Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ania172

niepłodnośc ... POLMED Wrocław

Polecane posty

Powiedział, ze jezeli przyczyna niepłodności jest po stronie faceta, to lepiej zrobić takie badania. Powiedział, ze może w innych klinikach zrobili by zabieg beztych badań, ale on sie nie podejmuje wykonania, musi miec te badania....zeby wykluczyc czy są jakies mutacje w genach, czy przyszłe poronienia, chore dziecko itd.... Własnie tez sie zastanawiam, czy każda z was, która miałe złe wyniki nasienia, musiała zrobić te badania.... Tak myśle, ze reszte badan będzie mozna zrobic "od ręki" tylko tak długo czekalismy na tą cholerną genetyke, to tak nam wszystko wydłużyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz, mi lekarz też mowił o badaniach genetycznych, ja zapytalam czy są konieczne, po czym powiedział, że on ma obowiązek mnie poinformować, że można wykonać takie badania, że rzadko przyczyna stoi po stronie genetyki, ale, że jeśli nie potrzebuję dla siebie ich wykonać to nie są potrzebne. Więc już się pogubiłam, żeby nie okazalo się, że zacznę brac antyki a zabieg nie zostanie wykonany ze względu na brak badań genetycznych;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przyczyną waszej niepłodności też jest słabe nasienie? u nas jest bardzo złe, może dlatego dr. Polak chce być pewny, ze wszystko jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, u nas też przyczyną jest słabe nasienie a mianowicie ilość plemników 0,8mln/ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liska25 powiedz mi czy twój mąż tych ruchliwych typu A ma coś ? bo mój ma zero a B ma 45 mln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma 10 % typu a i 10 % typu b, więc to jest znacząca różnica w naszych przypadkach. Jak widać każdy przypadek jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to rzeczywiście całkiem inaczej a wiesz może czy przy zerowych typu A jest jakiś większy problem bo liczebność jest całkiem niezła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co berbera nie mam pojęcia czy ma to jakiś wpływ podczas in vitro, ale wydaje mi się, że podczas zabiegu nie będą musiały nigdzie pędzić, bo same zostaną wprowadzone gdzie trzeba:) a powiedz mi będziesz miała standardowe in vitro czy icsi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy zabiegu in vitro nie ma żadnego znaczenia ruch plemników, ilość także....także sie nie martw... a wy nie musieliście robić badan genetycznych? kurcze troche się boje, że jeżeli kazał nam zrobic takie badania to może widzi w tym przyczynę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nam nie kazał, ale byliśmy u dr Siejkowskiego, mam tylko nadzieję, że nie zmienią zdania przed samym zabiegiem;/A jak inne dziewuszki miałyście? KOnieczna ta genetyka czy też nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny my dzisiaj mamy dopiero pierwszą wizytę w Polmedzie, więc jeszcze niewiem co nam jeszcze zlecą. Bazowałam na tym, że trzy lata temu byliśmy w Invimedzie we Wrocławiu i tam nic nie wspominali o tych badaniach genetycznych. Dlatego tak wypytuje o te parametry bo może od tego zależy, chociaż my mniej więcej wiemy dlaczego mężuś ma słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbera a dlaczego zmieniłaś klinkie na Polmed? Nie byłas zadowolona z Invimedu? My tez wiemy, domyslamy sie dlaczego mamy tak słabe nasienie, powodem sa pewne problemy urologiczne. Bylismy u urologa i mielismy od niego opinie, ale mimo to dr. Polak zlecil wykonanie tych badań. Wyczytałam równiez z tego forum, że kiedys też ktoś musiał zrobic....więc juz sama nie wiem... czekamy teraz na wyniki. My mielismy wizyte z dr. Elias, ona nam wszystko wytłumaczyła, przeprowadziła wywiad i zaraz zawołała dr. Polaka i on powiedział jakie widzi szanse i jakie badania musimy zrobic. Wiem, ze na pierwszej wizycie tak jest, że przychodzi dr. Polak... a u ciebie tak nie było? Miałas tylko konsultacje z dr. Siejkowskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze jak już wcześniej pisałam jak nam powiedzieli w Invimedzie, że raczej in vitro tylko wchodzi w grę to myśleliśmy, że chcą kasę wyciągnąć. Po drugie niezbyt dobre wrażenie na nas zrobiła Pani doktor, ponieważ miała taki olewacki trochę stosunek do nas bo daleko mamy do Wrocławia a to trzeba przez miesiąc być prawie codziennie w klinice i wszystko razem się zebrało i daliśmy sobie spokój. Teraz po trzech latach zdecydowaliśmy się, chociaż niby mamy szanse też na inseminacje, ale małe i szkoda nam czasu. I zaczęłam szukać jakiejś innej kliniki i tutaj braliśmy pod uwagę Poznań lub Wrocław, ponieważ mamy prawie takie same odległości do pokonania do obu miast (ok 100 km). Niestety z Poznaniem też mamy niemiłe wspomnienia po Pani profesor, więc jak znalazłam Polmed i tak dużo dobrych opinii popartych dobrymi wynikami to się dużo nie zastanawialiśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj znac jak było na wizycie? Bo dziś macie, zgadza sie? zapytaj sie o te badania genetyczne, sama jestem ciekawa dlaczego my musimy zrobić, a inni nie. Czy już tak jest źle z nami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mam pytanko , przymierzam sie do wykonania usg 3d/4d czy któras z Was mogłaby polecić lekarza i gabinet we Wrocławiu. Nasza dzidzia ma już 16 tygodni, wczoraj bylismy na wizycie kontrolnej, wszystko jest w porządku. przewidywany termin prorodu 18 czerwca. Pozdrawiam i trzymam za wszystkie dziewczyny kciuki Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Magda, kiedyś na wizycie w Polmedzie, dr Elias powiedziała nam, że też wykonuje takie usg ale nie w Polmedzie i podała nam adres, my nie skorzystaliśmy ponieważ łapałam się już na bezpłatne badania prenatalne w szpitalu klinicznym we Wrocławiu u dr Floriańskiego. Więc możesz podpytać w Polmedzie jeśli chcesz robić u Elias albo zorientuj się gdzie przyjmuje ten Floriański (opinie ma dobre i ja też nie mam do niego zastrzeżeń). Dużo nie pomogłam, ale zawsze to jakaś podpowiedź :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m31 niestety nie pomogę ci bo nie jestem z Wrocławia zrozpaczona1984 na pewno się spytam, bo trochę mnie wystraszyłaś tym czasem oczekiwania na wizytę i wyniki i dam ci znać co i jak :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m31 ja chodzę na 3d do dr Elias/tej samej która prowadzi moją ciążę na Glinianą 40 niedaleko dworca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, Właśnie wróciłam z pierwszej wizyty w Polmedzie i jestem bardzo zadowolona. Oprócz standardowych badań, które musimy dorobić to nic po za tym. Pytałam o te genetyczne to powiedziała, że to jest dobrowolne bądź w skrajnych przypadkach słabego nasienia, a nasze określiła jako marzenie do in vitro. Teraz czekam tylko na @ i ruszamy, dzisiaj mam dopiero 6 dzień cyklu, więc pewnie co najmniej jeszcze trzy tygodnie i ok połowy marca wypadałaby punkcja. Jestem pełna pozytywnej energii i myśli, byle tak dalej i nie ma co się umartwiać bo to nic nie zmienia. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to super!!! uspokoiłaś mnie znacznie:) A mogę znać podstawowe parametry waszego nasienia?:> Ja mam nadzieję, że @ przyjdzie na dniach, jak nigdy nie mogę się jej doczekać. Masz rację trzeba być pełnym pozytywnej energii. Trzymam za was kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liska25 poniżej podaje te najważniejsze: norma - ogólny % ruchliwych: 55 > 50 % - liczba plemników mln/ml : 14 mln >20 mln - ruch postępowy (a+b): 45 > 50 % - ogólna liczba plemników w ejakulacie mln: 63 - a szybki linearny: 0 - b wolny linearny i nielinearny: 45 Pytaliśmy o to badanie genetyczne i powiedziała, że jest dobrowolne chyba, że wystąpiły jakieś przypadki chorób genetycznych w rodzinie, jakieś poronienia w rodzinie itd ale to jest pewnie też po to żeby pacjentka jakby czasami poroniła nie miała do nich pretensji tylko miała świadomość, że takie coś może się zdarzyć i nie mieć do nich pretensji. To ostatnie to jest moja opinia :-D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to super, że nie jest obowiązkowe. Teraz pozostaje nam czekać na @:)Czas jest najgorszy, wciąż na coś trzeba czekać;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie jest życie, że ciągle na coś czekamy :-) ale my trochę za długo na jedno :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liska25 mam jeszcze pytanko czy lekarz zlecił ci badanie hormonu AMH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie zlecił mi takiego badania, wszystko co mam na liście spisałam i wstawiłam wcześniej w wątku. A co to jest za hormon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest hormon świadczący o zasobie jajników i przez to się określa jakie dawki hormonów przy stymulacji stosować, ale może przez to mi zleciła że mam trzydziestkę na karku i teraz tylko z górki :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to pewnie właśnie ze względu na to, ja jeszcze 30 mam przed sobą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×