Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

Cześć dziewczyny :) Bardzooo dawno mnie nie było, później wszystko nadrobię. Przeczytałam tylko ostatnie dwie strony. U Nas ok, Kacperek zdrowy i rośnie szybciutko. Ostatnio tylko coś nie chce jeść, zjada tak po 100 ml co 4 odziny i to tylko wtedy zje jak się na coś zapatrzy np. na telewizor :D ale lepsze już to, niz jak miałby nie jeść w ogóle :) Bardzo ciężko też mu się ostatnio zasypia, wieczorem przed spaniem jest płacze ale nie trwa długo może góra z 15 min i usypia. Do tego zawsze musi mieć herbatkę, bardzo dużo jej pije tzn daje mu z kopru włoskiego i rumiankową po 100 ml dziennie i + do tego wode z glukozą bo mógłby pić i pić :) Wczoraj była u mnie przyjaciółka z synkiem jest miesiąc starszy od Kacpra. Patrzyli na siebie i się śmiali :D Muszę Wam powiedzieć, że 23 lipca urodził się mój pierwszy chrześniak Miłosz :) Taki malutki jest ma 51 cm i waga 2800g w porównaniu do Kacpra, który urodził się 57 cm i 3550g to Miłosz taka kruszynka :D We wrześniu chyba będziemy chrzcić małego ale nie wiadomo jeszcze bo mój dziadek już 2 miesiące leży w szpitalu na oiomie i wczoraj okazało się, że ma zapalenie płuc... więc nie wiadomo jak to będzie... Zamówiłam krzesełko do jedzenia dla Kacperka, dziś powinno już przyjśc o takie: http://allegro.pl/item1156122276_krzeselko_do_karmienia_wygodne_regulowane_2_kolor.html to pomarańczowe. mam nadzieje, że się sprawdzi Pozdrawiam i miłego dnia życzę :_)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widac co mama to inna opinia o pieluszkach, ale moja siostra co prawda mały wczoraj skończył 6 lat tez najbardziej lubiała happy drugie w kolejności były huggiesy a ostatnie pampersy. A do oszczednych ona nie nalezy :) A pogoda mnie dobija wczoraj na spacerek po jedzeniu o 11 mały był w krótkim rampersie i ledwo z domu wyszlismy to skarpetki mu zdjełam, a dzis na bodziaka z dł rekawem albo sweterek albo cieplejsza bluzie trzeba ubrać Wczoraj byłam zamówić tort na chrzest moj sie uparł na owocowy wiec bedzie truskawkowo-jabkowy. Podjechałam tez do knajpy dograc szczegóły jak usłyszałam cene od osoby to mi szczena opadła wstepnie 110/120zł musi kobieta jeszcze wszystko przeliczyc. A za huśtawke zapłaciłam odrazu w sobote i zaczynam sie denerwowac bo napisałam wczoraj czy pieniadze przyszły i cisza, a ja z owsikami wiecie w czym doczekac sie jej nie moge. Froguś gdzie zamówilaś ta zabawke i za ile?? Bo ja kupiłam w Entliczku za 30zł po przecenie a były jeszcze po przecenie za 36zł bo z innej dostawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i dodałam zdjęcia :) A co do pieluch to zostałam przy pampersach, jak dla mnie najlepsze. Teraz właśnie mi się kończą huggisy bo trzeba było je wykorzystać i dziś może pojadę na zakupy to spróbuję też tych sleep and play :) Mleko podaje Kacperkowi bebiko i jest ok, ładnie przynbiera, aż nawet za ładnie :D 19 sierpnia mamy szczepienie i wtedy mały kończy 4 miesiące, zobaczymy ile waży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Babebczki!!! Czytam książkę "Język niemowląt" Tracy Hogg i bardzo mi się podoba ... wiele rzeczy mi pasuje do mojej Małej i ogólnie myślę, że wprowadzę kilka zasad...zobaczymy co z tego wyjdzie. Co do mojego pokarmu to bardzo dziwne jest...bo czasem wydaje mi się, że jest go za mało...Mała je co godzinę, albo tak jak wczoraj na dobranoc nie chciała w ogóle ssać, bo jej nic nie leciało, a następnie wydoiła 60ml mojego mleka z butli. Następnie wieczorem piersi mi nabrzmiały i musiałam troszkę odciągnąć. A tak na marginesie już dawno miałam zapytać dziewczyny karmiące piersią ... jak długo jedzą Wasze dzieci na jeden posiłek ... z obu piersi czy z jednej oraz czy mają ustalone mniej więcej godziny posiłku??? *Justynka - widzisz ostatnio moje podróże to koszmar, bo Malutka zawsze budziła się w środku drogi gdzie nie można było się zatrzymać. A Ty świetnie to wykombinowałaś ... moja Mała co prawda awanturuje się o butlę, ale nie zawsze [to też jest dziwne] niemniej jednak jeżeli przez jakiś czas nie dostanie cycka to zapewne będzie musiała zaakceptować butelkę ... na weekend jadę do kuzynki do Kielc z mamą, więc ja będę kierowcą ... zobaczymy czy uda mi się nie zatrzymywać w dziwnych miejscach aby moją Małą awanturkę nakarmić... A potrafi robić takie awantury, że makabra, dlatego bardzo czuję się uwiązana, jak wychodzę z domu to z przerażeniem patrzę na telefon czy nie dzwonią bo Mała się drze ... *Betatka - na allegro za 29,90 z Krakowa, więc bez kosztów przesyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
betatka - to bardzo dużo za ten tort:-(. Myśmy mieli tort na 20 osób - coś około 2,5 kg , z bitą śmietaną i był w kształcie autka, a na środku było napisane "Chrzest Święty Aleksandra" i zapłaciliśmy 40 zł :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jak by mało było problemów... to wczoraj byłam u lekarza i okazało się, że mam kamienie w woreczku żółciowym :( i czeka mnie zabieg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziewczyny powiedzcie czy możliwe, żeby u 3,5 miesięcznego malucha wychodziły już ząbki?? Bo mały strasznieeee się ostatnio ślini, wkłada wszytsko do buzi i do tego marudny się zrobił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
Literkowe-literki. Mój Aleks ma prawie 4 miesiące, a ślini się tak na potęgę już dobry miesiąc. Jakiś miesiąc temu właśnie Pani laryngolog powiedziała nam, że Alkowi będą wychodzić niedługo ząbki, bo już ma jasne dziąsełka w niektórych miejscach i od kilku dni, na dole coś mu się już przebija w okilicy lewej dwójki. Narazie jest to taki mały punkcik biały, więc pewnie niedługo wyjdzie pierwszy ząbolek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak byłam w pon u lekarki to pytałam o zeby odp mi ze one ida od urodzenia :) A za tort płacimy 185zł a za osobe w knajpie 110/120zł, wiem ze troche drogo ale to nasz póki co jedyny synus :) doszlismy do wniosku ze po to robimy (no ja siedze na macierzyńskim) i mozemy sobie na to pozwolic, jakby była inna sytuacja finansowa to bysmy robili w domu i tez by było ok. A i Leoś stał sie posiadaczem krzesełka http://allegro.pl/item1175947728_rain_forest_krzeselko_do_karmienia_i_zabawy.html umówłam sie na odbiór na weekendzie a mam naprawde daleko ok 200/250 metrów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córa tez się ślini i piąstki do buzi wkłada. To juz tak dosyć dlugo trwa. Ale śladów ząbków poki co nie widze. A ja wam powiem dziewczyny ze karmienie butla w czasie jazdy to wcale nie jest dobry pomysł :P bo tak justyna zrozumiałam że karmiłaś maleństwo w czasie jazdy. Sama niestety miałam okazje sie przekonac. Mała obudziła się w czasie jazdy i zaczeła płakać wiec podałam jej butle z wodą. I tak sie biedactwo zakrztusiło ze ją zaczelam od razu z fotelika wypinać a mąż z miejsca musiał się zatrzymać. Serce normalnie miałam w gardle. Nastepnym razem niech sobie dzidzia płacze, nic jej się nie stanie jak chwilke głodna bedzię albo spragniona. Zastanówcie się też nad tym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłam własnie u Kacperka takie jaśniejsze ślady na dziąsłach, więc może to jednak ząbki próbują się przebić... Przyszło mi krzesełko :) i staram się je złożyć ale coś mi to nie wychodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko do mam butelkowych. Parzycie jeszcze butelki? Bo ja parze przed kazdym uzyciem. Moja mama i teściowa uważają że przesadzam, że raz dziennie wystarczy bo mała juz nie jest taka mała. A mleko robie z wody zywiec i ją też wczesniej gotuje przez 5min. Przesadzam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
Betatka - My też nie oszczędzaliśmy, po prostu tam gdzie nam smakują ciasta zrobili nam ładny, niedrogi tort:-). A za osobę płaciliśmy 95 zł i w tym był obiad, zimna płyta, 3 sałatki, owoce, chiacho, soki i napoje, krokiety z barszczem, no i kawa i herbata:-) Elizka - popieram to co napisałas, lepiej troszkę poczekać i zatrzymać się niż karmić w czasie jazdy. Napewno Maluszkowi nic nie będzie jak chwilkę poczeka, zawsze można Go czymś zabawić, a chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe:-( Literkoweliterki - Mój Aleks też jest czasami marudny z powodu tych ząbków - ja Mu smaruję na to 2 razy dziennie dziąsełka dentinox-em i bardzo lubi jak Mu masuję delikatnie dziąsełka - aż się chichra na głos:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie parze, raz na jakiś czas tylko to zrobię. Wode daje nałęczowionkę, wcześniej aquarel ale ostatnio nigdzie nie mogę jej dostać :O i nie gotuje wody tylko podgrzewam w mikrofali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx xxxx
internetowy lumpik z odzieżą niemowlęcą markowe ubranka już od złotówki firmy takie jak CHEROKEE,EARLY DAYS,NEXT,DISNEY i wiele innych do każdych 5 ubranek 1 losowe gratis !!!!!!!!!! WWW.LUMPIK.COM.PL Częste promocje!!! WWW.LUMPIK.COM.PL . . . . . . . . . . . . . internetowy lumpik z odzieżą niemowlęcą markowe ubranka już od złotówki firmy takie jak CHEROKEE,EARLY DAYS,NEXT,DISNEY i wiele innych do każdych 5 ubranek 1 losowe gratis !!!!!!!!!! WWW.LUMPIK.COM.PL Częste promocje!!! WWW.LUMPIK.COM.PL . . . . . . . . . . internetowy lumpik z odzieżą niemowlęcą markowe ubranka już od złotówki firmy takie jak CHEROKEE,EARLY DAYS,NEXT,DISNEY i wiele innych do każdych 5 ubranek 1 losowe gratis !!!!!!!!!! WWW.LUMPIK.COM.PL Częste promocje!!! WWW.LUMPIK.COM.PL . . . . . . . . . internetowy lumpik z odzieżą niemowlęcą markowe ubranka już od złotówki firmy takie jak CHEROKEE,EARLY DAYS,NEXT,DISNEY i wiele innych do każdych 5 ubranek 1 losowe gratis !!!!!!!!!! WWW.LUMPIK.COM.PL Częste promocje!!! WWW.LUMPIK.COM.PL . . . . . . . . . . . . . . internetowy lumpik z odzieżą niemowlęcą markowe ubranka już od złotówki firmy takie jak CHEROKEE,EARLY DAYS,NEXT,DISNEY i wiele innych do każdych 5 ubranek 1 losowe gratis !!!!!!!!!! WWW.LUMPIK.COM.PL Częste promocje!!! WWW.LUMPIK.COM.PL . . . . . . . . internetowy lumpik z odzieżą niemowlęcą markowe ubranka już od złotówki firmy takie jak CHEROKEE,EARLY DAYS,NEXT,DISNEY i wiele innych do każdych 5 ubranek 1 losowe gratis !!!!!!!!!! WWW.LUMPIK.COM.PL Częste promocje!!! WWW.LUMPIK.COM.PL. . . . . . . internetowy lumpik z odzieżą niemowlęcą markowe ubranka już od złotówki firmy takie jak CHEROKEE,EARLY DAYS,NEXT,DISNEY i wiele innych do każdych 5 ubranek 1 losowe gratis !!!!!!!!!! WWW.LUMPIK.COM.PL Częste promocje!!! WWW.LUMPIK.COM.PL . . . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
Elizka - ja już nie wyparzam wogóle Małemu butelek. I na początku, też mu gotowałam wodę żywieć, ale od jakiś 1,5 miesiąca gotuję zwykła z kranu (mamy naprawdę czyściutką wodę bez kamienia). Może ktoś powie, ze to za wcześnie, ze powinnam wyparzać i takie tam, ale z drugiej strony tak sobie myślę, ze skoro nic Maluszkowi nie dolega bez wyparzania, to po co mam GO chować w sterylnych warunkach, skoro teraz i tak wszystko liże i wkłada do buzi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
LiterkoweLiterki - no mnie poleciły ten żel mamy starszych dzieciaczków i muszę przyznać, że u Nas faktycznie też się sprawdza:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli wyszło że przesadzam :P zatem dzisiaj to sobie przemyśle i chyba tez pomału przestane tak na nią chuchać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agita mieliście naprawde dużo w tej cenie, my mamy obiad drugie z dwoma miesami, pozniej trzy sałatki, mój sie uparł na galarete i płyte, no i napoje ciepłe i zimne i soki. Ja z cukiernia to sukałam zeby była blisko i 15.08 otwarta a ze od Michalskich czesto kupujemy i jest sprawdzona to tam pojechałam. Ja tez uwazam ze w czasie jazdy nie powinno sie nic maleństwu podawac, bo to sekunda i moze do nieszczescia dojść. A ostatnio trafiłam na bloga gdzie ok dwuletnie (nie pamietam dokładnie wieku) dziecko wpadło do oczka wodnego i jest w śpiączce. Juz za wczasu myśle czy u nas nie postawić jakiegoś płotka przed oczkiem do czasu póki Leoś nie bedzie juz naprawde kumaty. U nas jest w najdłebszym miejscu ponad dwa metry. Raz nam pies sie troszke w nim podtopił. A co do butelek to ja tez gdzieś do połowy czerwca dawałam małemu mleko na zywiec zdrój lub na kropli beskidu a pozniej normalna wode z kranu przepuszczona przez filtr - mamy wode z kamieniem. A butelki przeparzam w sterelizatorze najpierw po porannym karmieniu puszczam zmywarke a poźniej wszystkie sześć 260ml do sterelizatora i mam na całą dobe. Jedynie małe 125ml w których daje herbatke przekewam wrzatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elizka nie przesadzasz ja mam w bliskim otoczeniu mame która 15 miesiecznemu dziecku wszystko robi na zywcu, nawet jak gdzies jedzie to bierze zywca u siebie w domu przegotowanego, tak wiec moim zdaniem nie przesadzasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z żywca na pewno nie zrezygnuje bo pediatra mi powiedziała że trójmiejska woda to świństwo i okropnie alergizuje. Tylko sie zastanawiam czy aby nie przesadzam że jeszcze ją gotuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale musisz wode podgrzać bo zimnego jedzonka nie dasz dziecku, chyba ze tak jak ja wkładasz po karmieniu przygotowana butelke z woda do podgrzewacza i sobie czeka na swoja kolej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
Betatka - no też i się wydaje, ze mało nie było - było co jeść i nikt nie narzekał, że mu nie smakuje:-) Elizka - Ja jakieś 3 tyg temu kupiłam żywca, bo chciałam Małemu dawać tak normalnie do picia na zimno - Pani pediatra powiedziała, ze nie ma konieczności gotowania, ale po jednym dniu jak dawałam Aleksowi tak prosto z buteli - bez gotowania tą wodę to bardzo mi płakał i spowrotem wróciłam do gotowanej. Myślę, że może po prostu jest jeszcze za Mały i jego brzuszek nie toleruje nieprzegotowanej wody:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
Betatka - co do zimnego jedzonka, Mój łobuz nie wypije innego mleka, czy wody jak tylko zimne. Jak jest letnie to nawet nie chce pić tylko pluje i musze mu schładzać na szybko. Nie wiem czemu się tak nauczył, ale nie ma szans, żeby wypił ciepłe mleko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jasne że podgrzewam, myslałam ze to oczywiste. Najpierw wode gotuje, rozlewam w trzy butelki i jedna zawsze w podgrzewaczu stoi i czeka na alarm. Moja mała piła zimne mleko w te upały 35st. Ciepłym pluła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może dlatego mój ostatnio zaczał pluć mlekiem bo za ciepłe na ta pogode było. A jeszcze w nawiazaniu do wypadajacych włosów to chyba nie tylko mama karmiacym wypadaja bo mi butelkowej tez strasznie włosy leca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny:) U nas dziś tak sobie ,Kacperek od dwóch godz jest strasznie marudny i pierwszy raz mi się tak zdażyło ,ze nie wiem o co chlopakowi chodzi:o Zaczynają mu isc zęby ,wkłada wszystko co może do buźi a przy tym strasznie sie slini .Juz zakupiłam dentinox i zobaczymy jak to będzie:) Co do wody ,no ja karmię piersia ale podaje małemu herbatki bo bardzo lubi i nie podałabym dziecku na wodzie z kranu no chyba zebym miała super extra filtr .Ja kupuje Humane nie trzeba jej przez pierwsze dwa dni gotować.A butelek nie wyparzam za kazdym razem ,czasami wrzuce do zmywarki i ok. A i dawno zrezygnowałam z plastikowych butelek nawet tych Aventa ,mam wszystko szklane przynajmniej wiem ze nie zawiera BPA. Musze sie koniecznie pochwalic nowym krzesełkiem do karmienia ,byłismy tydz temu w ikei z babcia Kacperka ale było tylko zwykłe plastikowe a babcia jak to babcia chciała cos extra i wyłozyła kaske na przepiekne krzesełko FPhttp://allegro.pl/item1162350434_fisher_price_krzeselko_do_karmienia_zen_gls_24h.html Juz wpłaciłam i nie moge sie doczekac kiedy przyjdzie .wogóle ta cała kolekcja ZEN jest najpiekniejsza z wszystkich FP no i ładnie bedzie mi pasowac do mieszkania :P Betatka zamówiłam podobny smoczek z Nuby bo tamtego nigdzie nie ma:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×