Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

Aha i jeszcze co do tego karmienia piersia w nocy to u mnie było to na odwrót -mały ssał co chwilę siebie i mnie budził a butlę wypija raz dwa (mam smoczek 4+) i nawet przygotowanie nie jest uciążliwe bo woda stoi juz gotowa w termosie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my mamy trzeci ząbek. Nikusiowi wyszła górna jedyneczka i zaraz będzie druga. Tez planuję jak najszybciej skończyć karmienie. W dzień odciągam mleko tylko raz ( i zero karmień bo mały nie chce) zaś w nocy dostaje dwa razy cyca- raz jednego potem drugiego. I jeszcze dwa razy butlę , ale wypija bardzo mało najwyżej 120 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, ostatnio nie mam czasu i glowy zeby popisac ale czytam czasami. A czym zajeta jest moja glowa pochwale sie po nowym roku, nie chce zapeszac ;) U nas wszystko dobrze :) mała zaczela pelzac, zebów nadal brak. Odeszła nam chyba juz na dobre jedna drzemka w dzień. Teraz juz robi sobie tylko jedna 2-3godzinna. Obadki juz jej sama gotuje 4 razy w tygodniu, 3 jeszcze dostaje słoikowe dla urozmaicenia. No i swietnie sobie radzi juz z malymi kawalkami. Rozgniatam jej zupe widelcem :) zjada tez bez problemu miekki ryz i kawaleczki chleba. Ale chleb to tylko tak troszke jak ja jem kanapke, bo sie domaga kawaleczka zawsze jak widzi ze cos jem :D A z tym karmieniem w nocy to moja tez mimo ze butelkowa zaczela sie czesto budzic o godz 1-2 na karmienie. Wczesniej mi przesypiała do 5. Tak sie zastanawiam ze moze cos bardziej kalorycznego na kolacje potrzebuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och a jak bym tak bardzo chciała wrócić do nocnych karmień piersią ... uważam że karmienie butlą w nocy jest uciążliwe...pomimo że ma wodę w termosie i mleko odmierzone to jednak trzeba wstać zrobić i nie zasnąć [pomimo że je dość szybko] podczas karmienia ha ha ha co szanownemu Frogusowi się już zdarzyło i trzeba było dziecko przebrać, gdyż okazało się dziecko już nie je a z butelki kapie ;P A przy cycu wstawałam, brałam Małą do łóżka, dawałam cyc i zasypiałam od razu ;) Potem jak gdzieś się przebudziłam odkładałam dzieciątko do łóżeczka. Było to wszystko na tyle nieświadome, że czasem nie wiedziałam ile i czy w ogóle ją karmiłam :D *Aguś - gratulacje dla Nikusia *Elizka -to powodzenia i w styczniu czekam na chwalenie się :P My mamy dwie drzemki od 0,5h do 1h A Julka zaczyna powoli raczkować, czołga się jak wyśmienity żołnierz a dziś wypatrzyła że tyłek idzie w górę i dwa trzy "kroki" posunęła się do przodu. Ponadto uczymy ją aby w ciągu dnia zasypiała sama w swoim łóżeczku. Tak jak pisałam wcześniej kładziemy ją do łóżeczka, chwilkę z nią jesteśmy, pogłaszczemy- potem wychodzimy i jak zaczyna płakać to reagujemy tyle ile wytrzymamy :) Ale konsekwentnie nie wyciągamy jej z łóżeczka i tak od piątku i dziś sama zasnęła co prawda kojcu, ale sama, a jak wróciłam z pracy to leżała cichutko w łóżeczku i pewnie by zasnęła gdyby mnie nie usłyszałam, niemniej jednak mąż mówi że lada dzień i płaczu już wcale nie będzie. Miłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Bardzo dawno tu nie zaglądałam bo przez jakiś czas nie miałam internetu:( Ale wykorzystałam drzemkę mojego synka a śpi już od 10.30 i was trochę poczytałam i postaram się to w najbliższym czasie nadrobić. O właśnie się obudził...popiszę potem co u nas słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie:) U nas dużo nowości,chodzimy na rehabilitację 4 razy w tygodniu z powodu asymetrii ułożeniowej,niskiego podporu i tendencji do wzmożonego napięcia mięśniowego,tak to się fachowo nazywa. Mikołaj dostał jeszcze raz w tyg basen ale ze względu na pogodę na razie sobie darujemy tym bardziej że ostatnio choruje.Dopiero co wyszliśmy z zapalenia oskrzeli a znowu bierze antybiotyk na zapalenie uszu. A wracając do tej rehabilitacji to synek został skierowany tam jak miał 6 miesięcy bo odwracał się tylko na jedną stronę z pleców na brzuszek i to było na tyle jego akrobacji.Za 10 dni skończy 8 miesięcy a nie potrafi jeszcze sam usiąść ani raczkować ale to dlatego że jest duży i ciężki (ma ok 76 cm i waży jakieś już 11600). 30.10.2010 w niedzielę wybiła mu się pierwsza dolna jedynka,tydzień póżniej również w niedzielę druga dolna jedynka a w minioną niedzielę pierwsza górna jedynka,smiesznie z tymi niedzielami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołaj zjada przez cały dzień 5 posiłków 7-180 ml mleka 10.30-180 ml mleka z dodatkiem 2 miarek kaszki smakowej 14-190 ml zupki albo obiadku ze słoiczka 17-deserek ze słoiczka 19-180 ml mleka z dodatkiem kleiku ryżowego lub kukurydzianego i śpi do rana nie budząc się w nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do spania to śpi już tylko 2 razy dziennie o stałych porach,po drugim śniadaniu od 10.30 mniej więcej do 13 i po obiedzie od 15.30 do 17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do spania to Mikołaj od urodzenia śpi w swoim łóżeczku,jak jest śpiący i marudzi to kładę go do jego łóżeczka,dostaje smoczka i oczywiście obowiązkowo swoją pieluszkę,odwraca sie na bok i idzie spać. Czy waszym dzieciom zdarza się zasypiać na brzuchu i czy jak tak to czy je odwracacie na plecy? No i zasypia jeszcze w wózku jak jest akurat pora jego drzemki a jesteśmy na dworze. Niby fajnie ale jak ostatnio byliśmy u teściowej i miał spać w łóżeczku turystycznym to się męczył zanim zasnął no i kilka razy budził się w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl--- Internetowy sklep z używaną odzieżą dziecięcą.Ubranka już od złotówki.Częste dostawy oraz promocje.Po co przepłacać kupując np spodnie H&M za 50-70 złotych skoro nawww.lumpik24.pl możesz je kupić w stanie BDB już za 7 złotych? Serdecznie zapraszam -----www.lumpik24.pl---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę sie Wam pochwalić. Dzisiejszej nocy Niko NIE PIŁ MLEKA!!! Mam nadzieję że tak juz zostanie. Co prawda obudził się kilkakrotnie, ale bardziej z powodu kataru. RAz tylko popił wodę. Dostał wczoraj na kolację kaszkę z biszkoptami - taka ze słoiczka i wypił 180 mleka. I chyba mu to wystarczyło. Oby juz tak zostało, bo jestem wymęczona wstawaniem po 4-5 razy w nocy. Asica - mój synek nieraz spał na brzuchu i nigdy go nie przewracałam na plecy. Chyba że wyrażnie zasygnalizował że jest mu cos nie tak. Zresztą od urodzenia kładliśmy go na brzuchu i tak też często spał ( oczywiście pod naszym nadzorem ). Obecnie sam się przekręca jak chce. Wczoraj dla przyłkadu zasnął na brzuchu ... taty. Pewnie z przejedzenia było mu niewygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój Kacperek nie wiem ile teraz dokładnie wazy bo dawno nie bylismy na szczepieniu a sama zapominam go ciągle posadzic na moja wage -chyba dzis to uczynię -ale rosnie w oczach to najwazniejsze :P a ciuszki kupuje mu na 86-92cm tak na 12-18mc .No ale klopsik długi się urodził :P Byłam dzis w Biedronce i były fajne pluszowe dywaniki antypoślizgowe w krztałcie zwierzaczków takie 110X110 kupiłam jeden i teraz lezy na nim i przytula sie do głowy tygryska :) Idę zaraz po świetach do dermatologa bo od jakiegos czasu ma czerwona plamke na karku ...smarowałam ta maścią robioną na zamówienie ,podawałam klemastyne i nic :(Teraz nie mam ani troche czasu ,ciagle mam jazdy a jak nie to do szkoły bo niedługo egzaminy sie zaczną a po świetach mam egzamin na prawko :P Aha i mojej małej maludzie zasmakowały strasznie truskawki -najpierw kupiłam ten słoiczek z Hippa z truskawkami i malinami w jogurcie ale jak widze w jakim tempie on zniknał to zastanawiam sie czy nie odmrozić zapasów truskawek z lata :) Mam taki przepis na pianke malinowo bananową która Kacperek uwielbia : 5 łyżek kleiku ryzowego,200ml mleka modyf;banan,sok malinowy (najlepiej naturalny Przygotowane mleko wymieszać z kleikiem ryzowym ,banana pokroić w kawałki,dodac do mleka z kleikiem po czym zmiksować na puszysta piankę a na koniec polac sokiem malinowym ewentualnie truskawkowym -Kacperek zajada się aż uszy się trzęsą :D Lecę kapać Małego Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natusia88-dzięki za super przepis,Mikołajowi bardzo smakowało,już nie mógł doczekać się następnej łyżeczki aż miło było popatrzeć jak się tak zajada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak ucichło tu bardzo ucichło, widać że niektóre mamy wróciły do pracy a inne zajmują może przygotowania do świąt, a może inne sprawy. Juleńka stanęła wczoraj po raz pierwszy, jednakże w towarzystwie swojego tatusia, nie była potem skora aby pokazać mamie jak to się robi ;) Ogólnie straszna z niej wiercipiętka a to klęczy,a to siedzi, a to leży albo raczkująco - czołgującym ślizgiem przesuwa się w te wewte ;) Zaczęłam też gotować Małej - ale tylko z warzyw i owoców, gdyż mam miłą panią w warzywniaku, co szczerze powiedziała że ona nie ma czysto ekologicznego asortymentu, ale bierze warzywa i owoce ma polskie i sama dzieciom gotuje z tych warzyw ... cóż uwierzyłam ;) Poza tym mam też od czasu do czasu od znajomej ekologiczne warzywka. Także raz w tygodniu gotuję jakąś zupkę lub jakieś puree - niecałkiem "pureeowate" wekuję, i jednego dnia Julka dostaje mięsko/rybkę a innego mamusiowe warzywka. Agusiowy budyń też Mała uwielbia a dziś spróbujemy piankę natusi :) Ponadto daję małej piętkę bułeczki/chlebka, skrobię jabłuszko a Julka pięknie to wszystko zjada *Asica - graulacje z powodu ząbków, my natomiast jesteśmy akrobatkami, ale bezzębnymi. A jak Mały lubi te rehabilitacje? Moja nie śpi na brzuchu, ale obkręca się na bok, ale tak śmiesznie, że ma rączke pod główkę jakoś tak dziwnie wygiętą, więc ją obracałam, ale ponieważ ona i tak w tą swoją pozycję się przekręca więc stwierdzialam, ze nie ma sensu. *Natusia - ja też nie wiem ile Mała dokładnie waży, raz na miesiąc / półtorej chodzę z Julką na zdrowe dziecko, aby pediatra obadał czy wszystko ok ,więc wtedy się ważymy i mierzymy, no ale w tym roku to już nam się nie uda ;) Po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacperek miał dzis w nocy gorączkę dochodzacą do 40,5st. Podawałam Panadol i ibuprom-zbiłam mu ale dzis wieczorem znowu sie pojawiła 38,8. Nie jest przeziębiony,nie kaszle nie kicha itp nie jest osłabiony gdyby nie to ,ze czuje jego rozpalone czoło to nie widać po nim zadnych objawów ani uchoani zęby ...smieje sie jak zwykle,ma ochotę na zabawe i jak nigdy zjadł cały duzy słoiczek na obiadek ....Dzwoniłam do lekarza który mówi ze najprawdopodbniej jest to trzydniówka ale jeżeli tempereatura nie zejdzie do poniedziałku to przyjedzie do mnie do domu zobaczyc małego,a tak mam podawać Panadol i Ibuprom ewentualnie i jeżeli nie zaobserwuję nic niepokojącego do tego czasu to mam tylko robic zimne okłady i dawac duzo pić.Podobno dzieci tak maja ,ze czasami goraczka pojawia sie z niczego i nie świadczy o niczym ,zadnej chorobie zapaleniu itp i znika tak samo jak sie szybko pojawia ...Mam nadzieję,ze tej nocy malutki nie bedzie miał temperatury,siedziałam nad nim do 3 30 rano i czuwałam .Ale i tak jest dzielny nie marudzi nie płacze -kochany i dzielny synek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, no ja z tych zabieganych praca dom i mimo ze staram sie was czytac w pracy to z napisaniem juz ciezej Moj Maciuś staje od kilku dni, i nawet podpierajac sie robi kilka krokow:) z jednej strony sie ciesze, ale z drugiej to trudniej go upilnowac bo trzeba byc doslownie caly czas przy nim bo wszystkiego sie chwyta i wstaje a po chwili traci rownowage i leci. Poki co jeszcze guza nie bylo, ale raz go zlapałam dosłownie w locie:) Ale babci na codzien nie zazdroszcze, ja spedzilam z nim wczoraj caly dizen sama i bylam padnieta jak nei wiem, duzo bardizje niz po calym dniu pracy i dojazdow hihi:) No i chyba niedlugo już nei będzie bezzębny:) Przez dziąsła już prześwitują dwa dolne ząbki i lada chwila się przebiją:) co do spania to moj tez przewraca sie na brzuch i czasami tak spi a ja go nie ruszam. Dzieki dziewczyny za jadłospisy waszych skarbów, wychodzi na to ze moj je dosyć duzo. Byliśmy u alergologa i tak jak myslalam, ze na testy jeszcze za wczesnie i poki co nie wiadomo co go uczula i mam unikac głownych alergenow tj mąki pszennej, mleka, jaj ryb i cytrusów. A do kaszek dostalam bebilon pepti, musz ewykupic i sprawdzic czy bedzie to jadl. A co do sprawnosci motorycznej dzieciakow to moj nie lubi siedziec, no chyba ze w wozku, ale zupelnei nie potrafi siedizec i sie bawic.. wstaje z lezenia na placach do siadu i od razu na brzuch i do przodu, jakby mial robaki w tyłku:) ale to ponoc po mamusi hihi natusia, trzymam kciuki zeby Kacperek wyzdrowial szybko. a co do przepisow to ja dostalam paczke z nestle z produktami i ksiazeczka i tam są fajne przepisy z zastosowaniem kaszki sinlac. Robilam dzis takei jakby knedle z sinlacu, kleiku ryżowego i mąki kukurydzianej a jako nadzienie jagody ( w przepisie była mąka ryzówa a nie kukurydziana ale nie mialam i wiśnie zamiast jagod). Oczywiscie po ugotowaniu podusilam widelcem przed podaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki nie odzywam sie bo nie mam za bardzo czasu i powiem szczerze nie za ciekawie sie u mnie dzieje. Natusia my w poprzednim tygodniu w nocy z wtorku na srode mielismy to samo tz. temperature w piatek popołudniu Leosia wysypało tak wiec przeszlismy trzydniówke którą podobno wg nowych opini nie przechodzi sie raz. Ja na poczatku podowałam panadol na przemian z czopkami paracetamolu 80 ale lekarka pow ze to lekarstwa z tej samej grupy i zaleciła ibufen lub nurofen tez z czapkami paracetamolu ale w dawce 125. A u nas zabków jak nie było tak nie ma czołgamy sie do tyłu i stoimy w łózeczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł Dawono mnie nie było ale czasu totalnie brak. Latanie ostatnio i latanie, sprzatanie itp. Prezenty prawie zakupione, wczoraj latałam i dzis do południa po sklepach. Jutro jade ze slubnym drzwi wybierac do chałupy, wiec cos dla siebie tez kupic musze:P:P Musze sie wam pochwalic ze dzieci moje mówi TaTA, MAMA i wogole dużo innych sylab jej wychodzi, np wczoraj patrzyła sie na mnie i krzyczała MAMA AM i pojecia nie mam czy to zbieg okolicznosci czy ona to rozumie:P:P:P Zreszta to juz nie taki pierwszy przypadek był i chciałam was sie zapytac czy wasze tez juz klepią coś. Moja ciagle cos sobie gada, TaTa to prawie non stop. Pozatym rozumie dużo, robi kosi łapki, papa, jak mowie lenka powiedz NIE NIE< to kreci mocno głowa we wzystkie strony, jak powiem zrob lali huciu ciu to ją fajnie buja i wogole widze ze bardzo duzo rozumie z tego co sie do nie mówi. No i mamy 2 ząbki, pierwszy 4 grudnia , drugi 5 dni po pierwszym wyszedł. I tez sie zastanawiam nad odstawiem od cyca, kube karmiłam długo a teraz mysle ze jak bede wracac do pracy to zeby ją odstawic na dobre. Uciekam, Miłej nocki babeczki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz Nikuś raczej do rozmownych nie należy. Za to jest bardzooooo ruchliwy. Wstaje przy wszystkim, namiętnie szpera w szufladach i goni na czworakach starszego brata. Ostatnio podczas zabawy nie siedzi tylko stoi i schyla sie w dół. Mleko pije na stojąco, bo pozycja leżąca mu nieodpowiada. Dziś rano wstał po cichutku ( tak że mąż go nie słyszał) i wołał Ee. Aby w końcu wyciągnąc go z łóżeczka. A jak usłyszy szum wody to "leci" do łazienki i chce się kapąć. No i mamy czwarty ząb - zatem stan cztery jedynki. I widać już górna dwójkę, lekko przysłoniętą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mój Maciuś też ruchliwy i ledwo ktoś wejdzie do łazienki to zasuwa za nim i pierwsze co to leci do wiadra z mopem i do jego ulubionego odkurzacza Viledy:) Szuflady też już wszystkie pozabezpieczane bo ciągle chciał otwierać:) a jak chce zeby go wziac na ręce to wspina sie na moje nogi:) No i mamy już szelki, żeby go asekurowac jak ma upaść. Fajnie wygłąda, jak homonto:) a co do gadania, to czasami mowi "bababa i mamam", al ena razie bez zrozumienia. I moje dizecko ma gilgotki na plecach, jak go się "gryzie" to rechocze się na cały glos:) ok wracam do pracy, koniec ściemniania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, jak tam przygotowania do swiąt? Ja juz popakowalam prezenty, teraz zaczynam wielkie pranie bo na swieta wyjezdzamy do moich rodziców. Zostajemy u nich caly tydzien az do Sylwestra. Wobec tego nie sprzatam mieszkania i nie ubieramy choinki :P Troche mi smutno bez tej choinki ale i tak by nam sie posypala zanim bysmy wrocili. Nasza Agata duzo gada. Mówi tata dada baba bo papa po itp... oprócz mama :P starsznie lubi piszczec i robi ustkami tak jak rybka, bardzo ja smieszy jak my tez tak robimy. Rozsmieszyc ja bardzo łatwo, praktycznie cały dzien sie smieje mała smieszka. Ale zaczal sie probem z usypianiem w dzien, od kilku dni strasznie placze zamin usnie. A ruchowo to tylko pelza i prawie siedzi. Nie lubi siedziec, chwilka i zaraz na brzuchu sie kladzie. Pomału zaczyna robic papa :) A pomalu tzn. ze macha gosciom jak ledwo do domu wejda i tak przez cala wizyte :D dzisiaj za to ładnie zrobila tatusiowi papa jak do pracy wychodzil. A ja już rozgotowalam się na calego, nawet mam z tego gotowania dla malej frajde bo widze ze jej smakuje :D tylko troche mnie denerwuje ze mam dostep do niewielu skladnikow. Z mięs mam tylko eko-kure, musze kupic jakiegos krolika i podskoczyc jak bedziemy w rodzinnych stronach na kutry po swieza rybke :) Z warzywami tez o tej porze roku licho :( mam nadzieje ze moje eko-zapasy nam wystarcza do wiosny... Dziewczyny jak z myciem ząbkow? Czym myjecie i ile razy dziennie? Nasza jeszcze nie ma zeba ani jednego :P ale chce sie juz zaopatrzyc w cos i ja przyzwyczajac. Najbardziej mnie martwi ze ona w nocy najczesciej zasypia przy butli, chyba bedzie trzeba jej na spiocha myc :D A wczoraj pilam herbate z kubka i mala mi sie tak ciekawie przygladala, wiec dalam jej lyczka z tego mojego kuba i tak sie przy tym smiala... Co podsuwalam do jej ustek ten kubek to ona az sie ze smiechu zanosila. Chcemy z mezem wykorzystac chwile ze sie jej kubek podoba i sprobowac ja nauczyc pic ze zwyklego kubka. Probowalyscie juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam .Szczerze współczuję mamą pracującym -podziwiam Was jak dajecie rade z przedswiąteczną gorączką ,praca i maleństwem! U nas przygotowania do świat pełna para ...tzn nie mamy jeszcze choinki ale to jeszcze czas:D natomiast sprzatam a gotowaniem głownie zajmuje sie teściowa bo to u niej bedzie wigilia a ja ze wzgledu na moje codzienne jazdy nie mam za wiele czasu by cos ogarnąć a jeszcze podrzucam jej Kacperka:P Za dwa dni lecę jeszcze do fryzjera żeby przed samymi swietami odświezyc kolor. Za dzień albo dwa dni zaczynamy lepic pierogi i piec ciasta i wtedy napewno jej pomoge ;) A prezenty juz prawie wszystkim zakupiłam ,Kacperek dostanie oprócz nocniczka duuuuuuużo ciuszków z H&M .A z tego co sie dowiedziałam to teściowa i chrzestna obkupiły małego w Adidasie juz tak przyszłościowo na wiosnę :) Co do naszej temperatury to jeszcze wczoraj był stan podgoraczkowy ,dzis juz nie miał ale obsypało go czerwonymi drobniutkimi plamkami-czyli trzydniówka .Czuje sie dobrze ,ładnie nawet je i sie bawi -na szczęscie najgorsze juz za nami :) Elizka my myjemy ząbki pasta bez fluoru Nenedent -mały może ja nawet połknąc i nic sie nie stanie .Akceptuje tą czynność chociaz nie nalezy ona do jego ulubionych :P A z kubka pic nie za bardzo lubi -postanowiłam ,ze nie bede go narazie zmuszać a drugie podejscie zrobie po Nowym Roku. Nie karmie małego juz prawie wogóle (ostatnio przez dwa dni nie karmiłam -jedynie wczoraj w nocy bo był marudny przez ta gorączke )Tak jak pisałam chcę do końca tego roku całkowicie zaprzestac karmić .Nadal podaje Bebiko 2 i nie zamieniam na żadne inne bardzo przypadło nam ono do gustu -czasami podaję kaszki które nadal uwielbia (tzn zamiast paru miarek mleka dosypuje kaszki )A pozatym to na tapecie u nas tylko słoiczki -dzis kupiłam danie włoskie Hipp z makaronem jestem ciekawa jak mu jutro na obiadek makaron zasmakuje :) Ładnie mówi mama,baba ,dada.Próbuje wstac i przemieszcza się na pupci ,nie raczkuje tylko podkakuje tak na dupce śmiesznie :DA i zrosło sie nam ciemiaczko . Miłego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej natusia twoj brzdąc moze ma 3 dniowke tak moj mial tylko goraczka a po 4 dniu wysypalo go na calym ciele u nas 8 ząbkow i stop maly stoi trzymajac sie w łóżeczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forgus80-mały lubi te rehabilitacje tak mi się przynajmniej wydaje bo nie płacze,one odbywają się 4 razy w tyg po 30 min,zazwyczaj jest z nami w sali 2 lub troje innych maluszków,dzieci ćwiczą na matach w samych pampersach A my ostatnio mamy wysyp zębów jak grzybów po deszczu.30 pażdziernika wyszła mu dolna jedynka,tydzień póżniej druga,tydzień temu na górze jedynka wczoraj następna górna jedynka a dzisiaj górna dwójka,no i Mikołaj strasznie marudzi i jeszcze nie śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka872-ten twój brzdąc to ma cały garnitur ząbków. Mój Mikołaj sam jeszcze nie siada chyba że go posadzę to tak,nie raczkuje bo ma za niski podpór a to przez to że ma za słabe mięśnie brzucha.Jak go podniosę lekko za brzuch to podciąga nogi do czworakowania a tak to w kółko pełza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś tu pusto ostatnio,wszystkie mamy zabiegane.Mikolaj właśnie się budzi,zje drugie śniadanko i jedziemy się trochę pogimnastykować na rehabilitacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka tak to trzydniówka ,wczoraj był obsypany a dzis sladu nie ma po plamkach no i humorek do psocenia wrócił -uciekam bo mały za chwile zdemoluje mi laptopa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elizka my też mamy problem z usypianiem w dzień. Jest niesamowita histeria. Pomimo że NIkus jest zmęczony i marudny to za nic nie chce iść spać. Dodatkowo często budzi się w nocy po kilka razy bez konkretnego celu - nie chce jeść ani pić. Nie wiem co się stało. Ubieramy sie na dwór histeria, idzie spać histeria, wstaje też histeria. Juz czasami nie mam siły. NIe wiem czy to przez zęby?! Mam tylko nadzieję że ten okres szybko minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus to mnie troche pocieszyłas ze nie tylko moja ma takie jazdy. Byc moze znowu skok rozwojowy. Bo tak wczoraj z mezem rozmawialam ze ona jakos tak ostatnio sie zmienila bardzo, bardziej jest kontaktowa i nagle duzo wiecej potrafi. A wczoraj mała po raz pierwszy stanela na czworaka i zaczela sie bujac. Trzy razy jej sie tak udalo. A dzisiaj rano mnie zezloscila strasznie bo marudna juz o 6tej i nie dawala sie uspokoic. I ona wtedy na czworaczka kic kic i tanczy ta swoja dupka, az normalnie od razu mi serce zmieklo. Ona tak sie fajnie smieje jak na czworaczka jej sie uda stanac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołaj dzisiaj bardzo marudny,bez powodu płacze,położyłam go wcześniej spać bo już jestem zmęczona.A tu jeszcze tyle rzeczy trzeba zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×