Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ania172

niepłodnośc ... POLMED Wrocław

Polecane posty

Gość SZCZĘŚCIARA 2012
Dziewczynki oczywiście, że o Was nie zapomniałam, codziennie kilkakrotnie wchodzą na forum, żeby przeczytac co u Was. Już się uzależniłam od tego forum :-) My czekamy ostro na piątkową wizyte, mamy nadzieje, że bedzie już widać serduszka? u was kiedy było widać? jeszcze mam jedno pytanie z innej beczki do dziewczyn którym się udało od kiedy już nie pracujecie zawodowo? Kiedy powiedzieliscie w pracy o ciąży? ja jak narazie czuje sie świetnie, ale wiem ze za tydzien czy dwa może się to zmienić....a jeszcze jak okaże się, że bedzie to ciąża mnoga to chyba trzeba będzie zrezygnować z pracy, dodam, że mam prace biurową, bez jakiś większych stresów.Jak to jest u WAS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam. Po wczorajszej wizycie wieści nastepujące. 6jajeczek po prawo 3 po lewo. Sr 5-6mm. Ale dr E nie pogniewa sie jak bedzie ich wiecej i zwieszyla dawke GONALu na 200. Jak was tak czytam to sie zastanawiam z tym INV a ISCI (dla mnie in-vitro to in-vitro bylo). A jaka metoda sądzicie lepsza a jaka skuteczniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka, nie wybieram 4 imion, po prostu nie mam tyle które by mi się podobały, mam po sztuce dla każdej z płci, oczywiście nie widzę innego rozwiązania niż parka hehe:) Irenn antyki bierzesz całe opakowania a w między czasie ok 20dc dostajesz zastrzyk, i po nim jeszcze bierzesz tę ostatnią tabletkę, zawsze dipherka musi byc pod przykrywką antyków. szczęśćiara u mnie na pierwszym USG nie bylo serduszek, ale widać było ciałko żólte:) ale tydzień później już w szpitalu slyszałam serduszka. Z ta praca to wszystko zależy jaka to praca i jak się będziesz czuła, a także czy chcesz iść na zwolnienie przez całą ciążę, a to związane jest z finansami. Gdybym miała pracę biurową i przynosiłaby mi większe zyski pracując niz będąc na urlopie to bym pracowała, a jeśli takie same jak na zwolnieniu to bym poszła:) semb a co masz mieć IVF czy ICSI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęściaro,ja byłam na wizycie 26 dni po transferze i serduszko już biło jak oszalałe:) Semb,ja miałam zapładniane komórki jajowe metodą zwykłego ivf oraz icsi.Nie powiem Ci fachowo na czym polega róznica,bo sama tego nie ogarniam do końca, ale z tego co mi Pani Embriolog tłumaczyła to na takie rozwiązanie można sobie pozwolić jak nasienie jest dobrej jakości.Gdyby to zobrazować to chodzi o to,że przy ivf jeden z grupki plemników musi sam połączyć się z komórką jajową,a przy icsi plemnik wybierany jest przez embriologa do takiego połączenia.Koszt jest taki sam,przynajmniej w Polmedzie,w innych klinikach w cenniku są różne stawki.Dodam jeszcze ,że ja nie wybierałam jaką metodą mają być zapładniane komórki,to Pani embriolog po obejrzeniu materiału zdecydowała o takim rozwiązaniu. Semb,niezły wynik:)Oby dalej tak pięknie rosły:)No ale jak dawka gonalu zwiększona to teraz podgonią;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZCZĘŚCIARA 2012
Sylwia ja będe dopiero 24 dni po IUI, nie wiem czy usłysze już serduszka, mam nadzieje, ze tak... jesli chodzi o prace to oczywiście, że lepsza kasa jak pracuje, a nie jestem na zwolnieniu...tylko, że dziś zaczęł się pierwsze nudności, masakra :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uhuhuh hehe no to będzie się działo u szczęściary:) Kochana widzę, że na blixniaki się nastawiliście albo i więcej?:> hehe jak będziesz źle się czuła to idź na zwolnienie, wrócisz jak się wszystko uspokoi, ja jak mialam ten tydzień nooo prawie dwa, że czulam sie fatalnie to nie wyobrażam sobie pracować. Jaka by to praca nie była:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZCZĘŚCIARA 2012
Liska lepiej się nastawić na więcej, niż poźniej się zaskoczyć :-)Oczywiście jak będzie jedno to też super, dopiero uwierze w to wszystko w piątek jak zobacze na USG:-) Pije wode, może to coś pomoże w tych nudnościach :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nio dzieki za info. Musze zapytać jutro o to dr E. Ja bym dala hmmmm dziewczynce Madzia a chlopczykowi Stasiu ;-) Fajnie miec taki problem z wybieraniem imienia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZCZĘŚCIARA 2012
Liska a mozesz się pochwalić jakie imona wybraliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm do końca to nie mogę, bo nic jeszcze nie jest ustalone i zmienia się z dnia na dzień, ale przy dziewczynce, obojgu nam podoba się Lena, jeśli chodzi o chlopca to dla mnie fajny jest Hubert albo Dawid, emek jeszcze się nie zdecydowal ale wszystkim opowiada, że będzie Marian hehee jaaaasne na to to na pewno nie pozwolę:) Szczęściara, nie doprowadzaj do głodu, jak tylko masz mdłości to zjedz coś, może to być herbatnik owoc, cokolwiek, ponoć dobry jest imbir, ale nie próbowałam, no i coca cola:) mi wystraczało jak cos zjadlam, zawsze jablko woziłam w torebce. Widzisz ja się nastawilam na jedno, nigdy nie sądzilam , że będą bliźniaki a tu psikus:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z imionami to trudna sprawa :) Mi bardzo podobają sie dla chłopca Aleksander i Mateusz, a dla dziewczynek Milenka i Agatka ;) No ale na razie nie mam co się zastanawiać w przeciwieństwie do Ciebie Liska. Szczęściara czekam z niecierpliwością co tam dr zobaczy u Ciebie ;) Mam przeczucie że będą dwa serduszka ;)) Ja mam już wszystkie wyniki prócz hormonów niektórych nie mogę rozczytać ale poczekam na wizytę u dr. S. Chętnie bym to przyśpieszyła niestety nie da rady jeszcze dziś dopiero 5-ty dzień antyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mietka1980
Czesc Dziewczyny, bardzo dlugo mnie nie było, jestem juz po 2 IUI nieudanych :( Pod koniec tego tygodnia 3 IUI jak sie nie uda to in vitro najprawdopodobniej w sierpniu. Dziewczyny proszę o rade bo rozchorowal mi się mąż i chce wziasc antybiotyk a ja sie bardzo boje, ze może to popsuc wyniki nasienia...? Ja biorę gonal f i jutro jade na wizyte kontrolną. Proszę poradzcie czy antybiotyki moga wszystko popsuc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, ale zadzwoń do polmedu i się zapytaj,ale chyba nie ma to jakiegoś znaczenia zależy też jaki, a nie może z nim poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to przeziębienie to nie może polopiryny brać do tego czasu, ja jak jestem chora to się najczęściej tak leczę,a nie od razu antybiotyk no chyba,że oskrzela to tak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelka każda z nas niedługo będzie miala ten sam problem z wyborem imion zobaczysz: mietka1980 zadzwoń najlepiej do Polmedu, wydaje mi się, że antybiotyk niewskazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZCZĘŚCIARA 2012 przypomnij mi proszę za którym razem Wam się udało i na ilu pęchęrzykach podchodziłaś???Nie mogę nigdzie znaleźć ;-) Dzięki i pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy i te czekające;-) Lena jak się miewasz? Natasza co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZCZĘŚCIARA 2012
Udało się 3 podejście, a podchodzilismy az na 4 pęcherzykach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Szczęściara ja jestem od 7 tc na L-4 i jest ono płatne 100%, jeżeli do stawki podstawowej otrzymywałaś jakąś dodatkową premię to jej już nie otrzymasz będąc na zwolnieniu, tak jest i u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza--n1
Kalinka..Powiedziałam lekarzowi że chcę mieć in vitro z selekcją. Ale ostateczna decyzja należała do lekarza po oddaniu nasienia - tylko podkreślalam że jak jest sens to ja reflektuję. Komórki jajowe były lepszej jakości, tylko nie wiem czy to wynik selekcji czy mojej mocniejszej stymulacji. Dodatkowo brałam biosteron i robiłam wszystko co mogłam żeby komórki były lepszej jakości. Ciężko powiedzieć czy to coś dało. Ale zaoszczędziłam na stymulacji więc się zdecydowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na mdłości najlepszy jest imbir, ja kupowałam pastylki Locomotiv do ssania (bezpieczny dla kobiet w ciąży) i herbatkę imbirową, a także przegryzałam migdały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ??????.
Dziewczyny wytlumaczcie mi prosze po co robicie badania genetyczne ? Nawet jak bedzie in vitro to tez przed tym kaza robic. I co wlasciwie sie bada? Czy nie ma wad genetycznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza--n1
Ja robiłam badania po nieudanym in vitro. Ale w rozmowie z Panią dr powiedziała że powinno się robić przed in vitro. Że może być przypadek ze jest poważna nieprawidłowość genetyczna i wtedy może lepiej nie podchodzić do in vitro bo jest zwiększone ryzyko że dziecko nie urodzi się zdrowe. Ale takie sytuacje zdarzają się baaaardzo rzadko. Ale i tak uważam że warto zrobić, tym bardziej że jest na NFZ a skierowanie może wystawić lekarz pierwszego kontaktu :) Wiem że we Wrocławiu długo się czeka. Ale w Poznaniu i filii w Zielonej Górze już nie (ja tam robiłam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badanie genetyczne zazwyczaj robi się przy slabym nasieniu, aby wykluczyć przyczynę genetyczną słabego nasienia i tym samym chorób dziedzicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martatarta
natasza jaka dawkę brałaś biosteronu i przez jaki okres go zażywałaś ? czy brałaś coś jeszcze na poprawę komórek ? właśnie kupiłam sobie biostern w dawce 5mg i selen + wit.E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinka2012 na razie wszystko zależy od tego czy torbiele się wchłoną bo po ostatniej stymulacji jeden pęcherzyk nie pękł i zrobił sie torbiel a dodatkowo narosło jakichś malutkich kilka. Jak okaże się że wchłonęły sie to chyba od razu zastrzyk jak nie to dalej antyki ;( Mam nadzieję że będzie dobrze i będziemy mogli zacząć. Mam przyjechać między 16 a 18 dniem brania tabletek. Umówię się chyba na albo na 2 albo na 5 marca. Chyba tego piątego będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć babeczki 🌼 Ewelka jak tam warkocz, trzymasz się ?. Ja jutro mam wizytę o 16.00 i zobaczymy, czy moja torbiel się wchłonęła. Ja jutro mam 13 dzień brania anty. Zobaczymy. Troszkę się boję, że znów coś nie tak, bo od 3 dni mam lekkie plamienia. Dziewczyny te, które brały anty też tak miałyście? Nie wiem co myśleć. Chyba oszaleję. :( Pozdrawiam. Miłego popołudnia. Pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny:) monch...ja brałam anty jakis czas temu ale nie przypomninam sobie żebym miała jakiekolwiek plamienia.... może zadzwoń do polmedu i zapytaj się czy to jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza--n1
Martatarta..Dawki już nie pamiętam ale była duza (musiałabym poczytać na innych forach), kupiłam sobie przez allegro większą dawkę (innej firmy, dawka 25mg, w aptece bez recepty takiej dawki nie dostaniesz). Brałam chyba miesiąc (albo ciut dłużej?) przed stymulacją, potem zmniejszyłam dawkę. Do tego cały czas biorę witaminy (pranetal classic, wychodzi taniej niż inne witaminy, ma żelazo (dla mnie ważne bo potrzebowałam) i jest bez jodu - to ze względu na tarczycę, no i ma kwas foliowy-duża dawka). Acha.I ma jeszcze cynk. Selen też biorę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×