Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

OoOo tak w sklepach jest szał :) Nawet ostatnio miałam jechac do IKE zobaczyć sobie meble ale tam jest też tyle rzeczy dla dzieci... i znając mnie nie powstrzymałabym się przed zakupem czegos :D. W pierwszej ciąży kupiłam pare ubranek i dzieciątko straciłam i teraz jakoś wolę poczekać jeszcze troszkę :) I pozostaje przy internetowym oglądaniu :D A to USG połówkowe robi się do 22 tc? tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biało-czarna ja mam dziś szczawiową ha ha ha :D U mnie tez zazwyczaj jedno danie, czasem jak mam na coś ochote to zrobie. Dziś chyba bym zjadła jeszcze rybkę z ziemniakami lub frytkami :D Uciekam do sklepu :) po pieczarki, bo jutro Święto więc później nie kupie a pieczarkowa bym zjadła, bo moja ostatnia grzybowa była z torebki... wiec to nie to samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka te łóżeczka są naprade dobre i nie ma się czego bac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Ja nadal nic nie czuję chociaż są chwile kiedy coś tam jakby bulgotało wiem że to jest to ale czekam na takie mocniejsze ruchy:)Ja nawet nie pamiętam kiedy dokładnie poczułam ruchy w swojej pierwszej ciąży myślę że to było jakoś ok 20 tyg i teraz pewnie też tak będzie. Co do łóżeczka to już mamy,nadal moja gwiazda w nim śpi,trzeba będzie jej kupić w nowym roku już łóżko dla większego dziecka i łóżeczko będzie czekało na maleństwo nr 2:)Wózek też mamy także jeśli chodzi o takie sprzęty podstawowe to wszystko mam i nic nie będe kupować.Mśle że komode jednak trzeba będzie kupić na ciuszki drugiego dzidziusia:) Jutro mam wizytę kontrolną tutaj w szpitalu,mam nadzieje na usg bo jedno to oni robią w ciągu całej ciąży!!!Mówie wam tutaj jest średniowiecze jeżeli chodzi o ciąże,jestem w 19 tyg i to moja pierwsza wizyta z lekarzem gin i położną bo tak to chodze do rodzinnego na ciśnienie i mocz i słuchamy serduszka i tyle.Już się nie moge doczekać jak będe w Polsce już 2 grudnia lecimy to pójde akurat na połówkowe usg i czegoś w końcu się dowiem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
a ja mam karkowke z sosem ziemniaczakami i moze mizeria a zaraz uciekam sprawdzic czy kosmetyczka ma czas na depilacje brwi i henne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś na obiad serduje ogórkową a jutro karkówe w sosie i moze zrobie kluski śląskie do tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
no nic kosmetyczka nie miala teraz czasu...... dopiero za 2 h a potem to mi nie bedzie sie chcialo do niej isc ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miłam napisac o tym już wczoeśniej ale cały czas mi się zapominło... z racji tego , że u m nie nie ma szkły rodzenia zapisałam się w necie :) i co dwa dni przysyłają mi mądrośi o ciązy :) wkleje to co do tej pory dostałam. Możecie poczytac choc to już za nami... ///////////////////////////////////////////////////// Kiedy dowiadujesz się, że jesteś w ciąży nagle Twoje życie ulega zmianie. Nagle pojawia się wiele pytań, na które postaram się odpowiedzieć podczas tego kursu. Ważna jest sfera emocjonalna, która ulega zmianie. Wszyscy słyszeli o częstych zmianach nastroju kobiet w ciąży, które są związane z zachodzącymi zmianami hormonalnymi w organizmie. W pewnym momencie ciąży dochodzi obawa o poród. Kobiety, które wcześniej nie rodziły sugerują się zasłyszanymi doświadczeniami koleżanek, mam lub babć. Postaram się na tym kursie zminimalizować Twoje obawy. Dać Ci gotowe rady do zastosowania. Tak, żeby Twój poród przebiegł w jak najbardziej przyjaznej atmosferze. Opowiem Ci na kolejnych spotkaniach o tym, w jaki sposób może pomóc partner w całym okresie ciąży, porodu i połogu. Potocznie mówi się, że ciąża trwa 9 miesięcy. Tak na prawdę ciąża trwa plus minus 40-42 tygodni. Niektóre kobiety pytają się mnie jak liczmy miesiące ciąży? Możemy powiedzieć w przybliżeniu, że miesiąc to 4 tygodnie. Tak, więc: Pierwszy miesiąc to: 1- 4 tygodnia Drugi miesiąc to; 5- 8 tygodnia Trzeci miesiąc to: 9 - 13 tygodnia Czwarty miesiąc to: 14 do 17 tygodnia Piąty miesiąc to: 18 - 22 tygodnia Szósty miesiąc to: 23 do 27 tygodnia Siódmy miesiąc to: 28 do 31 tygodnia Ósmy miesiąc to: 32 do 35 tygodnia Dziewiąty miesiąc to: 36 do 40 tygodnia Zwykle operuje się tygodniami ciąży, a nie miesiącami. Niektóre badania takie jak USG czy test na obciążenie glukozą należy wykonywać ściśle w określonych tygodniach ciąży. Możesz również spotkać się z terminem - trymestr ciąży. Ciąże dzielimy na 3 okresy zwane trymestrami. A oto przedziały: Pierwszy trymestr ciąży trwa od poczęcia do 13 tygodnia ciąży. Drugi trymestr od 14 do 27 tygodnia ciąży. Trzeci trymestr od 28 do 40 tygodnia ciąży. O badaniach w ciąży opowiem na kolejnej lekcji. W trakcie pierwszej wizyty u ginekologa na pewno otrzymałaś kartę ciąży. Znajduje się w niej rubryka: termin porodu. Termin porodu został wyliczony na podstawie ostatniej miesiączki lub dnia zapłodnienia. Ponieważ niektóre pary, bardzo starannie planują ciążę. Może zaliczasz się do tej grupy. Za termin porodu przyjmijmy 26.01.2009. Dziecko może przyjść na świat w okolicach tego terminu. plus minus 2 tygodnie. Jeżeli nadejdzie np. dzień 26.01.2009, a Ty nie odczuwasz regularnej czynności skurczowej, "nie odeszły Ci wody" i nie ma żadnych sygnałów, by poród miał się rozpocząć. Należy zgłosić się do szpitala na zapis KTG. Jakie dolegliwości występują u kobiet w ciąży? - nudności i wymioty, - zgaga i niestrawność, - żylaki kończyn dolnych i hemoroidy (żylaki odbytu), - wzdęcia, - zaparcia, - częste oddawanie moczu, - bezsenność, - drętwienie i mrowienie rąk, - kurcze łydek. Najczęstszą dolegliwością ciążową są nudności i wymioty. Występują aż u 60% kobiet. Kiedy występują? Najczęściej na początku ciąży i utrzymują się do około 16 tygodnia ciąży. Zwykle nie mają wpływu na przebieg ciąży, ale są nieprzyjemne. Wszystko o mdłościach, kiedy występują i jak sobie z nimi radzić Mdłości (nudności) są jednym z najwcześniejszych objawów ciąży. Nudności na ogół dokuczają Ci rano, na czczo, wymioty miewasz zwykle po śniadaniu. Jeśli jesteś wrażliwa na zapachy, wówczas mdłości mogą stać się prawdziwym utrapieniem. Przyczyną mdłości i wymiotów są zmiany hormonalne, jakie zachodzą na samym początku ciąży w Twoim organizmie. Dolegliwości tego typu mogą występować w ciągu całego dnia po 2 lub 3 tygodniach od czasu zapłodnienia. Aby złagodzić tą przykrą dolegliwość powinnaś zadbać o swoją dietę. Nie możesz dopuszczać do tego, aby Twój żołądek był pusty. Najlepiej sięgaj po produkty zawierające dużo białka i węglowodanów. Sposoby na złagodzenie porannych mdłości: - Powinnaś zjeść rano coś lekkostrawnego, np. krakersa, sucharka; - Zanim wstaniesz, poleż około 10 minut w łóżku; - Jedz mało a często; - Kolację powinnaś jeść przynajmniej godzinę przed spaniem; - Miej zawsze pod ręką coś do przegryzienia; - Pij herbatkę miętową. Mdłości mijają po trzech, czterech miesiącach. Gdy jednak po tym okresie nie ustępują, są częste, męczące i powodują spadek wagi, to należy porozmawiać z lekarzem. eżeli dokucza Ci zgaga i niestrawność to: Zgaga i niestrawność związane są z cofaniem się treści żołądka do przełyku. Ma to miejsce najczęściej w późnej ciąży, kiedy to powiększona macica uciska żołądek. Do tego dochodzi działanie hormonu- progesteronu, który rozluźnia mięśnie. A to powoduje właśnie cofanie się treści żołądka do przełyku. Co powinnaś robić aby uniknąć zgagi i niestrawności? - Nie powinnaś się pochylać; - Podczas snu powinnaś mieć górną partię ciała wyżej; - Powinnaś jeść małe porcje; - Powinnaś jeść lekkostrawne posiłki; - Nie powinnaś zakładać obcisłych ubrań. Potocznie mówi się, że maluszek znajduje się w brzuchu mamy albo, że jest noszony pod sercem. Są to bardzo nie precyzyjne określenia. Dlatego chciałabym przedstawić Ci terminy jakich powinno się używać. Warto, abyś je znała ponieważ z pewnością nie raz usłyszysz je na wizycie u lekarza lub w szpitalu. Twoje dziecko znajduje się w macicy, która jest w miednicy mniejszej. Macica jest mięśniem, który będzie rozrastał się wraz z Twoim dzieckiem. Do jej ścian na początku ciąży wczepia się łożysko. Łożysko z czasem będzie przypominać placek, do którego przyczepiony jest sznurek. Sznurkiem jest pępowina, która prowadzi do dziecka. Spójrz na swój pępek - właśnie w tym miejscu, w Twoim życiu płodowym była przyczepiona pępowina. Teraz przez pępowinę przepływa krew od Ciebie do dziecka i od dziecka do Ciebie. Twoja krew płynąca do dziecka jest bogata w związki odżywcze i tlen. A dziecko oddaje Ci krew odtlenowaną. Dlatego bardzo ważne jest to, co jesz, co pijesz i jakie bierzesz leki. Niektóre leki bardzo dobrze przechodzą przez łożysko i niestety mogą szkodzić dziecku. Nie tylko leki? Oprócz leków, szkodzą również używki takie jak alkohol, papierosy i narkotyki. Jeżeli chodzi o alkohol wbrew mitom nie ma bezpiecznej dawki alkoholu. Badania naukowe nie stwierdziły bezpiecznej ilości alkoholu dla kobiet w ciąży. Dlatego zawsze istnieje ryzyko zespołu FAS (płodowy zespół alkoholowy). Dziecko z płodowym zespołem alkoholowym posiada charakterystyczne rysy twarzy, małą wagę i zaburzenia układu nerwowego. Ponadto występuje ryzyko opóźnienia w rozwoju umysłowym. Z uwagi na tak groźne skutki nie zaleca się picia alkoholu kobietom w ciąży. Przypominam, że nie jest znana bezpieczna ilość alkoholu. Dlatego na czas ciąży najlepiej rozstać się z używkami. Ważne, abyś wiedziała, że nie powinnaś przebywać w towarzystwie osób, które palą. Mimo, że Ty nie palisz to palisz tzw. biernie i szkodliwe substancje trafiają do twojego organizmu i Twojego dziecka. Twoje dziecko połączone jest z Tobą łożyskiem dzięki pępowinie, a przebywa w płynie owodniowym. Ten płyn amortyzuje każdy gwałtowniejszy ruch, dziecko się w nim unosi i kołysze. Oczywiście to wszystko do czasu, bo pod koniec ciąży Twoje dziecko ma już coraz mniej miejsca do wiercenia się. Czasami mamy mówią, że czują jak ich maluszek rozpycha się, albo próbuje rozciągnąć. Tak, tak... :) DIETA W CIĄŻY Pewnie od czasu do czasu zastanawiasz się: - Jaka powinna być moja dieta? - Jakie witaminy powinien zawierać mój posiłek? - Czy sposób odżywiania zmienia się w czasie kolejnych miesięcy ciąży? Na samym początku ciąży żadna kobieta nie odżywia się idealnie. Zwłaszcza we wczesnej ciąży, kiedy często nękają ją dolegliwości poranne i brak apetytu. Szczególnie na początku ciąży powinnaś przyjmować witaminy (np. B6 minimalizuje Twoje poranne nudności) i kwas foliowy. Kwas foliowy zapobiega powstawaniu wad cewy nerwowej. Poza tym jedz proste, naturalne posiłki, unikaj konserw, a także nieświeżych potraw. Powinnaś spożywać więcej warzyw i owoców. Oczywiście zero używek, papierosów i alkoholu prze całą ciążę. Jeżeli bardzo lubisz pączki, chipsy, hamburgery i frytki. To, niestety musisz zrezygnować z niezdrowych przysmaków, a Twoja ciąża jest ku temu wspaniałą okazją. Mam nadzieję, że uczyniłaś to już zanim zaszłaś w ciążę, bo niestety takie jedzenie nie jest dla ciebie zdrowe, ani tym bardziej dla Twojego dziecka. Jedząc w czasie ciąży takie bezwartościowe produkty, sprawisz, że Twoje dziecko nie dostaje wartościowego pożywienia. Podaję Tobie kilka bezbolesnych sposobów zerwania ze złymi nawykami żywieniowymi. Oto one: - Zmień miejsce spożywania posiłków; - Przestań sądzić, że jedzenie to "wrzucanie w siebie" wszystkiego, co się da; - Pod żadnym pozorem, nie ulegaj pokusom; - Dotychczasowe jedzenie zamieniaj na inne; - Nie usprawiedliwiaj złych nawyków żywieniowych brakiem czasu; - Nie broń się w ten sposób, że masz mało pieniędzy; - Rzuć zły nawyk żywieniowy z dnia na dzień; - Przestrzegaj diety ciążowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Molus dzieki za te informacje :) a ja mam dziś pieczarkowa ,cały dzień powinnam gotowac na jutrzejsze imieniny meża :P ale jakos nie moge sie odkleic od internetu a tu tyle gotowania czeka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie dzisiaj na obiadek kotleciki mielone. Tata rano mi mięsko kupił, nadal nie mogę wchodzić do sklepów mięsnych. Śliczna łopatka mielona na miejscu - będzie pycha. Wczoraj byłam na wizycie u gina. Brzuch mi już tak nie twardnieje więc myślałam, że będzie szansa na powrót do świata. A tu się okazuje, zanim jeszcze weszłam do gabinetu, położna zmartwiona moimi wynikami. Morfologia poleciała, niby to norma, ale nie tak bardzo i wyniki moczu też brzydkie. A pan doktor stwierdził, że brzuch już fajny - nie jest twardy, ale leki wszystkie jeszcze zostały. A wyniki - anemia jak koń, zapalenie dróg moczowych i odwodnienie. A staram się pić, widać za mało. Mam teraz liczyć każdą szklaneczkę i dziennie wypijać mim. 2, 5 litra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
moja rodzinka przezywa mojego dzidziusia.... juz sobie zaznaczaja co kto kupi..... a to leżaczek z wibracjami a to kocyki a to posćiel itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe malutka moja rodzinka ma to samo ,wczoraj oburzona tesciowa po pokazaniu listy co musze kupic dla dziecka stwierdzila ,ze mam jej cos zostawic no bo jak to tak można :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My niezbyt wiele będziemy kupować. Dużo dostaniemy. Łóżeczko wraca do nas po 6 latach. Zostanie tylko odmalowane. Młode będzie 6 dzieckiem tego łóżeczka, nieźle - prawda? Fotelik do auta już stoi w pokoju. Wózek jakiś też mam nadzieję dostaniemy. Pokój młodego trzeba odmalować, kupię komodę z przedłużaną półeczką, żeby przewijak się zmieścił. Jedną szafkę i to wszystko. Znalazłam już co mi się podoba. Firma Drewnostyl, śliczne mebelki robią, na żywo już je widziałam cudo. Łóżeczko pomalujemy na taki brudny biały żeby pasowało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się rozpisałyście. Chwilę mnie nie było i tyle czytania. Ale fajowo. Ja niestety musze kupić większość rzeczy, do tego łóżeczko i wózek. Wózek podoba się Coneco z fotelikiem i adapterami. Jednak do końca nie zdecydowałam jeszcze. Czy macie już wybrane imiona dla swoich przyszłych dzieci? Ja tak bardzo chciałam mieć dziewczynkę, że imie tylko wybrałam dla niej. A tu chłopak nio i problem. Jakie Imie? Pierwszy miał być syn i jest. wówczas odrazu mieliśmy wybrane imię. Tylko to i żadne inne. A teraz brak pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molus super lektura do czytania :) :) :) Ja niestety też wszystko kupuję... tzn na pewno moja mama coś tam Nam kupi... tak samo jak babcia czy brat ale teściowa... wątpię :D Mieszka za granica i ciekawe czy w ogóle przyjedzie zobaczyć maluszka... na ślub z trudem przyjechała :O ale cóż :) Ale te rzeczy, które dostaniemy to na pewno będą jakieś "drobiazgi" bo raczej nie wózek czy łóżeczko, które sobie wypatrzyłam :D a to pokaże Wam :D http://allegro.pl/item760720564_lozeczko_radek_vii_szuflada_teak_klups_materac.html Imiona też mamy wybrane :D prawie ... :) Kwestia jeszcze dogadania ale dziewczynka - Zuzia, Alicja, Julka Chłopiec - Kacper, Oskar, Igor, Kuba Miłego dnia :) 👄 [czesc[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
Aleksander tylko jedno imie bedzie mial......po co 2 ;/ pewnie niech kupuja hehe a co tam my kuppimy napewno wózek i łóżeczko innej opcji niema .... bo z pewnoscia gdyby tesciowa chociaz zaproponowalaby lozeczko to na pewno wybralaby kolor biały bo to jej ulubiony ;/ a ja go nie cierpie..... wiec musi byc po naszemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
wiecie czego najbardziej sie obawiam ze po porodzie bede miala codziennie gosci albo co drugi dzien ....moj maz jest jedynakiem wiec to bedzie pierwszy wnuczek tesciowej.... albo boje sie komentarzy typu a ja bym to tak zrobila itp.... a dlaczego go tak ubierasz itp.... moj synek doczeka sie 2 babci ,2prababci,i 1praprababci... i bedzie film pt"babcia dobra rada" jak ja to wytrzymam... ale niema co gdybac i nie moge pozwolic sobie wejsc na głowe.... a ostatnio w gazecie wyczytalam artykul o tym jak sobie radzic w takich sytuacjach i trzeba jasno i prosto z mostu powiedziec kto tu jest rodzicem.... troche sie śmialam z tego artykulu....no ale coz moze niebawem okaze sie ze jednak byl przydatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka - moje podejście po urodzeniu córeczki było identyczne jak Twoje, tylko, że czasami nie wiedziałam co i jak mam zrobić przy malutkiej itp. i wtedy moja mama ratowala mnie z opresji i wtedy nie liczyło się to,że sama zrobiłabym niektóre rzeczy inaczej :) a propos obiadu, to ja mam flaki na obiad, bardzo za nimi przepadam, a te zrobiła teściowa, bo ją prosiłam, a mąż przywiózł, jak był odwiedzić rodziców. Ja dla maluszka łóżeczko mam drewniane z szufladą, mam też spacerówkę chicco ct 01, ale nie mam głębokiego i fotelika, a chciałabym taki, żeby zmieścił się do bagaznika samochodu i najodpowiedniejszy do mojego to Quinny Buzz 4. Jest drogi, ale lżejszego i bardziej poręcznego wózka ja osobiście nie spotkałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no faktycznie....na chwilę zajęłam się pracą a tu tyyle nasmarowane ;) ale super!! Lubę jak mamy tu ruch :) Moluś częściej wklejaj te lekce, zawsze coś ciekawego można przeczytać :) Malutka - a ja się rad nie boję, w sumie to nawet troszke na nie liczę. Rada jest radą....a czy zastosujesz to już tylko twoja decyzja! z rad trzeba korzystać z głową, bo nie każda rada się nada :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej ja też już chcę poczuć ruchy maluszka. Dziś rozpoczęliśmy 17 tydzień, ostatnio myślałam, że czuję ruchy, ale to chyba nie było to :) Moja koleżanka ma takie składane łóżeczko i jest bardzo zadowolona, ja sama bym takie kupiła, ale dostaje w spadku śliczne drewniane Co do wózków na razie wyczytałam super opinie o Mikado Boston (przeczytałam 30 stron o tym wózku ;P), ale w Q12 bardzo podoba mi się spacerówka :) *Natusia mój Mężuś też ma jutro imieniny i mam w planie przygotować romantyczną kolacje we dwoje :) Ja też dużo kupować nie muszę, ale też mam niewielkie mieszkanie i muszę pomyśleć jak przemeblować sypialnie, żeby było funkcjonalnie i ładnie. Nie chcę kupować nowych mebli, bo planujemy w przyszłości kupić malutka działkę z domkiem drewnianym, więc nie widzę sensu na inwestowanie w meble ... :) *Agus - ja mam imię tylko dla dziewczynki :) O imię dla chłopca "kłócimy" się z mężusiem ;) *Martuska - ja też jak będę miał dziewczynkę to będzie to na 100% Julka :) Od dziecka to imię mi się podobało i już tak zostało *Malutka - ja jestem chora jak już słyszę rady ;) Moja mama może mi radzić, ale teściowa i babcia mojego M. - hm - oszaleje - pomimo, że są bardzo miłe i kochane, to jednak sa przewrażliwione na każdym punkcie ... Oki wracam do pracy bo maile przychodzą jeden za drugim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie sprawa wózka własnie się rozwiązała. Znalazłam na allegro gondolę pasującą do mojego chicco ct 01 w tym samym kolorze, uzywaną, ale w idealnym stanie. Ponieważ to okazja, to kupiłam za 160 zł, bo ciężko ją upolować. No i nie muszę dzięki temu kupować nowego wózka :) to jest mój pierwszy i ostatni na dłuzszy czas zakup dla maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale macie fajnie, ja prawie nic nie będę kupowała bo prawie wszystko dostanę od 2szwagierek i koleżanki. no może chociaż wózek i namówię męża na łóżeczko, ale z drugiej strony bezsensu kupować jak i tak dostaniemy. Szczęściary z tych które kupują wszystkie rzeczy dla swoich pociech. ja będę niestety musiała cieszyć się z tego co dostanę czy będzie mi się podobało czy nie. dziś mam wizyt na 19stą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
moze uda mi sie meza wyciagnac do sklepu dzisiajj........ nie dlugo bedzie w domku....zobaczymy.....nie omieszkam wejsc do c&a dzieciecego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Wczoraj wieczorem zaczęłam czuć delikatne ruchy-nareszcie!!!!A dzisiaj idę na kontrolę także dam znać pózniej,pozdrowionka i miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×