Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

O to widzę że nie tylko mój wyrasta z 74 :) Nikamo a Twój m chyba też wysoki? Savanna i Ty chyba też masz ponad 170? A ja mam niecałe 160 i mój m 174 tak więc nie wiem po kim nasz syn tak rośnie? :D Ale macie racje trzeba się cieszyć że zdrowy :) Savanna kaszki nie daje bo jak dawałam to tak samo się budził jak po mleku. Na kolacje daje mleko + trochę kleiku ryżowego. Savanna jaka kszkę podajesz? Bo ja miałam z bobovity z brzoskwiniami i ostatnio hipp mleczna z jabłkami. Po tej mlecznej to wogóle miał problemy z brzuszkiem więc ja ją jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm co do prezentu na rocznice ślubu. Może coś dekoracyjnego? Ciężka sprawa. Ostatnio znajomi mieli i dostali np. śliczną narzute na łóżko ale sami o nią prosili swoich rodziców, zegar, porcelanowe filiżanki. Torcik obowiązkowo już masz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek ja mam 180cm a moj M 183cm takze ma po kim A co do kaszki ja daje z bobovity na przemian bananowa, jablkowa, brzoskwiniowa, malinowa (ta tylko raz i juz jej nie dam bo jej nie lubi). Z tym nie kupuje kaszek mlecznych bo po tym wystepuje u nas alergia pokarmowa. Na noc robie 210ml mleka i do etgo dosypuje 4 lyzki kaszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciezka sprawa z tymi wybudzeniami. Ja bym zmienila smoczki w pierwszej kolejnosci. Po kleiku ryzowym nie powinien byc glodny :o a tez niedobrze zeby sie przyzwyczajal do nocnego jedzenia bo juz nie jest taki malutki i tego nie potrzebuje. Tylko jak to zrobic jak w dzien nie je...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To na początek zmienimy smoczki bo i tak musimy jechać po nowe butelki chociaż dwie bo te co mamy to już zniszczone tym wyparzaniem. A jak kupiłam butle z nuka to mu smoczek w ogóle nie pasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasie nie przejmuj sie, taki jego urok i bedzie chłop jak Dąb:P na mojego tez kazdy , jaki on wielki i na koniec ..czym wy go karmicie a tu zong bo karmiony byl jak najbardziej 'zdrowo' i teraz rośnie mi w góre chłopak..do 2,5 latek dobil do 21kg i nadal te 21 trzyma a w listopadzie skonczy 4 lata (nigdy mu nie serwowalam podwojnych porcji , nie tuczylam go slodyczami ktore sa ale z umiarem) kazde dziecko inne jest i inne ma geny, niscy wysocy ehh gorzej jest gdy ma sie dziecko niejadka ehh.. a to bardzo stresujące jest bo kto by sie nie martwil gdyby dziecko nic a nic jesc nie chcialo:( a w rodzinie mam takie przypadki..jedna dziewczynka w wieku 4 lat wazy 12kg i wyniki ciagle sa złe..ma takie worki pod oczami..ciagle pod opieką lekarza jest i to jej jedzenie ... jeju moznaby jej jesc nie dawac a ona tylko o picie sie upomni wrrr co uważam za bezsensu to wciskanie dziecku dzien w dzien soku marchwiowego na poprawe kolorytu skóry..totalny pomarancz i wcale to tak ladnie nie wyglada:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała mi znów śpi, M wróci o 12,30 i już się doczekać nie mogę.. bo wczoraj wrócił mój wariat...prysznic etc. ahh te motylki jak wrócimy to z deczka więcej czasu dla siebie będziemy mieć i jeszcze więcej takich motylków..babcia blisko :P aaa i na dodatek M zacząl rozmowe na temat 3 dziecka:O chciałby miec jeszcze jednego chłopaka Igora ... superr ale na razie to ja cos ze soba muszę zrobić, moje pragnienia .. ..zobaczymy może kiedyś..ale góra do 30 muszę się wyrobic:P założę się że mnie trafi bo już myślę jak to fajnie by było mieć takiego małego Igorka:O mamammiaaaa i widzicie NIGDY NIE MÓW NIGDY:P więc nie mówie Lawina mialam na myśli Sawanne i jej Arturka..pomyliło mi sie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!!! jestem z kwietniówek,kiedyś udzielałam się na waszym forum. piszę do was bo mam straszny problem który mianowicie poruszyłyście,więc postanowiłam napisać,z nadzieją że coś poradzicie. A więc moja Martynka ma 4.5 miesiąca od zawsze jest niejadkiem. W ciągu 12h zjada mi max 500ml. uważam że to stanowczo za mało. W dzień z wielkim bólem i płaczem na leżąco i półśpiąco wypija mi 80ml co 3h, ale za to w nocy 2 razy się budzi i po 120ml wypija, więc ja jestem cała głupia i nie wiem o co chodzi?! od2 tygodni dodaje jej 1 łyżeczkę kleiku na noc a od 2 dni po 2 łyżeczki ale to i tak nic nie daje budzi się tak samo. Jestem już załamana wieczna walko żeby coś zjadła,mam już dosyć:( co ja bym dała zeby ona jadła mi na siedząco. co o tym myślicie??? pomóżcie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna moze jej mleko nie podchodzi w smaku..w nocy jest śpiąca więc zjada i jeszcze nadrabia a jakie dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna a jaką ma wagę? Rozmawiałaś z pediatrą o tym ? Ma jakieś alergie? Ulewa? Jakie ma mleko ? Próbowałaś innych? Może wystarczy obudzić ją dodatkowo 3 raz w nocy ? Robiłaś jakieś badania? Mój jest niedługo na mm . ? Przez dzień jada średnio .Nadrabia nocnym karmieniem zje 1 lub 2 razy po 170 mil . Szczerze powiem jak by mi nie jadł przez dzień to bym w nocy go targała do jedzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak sobie pomyslec że jakby w nocy nie jadła wogole o te 240ml zjadała by w dzien wiecej to byłoby w sam raz...a wprowadzasz małej juz cos stałego?.. Lawina WOW 170ml 2 razyw nocy nieźle moja mama tak robiła z bratem ..w dzien niejadek a w nocy zjadał bez szemrania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna od kiedy dzidziuś jest na mm? Wymieniłaś smoczki na bardziej przepływowe? Sprawdzałaś czy nie ma pleśniawek? Jak mój nie chce zjeść butli to go wezmę na ręce ,pochodzę ,odbije go ,pogadam i dale atakuje :P . W dzień tez potrafi zjeść 170 .Jednak muszę uważać ,bo mu się po takiej ilości uleje . Ostatnio mi obrzygał plecy jak go wzięłam do odbicia :( . Tak że jak zje taką porcję to go daje do fotelika i odczekuje zanim go położę na brzuszek :P .Nie chce mieć niespodzianek .W nocy po takiej dawce nie ulewa .Ciekawe to . Ważka mi tez po głowie chodzi dzidziuś .Jednak mój mąż stwierdził ,że jedno dziecko wystarczy .Na jedno ma rację .Mój kręgosłup chyba by nie wytrzymał kolejnej ciąży. Do tego dochodzi ciśnienie , znów prawdopodobnie leżenie pół ciąży ,cesarka .ehhhh ma racje nie ma co . Stwierdził ,że lepiej żeby Kubuś miał zdrową i sprawną mamę niż brata lub siostrę. Znów mi się rana po cesarce otworzyła :( .Nawet nie idę do lekarza bo nic mi nie poradzą .To już trzeci raz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pediatra odstawił mi ją od piersi jak skończyła 3 miesiące bo eksperymentował z alergią i z piersi też słabo piła ale często a teraz dostaje bebilon pepti 1 bo nutramigenu wcale nie chciała a po bebiku wymiotowała. Tak naprawdę do dziś nie wiem czy ma tą alergię czy nie. robiła zielone kupki ze śluzem strasznie schodziła jej skóra z całego brzuszka,wysypka na twarzy i szyi a na uszkach jedna wielka skorupa strupków,Ale teraz na bebilonie pepti jest ok,tylko żeby więcej jadła w dzień i będzie ok,ale za chiny nie mogę jej nauczyć. byłam prywatnie i przedstawiłam jej problem ale ona nie widzi problemu,ale ja nadal mam pewne wątpliwości co do ilości jej jedzenia. Martynka urodziła się z wagą 2,800 teraz wazy 6,500. nigdy mi nie ulewała. jaka jest norma na dobę w ml dla martysi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie ja wystawiałam swój wózek głęboki na gumetree i na olx .Na początku zainteresowanie było słabe .Później walnęłam mu sesje fotograficzną w domu . Zdjęcia mi wyszły o niebo lepsze niż na stronie producenta :P .Juz ponad tydzień nie ma go wystawionego w ogłoszeniach ,a do tej pory ludzie dzwonią .Przed chwilą dzwoniła babka z Poznania :/ .Wydawała się nieźle załamana tym że wózek już sprzedany .Trzy dni temu dzwoniła babka z Sopotu !! :/ .Dobrze że nie za oceanu :/ . Wczoraj miałam w domu mały error .Dvd przestało czytać płyty .Młody ,że to tak lekko określę ,był załamany .Tym bardziej ja . Jak M przyszedł z pracy to zaczął kombinować . Spryciarz nagrał bajkę na pamięć przenośną i podłączył do portu usb :) . Dobrze że dvd wysiadło teraz. Ostatnie dni jest na gwarancji .Ja się zastanawiam co będzie jak M da je do reklamacji .Młody chyba na kompie będzie oglądał bajki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 2 tygodni dostaje na noc kleik do mleka, a od tygodnia wprowadzam jej marchewkę i jabłuszko, dostaje 1,5h przed mlekiem no i po tym to już wogóle mleka nie chce pić omija jedno karmienie ,po prostu dziecko z kosmosu mam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna, nie wiem czy pomoge ale moze pociesze!? moj na przelomie 3 i 4 miesiaca tez nie chcial jesc. ja zapisuje od jego urodzenia, kiedy mi jadl ostatni raz a w krytycznym momencie pisalam tez ile zjadl- robie tabelke i wpisuje pory posilkow. bylo to pomocne na samym poczytku, bo jak chodzilam niewyspana to wszystko mi sie knocilo, a zalezalo mi na ustawieniu dzieciaka co 3 godziny. teraz robie to z przyzwyczyjenia i na pamiatke ;) wszyscy sie smieja ale u mnie ORDNUNG MUSS SEIN! teraz wrocilam do notatek i w czerwcu i na poczatku lipca jadl mi niekiedy 460 ml. na dobe!!!! jak byl sukces to ponad 600 ml. sie zbieralo! walka byla o kazda krople! suma sumarum, minelo mu jak reka odjal. wiem tak dokladnie w ml. bo piers odrzucil juz wczesniej i pompowalam, do kiedy sie dalo i ile sie dalo, a reszte dostawal mm. natomiast po 4 miesiacu zaczelam mu zageszczac wieczorne mleko kaszka na mleku modyfikowanym, z tej samej firmy co daje mm. to mu smakowalo i powoli zaczynal jesc mi wiecej. probuj. ja sie smieje, ze dziecko jest jak FAMILIADA, nigdy czlowiek nie wie jaka odpowiedz jest wlasciwa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa jak alergik to sie nie wypowiadam! ;) moj, dzieki B, pod tym wzgledem to ideal. obojetnie co wprowadze, zadnych plamek, krostek! ale moze inne informacje, Joanna okaza sie pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanno Powiem Ci że ja problemu też nie widzę .Młoda bardzo ładnie przybrała :) . Jest prawie na 50 centylu :) .Jeszcze jak brać pod uwagę jej wagę urodzeniową to jest wręcz imponujące ,że tyle waży :) .Dla porównania powiem Ci, że mój szkrab waży 7400 z pieluchą, a wagę urodzeniową miał 3600 . Co do ilości jedzenia to na moim mleku (nutramigenie ) pisze 1000 na dobę . Jednak ja bym się tak mocno tego nie trzymała bo mojemu też tą normę trudno osiągnąć. Jeszcze coś .Słyszałam że zdarza się że cieci alergiczne są niejadkami . Powiem szczerze ,że ja bym na twoim miejscu wyluzowała troszkę. Dobrze jest jak jest :) . Oczywiści na upartego można walczyć o dodatkowe karmienie nocne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi Marta też budzi się w nocy na karmienie ... czasami raz, czasami dwa ... ale przy dzieciach karmionych tylko piersią chyba tak może być. ja już nie wiem jak Martę uczyć picia z butelki ... smoczek już dawno odrzuciliśmy, bo go tylko gryzła i nic a nic nie ciągnęła ... teraz męczymy niekapka, ale z tym też jest problem ... bo dla Niej wszystko inne w buzi poza cyckiem służy do zabawy i nie wiem jak Ją nauczyć, że trzeba zamknąć buziaczka i ciągnąć i połykać :( spróbuję z herbatką, mam jakieś próbki to zobaczymy czy będzie chciała pić ... boję się, żeby przy wprowadzaniu pokarmów stałych zaparć nie dostała jak nie pije ... no i co będzie jak pójdę do pracy ... Ale macie duże dzieciaczki ... Marta niedawno ważyła 6,6kg ... w wzrostu to ma może ze 70cm ... spokojnie mieści się w ubranka 3-6 a niektóre to nawet za duże na Nią są ... w czwartek wybieram się do pediatry porozmawiać o rozszerzaniu diety, o mleczku modyfikowanym jakie mogłabym Jej podawać, no i o tym, że ciągle ulewa :( choć są dni, że wszystko ładnie zostaje w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna a ile ci zjada tej marchewki i jabłuszka? Ja dostałam tabele dotyczącą odżywiania dzieci. Tam pisze, że jak się podaje jedzenie w postaci słoiczków to trzeba odejmować te mil od mleka . Zagęszczanie mleka tez podnosi kaloryczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo znajoma na rocznice ślubu rodziców kupiła bilety do kina (na taki bilet można wybrać sobie film, date i godzinę seansu). Ja karmie piersią i chciałam małemu dawać na noc kaszkę. Dostał 2 razy i spał od 20 do 5, na samej piersi budzi się ok 3. A ściąganie mleczka nie idzie mi najlepiej i odpuściliśmy narazie kaszki. Zjada między 10 a 12 zupkę jak narazie słoiczki ale mam zamiar gotować (warzywka z działki) a między 16 a 18 dostaje owoce do których dokładam trochę kaszki. Zjada po pół słoiczka między karmieniami, które w dzień są co 2 godziny czasem zdarza się 2,5. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Joanna wręcz bajkowo mała przybrała:) naprawdę bardzo ładnie..możesz małej mleczko zagęścic albo po prostu jak juz bedzie jeść bardziej treściwie to bedzie dobrze bo mówisz że ze smakiem wcina;) a na opakowaniu pisze 1000 to sporo....hmm (moja max 800ml do tego obiad i owoce i czasem picie z 50ml) teraz doczytalam na opakowaniu ale to jest tylko informacja orientacyjna a reszta o dziecka zalezy.. Gosia na głoda powinna wypić co byś jej nie dała.moja np. zassała, za chwile póściła z krzywa mina ale za chwile złapała i dalej pije tyle że ją nauczyłam pić najpierw mleko ..ale na głoda najlepiej uczyć bo jak mała nie jest głodna to tez sie bawi smoczkiem , gryzie go aa i Szymka do roczku chodz raz w nocy karmiłam ..do 10 miesiaca z piersi zreszta i butelkowe dzieci widze domagaja się w nocy jedzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marchewki i jabłuszka zjada mi max 4łyżeczki i jej wystarcza. wnika- ja identycznie jak ty cały czas prowadzę zeszyt żeby kontrolować czy wypija ilościowo tyle samo. szczerze dziękuję za dobre rady,uspokoiłam się trochę i może rzeczywiście dam sobie na wstrzymanie skoro mówicie że waga jest dobra i na dobę 1000ml wypija. a powiedzcie mi jeszcze czy przyjdzie taki czas że ona zacznie przesypiać całą noc czy trzeba ją nauczyć??? dzieci same z tego wyrastają???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka85 ty jesteś z kwietniówek??? dobrze pamiętam? nasze forum coś słabo się kręci więc postanowiłam udzielać się u marcówek,tutaj zawsze jest nawijka. Powiem szczerze że całą ciąże podczytywałam marcówki bo tu zawsze się coś dzieje i są super dziewczyny które zawsze pomogą i odpowiedzą na pytanka:)) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzieki dziewczyny odnosnie rad co do picia i karmienia. bylam na zakupach i kupilam herbatke owocowa dla niemowlat.do tego niekapek.i widze zmiany.maly jest tak pochloniety niekapkiem,ze sam do buzi go pcha i pociagnie zawsze cos. ale mi sie wydaje,ze jemu sie nie chce pic,bo on jeszcze piers dostaje.i zawsze z piersi sie napije co potrzebuje. lawina-chce odstawic od piersi bo zaplanowalam sobie,ze do 6 msc chce karmic. nie wiem jak to bedzie z nocnym karmieniem-jak dlugo jeszcze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ilosci zjadanego mm: dziewczyna z innego forum mi napisala,ze to mniej wiecej powinno byc tyle ile dziecko wazy podzielone przez 10. czyli jak moj wazy 7kg to ok 700ml na dzien powinien dostawac-okolo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanno dzieci są różne :) .Słyszałam że niektóre dzieci praktycznie w ogóle nie wstawały w nocy od niemowlęcia . Inne wstają nawet do 5 roku życia :/ .Tej mamie co dziecko nie wstawało w nocy lekarz kazał budzić niemowlę na przynajmniej 1 karmienie . Te dziecko co wstawało do 5 roku życia to chciało wodę pić /sikać/przytulać się i takie tam . Różnie bywa . Ja podobno przespałam 1 noc całą jak miałam 2 lata :P .Matka moja obudziła się z wielkim strachem. Myślała, że nie żyje hehehe . Fajnie, że trochę pomogłyśmy :) Saskania powiem ci że początkowo był 2 noce dramat z butlą .Mały płakał wybudzał się :/ .Do tej pory jakoś nie mogę zdążyć z przygotowaniem butli ,żeby wszystko przebiegło sprawnie ( bez płaczu ) . Ja też miałam założenie że do 6 miesięcy będę karmić. Później chciałam dłużej . Jednak wyszło jak wyszło .Równo 6 miesięcy karmiłam . Do dziewczyn myślących o zaprzestaniu karmienia całkowicie .Teraz jest najlepszy czas na to .Moja mama odstawiła brata jak miał 8 miesięcy . Nie nauczył się pić z butli /niekapka . W ogóle nie pił już mm .Nie chciał . Cuda się działy jak mama próbowała . Takie dziecko już jest trudniej nauczyć .Oczywiście co innego dziecko ,które umie pić z butli i lubi mm. .Jednak im dziecko starsze tym większy problem z naukom . Sakania ciekawe co piszesz o wadze i ilości mleka. Nie dziwi mnie teraz że lekarka była zachwycona ilością jedzenie mm przez Kubusia :) Ok ja spadam na spacerek . Pogoda nie za bardzo .Najwyżej przetestujemu folie od spacerówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawina no fakt, też uważam że do roku jest lepiej malca odzwyczaić...mój maly juz byl nauczony pic z butli jak mial nie cale 6 miesiec(2 tyg w szpitalu jedno karmienie bo mamusia do pracy leciala na 4h ) więc odstawienie piersi obylo sie bez szwanku, nie bylo kompletnie rzadnego problemu tym bardziej że dziecko juz wiecej je innych posilków..no i wiadomo że dziecko dziecku nie równe... więc sa rózne sytuacje a to wstawanie w nocy na jedzenie , to róznie bywa...męczące jest kiedy dziecko co chwila w nocy sie budzi i jeszcze marudzi, wtedy trzeba uczyć ...ale jak raz sie budzi zje i spi to jeszcze ujdzie;) Joanno jestem z marcówek, termin mialam na 10marzec a urodzilam 19lutego;) Mala znów śpi ..ja czekam na rodzinke(szykuja sie) bo lecimy na miasto.. dziś na obiad byl chleb w jajku bo trzeba zakupy zrobić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saskiana moja dziś piła z kubka haha śmieszne to bylo jak za rączke trzymała i chyba tez niedługo zakupie tego nie kapka...np. mleka juz nie wypije bo sie najadla ale wszystko inne to moze memlać i pić byle nie ze smoczka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×