Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

Gość natusia88
Cześć dziewczynki ;) Mam nadzieje ,ze kolejny poranek u Was przyjemny :) u mnie mdłosci skończyły sie w okolicy 8 tc narazie została tylko agresja :o na szczescie objawia sie ona wieczorem gdy mąż wraca z pracy wiec przez wiekszość dnia mam świety spokój :P hehe wiem ,że nie moge tłumaczyc sie cały czas ciąża ,próbuje nad soba panować dla dobra dziecka i mojego małżeństwa :) Mam jedno pytanie piszecie tutaj o tych badaniach genetycznych na wykrycie zespołu Downa czy badaniach na toxo a mi lekarz zlecił tylko podstawe : morfologia ,mocz,glukoza i wr ,jak to było u Was z tymi badaniami ,prosiłyscie lekarza same o skierowanie bo sama nie wiem czy jest konieczanoscia zrobienie przeziernosci karku u mojej dzidzi jezeli mam 21 lat ( sugeruje się oczywiscie stwierdzeniem z ksiazki tak tam było napisane ) a co z tym badaniem na toxo tez mi lekarz o nich nic nie mówił ,nie mam co prawda kota ale wiem że powinno sie bezwzględnie je wykonac .I jeszcze jednym pytaniem WAS zamęcze :P lekarz przepisał mi Pragnavit jako witaminy ale w składzie nie ma wapna czy na własna ręke mogę sobie wypić szklanke dziennie wapna takiego w tabletce :) Wiem ,ze powinnam skonsultowac to z lekarzem ale mam dopiero na 19 wizyte .Trzymajcie sie dziewuszki miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus1979
Ja robiłam wszystkie badania sama prywatnie. Na pierwszą wizytę poszłam już z kompletem badań. To jest moja druga ciąża a więc wiem jakie badania należało wykonać. Lekarz otrzymał wyniki i nic nie mówił że za dużo. Robiłam badanie: mocz, mofologia, glukoza, WR, toxo i różyczka. Badanie grupy krwi mogło być poprzednia, a więc nie musiałam robić. Co do przezierności karkowej - w pierwszej ciaży nawet nie wiedziałam że coś takiego jest i się to bada, ale miałam zrobione podczas wizyty usg. Te badania genetyczne wykonuje się między 11-14 tygodniem ciąży podczas zwykłego badania usg, a wyniki sa wpisywane do karty ciazy. Co do witamin to mi lekarz zalecił feminatal 400, dopiero od wczoraj czyli prawie pod koniec 13 tygodnia ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry,że tak mało sie odzywam, ale nic szczególnego się u mnie nie dzieje. Samopoczucie nienajlepsze, problemy ze snem nadal. Prawie cały czas siedze w domu. Wychodze tylko do sklepu osiedlowego i po córeczkę do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza, ja mam tak samo. Siedzę w domu, odbieram młodą ze szkoły i czasami odwiedzam jakiś sklep. Mdłości przeszły mi jakiś czas temu, została nadwrażliwość na zapachy. Cały czas mam bóle podbrzusza. Ale podobno jest wszystko o.k. Następną wizytę mam 12 października i wtedy też poznam wyniki papp-a i beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Ja zaraz jade na usg-te wyczekane bo oprocz jednego w 6 tyg to moje pierwsze i baaaaardzo sie boje czego sie dowiem!!!!Trzymajcie kciuki,odezwe sie po jak wroce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znowu ja,już po jestem:)Wszystko ok!!!!A tak się martwiłam!!!!Maluszek ma 78 mm,stópka ma 1,3cm:)Przezierność karkowa w normie 1,9 i jest kość nosowa także kamień z serca:)Co do płci to chyba chłopczyk ale to jeszcze nic pewnego,ale fajnie że jest szansa bo mam już córeczkę więc byłaby parka:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam na usg w czwartek na usg, przesierność karkowa w normie, kość nosowa również, także się bardzo cieszę, samopoczucie dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katrina.. to przy USG genetycznym już można było rozpoznać płeć??? wszędzie czytam ze to dopiero za mc mozliwe, ale widać to zależy jak sie maleństwo ułoży. Ja mam to USG 13.10 wiec z jeszce większą niecierpliwością będę wyczekiwać:) Co do objawów to ja koncze 12 tydzien i w koncu mija mi senność!!!ufff w koncu dzien składa się z czegoś więcej niż z pracy i snu:)Dziewczyny a pobolewa was brzuch? Bo mnie często, trochę jak na okresa trochę jak na pęcherz lus sama nie wiem jak... tłumacze to sobie ze macica się rozciąga i brzuch rośnie, ale czasami mnie to niepokoi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia88
ja również mam te bóle brzucha i tak samo sie niepokoje czytam ze rozciagaja sie wiezadla no ale niepokoj pozostaje :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna 80 ta płeć to na razie nic pewnego,dopiero za jakieś 3 tyg bo w 16 tyg najwcześniej można rozpoznać.Ale pani doktor zajrzała między nóżki i powiedziała że coś tam się rozwija być może będzie chłopczyk także traktuje to oczywiście z przymrużeniem oka,bardzo bym chciała bo mam córeczkę więc byłaby parka:) Mnie też czasem pobolewa brzuch także myśle że nie ma się czym martwić póki nie ma innych złych objawów typu krwawienie to wszystko jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy bólach brzucha bierzcie nospę. Mi gin kazał brać w takiej sytuacji. Może to byc cos błahego, ale równie dobrze powazna sprawa. Nigdy nic nie wiadomo. Moja córcia zachorowała drugi raz odkąd zaczęła chodzić do przedszkola. Myslałam, ze padnę, bo ma szkarlatynę... Przyniosła z przedszkola i teaz ja musze bardzo uważać... Zawsze pod górkę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katrina super że wszystko dobrze:) Ja jutro mam wizytę,mam nadzieje że bedzie ok.A nadal męczą mnie mdłości wieczorami. Mysza ma rację,jak zaboli niepokojąco to nospa wskazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpeczka 220
Czesc dziewczynki ,co tam u Was slychac z samego ranka ,jak samopoczucie :) mam nadzieje ze wszystkie ciężarówki mają sie świetnie :P wczoraj mialam kiepski dzien ,brało mnie jakies przeziebienie ,niestety tylko mleko z miodem i okropnym czosnkiem jest wskazane no i wymoczenie nog ,pani w aptece doradzala nawet krople do nosa ,mam wziazc ewentualnie tabletki do ssania z porostu islandzkiego :D sama nazwa juz zniecheca ,na szczescie dzis czuje sie cudownie jak z reklamy aspiryny :D mam za godz wizyte u dentysty :/ tragedia normalnie same stresy tylko mnie czekaja ,mam do Was jedno pytanie wiem ,ze glupie ale nie robilam jeszcze badania moczu a za tydzien czekaja mnie wssytkie badania ,no i jak to jest z tym moczem rano mam sie pojawic juz z napelnionym pojemnikiem w laboratorium czy tam bede na miejscu siusiala :P wiem glupie ale wole byc przygotowana :D pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane:-) Bardzo dziękuje za wszystkie słowa otuchy,laptopa nie miałam,niestety,nie ryzykowałam...Dziś wyszłam ze szpitala....nadal z dzidziusiem pod sercem:-) Lekarz Kurzątkowski.Zrobił mi usg,krwiak jakis tam niby jest ale poza tym nic złego się nie dzieje,dziecko rośnie,jest całe i zdrowe:-)).Mam DUŻO leżeć i sie oszczedzać bo zagrożenie nadal jest. Biało-czarna:ta moja lekarka to dr Soszko,przyjmuje w klinice na Antoniuku Napromedica.Teraz już pewnie pójde do kogoś innego,bo zbyt dużo razy już sie pomyliła... Pobyt w szpitalu był całkiem znośny a jak odstawili mi zastrzyki,to wogole ok.Pielęgniarki przemiłe,nawet ordynator jużnie traktował mnie jak powietrze a nawet raz zapytał:Skąd ja panią znam?Jaki zaszczyt,hihi,przy tylu pacjentkach... Ciesze się że u Was wszystko dobrze,pewnie też czeka mnie lada moment usg genetyczne. Dlaczego Asica się nie odzywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jennifer to super wiadomość,czytałam z wielkim smutkiem twoje wcześniejsze wypowiedzi i martwiłam się a tu taka dobra wiadomość:))))))Jak się czyta coś takiego to aż chce się żyć:)Ale masz wojownika w brzuszku!!!!Bardzo chce żyć dla swojej mamusi:)Dużo zdrówka i dbaj o was!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jenifer: cięszę się bardzo, ze z dzidziusiem wszystko ok, wszystkie się martwiłyśmy, ale po cichu wierzyliśmy w wolę przetrwania twojego maleństwa:) Mozesz znów zdominowac to forum bo bez Ciebie było tu trochę pustawo:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus1979
Jennifer - cudowna wiadomość na początek dnia i tygodnia. Bardzo sie cieszę że jesteście już w domku. Wasz maluszek jest niesamowity - ta jego chęc do życia - cos w tym musi być. A propo twojej lekarki - prosze zmień ją natychmiast, jest tak nieodpowiedzialna. Szkoda nerwów. Małpeczka - pojemnik na mocz kupujsz w optece - kosztuje okoł 1 zł, rano robisz siusiu i pobierasz próbkę prosto do pojemnika ( mniej więcej w środku czasu oddawania moczu ). Zamykasz pojemnik i oddajesz do laboratorium. Wazne - przed oddaniem moczu powinnas dokonać toalety i nie możesz pobrac próbki z początku siusiania, tylko właśnie ze środka. Wówczas wyniki wyjdą jak najbardziej miarodajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatapurdyn
Witam wszystkie kobietki!Czy moge się dołaczyć? Mam termin na 27.04.2010:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!! Spodobał mi sie wasz topik a poza tym sama mam termin na 13 kwietnia 2010:) Jeśli mi pozwolicie z chęcią do Was dołączę?! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję... Fajnie,że dołączają nowe dziewczyny,może topik bardziej się rozkręci... Ze szpitala przyniosłam masę drobiazgów reklamowych,wszędzie to dają.Jakieś kremiki,oliwki,chusteczki dla dzieci itp itd i tak jakoś to przeglądam i chyba dociera do mnie że ten dzidziuś jednak będzie. Poza tym miałam dziwny sen..a pamiętam podobny z pierwszej ciąży,troche makabryczny ale podobno znaczący,że w domu pojawi się małe dziecko: Otóż śniła mi się suka ze szczeniakami,że leżała w naszym domu,a mi cos uwierało w ustach,sięgnęłam palcami i z buzi wyjęłam malutkiego,żywego pieska i podłożyłam tej suce do piersi. W poprzedniej ciąży śniło mi się że urodziłam kotka i trzymałam go w piwnicy bo sie wstydziłam ludzi.Podobno jeśli przyśni sie niemowlę to niedobrze a taki sen jest bardzo pozytywny....Oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem początkującą przyszłą mamą i bardzo chętnie dołącze do Was. Co prawda jestem trochę "rozerwana" ;P mam termin na 23 kwietnia a drugi na 5 maja, ale myślę, że to będzie kwiecień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jennifer cudowna wiadomośc cały czas o tobie myślałm co z wami ciesze się razem z wami mały bedzie wojownok jak nic mamausiu trzymaj sie i dbaj i was jak o niewiem co najcenniejszego witam nowe mamy wy tu o terminie a ja mam pewnie na koniec kwietnia ale powiem wam ze licze na to ze urodze 2 tyg po terminie i bedzie wywoływany jak przy juz mojej obecnej dwójeczce w domciu a niecierpie tego chyba ze bozia mnie oszczedzi i urodze szybciej niz zobilismy ta dzidzie hiohi :-) pozdrawiam kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,czy bierzecie jeszcze kwas foliowy?Ja do szpitala nie zabrałam,tam nie podawali i teraz nie wiem czy jest jeszcze taka konieczność,skoro już przerwałam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jennifer ja już nie biore kwasu foliowego,brałam tylko przez pierwsze trzy miesiące a teraz biore witaminki feminatal n:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica234
Cześć dziewczyny:) Dawno się nie odzywałam bo miałam problemy z netem.U mnie wszystko po staremu,dzidziuś żyje i rośnie,krwiak nadal jest i 15 będę miała kolejne usg i przezierność karkową,nawet nie wiedziałam że istnieje takie badanie ale na szczęście zmieniłam lekarza bo moim dotychczasowym byłam bardzo zawiedziona.Bóle brzucha nadal mam przyjmuję nospę ale na szczęście nie plamię i nie krwawię więc chyba nie jest tak żle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica234
a co do kwasu foliowego to już nie przyjmuję bo teraz biorę centrum maternę a tam jest 200 procent dziennego zapotrzebowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super asica,że wreszcie jesteś i że wszystko u Ciebie dobrze.Ta cisza była nieco niepokojąca. Dziekuje za informacje co do kwasu foliowego,uspokoiłam się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×