Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Uwaga bo jestem w kuchni

Pomocy!! Jak sie robi leczo i z czego??

Polecane posty

Gość Uwaga bo jestem w kuchni

nie wiem co zrobić na obiad i taki pomysł mi wpadł do głowy żeby zrobi leczo Pomóżcie prosze bo nie wiem nawet od czego mam zacząć :( Może i takentu kulinarnego nie mam ale za to chęci są a to też jest ważne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różne są przepisy
ale podstawą leczo takiego klasycznego są pomidory i papryka duszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uwaga bo jestem w kuchni
no ale co mam z tą papryką zrobi?? Podaj wszystkie składniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jibka
potrzebujesz cukinię, paprykę w różnych kolorach, cebulę, kiełbaskę lub jakieś mięsko, przecier pomidorowy i przyprawy. Kiełbasę lub mięso podsmażasz. dodajesz paprykę i cukinię i cebulę, dolewasz trochę wody i dusisz, dajesz koncentrat i przyprawy i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jibka
ja jakoś tak robię i jest pyszne. proporcji ci nie podam, bo zawsze robię na oko. Tak jak ktoś wcześniej pisał dobre są też pomidory ale ja wolę przecier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różne są przepisy
no ja duszę cebulę ,paprykę i jakąś wędlinę (jak kto lubi) na patelni, pod koniec jak składniki warzywne są miękkie dodaję pomidory pokrojone i obrane ze skórki i dalej duszę trochę, dodaję sól pieprz, można dodać czosnek, pieczarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uwaga bo jestem w kuchni
dzięki :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja do lecza daje jak najwiecej
warzyw bo wtedy jest pyszne: Papryka - zielona, czerwona i żółta cukinia cebula troche czosnku pieczarki- obowiązkowo może być pomidor obrany ze skórki wędlina - obowiązkowo kalafior Wszystkie warzywa duszę do miękkości, dodaje koncentratu pomidorowego, przyprawiam i jeszcze gotuję 5min, później pokrojona w kostkę wędlina gotować 10min i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duzo pieczarek cukini
papryki w roznych kolorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różne są przepisy
z cukinią to ostrożnie bo nie każdy lubi i mozna zrypać smak leczo.Ja np nie cierpię leczo z cukinią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasyczne węgierskie leczo
-Cebula (2-3 duże) - zeszklić na oleju. -dodać 1 kg pokrojonej papryki + 1 kg pokrojonych obranych ze skórki pomidorów - dodać duzo mielonej słodkiej papryki i dusić pod przykryciem do miękości - na patelni usmażyć kiełbaskę - dodać do garnka -z tłuszczu ze smażenia + odrobiny oleju zrobić zasmażkę - dodać do garnka tyle żeby odrobinę zagęścić sos - dodać sól do smaku Zamiast oleju w kuch węgierskiej smaży się na smalcu - mnie bardziej smakuje olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
ja do papryki,cebuli,pomo=idorow ,czosnku i kielbasy dodaje podgotowana pokrojona fasolke a czasem kawałek poszatkowanej kapusty-mam wtedy wiecej lecza.Obowiązkowo ,sol,pieprz listek laurowy,ziele i ostra papryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli nie masz praktyki to proponuje mrozonke podsmaz mrozonke (leczo hortex), dodaj podsmazona kielbase, bekon, dopraw i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiełbaskę lub mieso gulaszowe podsmazyć, dodać cebulę (1 duża) i dalej dusic, dodać pokrojoną paprykę (ok. 3-4 szt.), pieczarki (ok 20-30 dag), fasolkę szparagową, cukinię, dynię, czosnek, kalafiora - wszystko zalać przecierem pomidorowym i dusić pod przykryciem do miękkości. Z przypraw to ja daję bazylię, tymianek, sól, pieprz, troszkę ziół prowansalskich, zioła fit up kamis do zup i warzyw duszonych, paprykę w proszku dodaje się jak przestygnie, bo inaczej może zgorzknieć, do zagęszczenia polecam mielone siemię lniane - zdrowsze niż zasmażka z mąki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lakomczucha z pustym brzuchem
NOm to ja zwykle w sezonie to robię z: cukini, papryki często z kolorowej, ogórka, pieczarek, troche koncentaratu i kiełbaska p mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boszeee co za ludzie gooopie
ja robię z cukini, kolorowej papryki, cebuli, czosnku, fasolki szparagowej, pomidprów i parówek. Z tym, że pomidory obrane ze skórki dodaję zaraz po podsmażeniu cebuli i czosnku - aby się rozgotiwały na sos. Potem dodaję fasolkę i przyprawy )sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, świeże zioła - różne). Potem dodaję paprykę a cukinię - najlepiej młodą w skórce - jakieś 15 minut przed końcem, żeby była chrupiąca. Wogóle wszystkie warzywa gotue tak, by były chrupiace a nie mamałygowate. Parówki dodaję na 5 minuy przed końcem. Trzeba pamietać, aby to były parówki z tych lepszych - po kilkanaście złotych za kilo. Gdzieniegdzie bywają też rewelacyjne kiełbaski z cielęciną - takie parówki po 20 PLN. Te są super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boszeee co za ludzie gooopie
a mój nicj to sie z innego topicu przyplątał :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×