Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

frogus, no coś podobnego, ale w moim misiak jest w calosci i on trzyma tą szmatkę w narożniku, cos jak te tutaj tylko ja mam hefalumpa http://allegro.pl/item1156315826_cudne_2_przytulanki_mothercare_kubus_puchatek.html moje dziecko dzis cały dzien prawie przespalo, budził się co 2h na jedzenie, troche sie pobawil, mamusia ponosila i dalej w kimę, widac taka jego reakcja na upały:) za to w nocy budzi się ostatnio znow częsciej, piewrwsza pobudka ok24-1 w nocy a nie 4-5 jak wczesniej a kolejne co 2h kąpiecie już maluchy w duzej wannie? Bo nasz juz tak chlapal i ledwo sie mieścil do wanienki i teraz kapiemy się na gąkowej podkladce w duzej wannie, podoba mu sie, i nie trzeba go trzymac:) a potem wody nie wylewam, dolewam trochę i sama się kapię, coby oilatum podwójnie wykorzystać:) to lepsze niz kazdy balsam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna nieciekawy widok, dobrze ze pojechaliscie bo jeszcze twoj starszak by miał traumę potem i bał się wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Odnośnie kąpieli. MY często kąpiemy się z małą, albo ja albo W. w dużej wannie. Kupiliśmy jej takie plastikowe siedzonko, ona sobie na nim wygodnie siedzi macha raczkami nóżkami i strasznie się cieszy :D a potem zabieramy to siedzonko i trochę "pływa" na brzuszku Generalnie lubi kąpiele :D ale w końcu ro rybka jest!! czarna - straszna historia brrrr a ja właśnie nad jeziora na weekend wyjeżdżam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frogus - widzę że masz kolkowy problem. Infacol ma działanie zatwardzające i nie można go stosować dłużej niż 7 dni. Mój bratanek to przechodził, miał najpierw infacol ale, że problem kolkowy wciąż wracał pediatra przepisała mu debridat na kolki, bo z ul ewaniami to on problemu nie miał i pomogło ;) dziewczyny, jakbyście mogły to oddajcie głosik na moją Maryś ;) link jest w stopce, z góry wielkie dzięki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
frogus - nam na kolki nic nie pomagało tylko sprowadzany z Niemiec Sab simplex:-) biało - czarna - Śliczna ta Twoja Maysieńka:-), głos oddany:-) A My nadal kąpiemy Aleksa w Małej wannie, ale teraz pokój po kąpieli wygląda jak jezioro, Mały robi cały czas ciapu ciapu:-). A ostatnio już Mały akrobata chwyta się za stópki i jak ma skarpety to moment i ich nie ma na nóżkach:-). A nasza asymetrie teraz cwiczymy u Pani reahabilitantki motodą NDT Bobath. Mały nawet lubi spotkania, chociaż jak Pani Ola go masuje to troszkę protestuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej U nas ok ,mały zajety cały czas swoja matą,odkąd upały sie skończyły tzn wczoraj :D spi mi cały dzień ,budzi sie tylko na karmienie co 1,5h i dalej w kimono . Któraś z Was pisała o alergii na pomidora,kiedyś sądzono ,ze pomidory tzn ich pestki moga uczulac ale wiele badań obaliło te tezę .Ja nawet w szpitalu po porodzie pierwsze co dostałam pomidora na śniadanie .A to ,ze dziecko po nim ma kolki to już jest indywidualne .Ja np karmie piersią i jem wszystko ,bób fasolę dzis mam gołąbki i mój Kacper nigdy nie miał kolki .No i nie zgodzę się ,ze jedząc wszystko i karmiąc piersią nie traci sie na wadzę .Ja już waże kg mniej niż przed ciąża.Chociaz pewnie są wyjątki które tyją karmiąc piersią :D Justyna fajne rozwiązanie z kąpaniem się wymyśliłam ,chyba też wypróbuje :) Malutka nawet nie wiem jak te skoczki z fp wyglądają ale zaraz na allegro wybadam .:) W niedzielę jadę do ikei bo jest dużo promocji na tekstylia dla dzieciaczków i musze obadac te krzesełko do karmienia .Od którego mc można dziecko sadzać w krzesełku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka widziałam tego skoczka:) fajnie to wygląda i może sprawic dużo radości dziecku tak mi się wydaję.Ale ja nie będe mojemu kupować ani skoczków ani chodzików .Mam znajomego ortopede i wiele urazów stawowo biodrowych u małych dzieci wynika własnie z przeciążenia spowodowanego częstym przebywaniem w chodzikach .Dziecko szybciej i chetniej nauczy sie chodzić o własnych siłach niz przyzwyczajone do ciągłej asekuracji .Chodziki powoduja też nawyk złego ustawiania stóp,chodzenia na palcach przez to są własnie te urazy .Nie wiem takie jest moje zdanie :) Nie znaczy ze jak sie kupi dziecku chodzik to będzie miał koslawe stopy bo ja miałam chodzik jak byłam mała i koslawych nóg nie mam :D Jak dziecko nie będzie w chodziku non stop to ok ale gorzej jak mu sie ta zabawka spodoba i trudno bedzie go z niego wyciągnąc:o .Ja wole nie ryzykować :DA nie odbieram mu nic pozbawiając chodzika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, my dzis bylismy na kontroli u ortopedy i bioderka już ok, odwodzenie prawidlowe. I lekarz kazał nic nie przyspieszac jesli chodzi o chodzenie, żeby Mały sam wstał z raczkowania. To tak odnośnie tematu zakupu chodzikow i innych wynalazkow. natusia a co do jedzenia wszystkiego i chudnięcia po ciązy to sprawa bardzo indywidualna. Ciesz się, ze już zrzuciłaś wszystko a nawet więcej, mi zostało jeszcze kilka kg a brak jakielkowiek diety, wcinanie pizzy i zapiekanek by na pewno mi nie pomogły. a co do sadzania w krzesełku to zgodnie z zasadą, żeby nic nie przyspieszac to krzesełko dopiero jak dziecko samo będzie siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi tez jeszcze 3 kg zostały i jakoś pozbyc sie tego nie moge no a wcinam wszystko, moze gdybym sie troche musiała ograniczac to tez te kila by szybciej leciały. No ale u mnie to w ciagu dwóch lat 2 ciąze wiec i tak te 3 kg to chyba nie tak dużo:) Ja kube wkładałam do chodzika a teraz mam zamiar tego nie robic ale co wyjdzie z tym zamiarów to nie wiem. ogólnie dzieci w chodzikach to lenie, o raczkowaniu nie ma mowy, Kuba dopiero zaczał raczkowac jak nauczył sie chodzic wiec teraz mysle ze chodzik sobie odpuścimy. Ale wiadomo ze to też jest wygoda, bo wsadzi sie dziecko i jest spokój, tzn można cos zrobic, no ale z drugiej strony ortopedzi nie zalecają wiec nie wiadomo co lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey , napiszcie proszę czy wasze dzieciaczki podnoszą głowę przy łapaniu za rączki? tak jakbyście chciały je posadzić?? a jesli tak to ile tygodni miały jak zatrzeły trzymać dobrze głowę?? bo mojej leci głowa do tyłu , za to na brzuszku to trzyma non stop w górze i nie wiem czy sie martwic... pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Under moja Lenka bardzo ładnie podnosi głowe i wogóle nawet ramionka jak ja sie chwyci za rece, wogóle to sama nawet czasem sie probuje podnieść jak leży tak na pół płasko i powiem że tą główke ładnie potrafi udźwignąć:) Ale na brzuchu to ona lezec nie chce. Robi to od około 3 tygodni a ma 3 miesiace teraz i jeden tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki za błąd miało być zaczeły a nie zatrzeły ;) hehe Czarna - a moja odwrotnie na brzuchu podnosi super a na plecach nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka !! w piątek byliśmy na szczepieniu - Natasza tylko piskneła i po strachu :) waży 5600 ( w dniu ur 3080) i ma 61 cm :) Nadal przesypia całe noce :D:D:D super sprawa ! Wasze też już tak śpią ? jestem ciekawa u którego z naszych dzieci pojawią się pierwsze ząbki. Moja kumpela się wkurza bo jej Iga ma 9 mies i jest bez ząbków... Czarna straszne to co widziałaś :( od kwietnia w Polsce utopiło sie ponad 400 osób !!! :-o co do podnoszenia główki to moja ma lenia i jej nie podnosi co mnie też troche martwi... Justyna-Chyba niedługo też przejdziemy na dużą wanne... :) Biała - głosy oddaje :) Chodzika nie kupuje na 100% jakoś nigdy nie miłam do nich zaufania... a co do wit D to pani dr powiedziała mi , że powinno się ją podawać do drugie roku życia ! i kazała ją podawać tak jak napisane na ulotce bo za dużo to też nie zdrowo! a co do wagi z przed ciąży to już dawno do niej wróciłam :D ale nie ukrywam ,że mogła bym jeszcze schudnąć... dodajecie jakieś nowe fotki do albumów ? ja musze coś dodać :) buziaczki Laseczki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mam dzisiaj depreche. Konczy sie urlop, jutro wracamy, jestem padnieta na nos. Nie udalo sie wypoczac :( chyba jednak w domku najlepiej ;) Nasza mala chetnie lezy na brzuszku i bardzo ladnie glowke trzyma, 90st do podlogi i unosi troszke klatke na raczkach. Jak podnosimy do siadania to trzyma tylko przez chwilke. Skonczyla wlasnie 3m-ce i jeden tydzien. Odnosnie chodzikow i skoczkow tez nie jestem przekonana i nie kupie. Boje ze bardziej zaszkodzi niz pomoze. Maz wlasnie mala spac polozyl. Ide sie relaksowac na tarasie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co do wagi to u mnie masakra, straciłam nadzieje ze bez dietki zrzuce to co mi przybyło. Dzis byłam z małym na zakupach i nie powiem przyszalałam ale nie miałam dosłownie w czym chodzic. Leos zreszta tez wiec i on ma nowe ciuszki - body dł rekaw, body kr rekaw i pajace wszystko w pakach, ale rozmiarówki w mothercare sa skąplikowane, moj mały nie jest juz taki mały a wszystko kupowałam 0-3 miesiace :) Co do chodzików to ja tez jestem anty, choc nie powiem skoczki strasznie mi sie podobaja :) Moluś a powiedz o której Nataszka chodzi spać??? Moj nadal sie budzi w nocy raz bo raz ale budzi. U mnie w pracy sa rekrutacje wewnetrzne, wysłałam dzis na dwa stanowiska w sumie te same tylko w innych działach. Jeden dział jest mi bliższy z zainteresowac, natomiast w drugim bym odzyła :). Teraz czekam czy mnie zaprosza na rozmowe. Jak tak to znowu zakupy mnie czekaja bo w zaden kostium sie nie mieszcze. A na koniec http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4542546

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Która z Was miała miec w połowie lipca zakładaną wkładke? Bo ja ciągle sie waham i tak myśle ze juz moge sie na nią umówic ale ciagle zwlekam... Ale macie fajnie z tymi przespanymi nocami, u mnie niestety od 2 do 3 pobudek no ale na piersi to tak jest, mało kiedy zdarza sie zeby dziecia przesypiały na cycu całe noce, ale cóż coś za coś.... Molus jak tylko słyszysz ze ktos sie utopił to jakos tak inaczej ale jak siedzisz w wodzie z dzieckiem a tu 3 metry od ciebie własnie sie ktos topi to naprawde dziwne uczucie. My jak weszlismy do wody to akurat chyba ten facet( bo jak sie okazało to 40 latek na dodatek niepełnosprawny) sie topił...przykra sprawa:( I nikt tego nie zauważył a teren do pływania wydzielony niest w tym jeziorze bardzo mały:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny proszę o pomoc.... wiem że mało się udzielam, bardzo mało ale nie mam z moim dzieckiem wiele czasu a tez kwietniowy :D bierzemy udział w konkursie o chustę, bardzo chcę w niej nosić malego bo wkoło chce być na rękach a nie mam na nią funduszy!!! pomóżcie wygrać!!! o to link http://pl.lennylamb.com/#chusta_do_noszenia_dziecka/konkurs/1808 co do mycia w wannie ja jeszcze się nie odważłam a to dlatego ze me dziecie bardzo ruchliwe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaki coś się link rozwala :( a nie umiem go połąćzyć!!!! jak coś to jest ten maluch z żółtm kocykiem :D mój Adaś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadith glosik oddany:) a co do chusty to ja dawno nie wkladalam małego bo były upały i wiadomo, za gorąco by nam bylo a kilka dni temu włożyłam i się okazało, że teraz jak już prawie całkeim sztywno trzyma głowkę to siedzi sobie ladnie i rozglada się na oki szczęśliwy:) już bylismy nawet na spacerku w chuscie i powiem wam, że to dobre na figurę, bo maluch swoje wazy a kręgosłup prosty My dziś mieliśmy szczepienie, maciuś raz zapłąkał, ale szybko się uspokoił i jak wychodizlimy to już się śmiał:) taki smieszek fajny z niego:) a wazy 6250g, jest chudziutki ale dlugasny!!! wczoraj bylismy u tego pediatry co nam ciwczenia zleciła i się okazało, ze napięcie mięśniowe w rączkach juz w normie, pieknie wyćwiczliśmy i duże postępy, teraz mamy ćwiczyc ale mniej tylko dla utrwalenia, ale dodatkowo mamy masować mieśnie na szyi, zeby nie odchylał głowki w jedną stronę jak to robi. No i mimo ze wazy duzo to pediatra mowila zeciut za mało przybrał ostatnio, poorownując masę wyjsciową i wczesniejszy przyrost. wasze dzieci tez w te upały mniej przybrały??? Z wagą zeszliśmy do 50 centyla (wczesniej byl 75) a ze wzrostem jestesmy w 90!! dzis ladna pogoda, po szczepieniu nic sie nie dzieje wiec smigamy na maly spacer pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u na stez mniejszy przyrost w tych upałach, a co do chusty to fakt teraz nie da rady, ale jak tylko chłodniejsze dni to fajnie tak wyjść. no i na kg nasze dobrze robi, ale ja już spadłam poniżej wagi wyjściowej więc nie chce więcej chudnąć :D na razie walczymy :D więc zachęcam nadal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
witam! My po badaniu usg bioderek wszystko ok,to byla druga i ostatnia wizyta ortopeda kazal pogadac z padiatra malego aby zwiekszyc mu dawke wit d3 do 3kropli bo maly powinien miec zawiązke chrząstki w udzie a jeszcze jej niema,ale uspokojil ze to nic strasznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
ortopeda nie kazal wkladac malego do chodzika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
zamowilam malemu poscie NA ALLEGRO 3CZ.l POLSKA BIAŁO CZERWONI ;)EURO 2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno Was nie czytałam, byłam zbyt pochłonięta moim maleństwem i nic innego mnie nie interesowało przez jakiś czas:) Moje kochanie to prawie idealne dziecko-prawie bo nie chce zapeszać jak czytam inne posty.Mój Oleczek przesypia całe noce mniej więcej odkąd skończył 1,5 miesiąca, problemów z karmieniem tez zadnych, do tego na wadze przybiera wyśmienicie, w sobote kończy 4 miesiące a 2 tygodnie temu ważył 7.200-cudowny pulpet.Karmie go tylko i wyłącznie piersią, nie daje mu do picia żadnych innych swiństw, w upały dostawał tez tylko mleczko .Jem wszystko na co mam ochoty, jedyne czego nie jem to pikantnych potraw, gazowanych napoi i fastfoodów.Mały nie miał kolek ani nic takiego, więc jestem super.Jedyne z czym ostatni walczymy to ciemieniuszku, kupilismy preparat mustelii stelaker i już powolutku znika.W zeszłym tygoniu myślałam że przeżyje koszmar, mały włożył sobie metkę z zabawki maty edukacyjnej w oko i zarysował gałkę oczną.Naszczescie na drugi dzień wszystko zeszło, ale byliśmy z mężem niezle przerazeni.Co do pieluch to używamy tylko pampers premium care- 0 odparzeń, polecam też do pupy zapobiegawczo zwykły krem bambino-mały nie miał nigdy odparzeń. Co do wagi sprzed ciąży to zostało mi jeszcze do zgubienia 5 kg ( a przytyłam w sumie 22!), jakoś specjalnie nie dbam ostatnio o figure, ale mysle ze to mały tak wyciąga te kilogramy.Pozdrawiam serdecznie i życze wszystkiego dobrego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ! ale pogoda... albo gorąco albo leje... Beatka Natasza chodzi spać między 21 a 22. Wczoraj odpadła już po 20-tej bo mało spała w dzień i miałam pobudkę o 1:30 a potem około 6 na jedzonko i na zmiane pieluchy i dziś jestem nieprzytomna...nawet kawa nie pomaga.. kurna musze spadać bo Mała piszczy... potem wpadne jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj naprawde ta pogoda do dupy, jak nie upał że wytrzymac nie mozna to znowu leje i juz nie wiadomo co lepsze. A na forum ogólnie cisza, co sie z wami kobitki dzieje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moluś nowe zdęcia sa sliczne. Ja mam ogromnego lenia ale to takiego na maxa. Wczoraj bylismy na kontroli w poradni preluksacyjnej wszystko ok, a ze poradnia jest na tej samej ulicy co moja praca i wracajac koło niej przejezdzam to wstapiłam na ploty. O tych rekrutacjach co pisałam moge zapomniej oficjalnie jest mówione kto na które stanowisko idzie i ze juz po rozmowach z dyrektorem a rekruacacje to sciema, niestety przez moje 6lat pracy w tej firmie było kilka takich przypadków rekrutacji. Jestem na siebie zła ze wczesniej nie podjechałam i nie zrobiłam wywiadu, najgorsze ze moja kierowniczka sie dowie ze składałam aplikacje to po powrocie mam przekichane. Juz mysle co robic zeby odrazu po macierzyńskim nie wracac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Mój Kacper kończy jutro 3 mc,wczoraj bylismy na szczepieniu,było troszke płaczu ale za chwilę smiech .Ogólnie dobrze znosi szczepienia bo ani nie jest później marudny ani nie gorączkuje ogólnie ok.Waży bardzo duzo jak na 3 miesięczne dziecko bo 6950.Mimo ,ze były upały i dopajałam herbatkami to ładnie przybrał.Pediatra z wagi jest zachwycony :)Teraz wybieramy sie na wieczorny spacerek po którym bardzo ładnie mi przesypia noce ,tylko ,ze nie zawsze jest pogoda tak jak dziś by wieczorkami wychodzić. A wogóle to kąpie małego już w dużej wannie ,zakupiłam tylko do niej foczkę taki leżaczek na którym mały lezy sobie jak król i może machać nózkami :) słodko to wygląda.Na szczęscie beznadziejną wanienke fisher price srzedałam na allegro.Nikomu nigdy jej nie polece:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dziewczyny dodawajcie foty ,ja juz też nowe ostatnio dodałam. Czarna ja mam wkładkę założoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my dzisiaj tez na szczepieniu bylismy. Mala waży 6480. Płakała strasznie :( nie moglam jej uspokoic. Taka krzyczącą musielismy do auta zapakowac i jeszcze potem nam sie korek trafił. Ale poza krzykiem to narazie dobrze. Poprzednio nawet goraczki nie dostala i mam nadzieje ze teraz tez tak bedzie. Nasze malenstwo odkrylo swoje kciuki i jest niby najwyrazniej zachwycona :D Na zmiane ciumka lewego i prawego. Jak dam jej smoczek to po chwili sobie go wyciaga i kciuka wklada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×