Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

ważka, śliczny brzusio, mój jest podobny, tak mi sie wydaje, lubię patrzeć na niego w lustrze:) dziś czuję się trochę lepiej, póki co głowa nie boli:) a na obiadek będę miała rybkę smażoną, ziemniaczki i surówkę z kiszonej kapusty:) już się nie mogę doczekać miłego popołudnia buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisman dzieki ,, a co do cukru, kurcze chyba w 20 tyg sie to badanie wykonuje, ale ja tego w pierwszej ciazy nie mialam i teraz to nawet nie wiem, dowiem sie no ale to ja juz nie wiem, czy szczuple osoby tez moga miec problemy z cukrem??? Asiulek fajny widok nie:) ja to teraz tylko pod prysznicem siedze, z wanny zrezygnowalam(a raczej czeka na naprawde) i juz sie tak przyzwyczailam ze do wanny nie wroce.....fajnie jak woda po brzuszku splywa hehe ale pierdoly pisze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do 4d to od chyba 18 do 25 tyg jest najlepiej, bo dzidzia mala i cala widac....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm Krismam u mnie w przychodni badanie na obciążenie glukozą się robi pomiędzy 22 a 26 tym tygodniem. Ale jesli cos jest nie tak-na przykład zwykła glukoza we krwi wyskoczy duża to juz wcześniej lekarz powinien reagować. Poza tym z tego co wiem to ryzyko zwiększa znaczne tycie w ciązy, nie wolno się więc obżerać no i odwrotnie jak się dużo tyje to jest to czasem objaw cukrzycy. Taka ciążowa cukrzyca mija zaraz po ciąży ale czytałam że potem te osoby częsciej zapadają na zwykłą cukrzycę. Jeśli się dobrze czujesz i przyrost wagi masz w normie to uważam że nie ma powodów do niepokoju i możesz poczekać z badaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki:) Wazka słodki ten twój brzuszek:) Dziś jestem jakaś "nie do życia":( nic mi się nie chce, cały dzień leżę To chyba stres przed jutrzejszą wizytą u lekarza Musi mi wypisać zwolnienie na kolejny miesiąc i boje się,że będzie robił jakieś problemy Taka głupia sytuacja bo w Irlandii nie ma L4, kobiety normalnie chodzą do pracy:( jest bardzo dużo poronień przez to:( zawsze jak jedziemy na usg tyle kobiet wychodzi zapłakanych:( A w mojej pracy nie mają stanowiska dla ciężarnej no i jest problem Nikt nie wie co ze mną zrobić Pracować jak przed ciążą nie mogę bo cały czas muszę dzwigać, przenosić itp a w mojej zagrożonej ciąży nie za bardzo Zwolnić się nie mogę bo zostanę bez kasy i macierzyński tez nie będzie mi przysługiwał... no i tak się martwię co to będzie...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalka nie martw sie na zapas skoro jesteś w zagrożonej ciazy to lekarza obowiazkiem wrecz jest wypisanie Ci zwolnienia bez Twojego ponaglania. Nie wiem jak jest tam u Ciebie, ale przecież ten lekarz to chyba też człowiek? wiec napewno bedzie dobrze :) Tak sie napatrzałam na brzuszek Wazki ze zaraz sama sobie zrobie takie zdjecie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważka moj brzusio jest troche mniejszy:) wogole to wydaje mnie sie ze nic po mnie nie widac, ale zauwazylam ostatnio, ze co nie którzy ludzie przesuwaja sie, robia miejsce czyli widac:) Odnośnie picia pytałam, bo mi woda zbyt nie podchodzi, ale widze ze to kwstia indywidualna:) michalka bedzie dobrze, Ja przed ostatnia wizyta tak sie zeschizowalam, ze teraz biore na wstrzymanie:) Ktoras pisała o tym, ze jak lezy na boku to obok jakby brzuszek lezal, też mam tak:) Musze naskarzyc na siebie bo jestem na siebie zla:( Dzis sie "przeforsowalam" biegalam caly dzien, po czym na koniec jak sie zamachnelam z cieżkim workiem ze smieciami to, az mnie brzuch zabolal i na mysl, ze moglo to zaszkodzic poryczalam sie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika dobrze mówisz, że za jakiś tydzień lub dwa wyniki mogą być gorsze. Właśnie ze względu na zwiększoną objętość krwi. Na razie nie ma co się przejmować. Lekarz powiedział, że od ostatniej wizyty ok. 3 tyg temu znacznie mi się macica powiększyła :) Ważka ładny brzusio :) Ja mam minimalnie mniejszy. Mówił też, że badanie na glukozę ok. 22 tygodnia będę robić. Mała odpocznij teraz trochę więcej. Dzidzia dała znać, że mam za dużo biegała. Ja miałam wczoraj to samo z przypływem energii. Niby się ją ma ale trzeba pamiętać o dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie ja też jestem marcówką , chciałam wstawić tabelke ale coś mi nie chce wejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie ja też jestem marcówką , chciałam wstawić tabelke ale coś mi nie chce wejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalka trzymam kciuki za ciebie na jutrzejszej wizycie, wiem dokladnie o czym mowisz bo tu w Szwecji tez o zwolnieniach nie chca slyszec nawet. Ja co prawda nigdy nie potrzebowalam ale mam kolezanke ktora tez teraz jest w ciazy i ma naprawde ciezka prace, jest pokojowka w hotelu - zapieprz caly dzien a do tego dzwiganie ciezkich workow z brudnym praniem itp .. lekarz jej powiedziala ze zwolnienie ewentualnie w 8 m-cu . Moim zdaniem przegiecie, co innego chodzic do biura ale taka ciezka praca fizyczna ? Skonczylo sie niestety na tym ze zwolnila sie z pracy bo padala na pysk i naprawde zle sie czula. A dlaczego twoja ciaza jest zagrozona? Sorry ze pytam ale dolaczylam niedawno i nie ze wszystkim jestem na biezaco! Do tego jest teraz w domu moj maz (jest marynarzem i w domu jest 4 tyg a potem 4 tyg na morzu i jestesmy z Maksem sami) Jak pojedzie na pewno bedzie wiecej czasu na komputer, teraz staramy sie spedzic razem jak najwiecej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VECTRA78 witaj:) Kurczę nie sądziłam,że nasze grono jeszcze może się powiększyć a jednak nowe ciężarówki ciągle dołączają;) super Oby tylko więcej się udzielało bo tabelka pęka w szwach a wpisów na forum mało.... Dziękuje kochane za wsparcie:) Jakoś i tak ciężko z tym wszystkim i tak żle i tak niedobrze ehh oby do marca Karro współczuje koleżance tu jest dokładnie tak samo jak dla mnie szok, trzeba wybierać między pracą a dzieckiem bo nie zawsze ciąża przebiega książkowo i czasem trzeba przystopować aby ją donosić Ach ta ich selekcja naturlana....:( Wkurza mnie to bo pracujesz kilka lat na kontrakcie, płacisz składki a pózniej jeszcze problemy!! A z moja ciążą były problemy od samego początku, od 5 do 12 tyg ciągle krwawiłam, spędziłam w łóżku 2,5 miesiąca Powoli zaczynam trochę się ruszać, gotować, sprzątać ale nie wyobrażam sobie wrócić do pracy fizycznej!! Dziecko najważniejsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje :) nie wiem gdzie ale 3 wagi nie moga sie mylic :P wiesz ja tez jestem bardzo wysoka to u mnie dodatkowych kg nie widac tak bardzo ale licze ze ich jeszcze duzo przybedzie bo mi sie przydadza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja mam dzis tylko krotkie pytanie- czy Wy rowniez odczuwacie od czasu do czasu takie krotkie,dziwne klucia w kroczu. Rany,mam nadzieje, ze nie jest to objaw skracajacej sie szyjki...juz mam stracha! Milej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelle bez paniki :) ostatnio co prawda już tego u siebie nie zauważam, ale miałam to samo co Ty chyba do 14 czy 15 tc i powiem Ci, że nawet przed ciążą czasem miewałam te dziwne jakby "ukłucia" i to takie dość silne ale bardzo króciutkie także myślę, że nie masz się co martwić ale możesz zapytac przy okazji lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalka26- ja juz panikuje,bo pierwsza ciaze w wiekszosci przelezalam wlasnie przez skracajaca sie szyjke. kurde, jutro musze przyspieszyc wizyte u lekarza, bo mam dopiero za 1,5 tygodnia termin, a do tego czasu na pewno nie wytrzymam w nieswiadomosci:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savanna- w sumie to czuje to tylko podczas chodzenia, ale wiesz jak to jest u kobiet w ciazy. straszne z nas panikary:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem wiem ja sama pytam mojego gina o różne rzeczy, które mnie niepokoją jak sie później okazuje zupełnie niepotrzebnie a sam lekarz czasem się ze mnie smieje :P Ja tymi ukłuciami się nie martwie, wszystkie wyniki mam ok i widać w moim przypadku te ukłucia są zupełnie normalne więc mam nadzieję że Cię trochę uspokoiłam :) Ja ostatnio tak spanikowałam że wybrałam sie do chirurga, zaczęłam podejrzewać u siebie zapalenie wyrostka ten więc skierował mnie na usg jamy brzusznej a okazało się ze miałam zwykłą niestrawność :P trochę mnie kosztowała ta "moja panika" no ale cóż... też wolę dmuchać na zimne - dziudziuś najważniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Savanna uśmiałam się z tej niestrawności:) no ale tak to z nami ciężarówkami jest;) Kamelle mam jutro wizytę to zapytam lekarza o te kłucia Tylko nie wiem czy mi coś poradzi bo tu ciążę prowadzi lekarz rodzinny!! najwyżej wyśle mnie do ginekologa Od tygodnia pobolewa mnie brzuch na dole, dziś musiałam wziąć nospe bo normalnie bolał jak chodziłam Mam tylko nadzieję,że to nic grożnego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie wczoraj rano strasznie nagle brzuch zabolał jak robiłam sobie śniadanie to aż sobie kucnęłam żeby przeczekać aż przejdzie.. to było coś w rodzaju skurczu i to tak bardzo nisko... też nie wiem jak to sobie tłumaczyć, ale juz czuje sie dobrze i czasem coś tam mnie zaboli. Mama mnie uspokaja że w ciąży różne dziwne rzeczy sie dzieją i nie są groźne np. własnie bóle brzucha. Jak dochodza plamienia to wtedy nalezy się martwić... Ale jej to łatwo mówić bo ona ma już to za sobą :P Dobra ja uciekam spać bo jutro mam trochę latania po urzędach dla odmiany i muszę wcześnie wstać :P Dobrej nocki Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porrane uściski dla brzuszków! Jestem pierwsza;-) Ale nie dziw znów wstałam o 6stej rano-synek nie chce juz tyle spać, nie przekonało go to że jest ciemno, mokro i zimno;-( A dziś zaczynam 5ty m-c! Szok. Witam nową marcówkę Vectra78 nie przejmuj się tabelką, po prostu kopiujesz i wklejasz,a jak się nie udaje to na razie daj spokój -chyba że chcesz to Cię wpiszę, podaj tylko jakies dane. Savanna rety! ja bym Cię w życiu nie posądzała o stan błogosławiony, deska jak się patrzy;-) Ale to pewnie przez to że wysoka jestes i szczuplutka. Poza tym tak to juz jest że szybciej widac kolejne ciąże. Kiedyś oglądałam program w którym instruktorka fitnessu pokazywała jak rozchodzą sie mięśnie po ciązy, na trwałe robi się luka między mięśniami brzuszka na grubość dłoni. Kamelle ja tez miałam takie kłucia ale parę tygodni temu-bolesne jak szlag. Wiesz to chyba nie jest szkodliwe, nawet jeśli to szyjka się odzywa. W poprzedniej ciąży miałam te kłucia pod koniec i to straszne a do końca miałam szyjkę 5 cm! Jak kamień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika mojego synka tez trudno przekonac zeby jeszcze pospal , ale na szczescie ostatnio spi "az" do siodmej. Czasem uda mi sie jeszcze pospac z pol godziny jak mu nawrzucam zabawek do lozeczka :P wiec nie jest zle. Savanna no faktycznie gdzie te 8 kg ?? Szczuplaczek z ciebie, tylko pozazdroscic! Milego dnia dziewczyny, my zaraz jedziemy do ikei po szafke na buty i posciel .. mam nadzieje ze w srodku tygodnia nie bedzie tyle ludzi, bo w weekendy to zawsze jest masakra Michalka powodzenia u lekarza, 3mam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Brzuszki jesiennie:) U nas taki piekny dzień ze tylko n agrzybki na spacer a nie do pracy buuuu!! Vectra witaj :) Savanna Ty jesteś jak trzcinka nie wiem gdzie Ci te kilogramy poszły??? Ja przy Tobie jak słoniatko:) Tez mam takie kłucia ale nie panikuje to chyba normalne ,gin kazał mi zarzywac magnez jak cos takiego bede miała. Moj M juz dzis po operacji ,poskładali mu wczoraj nożke wiec jeszcze musze na Niego czekać pare dni,a dzis ma urodziny i musi je Biedaczek spedzic w szpitalu!! Ja już nie moge doczekac sie jutrzejszej wizyty u gina zeby odwiedzic maluszka:) Dziewczyny i mam pytanie czy Wy szczepicie się przeciw grypie? Bo sama nie wiem co robic ,nigdy tego nie robiłam ale teraz w ciazy sie zastanawiam> całuski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o widze że ktoś jeszcze wstał:-) karro mój synek normalnie śpi do 7:30 ale już drugi raz mi się zbuntował i to własnie jak się pogarsza pogoda-deszcz go budzi?? Wyczytałam że po roku dziecko powinno spać ok. 10 godzin w nocy (mój spał 11), a w dzień dwa razy po godzince ( mój spał po 1,5 godziny) Chyba już wyrósł i musze mu skracac drzemki ;-( Niakamo co do szczepienia myślę że lepiej pytać lekarza, sama nie jestem przekonana-szczepienie jest zawsze ryzykowne a neistety nie do końca skuteczne-tak szybko mutują te wirusy. Za to kazałam się zaszczepic mojemu m, a on mi zakazał łażenia po sklepach -teraz ludzie tylko prychają. Dziewczyny jesli macie włączony tv, dzis na dwojce mają być najczęściej zadawane pytania na porodówkach... Co do róznych kłuć mnie ostatnio złapał taki nerwoból w klatce piersiowej-bolało tak że nie mogłam oddychac, musiałam się położyć na prawym boku. Gdybym była panikarą myślałabym że to serce ;-) Chyba powoli nam zaczyna brakowac magnezu a ja zaczęłam znów popijac kawkę;-( wypłukuje magnez ale bez niej nie mam siły do tego mojego smerfa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas1ek ten przyplyw energi jest zdradliwy:( dzis mam szlaban i leniuchuje:) Savana moj brzuszek jest troche wiekszy, a w stopce mam -1kg:) vectra hej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×