Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

Cześć Wszystkim, Postanowiłam się przyłączyć do Waszego grona. Mam 29 lat, jestem po raz pierwszy w ciąży. Mimo, że planowana to i tak była dla mnie wielką niespodzianką, gdyż myślałam, że więcej czasu zajmie zanim dzidzia się pojawi ;) Dziś zaczynam 14 tydzień. Termin wg USG to 19 kwiecień. Pierwszy trymestr był dla mnie okropny, wiele godzin spędzane nad kibelkiem, a co za tym idzie popękane żyłki na twarzy i bardzo złe samopoczucie Teraz jest lepiej. Troszku,... w kibelku ląduje co 2/3 dzień ;) Mam tylko ciągle bóle głowy. Na razie pracuję, ale zobaczymy jak długo ;) Co jeszcze ... chciałabym dziewczynkę, jeśli tak będzie to będzie Julka :) Od zawsze chciałam Julkę ;) Jak będzie chłopak, to ja nie mam zielonego pojęcia jakie będzie imię, wiem jedno będzie walka z mężusiem o imię ha ha ha Co do ginekologa/badań to mam to szczęście, że moja firma płaci nam ubezpieczenie w prywatnym centrum medycznym, więc mam wszystko za free. Udało mi się tam znaleźć super lekarza, który ma wysokie oceny wśród lekarzy w Krakowie. Pozdrawiam serdecznie, chcę jeszcze poczytać więcej aby Was lepiej poznać ;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Jennifer - strasznie mi przykro, ale nie ma co się załamywać, jeszcze będziesz cieszyła się dzieciątkiem, być może nie raz :) Głowa do góry :) Mysza - miłaś na prawdę ogromne szczęście. Super, że wszytsko dobrze się skończyło, teraz pozostało tylko leżeć. Ja niestety też muszę leżeć :( Najpierw musiałam leżeć i brać duphaston, póżniej już było wszystko ok a teraz znowu leżeć bo mam bardzo mało wód płodowych w sumie to prawie ich nie mam :( No i lekarz kazał pić dużo i leżeć. Jeśli nie będzie wystarczająco płynu to dzieciątko może się udusić... :( Ale mam nadzieje, że wszystko się wyreguluje i będzie dobrze. U mnie już 15tc, szybko zleciało :) Za wizytę u ginekologa płacę 120 zł co 3 tygodnie + do tego za badania w labiratorium. Chyba tak dużo się mój lekarz ceni bo jest ordynatorem w szpitalu w którym będę rodzić i właśnie z tego względu wybrałam jego :) Pozdrawiam serdecznie :) i życze miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę zmienić termin porodu w tabelce :) pseudonim......wiek....I dzień ostatniej @....termin.......miasto paulcia233........23............06.07.............13.04 .........Nowy Sącz alena2010.........27............26.06.............03.04 .........Prudnik Biało-czarna......32............23.06............ 29.03..........Białystok malutka872.......22.............29.06............05.04. .... .....Gdańsk Moluś...............32............. ?.................30.04?..........Koło żabka83...........26............07.07.............14.04. ..........Lublin agao78 ............31 ...........19.07 .............24.04 ...........Kielce aga klee...........32.............05.07............12.04....... .....Kielce Mysza13...........30............10.07............25.04. ............Gdańsk Katrina0408.......31............30.06............06.04. ...........Irlandia Anabel26...........26............07.07............13.04 .............Opole under_pressure...26............22.07............29.04. .......Sosnowiec goba.................27...........20.07.............26.0 4.. .........Poznań agus1979...........30...........14.07 ?...........08.04...........Świecie e74wiosenka.......35...........05.07..............11.04. .........Katowice martuska21........22...........16.07..............14.04. ...Dąbrowa G/Koln szuwik.............23............07.07.............15.04 .........Rzeszów justyna_80........29...........12.07..............18.04. .........Leszno katarzynaa........26..........o8.07...............20.04. .........Chorzów scherza.............26...........26.06..............02.0 4...........Warszawa mama-i-ja..........29............20.07..............26.0 4...........Białystok asica234........24..........11.07.................18.04. ......Wrocław Jenifer 37.......37..........20.07.................25.04.......Biały stok mamuska298 ....29.........13.07.................20.04.......RACIBÓRZ bieluszek.......29...........23.07................ 29.04......Holandia Sabatini.........23............06.07...............13.04 .......Wrocław luiza602........30............12.07................18.04 .......Warszawa Joanna25........25...........19.07................25.04. .......Toruń Natusia88......21............22.07.................29.04 .......Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj byłam na usg z mezem i wizyta wygladała tak ,ze najpierw weszłam sama ,lekarz obejrzał wyniki ,przeprowadził rozmowe ,zbadał na fotelu dopiero gdy sie brałam kazał zawołać męża :) wiec bez stresu nie będziesz skrępowana :) przynajmniej ja nie byłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natusia Wygodnie na gumce wygodnie :) mój mąż nie był ze mną tylko na jednym badaniu ! był nawet ze mną przy transferze zarodków i widział wszystko :) Mysza oszczędzaj się kobito !!! też dziś zaczynam 14 tydzień :) wczoraj oglądałam jakiś angielski program o ciąży i tam mówili, że II trymestr liczą od 16 tc - dziwnie no i zmiane w tabelece pseudonim......wiek....I dzień ostatniej @....termin.......miasto paulcia233........23............06.07.............13.04 .........Nowy Sącz alena2010.........27............26.06.............03.04 .........Prudnik Biało-czarna......32............23.06............ 29.03..........Białystok malutka872.......22.............29.06............05.04. .... .....Gdańsk Moluś...............32............. 20,07............27.04..........Koło żabka83...........26............07.07.............14.04. ..........Lublin agao78 ............31 ...........19.07 .............24.04 ...........Kielce aga klee...........32.............05.07............12.04....... .....Kielce Mysza13...........30............10.07............25.04. ............Gdańsk Katrina0408.......31............30.06............06.04. ...........Irlandia Anabel26...........26............07.07............13.04 .............Opole under_pressure...26............22.07............29.04. .......Sosnowiec goba.................27...........20.07.............26.0 4.. .........Poznań agus1979...........30...........14.07 ?...........08.04...........Świecie e74wiosenka.......35...........05.07..............11.04. .........Katowice martuska21........22...........16.07..............14.04. ...Dąbrowa G/Koln szuwik.............23............07.07.............15.04 .........Rzeszów justyna_80........29...........12.07..............18.04. .........Leszno katarzynaa........26..........o8.07...............20.04. .........Chorzów scherza.............26...........26.06..............02.0 4...........Warszawa mama-i-ja..........29............20.07..............26.0 4...........Białystok asica234........24..........11.07.................18.04. ......Wrocław Jenifer 37.......37..........20.07.................25.04.......Biały stok mamuska298 ....29.........13.07.................20.04.......RACIBÓRZ bieluszek.......29...........23.07................ 29.04......Holandia Sabatini.........23............06.07...............13.04 .......Wrocław luiza602........30............12.07................18.04 .......Warszawa Joanna25........25...........19.07................25.04. .......Toruń Natusia88......21............22.07.................29.04 .......Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za wizyte z usg płace 80 zł, a za dwa badanie tj w 13 tygodniu i później jakoś po 22 tygodniu 120 bo wtedy robi mi bardzo dokładne usg...teraz miałam ponad pół godziny.... Za badania w laboratorium oczywiście też płace, bo skierowanie od prywatnego sie nie liczy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mojego ginekologa fotel jest za parawanem a mąż w tym czasie czeka przy biurku gina. Potem jak jest usg to są dwa monitory jeden przede mną a drugi z drugiej strony lekarza i ja patrze w jeden a mą zi lekarz w drugi, więc mąz mnei nawet nie widzi bo gin pomiędzy nami zaslania. Ja sie tam nie krępuje, ale myśle ze to dobre rozwiązanie dla tych wrażliwszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do mam około półtora roczniaków bo jest tu kilka takich... Jak zasypiają wasze urwisy? Bo do tej pory w dzień kładłam sie z Kubą i leżałam tylko czasem zanim zasnął to trwało to z godzine czasem nawet dłużej...Teraz stwierdziałam że musze go nauczyć spać samemu w łóżeczku bo jak dojdzie mi drugie to wykończą mnie nerwowo.... I dzisiaj zostawiłam małego samego, było troche płaczu ale nie tyle co się spodziewałam, po czym pare minut ciszy poszłam a ten śpi...może i sam sie nauczy zasypiać...OBY!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabatini - mój W. chodzi ze mną zawsze :) Czeka na korytarzu, az go poprosze ja lub pani położna ;) Najpierw wchodze sama, rozmawiamy sobie z lekarzem, na fotelu byłam tylko na pierwszej wizycie badana....a kiedy już mam mieć USG to wołam męza. Był ze mną nawet za pierwszym razem jak miałam robione dopochwowo...wtedy już dr zaczął badanie i jak zobaczyłam dziecko to mówię "a męża można poprosić?" i dr wyszedł i poprosił :) Moj W. był pod wrażeniem....szczególnie jak dr zgłosnił bicie serca ;) Teraz zawsze sobie czas organizuje tak, by móc być ze mną na wizycie :D Miałam dziś wizytę :D i z tego co się zorientowałam miałam nie miec USG. Tylko dr chciał posłuchac pulsu....ale na takim tam małym aparacie nie było słychać więc przeszliśmy na normalny aparat USG :D Wszystko jest w porządeczku :) a wg dr dziecko wygląda na dziewczynkę. W każdym razie jeszcze tego do głowy nie biorę, jak to potwierdzą kolejne badania to wtedy się nastawie :) Badań żadnych mi nie zlecał, dopiero w 22 tc. Wtedy też będę miała test z glukozy. Następna wizyta za 4 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawa jestem jakie dziś będe miala usg bo do tej pory miałam cały czas dopochwowe a wolałabym już normalnie.Ale pewnie będę mniała dopochwowo bo przyziarnistosc i te inne sprawy dzisiaj mnie czekają,sama dokładnie nie wiem co to jest. A wy dziewczyny w 13-14tc jak macie robione USG???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak już pisałam za wizyty nie płacę i za badania też nie. A dziś dostałam całą reklamówkę ; jakieś materiały reklamowe, książeczki, czasopisma, próbki kosmetyków na rozstępy, na odparzenia dla dziecka ...na razie tak na szybkiego przejrzalam, ale widze, ze te rzeczy to mi się przydadzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Joanna badanie przezierności karkowej to badanie USG przez powłoki brzuszne wyrywające m.in zespół Downa - ja miałam je robione w 12 tygodniu _badanie to wykrywa z tego co czytałam 80% przypadków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe biało czarna tez dostaję te reklamówki ,juz dwie uzbierałam a wjednej oprocz wymienionych rzeczy znalazłam maszynke do golenia :D jakas aluzja ich czy co;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tych reklamówek to juz wcale nie biore bo tyle tych gazet w domu mam że pomieścic ich nie idzie, a przeważnie właśnie gazety są... ja ostatnie usg miałam jedno i drugie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki dziękuje za info. Jeszcze kilka godzin do wizyty. Zaczynam miec stresiora, mam nadzieje że wszystko jest ok.:) tylko ciekawe co powie na moje ciśnienie dziś mam 150/100 i głowa mnie boli, codziennie muszę mierzyć 2 razy i zapisywac. Obym w szpitalu nie wylądowała bo załamka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus1979
Ja usg genetyczne miałam w 13 tc, było robione dopochwowo i przez powłoki brzuszne. Całe badanie było dosyć długie, gdyż maluszek był uparty i przez cały czas wypinał się na nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prenatalne miałam robioną w 12 tygodniu - przez brzuch. Najpierw badanko, rozmowa i jak zaczęliśmy usg to wpuszczono męża i córkę. W gabinecie mojego gina też są dwa monitory. Ja oglądałam na jednym, a cała reszta towarzystwa na drugim. Podobało się wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norma to 120/80 biało-czarna ty masz lekko podwyższone to pierwsze ale jest ok:) organizm kobiety w czasie ciąży wykonuje większy wysiłek i przepompowuje więcej krwi niż zwykle i my kobiety ciężarne z tego względu miewamy chwilowe skoki ciśnienia. ale ja mam cały czas bardzo wysokie wiec u mnie to nie przelewki. Mój gin mi powiedział ze jak mi sie nie unormuje to czeka mnie mnóstwo czasu spędzonego w szpitalu a na koniec nie wykluczona cesarka z tego powodu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój ze mną jeszcze o porodzie nie gadał....ale chyba po połowie tu już tak zaczynają na ten temat..... W mojej rodzinie rodze trzecia z kolei, najpierw szwagierka w grudniu, potem w lutym bratowa, no a ja na marzec się szykuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny :) leżę i śpię, mało jem. Przez 3 dni w szpitalu schudłam 2 kg. mam skutki uboczne dużej dawki duphastonu: wymioty, zawroty i bóle głowy, dam jakoś radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w 14 tc miałam usg najpierw chwilkę przez powłoki brzuszne a potem przeziorność i inne jednak dopochwowo. ale sie macie fajowo ze juz niektóre po obiedzie, ja jeszce do 16 w pracy a w domu będe o 17 i dopiero zajme sie obiadem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) i znowu w pracy ;) Poszłabym sobie już na L4 odpocząć ... ale z pewnym względów jeszcze troszkę trzeba popracować. Tyle, że cierpię na permanentny ból głowy od 1,5 tygodnia ... albo mnie tylko ćmi albo mi miażdży głowę .... myślałam, żę może to z powodu ciśnienia, ale mam w porządku... muszę wybrać się chyba wcześniej do lekarza niż mam zaplanowane :o *Myszka - życzę dużo zdrówka, trzymaj się i dbaj o siebie 🌼 *Joanna - jak tam wizyta u gin Wracam do pracy ... ależ mi się nie chce, odkąd jestem w ciąży mam ograniczoną koncentrację i bardzo szybko męczy mnie długa praca przy komp :( 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabelka26
Cześć dziewczyny:-) A ja zaczynam dziś 16 tydzień:-), a teraz siedzę sobie w pracy i coś mnie w brzuszku kłuje, ale to raczej nic złego:-). A tak pozatym to u mnie chwilowo nudy, dopiero w przyszłym tygodniu idę do lekarza więc może dowiem się czegoś ciekawego:-) Pozdrowienia dla wszystkich kwietniówek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×