Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ania172

niepłodnośc ... POLMED Wrocław

Polecane posty

Gość jola1
witajcie Dziewczyny myślimy z M o adopcji zarodków. wiecie jak przebiega taka procedura? co jest brane pod uwagę? też leczę się w Polmedisie. nie zdążyłam przeczytać całego forum, być może mi gdzieś jest odpowiedz na moje pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey! angel - jak tam się czujesz? ja niestety się przeziębiłam i mam ok 37,8 :/ @ ma przyjść w środę i dziś delikatnie czuję się jakby miała przyjść :( więc raczej się nie udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola1
dzięki Margi- no to coś już wiem. a jeśli można zapytać jaki jest koszt AZ i ile Wy czekaliście? a koszt dotyczy 1 zarodka czy kilku- no właśnie, a jak to jest z ilością- mówi sie ile sie chce, czy dostaje sie to co akurat jest? wiem, że mam dużo pytań, ale kurczę to chyba juz nasza ostatnia deska ratunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jola a kiedy chcesz przystapic do az my tez chcemy w tym roku moze masz gg to bysmy wymienily doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola koszt AZ to ok 4500 z lekami, wizytami, badaniami i dojazdami. Sam transfer kosztuje 3500. Ja zapisałam się na listę w marcu, 2 zarodki były już dla nas zarezerwowane na przełomie czerwiec/lipiec, zwykle w fiolce są 2-3 zarodki zamrożone i tyle dostajesz, jeżeli się ładnie rozmrożą. My mieliśmy to szczęście, że w między czasie były oddane jeszcze zarodki do adopcji i w sumie mieliśmy aż 8 zarodków. Wzięliśmy 4 a drugie tyle oddaliśmy do adopcji, mimo, że mogliśmy je zatrzymac, ale wierzyliśmy że się uda:) No i udało się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel nie poddawaj się tak łatwo klasa o niczym nie świadczy pamiętaj:)Trzymam kciuki :) kiedy testujesz? Fajnie, że jest taka możliwość adopcji zarodków, także dziewczyny działajcie bo Margii się udało:) za pierwszym razem.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a nie dziwi was fakt, że w tej klinice rzadko która ma zarodki do mrożenia a na adopcję zarodka czeka się tak krótko? Pytanie skąd te zarodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny, zrobiłam dziś test - to 30 dc i 13 dpo i niestety wyszedł negatywny :( czekam na @ angel - trzymam kciuki mocno za Ciebie - kiedy testujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Tosia jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości do procedur ivf czy AZ to zawsze możesz zadzwonić lub odwiedzić klinikę gdzie wszystko Ci wytłumaczą jak to wszystko wygląda, a nie sugerować jakieś bezpodstawne handlowanie zarodkami bo rozumiem, że to masz na myśli. Każde zarodki, które przeżyją do 5 doby, a nie zostaną podane bo było ich więcej bo można podać tylko max 3 i to tez zależy od wieku i wagi kobiety, a także klasy zarodków są zamrażane za co też się płaci i później są podawane później gdy pierwsza próba się nie powiedzie, natomiast jeżeli się uda to pary wracają po zarodki za jakiś czas co zależy od nich, czasem zdarza się, że z jakiś przyczyn oddają je do adopcji parą, które nie mogą mieć dzieci. Z tego co wiem to AZ rzadziej się zdarzają w klinikach niż procedury IVF dlatego ten okres nie jest długi i to też zależy od pary i ich bezpłodności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Kalinko2012 z pewnością jak zadzwonię albo pójdę na wizytę mi powiedzą szczerze. Nie miałam na myśli handlu zarodkami, tylko pytanie skoro przeważnie jak tu na forum widać dziewczyny zostają bez mrozaków nagle jeśli chodzi o AZ to termin 2-3 miesiące. Dlatego jestem za legalizacją in vitro, żeby kliniki musiały raportować wszystko. Macie pewność, że wasze zarodki nie przetrzymały do mrożenia i nie poszły do innej pary? Ile kosztuje transfer mrożonych zarodków, też 3500 zł? Czy w tej kwocie jest cena za zarodki bo jak tak to dlaczego skoro dawstwo jest darmowe... czyżby klinika zarabiała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heyo zrób betę bo testy domowe mogą dać błędny wynik angel co się dzieje?Wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki, nie odzywałam się bo chciałam odpocząć od tego wszystkiego :(. Fizycznie czuję się dobrze, gorzej psychicznie :(:(. Bety jeszcze nie robiłam, pod koniec tygodnia mam oznaczyć. Czasami pojawia się iskierka nadziei ale gdy tylko spojrzę na kartę z wypisem to eh :( Nie wiem co dalej tzn wiem ze będziemy próbować na pewno ale nie wiem jeszcze kiedy i gdzie. także powodzenia dziewczynki, musi się nam w końcu udać. Heyo zrób betę bo test domowy może nie wyjść a betka będzie pozytywna w tym czasie. Tosia pozostaje tylko ufać bo pewności to faktycznie nie ma nigdzie. Ja powiem szczerze nawet o tym nie pomyślałabym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosia myślę, że jak by każda z nas się tym zainteresowała to miała by wgląd do raportów kliniki chodzi mi tu o każdą klinikę w Polsce bo oni muszą prowadzić dokumentację z takich procedur zwłaszcza gdyby trafili na tak dociekliwą pacjentkę jak ty:) a po za tym mają częste kontrole.Nie mi tu się wypowiadać co jest wliczone w koszta takiej adopcji. Kliniki niepłodności to prywatne placówki, które muszą się jakoś utrzymywać i dlatego są pewnie takie koszta. Każda pacjentka przed zabiegiem ivf czy IUI czy Az dostaję umowę w której są zawarte koszta za co płaci dokładnie i nie m słownych umów jakiś jest wszystko dokładnie opisane. Ja jedno IVF miałam w Polmedzie, a drugie GMW i każda z klinik daję umowę w której wszystko masz opisane dokładnie za co płacisz.Umowy są podobne i tak samo koszta ivf. Jeśli chodzi o zamrożone zarodki to dużo dziewczyn miało z forum zamrożonych, a wiem bo czytam od początku forum, a weź pod uwagę, że to mała część pacjentek na forum. Jak czytam forum to ja tylko nie miałam i parę innych dziewczyn, a tak to dużo miało criotransfery. Tak jak napisałam wcześnie musiałabyś poodwiedzać kliniki, bo tak do niczego nie dojdziesz sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel niech ta iskierka w Tobie zostanie bo nie możesz się tak łatwo poddać, wiesz mi ja też dużo przeszłam, ale muszę powiedzieć, że warto było, a u Ciebie jeszcze sprawa się nie wyjaśniła do końca.Dlatego takie dziewczyny jak my jesteśmy tu po to by wspierać takie babeczki jak TY. Ja jak pochodziłam do I ivf to w ogóle nie zwracałam uwagi na to jakiej klasy dostałam tylko się cieszyłam, że może się uda i się udało. W Polmedzie co Ci powiedzieli, że się nie uda bo tak pesymistycznie jesteś nastawiona z tego co pamiętam to oni różne przypadki mieli nawet bliźniaki z klasy C ja tez miałam jeden C i co mam powiedzieć, że na pewno ten drugi się przyjął:)głowa do góry kobitko bo mi smutno przez Ciebie, a ja raczej nie mogę się denerwować i smucić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinko :) nie smuć się bo masz skarba pod serduszkiem :). W Polmedzie mieli nietęgie miny, Pani dr powiedziała że są słabe i mamy mniejsze szanse ale zawsze szanse są. Ja nawet nie pytałam ile tych szans bo jak powiedziała że dwa są bardzo słabe klasy D i jeden C to płakać mi się chciało :(. Dzień wcześniej były klasy B więc nie wiem dlaczego tak się im pogorszyło bo nie spytałam... Sama zastanawiam się nad adopcją zarodka bo rozmawiałam ze znajomym lekarzem i powiedział że przyczyny mogą być trzy: słabe komórki ( to niby można poprawić inną stymulacją), słabe morfologicznie w naszym przypadku nasienie ( to niestety nie do poprawy) i ostatnia przyczyna słaby sprzęt w laboratorium, niedoświadczenie embriologa. I tu jeśli chodzi o lekarzy to się nie obawiam bo mają duże doświadczenie, odżywki w laboratorium - tego już nie wiem ale nie sądzę... Dlatego lekkie zawahanie moje gdzie podejdę ale ogólnie jestem z lekarzy bardzo zadowolona, dlatego pewnie jeszcze raz tu spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel u nas przy drugim podejściu myśle, że dużo dały witaminy, które mąż brał przez ładne kilka miesięcy, które zalecili mu jeszcze w Polmedzie, ale dużo tego było i zarodki były A a miałam kurcze teraz trzy komórki, bo nierówno rosły mi tym razem pęcherzyki i dużo małych miałam to nawet nie pobierali bo były niedojrzałe. Przed pierwszym podejściem nie brał nic, a szkoda bo miałam z 8 komórek i miałam tylko dwa z icsi Bi C, a reszta się przestała dzielić z ivf, jedna chyba się nawet nie zapłodniła w ogóle czy dwie jakoś tak już nie pamiętam. Tym razem już wszystkie miałam mieć icsi,ale były 3 komórki tylko, jak będziesz podchodzić drugi raz to najlepiej przez ICSI i tak jak mówię niech mąż je witaminki, ty też możesz brać jakieś, ale myślę, że to raczej jakość plemników tak wpłynęła, a komórki raczej wątpię bo młoda jesteś, ale jeszcze nic nie przesądzone kochana:) Przy drugim podejśćiu ustalą inne działanie inny lek, żeby było więcej i lepszych jakościowo.Powię Ci, że gdyby nie moja przeprowadzka do Opola to bym podeszła w Polmedzie jeszcze raz i chciałam z tą nową metodą selekcji plemników bo słyszałam, że się sprawdza i w innych krajach ją stosują, plemniki nie mają fragmentcji czy jakoś tak po tej selekcji także jak coś pogadaj w klinice o tym jak się sprawdza i w ogóle, ale na razie się tym nie martw na zapas:) tylko testuj spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację Kalinka bo z tych trzech powodów to prawdopodobnie plemniki :(. Mąż bierze witaminy i ilość ma sporą więc korzystaliśmy z tej metody nawet ale morfologia u nas to 0% niestety. Najgorsze jest to że M raz przed in vitro miał nasienie dobre i się cieszyliśmy ale później słabizna i w dniu punkcji też niestety słabo. Wszystkie komórki były zapładniane ICSI. Moje komórki były ponoć ładne - tak powiedziała Pani embriolog po punkcji. Na 9 szt 7 dojrzałych, ósma dojrzała po kilku godzinach... a tu taka klapa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz z tymi witaminami ponoć jest tak, że jak się bierze to jest super, a jak się przestaję znowu klapa, mój brał tego dużo androvit, koenzym, wit. E i l-karnitynę, ale badań nie robiliśmy po witaminach także 100% pewności nie mam. Wiesz z tym ivf to jak loteria raz jest ładnie potem może być gorzej i na odwrót. Na razie się nie martw na zapas i staraj się myśleć pozytywnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania_80
hej, nie wiem od czego zacząć więc może tytułem wstępu napiszę, że jestem 30+, dwa lata się staramy o dziecko, chodzę do Polmedu do dr E od roku, wszystkie wyniki badań mamy ok, nie jest znana żadna przeszkoda żebyśmy nie mogli począć dziecka naturalnie jednak od dwóch lat tego dziecka nie ma :/ Dlatego pod koniec czerwca zrobiliśmy pierwsze IUI. Pani dr powiedziała, że mam czekać do @ jak się nie pojawi to zrobić test, jak wyjdzie pozytywny to odczekać dwa tyg i przyjść do niej, a jak wyjdzie negatywny (nawet jak będzie @ to zrobić test) to znów się szykować na inseminację (zdecydowaliśmy, że robimy 4 inseminacje i potem in vitro). A Wy piszecie, że robicie beta w terminie miesiączki, same z siebie czy lekarz Wam tak każe? Kiedy najwcześniej można to zrobić? Czy są jakieś objawy czy cokolwiek co pozwoliłoby mi się łudzić, że się udało? Nie wiem po co mi to, ale ten czas się strasznie dłuży :( zwariuję przez ten tydzień (dopiero za tydzień mam mieć @) :] heyo a jak Ty? Bo Ty jesteś jakoś podobnie jak ja (z tego co tu czytałam, bo ja już długo Was czytam :)) Czy rozmawiacie z kimś bliskim na temat, że staracie się o dziecko wszelkimi sposobami? Moje wszystkie koleżanki zachodzą w ciąże jak tylko ich partnerzy na nie spojrzą więc ja w ogóle nie mam z kim gadać :] Dlatego do Was napisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mania - witaj :) ja się leczę u dr S. on przy obu stymulacjach mówił, żebym test robiła już 10 - 11 dni po owu tylko oczywiście bete, bo sikaniec może nie pokazać a kiedy dokładnie miałaś inseminację? moze już niedługo będzie można sprawdzić :) co do rozmowy - mam 2 koleżanki, z którymi mogę o tym pogadać (jedna z nich leczyła się w polmedisie ;)), a tak poza tym to raczej kiepsko Angel - kiedy będziesz testować? ja czekam na jutrzejszą @ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, bardzo często odwiedzam to forum i czytuję Wasze wpisy, Wasze historię. Do Polmedu wybrałam się wtedy, kiedy po ostatnim pobycie w poznańskim szpitalu usłyszałam, że jedyną możliwością aby mieć z mężem dzieci jest zabieg In Vitro z komórką dawczyni. Mam pytanie do margi77. Bardzo Cie proszę o odpowiedź: dlaczego zdecydowaliście się na AZ? Dlaczego nie wybraliście opcji KD? Oczywiście jest to o wiele droższy zabieg, ale jednak Wasz materiał genetyczny odgrywa w tym zabiegu rolę. Z mężem zastanawiamy się jak to jest, kiedy rodzi się dziecko, które było wcześniej zarodkiem - darem innej pary czy Wasza pociecha była do Was podobna? Wiem, że moje pytania mogą być przedziwne, ale przed nami wiele obaw, tak bardzo pragniemy mieć dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania_80
heyo, inseminację miałam 29.06. Miałam dwa pęcherzyki, jeden 20mm, drugi 22 i za tym 22 był już płyn więc miał lada chwila pęknąć. Ja mam cykl 33-34 dni więc @ przewiduję na ok 19.07. A dzisiaj zaczęły mnie piersi boleć jak tydzień przed okresem - co by się w sumie zgadzało :/ A Ty podchodzisz do następnej w kolejnym cyklu? A ile Ci dr S. powiedział, że będziesz mieć tych IUI? Mi dr powiedziała, że ona robi 4 a potem już tylko in vitro. A robiłyście testy na antyciała przeciwplemnikowe? Mi dr powiedziała, że nie ma udowodnionego wpływu i dlatego ona nie zleca tych badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania - skoro miałaś 29 robioną inseminację, to owu miałaś pewnie albo 29 albo 30, od tego ok. 14 dni - czyli jeśli chcesz to bete mozesz robić nie robiłam tego badania, ja jeszcze nie miałam inseminacji, na razie miałam samą stymulację i naturalne staranka, ale jak widać nie przynoszą rezultatu :( do pierwszej inseminacji chciałabym podchodzić dopiero w październiku, a co do ilości to dr S. powiedział, że ok. 3, później in-vitro... u mnie też nie ma zdiagnozowanego problemu, niby wszystko ok, a jednak się nie udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Znadzieją - zdecydowaliśmy się na AZ ze względu na moją obniżoną rezerwę jajnikową. Jak pisałaś KD to zabieg o wiele droższy od AZ, dlatego zdecydowaliśmy na tę opcję. Mimo to każdy widzi podobieństwo do mnie lub mojego partnera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję margi77 za odpowiedź. W moim przypadku powodem bezpłodności jest pierwotny brak miesiączki, nigdy jej nie miałam a moje jajniki są niedojrzałe i nie produkują jajeczek. Na dodatek mam bardzo niski poziom estradiolu, muszę go wyrównywać hormonami, bo grozi mi przedwczesna osteoporoza. Ach... Życie :( Powiedz mi proszę, jak wygląda procedura AZ? tzn, czy podpisujecie z klinika wcześniej umowę? Zastanawia mnie jak to wygląda w przypadku KD, nie chciałabym aby jakaś kobieta po latach się nagle ,,obudziła'' że kiedyś tam oddała swoje jajeczko i chyba to tak jakby Jej dziecko - przeraża mnie ta myśl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmadzieją przejdź na str 221/2/3 i 348 , na nich opisywałam procedurę i koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję margi77 za wpisy. Bardzo się cieszę, że macie swojego upragnionego dzidziusia, to takie cudowne, że udało Wam się za pierwszym podejściem z AZ. Coraz częściej rozmawiamy z mężem o tym co będzie, o tym co chcemy zrobić. Zbieramy fundusze i marzymy o własnym dziecku. Czy to już tak jest, że jak nie możesz czegoś mieć, to pragniesz i tęsknisz za tym jeszcze bardziej! chciałabym jeszcze wiedzieć, czy ja się do końca ciąży nadal byłaś pacjentką kliniki? Czy został ci polecony inny ginekolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×