Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Koja tak wyczytalam w skladzie i ogolne opinie o bebilonie i wynika ze jest najlepszy :P Ja sama go nie uzywam, ale wiele rzeczy czlowiek dowiaduje sie pozniej z tym ze ja na Bebiko nie narzekam :) A co do wieczornego posilku mysle ze smialo mozesz mu podac kaszke na noc. Obydwoje sie wyspicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariskam
fajnie jest co nie? :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Savana, ja nie patrzyłam jakos szczególnie na skład ale cieszę się że bebilon ma dobrą opinię. najpierw próbowałam bebiko, ale cos mu nie podeszło. Myślałam że do smaku musi się przyzwyczaić i próbowałam pare razy ale w ogóle go nie chciał a bebilon od razu łyknął, hmmmm cwane te dzieciaki:)))) Chyba spróbuje z tą kaszką.... nawet kupiłam ostatnio jakąs.. chyba nestle, no cóż zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koja dzieciaczki maja rozne smaki :) ja zaczynalam od NAN1 ale pojawily sie u nas zielone kupki. Czytalam ze przy tym mleku moze takbyc ze wzgledu na to ze duzo jest w nim zelaza, ale niestety doszla wysypka :P Bebiko tez niekazde dziecko toleruje czy lubi, a jak karmilas piersia i bebilon tak jak zapewniaja jest najbardziej zblizone to powinno tez najbradziej podejsc :) a zreszta.. ja nie wiem czym te szkraby sie kieruja :D Wazne ze w ogole pije z checia to mleko modyfikowane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nici z dyskucji? szkoda liczylam na jakies urozmaicenie wiecoczoru :D W takim układzie lece sobie zrobic kolacje :) za 20min M wraca z trasy to przestanie mi sie nudzic. Moze znajdziemy powod do nowej sprzeczki :P Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczko, skoro ogladasz nasze zdjecia, to chyba masz dostep na nasze konto na nk!? zle wnioskuje? ale komentuj, bo strasznie zabawna jestes!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savanna, ja ciągle karmie piersią, to mleko modyfikowane to wprowadziłam po to żeby od czasu do czasu móc smyka z babcią i z butla zostawić:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariskas
wnika ale jestes wnikliwa tak zgadza sie ktos musi wam kilka slow prawdy napisac a nie slodzic sobie tylko :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do bebilonu to u nas w szpitalu tym wlasnie dokarmiali szkraby. mnie nie chcialy pielegniarki powiedziec, jakie mleko daja, ale moja psiapsiula tak je naciskala, ze wyspiewaly!!! mowily, ze wszystkie poczatkowe mleka sa super. M byl w drodze z PL z moja mama, a ona pedzila mi kupic pare rzeczy, zebym na weekend nie zostala o niczym, gdyby pokarm nie przyszedl. :) u nas w sobote zamykaja sklepy, na glucho o 17, i bujaj sie do poniedzialku!!! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urocza jestes, wiesz? ale humor mi raczej poprawiasz, wiec pisz dalej! swoja droga, wkleilam poki co tylko jedno zdjecie, klamczuszko jedna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koja wiem pamietam :) Chyba przed jakas impreza czy weselem sie pytalas jakie mleko polecamy :P i super ze karmisz :) datego mysle ze jeden posilek kaszki to dobry pomysl. Nie Ty jedna karmiaca dokarmialabys swoje malenstwo a mysle ze jeden posilek nie zaszkodzi :) A przynajmniej troszke sobie dychniesz chociz w nocy Dobra kobitki lece juz na stowe :P jak zwykle strone odswiezylam ehh... juz nie odswiezam! wylaczam! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzieki dziewczyny za plan. to ja podobnie zrobie.mniej wiecej 3 razy butla,obiadek,deser i piers na noc-ile razy bedzie chcial.ale znow nam sie normuje i tylko o 4 rano wola o piers. savanna,ale ci Arturek duzo wypija soczku.ja mojego nie moge zmusic do picia-bo sie topi w tym piciu:(na razie lyzeczka podaje,jakos idzie.normalie to wode mu daje,ale jak sok dalam to efekt byl ten sam-dlawienie sie. koja-ja chyba z dwa ,trzy razy dalam malemu kaszke przed snem.tak lyzeczke ugotowalam i wlalam do mm. no nie bylo szalu:(wstawal i tak w nocy..a mam normalna kaszke-bezsmakowa.bo niby gluten mozna juz wprowadzac jak sie karmi piersia. dzis mu tez dalam kaszke z mm ok.19.30(wypil 160ml) i teraz chcial znow piers.i zasnal i zobaczymy,czy obudzi sie grzecznie o 4. ale dzis byl marudny-zeby ida pelna para i ma podwyzszona temperature. wnika-a ty co podajesz do picia?i ile ci maly wypija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecznie parze herbatke owocowa, a jak na gwalt potrzeba rano (nad ranem) to do 150 ml daje pol lyzeczki rumiankowej z HIPPA. przez caly dzien wypija mi mala butelke, czyli okolo 150. mysle, ze wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to moze tez sprobuje z jakas herbatka owocowa... a wasze malenstwa same wolaja o picie?czy dajecie im tak jak wam sie podoba. moj jeszcze nigdy nie wolal o picie-no chyba ze bylo goraco i o piers wolal-pare minut possal i nie chcial wiecej-to wiedzialam,ze pic mu sie chcialo. ale tak jak przejde na butle hmmmm skad ja bede wiedziec,ze mojemu malemu chce sie pic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja daje miedzy posilkami, tak dwa trzy razy. david jest asertywny, jak nie chce to nie wezmie smoka, a jak chce mu sie pic to, to tak jak juz pisalam, symuluje kaslanie. czasami nawet jak je obiad czy kaszke na kolacje, tez kaszle wiec przerywamy posilek i popija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariskas
Dziewczyny już wam pisałam że moim marzeniem jest zostać nauczycielką .Teraz kiedy moje marzenia nie nadążają za rzeczywistością mogę się wyżyć na tym forum :) .Przepraszam za swoje głupkowate odzywki, wymyślanie niestworzonych historii .Jestem taka samotna (pije 4 szklankę wina ) i może dlatego bierze mnie na takie zwierzenia :( Wybaczcie mi :) . Winika wnikliwa jesteś nie dałaś się podejść :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saskiana bedziesz wiedziala kiedy mu sie chce pic...masz mniej wiecej jego plan dnia, pory snu i jedzenia, wiec jak sie z nim pobawisz bardziej intensywnie, lub bedziecie na spacerze i to on sam bedzie dawal Ci gesty ze mu sie chce pic Kazdy maluszek jest inny i innaczej to pokazuje, ale Ty jako mama napewno wpadniesz na to szybciej niz myslisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja karmię piersią i na noc daję też tylko pierś. W dzień próbujemy różnych pokarmów, tak w okolicach południa i za jakiś czas będę próbować wyeliminować właśnie o tej porze posiłek mleczny. Z piciem gorzej jest u nas. Marta nie wie co ma robić z tym co pociągnie z butli ... więc po prostu wylewa to z siebie. czasami jak uda się Jej wypić 30ml (pewnie ze 20ml zostaje w brzuszku a reszta na śliniaku) to jestem z Niej dumna :)Na razie próbuję samą wodą, ale może zakupię jakieś herbatki owocowe i spróbuję Jej parzyć i podawać ... może szybciej się nauczy o co chodzi :) Marta też za dużo nie gaworzy ... za to robi bańki ze śliny i pierdzi ustami jak szalona ... wszystko wkoło jest mokre ... no i ćwiczyć krzyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaaa a moze jej woda nie smakuje? Artur robi identycznie z herbatka jablkowa. Nienawidzi jej i pociaga z butli i wszystko wypluwa i potrafi tak wypluc cala butelke. Saskiana ja Arturka musialam przyzwyczaic do soczków bo nie chcial ich pic. Jak byly takie upaly to byla najlepsza okazja do tego. Nie dawalam mu nic innego jak soczekno i sila rzeczy pozniej napil sie etgo troszke bo musial :P wiem okropna jestem :D ale dzieki temu teraz uwielbia te soczki a herbatki granulowane ktore tak uwielbial poszly w odstawke i nie chce na nie patrzec :) Jedyne jakiego soku nie ubi i napije sie go jak naprawde go przycisnie to marchwiowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Savanna ja właśnie przechodzę z bebiko na bebilon i na szczęście młody żadnych krost nie ma. Saskiana ja Ci nie napiszę jak mój młody je bo teraz ma podobna fazę na niejedzenie co Arturek Savanny jakiś czas temu. Ale w nocy wciąga dwa razy po 180 ;( W dzień jak wypije 80 raz na jakis dłuzszy czas to sukces. Ale dobrze że Savanna o tym pisała to się nie martwię bo to widocznie taki okres. Tym bardziej że mój nie jest szczuplutki tylko taki pokaźny chłopak :) W ogóle zaczęło mnie irytować że każdy mówi że on jest taki wysoki jak na swój wiek i ogólnie duży. Papuchą nie jest ale z 74cm długości to ma na pewno. Koja mój przez jakaś chwilę jadł kaszkę na dobranoc ale budził się tak samo jak po zwykłym mleku więc nie będę go niepotrzebnie tuczyć. Gosia mój do wody ma długie zęby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widze to Wasze dzieci nie jedzą juz w nocy. Eh a mój 2 razy musi się dopomnieć o jedzenie. Kurcze podawanie wody zamiast u niego nie działa bo budzi mi sie co 20 min i jest głodny nadal. Może Wy coś poradzicie? To pewnie też przez to że w dzień je mało i w nocy nadrabia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas1ek mój Michaś też się budzi w nocy na cyca i tez zastanawiam sie jak jeszcze długo to potrwa. Kaszek nie daje bo nie chce go tuczyć a jest długi tak jak twój Leoś już nosi 74 . Kurcze dziewczyny jedziemy jutro na tydzień do teściów ,w weekend mają 40 lecie ślubu i nie wiem co im kupić ! Mam jeden dzień na zakupy .Na razie zamówiliśmy tort i nie mam pojęcia co dalej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo ja kaszke na noc podaje Arturkowi od kiedy skonczyl 4 miesiace. Wazy cos 8,5kg ale nie jest gruby. Jest wysoki bo nosi tez 74 w 68 juz sie nie miesci w ogole a pajacyki to niedlugo na wieksze bede musiala zmienic bo sa na styk. Czyli spodnie i bluzy 74 a jednoczesciowe rzeczy 80 :o Teraz te 74 co ma na sobie to mu sie odpinaja juz w nozkach :/ Kasiek mnie tez to irytowalo ze mowili ze Arturek jest wysoki i w ogole duzy jak na swoj wiek, ale juz na to nie zwracam uwagi. Ale z tym niejedzeniem to moze faktycznie ma tak jak Artur kiedys. Mowisz ze jest duzy czyli przyrost wagi ma dobry :) Na takiej podstawie pediatra mi powiedziala ze wszystko jest ok i nie mam sie czym przejmowac. Aha i zmien juz smoczki na te od pol roku bo moze po prostu przy jedzeniu sie meczy i potem juz nie ma sily na dokonczenie swojej porcji :) Ja zmienilam smoczki 2 tygodnie temu i powiem Ci ze tez zobaczylam poprawe w jedzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala brzuchatka, najpierw uzywałam pampers a potem przeszlam na tescowe..i te tescowe grubsze sa , na poczatku to dziwnie bylo jakby mala miala sporo nasikane hehe pozniej sie przyzwyczailam..z reszta jak sa przeceny to te pampers kupuje..co do uzytkowania to oba sa ok dla Malej... Kasiek zapewne maly tyle w nocy wcina bo w dzien mniej je...trzebabyloby sie przemeczyc z ta woda pare nocy aby to z rana wiecej zjadal to moze sie przeinaczy na dzien... a ja juz coraz wiecej wprowadzam butelke;) tzn. mala rano wcina ze 2 razy z piersi..czasem o 4 w nocy sie obudzi ale to przez to ze np. o 21 idzie spac na noc wiec u mnie nie zawsze jest wszystko co do okreslonej godziny(obiad tylko o 14, jest i o 11 i o 12 i o 13) i caly dzien zalezy jak rano wstanie.. czyli np. 'orientacyjnie' 6- piers 8-piers 10-butla 100ml 12- butla 100ml 14-obiad i piers;) 16- piers 18-piers 20 butla 22 piers i koniec;) a i w miedzy czasie owoce po poludniu no ale mowie czasem budzi sie wczesniej wiec z piersi je czesciej ale ju tak od Pn. wprowadzilam ze rano 2 razy 100ml wciaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Byłam odebrać wczoraj zabawki :) .Plan mam taki ,że będę małemu dawać po 1 zabawce na raz ,żeby mu się nie znudziły :) .Już w użyciu jest mata :) .Odgłosy mam jak na wsi :D. Tak ogólnie to miałam nie kupować zabawek którymi się na bieżąco nie będzie bawił .Jak gościu pokazał mi furę zabawek za półdarmo to zmiękłam .Nawet mój mąż sknerus chciał kupować :P . W ten oto sposób mam zastawione pół balkony zabawkami :) .Nie będzie mi do śmiechu jak będę musiała to do mieszkania wnieść pomyć i poukładać gdzieś .Kurcze ale nie wiem gdzie :/ .Teraz myślę o zrobieniu małemu pokoiku i upchaniu tam wszystkiego. Saskania ja jak młodego odstawiłam to dawałam mu jeść co mniej więcej 2 godziny( po 60 wypijał) .Nie chciał więcej . Bardzo się buntował. Po trzech dniach wypijał 150 co 3 godziny .Międzyczasie dawałam mu wodę .Nie chciał jej pić (ciekło mu bokiem ). Jednak upór i wytrwałość kluczem do sukcesu .Teraz bardzo ładnie pije :) . Mam zamiar zostać przy wodzie :) .Nie chce mu na razie dawać herbatek . Rzeczywiście jest teraz tak ,że jak nie chce to nie wypije .Jednak kiedy ma ochotę to wydulda nawet ze 40 mil .Proponuje mu wodę minimum raz między posiłkami (góra 3 razy ) .To ze względu na to ,że boje się zaparć. Jak na razie odpukać :) . Robiłam mu bilans spożycia .Wychodzi że zjada od 950 do 1170 .Lekarka jak usłyszała ,że on je tego nutramigenu aż tyle ,to była zachwycona :) Saskania czemu chcesz odstawić od piersi? Kas1ek26 Kubuś budzi się 1 do 2 razy w nocy .Myślę pogadać z pediatrą o zagęszczaniu mu mleka . Fajnie że Filipek lubi mleczko mm .Można go z kimś zostawić :) Nikamo nie pomogę nie jestem dobra w prezentach. Z tą pomarańczą to śmiechu warte . Ale się uśmiałam hehehe . Brzuchata miałam się pytać czy na bezsenność, cierpisz ale przypomniałam sobie że ty w USA. Jaaaa siedzę i piszę do was ,a tu kolumna mi się rusza .Patrzę za łóżko ,a młody ciągnie za kabel .Dałam go na matę to jak mu się znudziło zaczął chodzić po pokoju i do lampki podszedł i znów za kabel ciągnął :/ .Musimy poprzyklejać do podłogi te rzeczy i pozabezpieczać kable :/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×