dosc mocno kopie, boje sie co to bedzie za kilka tygodni. Ktos z Was mowil o bolu nog. Mnie juz szlak trafia, bo mnie tez bola, troche lepiej bylo jak sie powalilam noga na M, ale juz ktoras noc z kolei, nawet w dzien, mam nadzieje ze ten magnez pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio mam tez problemy ze spaniem. Jak sie zbudze na siusiu to pozniej czesto mam problemy z zasnieciem. Polozyłam sie no to wtedy maluch zaczal tez kopac a jak skonczyl to nawet nie wiem kiedy zasnelam. Juz dosc mocno kopie, boje sie co to bedzie za kilka tygodni. Ktos z Was mowil o bolu nog. Mnie juz szlak trafia, bo mnie tez bola, troche lepiej bylo jak sie powalilam noga na M, ale juz ktoras noc z kolei, nawet w dzien, mam nadzieje ze ten magnez pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja :) mamula pieski prawdziwe słodziaki przypomnij kochana jaka to rasa bo nie pamiętam a wiem że gdzieś już pisałaś :) mój mąż bardzo ciekawy co do snu to widzę że sporo nas tu z tym problemem :( nigdy nie miałam problemów ze snem a teraz jak się w nocy obudzę do toaletki to się wiercę z boku na bok a nawet jeśli usnę to czuję jakbym cały czas była na pół śnie ciągłe czuwanie:( co do szczepionki to na świńską grypę ja się nie sczepię za bardzo się obawiam ich eksperymentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie czy ktoras z was miala robione badanie AFP? Odebralam wyniki ale nie spojrzalam ze na nich nie ma wpisanych norm. Wizyte u lekarza mam dopiero 29 pazdziernika a chcialabym wiedziec czy wszysto jest ok. Jestem w 19 tyg ciąży , mój wynik 43,16. Jesli ktoras z was to miala robione prosze napiszcie jak to u was wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już po spacerku:-) połaziłam troche po lesie, piesio się wybiegał, same plusy:-) Przyszły mi wczoraj ciuszki, które kupiłam w zeszłym tygodniu:-) cudowne:-) wszystko takie malusieńkie i słodkie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z tych bardziej pesymistycznych rzeczy zapomniałam napisać, że zauwazyłam dzis nowe rozstępy, czyli juz się utwierdziłam, że to całe smarowanie najróżniejszymi specyfikami nie daje zadnych efektów:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dołączam się do grona mających problemy ze spaniem:( Kładę się po 12, niby zmęczona jestem a wiercę się do 2 albo 3 w łóżku!! kiedy już uda mi się zasnąć, budzę się co godzinę, pół i znów problem z zaśnięciem!! i tak całą noc, dopiero jak m wyjdzie do pracy o 8 zasypiam jak dziecko i śpię do 11:) i tak od samego początku ciąży mam A dodam,że nie czuję jeszcze ruchów dziecka więc będzie jeszcze gorzej...będę jak zombi normalnie!! Mamula psiaczki przesłodkie, pewnie skusili byśmy się na jednego gdybyśmy byli w Pl Badka mam nadzieje,że ominą Cie te tabletki, znajoma brała i na początku czuła się strasznie mnie lekarz też nimi straszył ale na szczęście jest już ok Wazka jeżeli siedzisz w domu to raczej ryzyko jest małe, no chyba,że jakaś epidemia będzie, więc myślę,że nie warto ryzykować, zwłaszcza,że nie wiadomo czy jest to 100% bezpieczne w ciąży Co do wagi moja też niestety pędzi w górę, do 4 miesiąca nic a teraz 3,5 do przodu!!! no i slodkie niestety zaczęłam jeść, normalnie jak widzę ciastka to cała zaśliniona jestem:( i czekolada..... Byłam wczoraj u gina, miałam robioną cytologię bo infekcja wróciła ze wzmożona siła i to już o dwóch dniach po odstawieniu tabletek!!masakra jakaś! Usg będziemy robić dopiero za dwa tygodnie:( i dalej nie wiem co tam siedzi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wszystkim:) Mam jeszcze pytanie, dla doswiadczonych na forum;) co mam zabrac ze soba do szpitala ? kolo 16 sie wybieram, brrr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michałka przerąbane z tymi infekcjami, ja póki co mam te globulki a wizyta w poniedziałek więc zobaczymy co gin powie, a Ty jakich globulek używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała, szlafrok, koszule do spania,bieliznę, kapcie, klapki basenówki pod prysznic, kosmetyki, sztućce, kubek, wodę, cos do jedzenia bo to co w szpitalu pewnie nie wystarczy, coś do czytania żeby czas szybko zleciał, witaminki, ręczniki no to chyba tyle z podstawowych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka brałam już canesten globulki i maść kilka razy a ostatnio gyno-daktarin - jest okropny cały czas wylatuje tłusta maż fujj Wczoraj znów dostałam trzy globulki canestenu ale tymczasowo, gin czeka na wynik cytologii bo już sam nie wie co powoduje te infekcje Mała nie mam pojęcia, nigdy nie byłam w szpitalu Super,że się decydowałaś tam się Tobą w końcu porządnie zaopiekują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z wrazenia nie pamietam Waszych wpisow choc je czytam;) Odnosnie infekcji, grzybicy to Ja stosowalam masc Dafnegin przez 5 dni i ogolnie rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała nie bój się, krzywdy Ci tam nie zrobią, dokładnie Cię przebadają i będziesz spokojniejsza. To ja mam jeszcze cos innego jakiś Pimafucin i Nystatyne, stosuję to zamiennie, ale śluzu mam po tym trzy razy więcej niż normalnie miałam, ciągle coś ze mnie leci, pewnie się oczyszcza:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej mała trzymam kciuki! 🌼 ja dzis ostatni dzien chorobowego, przeziebienie sie uspokaja, wiec chce wykorzystac ten wolny dzien i upichcić coś dobrego na obiad, a tekze mam w planie drożdżowe rogaliki, mąż mnie prosił o pączki ale nie za bardzo mi w smak smażenie czegoś w głębokim tłuszczu wiec wole rogaliki upiec w piekarniku. tylko tak ciężko z domu sie wywlec:( A do polskiego sklepu mam dobre 15 min piechotą, no potraktuję to jak przymusowy spacer:) Nie mam wagi w domu, ale mysle ze juz bedzie jakies 4 na plusie, jestem widocznie okrąglejsza, szczegolnie na buzi, czego nie chce, no ale niestety nie da sie uniknąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, Ja tylko na chwilę się witam, bo zaraz biorę się za obiad. Dopisuję się do osób, które mają problemy ze snem. Kładę się pomiędzy godz. 22 a 23. Niestety nie moge odrazu usnąć. Później chodze siku 3 razy w nocy. M jak wstaje do pracy pomiędzy 7 a 8 to znów nie śpię, a spanie zaczynam jak wyjdzie i śpię do 10/11. Ostatnio cały czas od rana słysze wiercenie poniżej w lok.usługowym (pomimo, że mieszkam na 3 pietrze), więc różnie z tym spaniem jest.Dzisiaj zaczeli już po 7 i tak oczywiście przez cały dzień:( Nika-dzięki za informacje. Ja staram się odpoczywać i bardzo nigdzie nie wychodzić. też mieszkam na 3 pietrze bez windy i jak dojdę do domu to nie moge oddechu złapać:( Ze stresem to jest różnie. Czasami sama sobie go wprowadzam do zajęć dnia:) Ale powiedziałam dość. Zaczełam więcej czytać i słuchać muzyki relaksacyjnej. No i oczywiście mysleć pozytywnie. Moja babcia powtarza, że wiara czyni cuda! i tego sie trzymam. A tu jeszcze wazna informacja z tej stronki co Kotunia podała: "Skurcze macicy – mogą się rozpocząć w 2-im trymestrze ciąży. Im ciąża jest większa – tym częściej może pojawić się objaw „twardnienia macicy” – inaczej stawiania się. Jeżeli tych „stawiań” jest 10 -12 na dobę – jest to stan fizjologii (są one nieregularne i niebolesne). Jeżeli jednak ilość ich się zwiększa – zgłoś się o poradę do swojego lekarza - gdyż mogą zagrozić Twojej ciąży (mogą być wstępem do porodu przedwczesnego)." Buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Babeczki Mała trzymam kciuki , będzie dobrze , ja jak szłam pierwszy raz do szpitala to ryczałam jak bub , było dobrze może to nie hotel 5 gwiazdkowy ale są tam dziewczyny z takimi samymi problemami jak TY . i jest wesoła i jesteś pod dobrą opieką , też Cię wyciszą i będziesz spokojniejsza o maleństwo same pozytywy , głowa do góry brzuch do przodu i do usłyszenia . Mamula gdzie masz fotę z psiakami ja też chcą zobaczyć :) u mnie też waga idzie w górę nawet dziś nie stawałam na wagę aby sie nie dołować do końca mam 4,5 na plusie i z czego ?, z 3 kostek ptasiego mleczka dziennie , już sobie wydzielam bo co to będzie później. Ruchy już czuję wyraźnie , rzadko bo rzadko ale są jak kopnie to aż się wszystko w środku rusza , na zewnątrz nie czuję , maleństwo kopie na dole raz z prawej strony raz z lewej a czasami smyrnie chyba paluszkami w pęcherz . Ja na razie nie robiłam zakupów ani dla siebie , ani dla maleństwa , myślę o spodniach jeansach ale rurkach , nie wiecie czy są teraz w ofercie w H&M ? serdecznie pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała trzymamy kciuki wszystko będzie ok:) Dziewczyny ja mocno z innej beczki mam pytanie !!!! może któraś z was może polecić jakieś dobre strony na których mogę poćwiczyć angielski gramatykę słówka w necie tego pełno ale szukam czegoś dobrego sprawdzonego może któraś się uczyła w taki sposób !! po studiach czuję że szybko mi ulatuje wiedza a szkoda :( chciałam sie zapisać na jakiś kurs ale w okolicy brak a teraz jeździć gdzieś daleko mi się nie uśmiecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała, współczuję Ci bardzo, ale jestem pewna że w szpitalu zaopiekują się Tobą porządnie, chłopaki zrobią co trzeba :P i Twoje zmartwienia się skończą. Tego Ci życzę :) A jak już będziesz w szpitalu to czasem nie przejmuj się i nie zamartwiaj smutnymi historiami zasłyszanymi od innych dziewczyn. Każda ciąża jest inna. U Ciebie będzie dobrze! Kobietki pisałyście o infekcjach. Ja ostatnio brałam macmiror i o dziwo po nim mam na razie spokój. Lekarz mi zabronił jeść słodycze, bo one przyczyniają się do infekcji, no ale jak tu sobie odmówić łakoci. Tak więc codziennie podjadam po troszku, koniecznie coś czekoladowego :) Jeśli chodzi o spanie, to ja też niestety budzę się w nocy. Chodzę spać około 12 w nocy bo inaczej nie zasnę. A rano wstaję około 10-11. W nocy zaliczam na razie 2,3 wyjścia na siku. A dzisiaj jeszcze obudziłam się o 2 i chciało mi się jeść, więc zrobiłam sobie kanapkę. Ehhh, a gdzieś to czytałam żeby sobie szykować kolo łózka jakąś przekąskę bo może nas obudzić głód, ale myślałam że to w późniejszej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie jest savana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala, w szpitalu Ci krzywdy nie zrobia, pomoga ... bylam tam juz 3 razy ... nie jest moze przyjemnie i lozka najwygodniejsze nie sa (u nas w dodatku skrzypia) ale mozna wytrzymac ... czego sie dla malenstwa nie robi:) mi przybyl kolejny kilogram ... wiec juz tylko 2na minusie jestem :) slodyczy dalej nie jem ... nie ciagnie mnie specjalnie ... mam ochote na chipsy, ale tych maz mi nie chce kupic, bo mowi ze niezdrowe i dziecku zaszkodza ... a sama sobie nie kupie, bo za daleko mam do sklepu no i musze duzo odpoczywac ... ehhh dzis ide do lekarza i mam miec usg polowkowe ... jakos wczesnie je mam w porownaniu z Wami, bo dzis jest 18t4d ciazy u mnie.najwyzej pozniej bedzie jeszcze raz. boje sie tej wizyty ... brzuszek tez mi sie stawia ... problemy ze snem mam od poczatku ciazy, spie bardzo czujnie ... a od niedawna zasnac nie potrafie w nocy, a jak juz zasne to zaraz sie budze. trzymajcie kciuki za ta moja wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja tylko na chwilkę.. mała- nie wiem, czy przeczytasz to jeszcze przed wizyta w szpitalu.. pamiętaj kochana,,żebyś nie powiedziała czasem,że skrócła Ci się szyjką i lekarz nie reaguje na to..czy coś w tym stylu, bo powiedzą,że bez skierowania Cię nie przyjmą - musisz powiedzieć,ze jestes w tym i w tym tygodniu i dziwnie ciągnie Cię w szyjce.....alboze brzuch Cię boli, niestety taka jest Pl rzeczywistość - przyjmują "nagłe" przypadki, bo inaczej jak to coś nienagłego to odeślą Cię z kwitkiem... zdjęcia piesków są na 209 str. a rasa to posokowiec bawarski oki znikam, bo mój Mati czeka,aż mu pomoge samochodzik składać z klocków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i odpowiednio sie Toba zajma w szpitalu, trzymam kciuki :) Michalka chyba jestesmy jedynymi ktore jeszcze nie czuja ruchow dziecka :( juz sie nie moge doczekac. U mnie taka paskudna pogoda ze lezalam w lozku do 13 haha zwlaszcza ze moj m spi po nocce to bylo sie do kogo przytulic :) Ja ma usg dokladnie za tydzien, moze dzidzia pokaze co tak kryje miedzy nozkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam problemy ze spaniem, najczęściej budzę się ok. 7 i leżę, leżę. Spać chodzę pomiędzy 22 a 22.30 bo podobno najlepiej regularnie. Wczoraj czułam się koszmarnie, jak słoń ciężko było mi się podnieść z kanapy, myślałam, że mnie rozsadzi. Dzień wcześniej wieczorem wypiłam moją ulubiona herbatkę ziołową a potem do kibela i było ble. Herbatki już nie lubię. Jeszcze jedno, jak u Was z apetytem? Jak jem ok.10 na śniadanie jogurt i dwie pajdki chlebusia a potem nic. Prawie do 16 nie czuję głodu co u mnie jest nienormalne. Mama tak od kilku dni, przed M. udaję, że jem więcej bo mój gin. jak idziemy na wizytę a ja jestem w "przebieralni" to go wypytuje co jadam, jak często, czy wymiotuję itd. Jakby mi nie wierzył ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina ja jem co dwie trzy godziny bardzo małe porcje, w szpitalu powiedzieli mi, że w ciąży nawet jak nie czujemy głodu w takich odstępach czasowych trzeba cos przegryźć żeby maluszek cały czas miał dostarczane wartości odżywcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej my już po obiadku-skromnie dieta to dieta;-) dziś tylko zupa ale musiałam poprawić śledzikiem...kurcze jednak apetycik mam:-( no nic dopalę jabłkiem... więc Tina mnie niestety głodzik trzyma i widze to na wadze buuu Michałka musiałas miec źle dobrane tablety, ja tez brałam jedne, drugie i w końcu po posiewie ginka mi dała tak jak zosi macmiror i teraz zobaczymy co to dało. Podobno skuteczne (czytałam w necie) ale też dlatego zarzucam słodycze bo podobno się przyczyniają grzybicom. Krismam ja gdzies m-c temu kupiłam rurki w H&M, hm śmiesznie bo nóżki chude a tu taaaki brzuszek;-) ale zgrabnie Gosiaa daj znak jak po usg. No i juz czuje małe ruchy (no wreszcie) nawet po parę razy dziennie ale to taaaakie deeeelikatne że jejku;-) Mimo wszytsko miłe, przypomina mi że tam takie maleństwo jest i się wzruszam. Mała trzymam kciuki, oczywiście dobrze napisały dziewczyny idziesz i mówisz że masz ogólnie krótką szyjkę, rozwarcie i do tego właśnie źle się poczułaś. A w szpitalach nudno i mało urodziwie ale za to prawdziwi praktycy tam pracują. Niestety nigdzie nie znajdziesz lekarzy z takim doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×