Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

hmmm a co do Emolium to ma ono działac na zasadzie nawilżania i zatrzymywania wody w skórze a nie natłuszczania .Podobno nie jest dobrze za każdym razem natłuszczać dziecko oliwka ,ale nie wiem tego z doświadczenia ,to też podobno jakas nowość by nie stosowac oliwek tak saqmo jak spirytusów do pępka ( slyszałam nawet o przemywaniu samą wodą ,na zachodzie bardzo popularne )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie moja kuzynka urodziła w Holandii i tam położne nie dość ze nie kazały używać spirytusu to jeszcze mówiły zeby przy kąpaniu normalnie zamaczać pępek, kuzynka tak robila i odpadl po 8 dniach. Swoją drogą to kuzynka była w domu 2h po porodzie!!! Nie wiem sama, ja jakoś z dystansem podchodze do tych dla nas troche drastycznych metod, oni się tam niczym nie przejmują, wszystko byle najwygodniej. W każdym razie do gina po porodzie kuzynka wolala isc w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapraszamy zapraszamy :) A ja zapomniałam napisac ze kupilismy wózek - uzywany- http://www.allegro.pl/item957615272_chicco_trio_for_me_gwarancja.html a i macie jakieś kombinezony wiosenne dla maluchów ??? Ja zakupiłam też na allegro bo nie chciałam multum kasy wydawac na nowy a nie wiadomo czy sie przyda i jeśli tak to na ile. Bo obawiam sie ze różna pododa może być na wyjście ze szpitala. http://www.allegro.pl/item955565775_955565775.html A ja jeszcze nawet nie spakowana do szpitala A ciekawe co u Zabuchy i Białej coś sie nie odzywaja. Może mamy już nastepne maluszki na świecie :) A i pralka coś chyba nam odmówiła posłuszeństwa, cierpliwie poczekam do jutra bo może wcisnełam jakieś opóźnione zakończenie lub coś w tym stylu moją dość poteżną juz dupcią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u gina. Mała waży 2800 i wszystko jest w porządku. Następną wizytę mam 7 kwietnia i do tego czasu mam brać fenoterol. To będzie 37,5 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam już spakowaną torbę, wózek kupiony, wszytskie ciuszki poprane i poukładane, pokoik urzadzony. Wogóle przez ten wielki brzucholek nie mogę spać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 latka - dobrze zauważyłam,że czekasz teraz na trzecie dzieciątko? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długa historia ale tak w skrócie to moje pierwsze dziecko :) dwójka jest męża, jego żona zginęła w wypadku. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomyślałam sobie, że doskonale wiesz, czego się spodziewać po porodzie, a tu czeka Cię coś nowego. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, a dzieciaczki pokochają maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak słyszę poród to mam dreszcze :D Nie no aż tak źle nie jest ale boję się porodu jak każda kobieta :) a dziewczynki są wspaniałe, tworzymy rodzinę i to najważniejsze. Znacie już płeć? macie imiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki jak tam po weekendzie widze ze prawie kazda sie wybrala na spacer który kończył sie oberwaniem chmury u nas tak samo z rana słonko grzało i świeciło w okna a jak sie ruszyliśmy na spacerek to zaczeło kropić a potem to już było coraz gorzej... u mnie zaczał sie 37 tydzień ciąży i szczerze chcialabym sie już rozpakować w nocy to jest jedna wielka masakra do toalety chodze z 5 razy co jest strasznie meczące... w ogole ze spaniem u mnie to ciężka sprawa niby zalecane jest spanie na lewym boku a ja jak sie kłade na nim to czuje okropny ból jakby bolało mnie spojenie łonowe albo kość ogonowa nie wiem zbytnio dlaczego... tak jak przechodziłam ciąże bezproblemowo tak teraz to ciągle coś naprawde mógłby być już kwiecień.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 latka to Twój mężuś bedzie miał tak fajnie jak moj tatko 4 kobitki w domu i on jeden biedulek :) Za to teraz same wnuki (no na razie jeden drógi w drodze) i poki co to na wnusie sie nie bedzie zanosiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć dziewczyny Ja się właśnie zastanawiam nad tym wiosennym kombinezonikiem bo mam takie jakby spioszki i bluzę z kapturkiem uszyte z takiego własnie materiału jak większośc tych kombinezonów i nie wiem czy jest sens kupować w sumie nie mówią już jakiegoś strasznego zimna a poza tym mam specjalny kocyk do fotelika oprócz tego 3 inne kocyki i jeszcze ocieplacz na nóżki do fotelika więc pewnie nie będę już kupować tego kombinezonu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinaopolska
hej Dziewczyny moge sie dolaczyc? troche pozno bo jestem w 35 t 6 d ciazy ale lepiej pozno niz wcale:) tez mysle ze nie warto kupowac nowego kombinezonu, ja mam yaki polarowy po kims:) i dodatkowo kocyk i rozek dla Dzidzi takze napewno nie zmarznie. Wozek kupilam uzywany graco na allegro, zostalo mi 2 pralki prasowania a tak to wszystko gotowe, bo pdp urodze przedwczesnie, bo mam juz b. krotke szyjke i luteina nie pomaga:( pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam do was pytanie kurde bardzo sie zesteresowałam a mianowicie mam dzis od rana biegunke myślicie że już by organizm sie oczyszczał przed porodem kurcze w nocy bolal mnie brzuch ale tak raczej jak zwykle... wczoraj nie jadlam nic co by mogło mi zaszkodzic... co to moze byc??? wiem ze panikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) jak dla mnie Biała i Zabucha są już mamami :) ja po wczorajszej wizycie wiem ze 20 TEGO KWIETNIA ZOSTAJE MAMA :D ciekawe kogo urodze :D:D:D pobrał mi też na paciorkowca, ale jak wkładał mi to ocś to mnie tak zabolało ze szok :-o zawiozłam do szpitala wynik 26go zapłaciłam 27 zł nastepna wizyta 7 kw , tak jak Twoja Mysza :) i wtedy zmierzy mi jeszcze dzidzie i da skierowanie na oddział... Beataka też myślałam nad jakimś kombinezonem...musze polukać na allegro 26latka witaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moluś to Ty już dni na kalendarzu skreslasz :) A powiedzcie mi jak wy macie liczone tygodnie ciąży??? Wg om czy USG??? Bo mi sie wszystko przed poprzestawiało (brałam meridie) i wg OM termin mam na 11.04, wg pierwszego USG na 28.04, natomiast wg nastepnych na ok 20.04 i w karcie mam wpisane 11.04 i ok. 20.04. I jeśli licze sobie tygodnie wg USG to licze do 38 tyg a nie do 40 ???? Bo sie pogubiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no skreślam skreślam ;) ja mam liczone wg ostatniej miesiączki w czwartek jestem zmuszona iść do kościoła bo teście dali na masze za szczęśliwy poród :D ;) panowie montują mi przesuwane drzwi - drogie one ale super wyglądają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek17
Hej dziewczyny! :-) Witam nowe. :-) U mnie już 38 tc. :-D Jestem już troche niecierpliwa tym wszystkim. Im bliżej porodu tym bardziej się boje jak to bedzie. Nie wiem nawet jak moje maleństwo jest ułożone, bo gin ostatnio nie robił mi USG, byłam u niej w 36 tc, to chyba powinna mi zrobic. :-( Nawet nie miałam tego wymazu na paciorkowca. :-( I co mam zrobić? Do gina idę w poniedzialek, będzie to 39 tc. A jak urodze wcześniej, a miałabym tego paciorkowca to małego bym zaraziła. :-( Co mam zrobić, pomużcie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie możesz iść do niej prędzej ?? bo jak byś miała cc to to badanie nie jest konieczne ale jak natural to tak... no i badanie na paciorkowca robi sie w jest w 33-37 tyg. ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatuszek17 a nie wyczuwasz tego jak dzidziuś jest ułożony bo ja tak:-) Mój ma nóżki po lewej stronie brzuszka czasami nawet wypnie swoją stópkę a jak dotknę go w to miejsce to zaraz mi łobuziak zmyka i tak się nieraz z nim bawię super uczucie:-) Ja ostatnie USG miałam w 21 tygodniu a jestem już w 39 i jestem zła jak diabli na lekarza bo chciała bym wiedzieć ile wazy mój mały i ile ma cm. Tyle tylko że przy ostatnim badaniu ginekologicznym lekarz potwierdził że główka jest już bardzo nisko w się mały ładnie wstawił tam gdzie trzeba:-) Co do biegunki to faktycznie oznak zbliżajacego się porodu o ile się tego procesu czymś nie sprowokuje:-) Ja mam duże zaparcia nic mi już nie pomaga i czekam na jakiekolwiek rozwolnienie bo mam już dość!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania!!! co to za gin, że przez tyle tyg nie robi usg ??? :-o jak dla mnie dziwna sprawa !! no drzwi założone :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moluś żałuję jak diabli że uległam namowom i poszłam do niego, na początku było ok na każdej wizycie USG i badanie ginekologiczne, bez problemu dał zwolnienie co prawda był mało gadatliwy ale u lekarzy to częste.... Miałam nadzieję że mi zrobi badanie choć w 36 tygodniu ale nic:-( Dziś mam wizytę mam olbrzymią nadzieję że ostatnią, liczę na to że wypisze mi zaświadczenie do becikowego i się z nim pożegnam choć będę rodzić w szpitalu gdzie on pracuję ale szczerze jak ma mnie tak traktować jak na wizytach to wole żeby się nawet nie zbliżał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. Ania faktycznie tej Twój gin to niezbyt. Ja mam robione usg na każdej wizycie. Ale myślę że każda z nas miałaby jakieś żale do swojego gina. Mój dał mi skierowanie na badanie GBS ( posiew w kierunku paciorkowca ) dopiero w zeszły piątek - byłam wówczas na początku 38tc. Tez moim zdaniem za późno tym bardziej że pierwsze dziecko urodziłam w 36 tc. Śmiem twierdzić że nie ma idealnego gina. Każdy z nich ma inne podejście do ciąży i nas ciężarnych. Z innej beczki to dziwie się że przez mojego kochanego męża nie wylądowałam jeszcze na porodówce. Najpierw jego pobyt w szpitalu, operacje i komplikacje, a dziś miał wypadek samochodowy. Na szczęście nic mu się nie stało ( przynajmniej tak mówi ); ocenię jak go zobaczę. Na domiar złego w pracy co chwilę mam kontrole róznych instytucji. Chyba sie zmówili. I jak tu ma człowiek odpocząć? Jak tak dalej będzie to nie będę miała czasu jechać na porodówkę :) hi, hi. Na wynik z GBS mam czekać 4 dni. KOszt 16 zł jesli wynk ujemny, jesli wynik dodatni to 53 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×