Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matakusia

Ciężaróką przez 9 miesięcy

Polecane posty

wczorak wieczorem taka z czegoś śmiałam, że aż sie poplakałam. A za chwilę moje Maleństwo dostało takiej czkawki, że cały mój brzuch skakał do góry. Na szczęscie moje oddychanie przeponowe pomogło i po jakimś czasie się uspokoił. A musze powiedzieć, że dość często tą czkawkę ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja roznie... raz ma czkawke kilka razy dziennie pod rzad kazdego dnia, a czasemi nie ma ze trzy dni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czas zrobić aktualizację tabelki. Wczoraj mi się zaczał 37tc=9m-c, tzn, że zostało mi dokładnie 4 tyg do porodu:) Boze jak to zleciało... a dopiero co robiłam test ciążowy... ciężarówka... tydz.c....... termin ......wizyta gin..........płeć dz. mfigielek........37..........08.11.09.....28.10.09...... ......chłopiec monia1312......35/36......09.11.09.....07.10.09......... .dziewczynka akocz83.........29..........25.12.09......6.10.09.. ....chłopiec matakusia.......28..........05.01.10.....22.10.09... .....dziewczynka spelniona87........14...........10.04.10....8.10.09..... ......?????????????? weronika23......25......... 21.01.10......03.11.09.....chłopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
no wlasnie ciekawe co tam u pozostalych dziewczyn, dziewczyny odezwijcie sie !!!!!!, chyba rzeczywiscie zapomnialy o nas. Dziewczyny robicie sobie takie male zabiegi kosmetyczne w domu typu maseczki kupione w sklepie , chyba one nie powinny szkodzic mfigielek........37..........08.11.09.....28.10.09...... ......chłopiec monia1312......36/37......09.11.09.....07.10.09......... .dziewczynka akocz83.........29..........25.12.09......6.10.09.. ....chłopiec matakusia.......28..........05.01.10.....22.10.09... .....dziewczynka spelniona87........14...........10.04.10....8.10.09..... ......?????????????? weronika23......25......... 21.01.10......03.11.09.....chłopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie robie, a nastopy chodze tlyko do kosmetyczki bo juz nie jestem w stanie sama dobrze zrobic stop :P Brzuchol za duzy hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
no stopy to najgorzej bo przeszkadza brzuch, mi buty maz musi zasuwac bo nie daje rady :))), wlasnie dzis zamierzam kupic sobie jakas maseczke, boze ale ja jestem niepowazna malowalam wlosy w ciazy a przejmuje sie teraz pod koniec ciazy jakas maseczka , hehehehehehe 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
wiecie co, a powiedzcie mi czy takiemu maluszkowi np miesiecznemu zaklada sie rajstopki, bo ja kupilam dwa dresiki i nie wiem co zalozyc pod spodenki, ma takie od wyjscia :) do lekarza hehehehehehehe 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia moja mama mowi, ze dla miesiecznego dziecka pod dresik zaklada sie spiszki albo tylko skarpetki, bo nie ma takich malych rajstopek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monmia1312
no wlasnie tak tez myslalam ze sie zaklada, przejde sie do sklepu i zapytam o takie rajstopki, bo jak sie wyjdzie zima pomimo reszty ubran to wydaje mi sie ze zalozone skarpetki ppod dres to malo, moze rzeczywiscie lepiej te spiochy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
a dziewczyny powiedzcie mi jak to jest, termin z miesiaczki mam na 9 listopada a z usg w 12 tygodniu na 8 listopada, pozniejsze usg daja rozne terminy porodu. Jak pytalam sie lekarza to mowil mi ze bierze sie pod uwage usg z 1 trymestru, czyli ten z 12 tygodnia, tez tak macie rozne terminy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co monia... mi nie mowil o roznych terminach. Mam napisane na ksiazeczce przebiegu ciazy 5 stycznia, a powiedzial mi, ze jest +/- dwa tygodnie, takze tego sie trzymam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
no wlasnie pomieszanie z tymi terminami 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
co tam porabiacie dziewczynki dzisiaj??? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki Ja o Was nie zapominam, czytam codziennie, tylko jak nie mam co pisac to nie piszę. Ja dalej jestem na zwolnieniu, już wyzdrowiałam, ale jeszcze siedzę w domku. Co do rajstopek to ja mam takie małe na 56 cm, bo też mam dresik i dlatego kupiłam rajtki. Dziasiaj idę do szkoły rodzenia, bo nie byłam trzy razy już żeby innych "grubasek" nie pozarażać. A z tym terminem to ja też nie wiem, czasami nawet tygodnie są inne niż mi się wydaje. U mnie leje na zmianę grad i deszcz. i chciałam poprawic tabelkę bo wizytę mam 16 a nie 6 :) mfigielek........37..........08.11.09.....28.10.09...... ......chłopiec monia1312......36/37......09.11.09.....07.10.09......... .dziewczynka akocz83.........29..........25.12.09......16.10.09.. ....chłopiec matakusia.......28..........05.01.10.....22.10.09... .....dziewczynka spelniona87........14...........10.04.10....8.10.09..... ......?????????????? weronika23......25......... 21.01.10......03.11.09.....chłopiec pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
akocz to super ze wyzdrowialas bo takie przeziebienie jest meczace niestety. Mnie tez wczesniej zlapalo ale dobrze ze wylezalam troche. U mnie tez pogoda kiepska, pada a chcialam pojsc do sklepu po pozytywke na lozeczko i nie wiem czy sie wybierac w taka pogode. Dobrze ze wczoraj kupilam cos na obiad. Bede robic dzis klopsy w sosie pomidorowym, zapraszam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam z miesiączki i z moich wyliczeń zapłodnieniowych termin na 8.11, z usg z 12 tc na 5.11, z usg z 20 tc na 6.11. A jak byłam zrobić prywatnie dodatkowe usg u innego lwkarza w 31 tc to mi wyliczył na 17.11! Bo stwierdził,ze maleństwo jest trochę za małe jak na ten tydzień. Ale ja w ten termin to wogóle nie wierzę (albo nie chcę dowierzać!:)). Teraz idę 19.10 na kolejne usg, ale juz do tego lekarza co od początku mi robił (to radiolog), więc zobaczymy co mi powie tym razem. Do swojego gina idę dopiero 28.10, powiedziała że już mi da skierowanie do szpitala. Mam nadzieję, że jednak urodze do tego 8 listopada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia Masz już łóżeczko w domu. Mój M powiedział, że wszystko będzie gotowe jak wrócimy ze szpitala po porodzie, ale narazie nie będzie wstawiał łóżeczka do pokoju,bo nie chce zapeszać. (mamy je dostać od jego siostry). Ustąpiłam mu, bo w zasadzie oprócz tego łózeczka to mam już wszystko dla dzidziusia,tylko pochowane w szafkach:) Powiedział, że jeszcze zamontuje półkę dodatkową na podręczne rzeczy i małą lampkę nad łóżkiem, żebym nie musiała wstawać i zaświecać główne światło. Jeszcze chyba zamówimy w necie taki przewijak z wanienką razem. Wypatrzyłam taki fajny z drewna sosnowego za 336zł Mojemu M tez się spodobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
figielek ja juz mam lozeczko od miesiaca w pokoju stoi juz skrecone a w lozeczku w zapakowanych torbach posciel materac wanienka i takie tam rozne rzeczy. Ja nie wierze w przesady, moj maz tez nie. Wozek to juz kupilam w lipcu w piwnicy stoi. Mi lekarz kazal sie trzymac terminu z 12 tygodnia. Do lekarza ide 21 pazdziernika a 20 mam jeszce jedno usg, ale caly czas sie zastanawiam czy isc, bo w sum ie z ta pepowina to moze roznie byc, bo na tym usg 20 pazdziernika moze juz nie byc okrecona a przed porodem bedzie. To tylko dowiem sie o wage dziecka. Figielek ile twoja niunia wazyla na wczesniejszym usg???? ja mialam robione w 31 tygodniu i wazyla 1650. Mialam wczoraj zrobic sobie wieczor kosmetyczny i zapomnialam kupic maseczki i peelingu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
no wlasnie jeszce lampke musze kupic i zastanawiam sie nad poduszka do karmienia, taka podtrzymujaca dziecko przy karmieniu. Kurcze dziewczyny zastanawiam sie czy wszystki dotrwamy do wyznaczonego terminu porodu czy ktoras z nas moze urodzi wczesniej :). Jak bylam tydzien temu na wizycie to mowila ze jeszce nie mam skrocoenj szyjki i rozwarcia, zobaczymy za tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
figielek wiesz co nie widzialam przewijakow razem z wanienka, ja mam osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika23
Hejka dziewuszki:)) Pogoda fakt dzisiaj dobijająca i chyba niestety ją odczuwam, smutno mi troszkę, bo sama w domku jestem, mąż w pracy:((( Dobrze,że maleństwo czasami wariuje to mi od razu weselej, w żebra jeszcze nie dostaję:) Monia, co do tych maseczek to ja od początku ciązy robię sobie przynajmniej raz w tygodniu, to chyba nie jest szkodliwe. A co do terminu to u mnoie jest rozbieżność ok.3 tyg. bo owul.mi się przesunęla i w 33dniu cyklu zaciążyłam:))) ładnie co?Więc z miesiączki to mi terminu nie wyliczy:) Teoretyczny termin mam na 24.01 ale ostatnio i wizytę wcześniej miałam na 21.01. Muszę się pochwalić,że już parę rzeczy mam dla mojego maleństwa i niedługo znowu ruszam na zakupy i jescze mam dostać trochę ubranek od mojej takiej młodej ciotki:)) i siostry tylko ona niedługo rodzi tak jak Ty Monia. Dziewczynki mam do was pytanko- muszę zrobić badania-morf.mocz i poziom cukru po wypiciu glukozy- tak zastanawiam się one 2 razy pobierają krew? najpierw przed wypiciem a póćźniej po???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
weronika ja najpierw mialam robione obciazenie 50g glukozy i mialam pobierana krew na czczo i po godzinie od wypicia , a pozniej 75g glukozy i to byly juz 3 pobrania - na czczo , po godzinie i po dwoch. Jezleli masz jeszce do zrobienia morfologie to pobierze ci wiecej krwi na czczo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika23
Acha, to muszę wypić w laboratorium, a mam kupić 50g glukozy czy jakoś tam. podobno ciężko to wypić, mi lekarz poradził,żebym wcisnęła parę kropelek cytrny to będzie lepiej smakowało. I jeszcze jedno pytanko- chodzi o rozstępy zrobiły się wam już i co używacie??? Ja jakiś olejek dostałam od siostry i kupiłam Fissan ale ma okropną konsystencję i go nie używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
wiesz co ja robilam w laboratorium i nie musialam tego kupowac, a wypic 50g to nie jest jeszce tak zle, wez sobie polowke cytryny. Ja mialam problem bo omalo co abym zwymiotowala 75g. Z 50g nie byla tak zle, pilam bez cytryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
a jezeli chodzi o rozsteoy to ja mam na calym brzuchu, wczesniej smarowalam sie oliwka ale nic mi nie pomoglo musze sie tym zajac po porodzie niestety 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do glukozy 50g to ja miałam pobierane tylko raz po godzinie od wypicia. Nie jest tak ciężko to wypić, ja wpuściłam sok z połowy cytryny i dałam radę, tylko trochę w gardło drapało bo słodkie. Najlepiej zapytać w swoim laboratorium jak to ma wyglądać. Maseczki i inne zabiegi kosmetyczne nie sa żadnym zagrożeniem, zreszta warto czytać ulotkę, jakby miało coś zaszkodzić to będzie napisane. A włosy farbuję całą ciążę raz w miesiącu. Ja rozstępów nie mam bo odkąd było widać u mnie brzuch to od razu się smarowałam oliwką, po kąpieli. Kupiłam ją w rossmanie za 9,99 zł, dla kobiet w ciąży i naprawdę nie mam ani jednego rostępu. Ważne jest żeby dobrze natłuścić skórę, żeby miała się jak rozciągać, nie muszą to być kremy za wielkie pieniądze. Mi wróciła zgaga i to dość ostra, ale na rennie już nie mogę patrzeć. Jeśli chodzi o przewijak to ja kupię taki na łóżeczko bo nie mam miejsca żeby mieć razem z wanienką. A co do lampek to fajne są ściemniacze w ikei. Już nie trzeba rozmontowywać kabla żeby go podłączyć tylko normalnie jest przedłużenie. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00067967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki :) Ja obciazenia glukoza narazie nie bede miala, bo mam swietne wyniki i moj lekarz stwierdzil, ze musze robic :) Co do rozstepow, to od poczatku ciazy smarowalam sie oliwka PENATEN dla kobiet w ciazy a od 4 miesiaca smaruje sie dodatkowo jeszcze kremem Mustella i nie mam zadnego nawet najmniejszego rozstepu :) Mam bardzo natluszczona skore, taka elastyczna, wiec moze uda mi sie dotrzymac, bez zadnego rozspeu do konca :) Nie wiem jaka jest u Was pogoda, ale u mnie masakra, ataki ponury dzien, ze ho, ho... Lenia mam i nic wiecej ;) Ja tez musze kupic jeszcze lampke taka nocna na sciane dla Malej :) Ale jeszcze mam na to czas ;) Lozeczko mam, ale stoi w garazu i dopiero jak pojade do spzitala, to meska ekipa bedzie skladac lozeczko a moja mama je wyszuje do konca :) Wozek bede kupowac w pazdzirniku, na koncu miesiaca, bo dlugo sie na niego czeka i moze dostane go w grudniu nawet, takze wiecie :P A wozek, ktory wybralam to Mutsy Urban Rider :) Ale sie rozpisalam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×