Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

Wysoki chlopak Onyx... Hmmm...nazwijmy to po imieniu - klocek, ktorego coraz ciezej wnosic i znosic z I pietra :D Zaintrygowalas mnie tymi skorzanymi pileczkami- to taki rodzaj afrodyzjaku rozumiem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam ze przeszkadzam ale jedna z mam Aga UK :) podpowiedziala mi ze tu ktos moze cos wymyslic i mi doradzic przepisuje zatem moj pościk z innej stronki... ..."Błagam czy ktoś mógłby to skomentować? Mieszkam w Uk wiec tu wygląda sluzba zdrowia troche inaczej ale moze ktos wie o co chodzi bo ja jestem zalamana! Od 4 dni mialm skurcze trwające ok kilku godzin ale nieregularne, wczoraj o 9 rano zaczely sie co 10-7 minut. Pojechalam do szpitala.mialam skurcze co 5 minut potem 4, przez 12 godzin cierpialam ale nie mialam rozwarcia ani nie odszedl czop. Lekarz przy badaniu oderwał czop ale szyjka rozwarla sie tylko na 2 cm, stwierdzono ze nic wiecej nie mozna zrobic i podano mi morfine bo zaczeły sie bóle parte a ja nie moglam przec bez rozwarcia. Dodam ze termin porodu mam za 2 tygodnie. kiedy na drugi dzien bole ustały odeslano mnie do domu, tzn dzis ok poludnia. Teraz cholernie sie boje bo juz wiem co bede musiala znow przeżyc, no i zastanawiam sie jezeli nie mam juz czopa i rozwarcie na 2 cm to ile jeszcze bede czekac? Brzuch boli caly czas bo maly strasznie kopie, jestem zalamana!!!..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, cholewcia... Ja bym pojechala do szpitala i nie dala sie splawic. Wymyslilabym nawet jakies omdlenia czy co, chociaz kiepsko mi idzie udawanie. O rany, dajcie znac jak to sie skonczylo, prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pojechała bym do szpitala i z niego nie wyszła bo czuła bym się tam bezpieczniej ( z reszta gdybym była na Twoim miejscu żądała bym cesarki mając bóle parte,a brak rozwarcia) jedz na A&A wymyśl jakieś omdlenia,krwotok ja bym raczej nie czekała,nie chcę Cię straszyć,ale ja zwyczajnie bała bym się o życie dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia-ja miałam rozwarcie na 2.5 -3 cm w 36 tyg od porządnych skórczy po których położna nawet powiedziała że będe rodzić, ale skórcze przeszły-nie były parte , ale rozwarcie zostało,miedzyczasie czop mi odchodził, i tak przenosiłam do 10 dni po terminie, z tym że wody mi nie odchodziły , i wszystko było w przodku, poród był szybki, ty sama najlepiej chyba czujesz czy poczekać czy nie , no i pamiętaj żeby zwrócić uwagę na ruchy dziecka, ale jeżeli pęcherz płodowy nie pękł to chyba jeszcze niie tragedia ale nie wiem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, jesli wody nie odeszly to oni tutaj nie przejmuja sie zbytnio, ale ta kobieta miala skurcze parte! A jak ja zlapia znowu? Co, ma sie sama w domu badac jakie ma rozwarcie? Co za mlotki normalnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Wam Widze, ze tu porodowo sie zrobilo. Basia a skąd ty wiesz, że miałaś skurcze parte ?? Poczytaj sobie tutaj o.. ■Skurcze okresu rozwierania - Są to regularne skurcze występujące w okresie rozwierania szyjki macicy. Początkowo obserwuje się 2-3 skurcze na 30 minut, później 2-3 skurcze w ciągu 10 minut. W czasie skurczy okresu rozwierania szyjka macicy rozwiera się od 0 cm czyli od całkowitego jej zamknięcia do 10 cm średnicy czyli tzw. pełnego rozwarcia. Jest ona jednocześnie pociągana ku górze co sprawia że w pewnym momencie porodu szyjka macicy po prostu zanika. ■Skurcze okresu wydalania - Są to skurcze których częstość wynosi około 4/10 minut. Skurcze okresu wydalania występują po zaniku szyjki macicy i powodują powolne przesuwanie płodu wzdłuż kanału rodnego. ■Skurcze parte - Są to skurcze charakteryzujące się bardzo wysokim ciśnieniem wewnątrzmacicznym umożliwiającym łatwiejsze urodzenie dziecka. Skurcze parte występują wtedy, kiedy najdalej dalej wysunięta do przodu część płodu dotrze do szpary sromu, czyli przejdzie cały kanał rodny. ■Skurcze okresu łożyskowego - Skurcze powodujące odklejenie się i wydalenie łożyska i błon płodowych z macicy. ■Skurcze połogowe - Skurcze występujące w połogu powodujące przyspieszenie obkurczania się macicy. Jak widzisz parte to są te co występują pod koniec porodu ! To, że baaardzo bolały nie oznaczają partych. Twoje dziecko powoli przygotowuje się na świat i będzie to baaardzo bolało. Do szpitala powinnaś jechać jak będziesz miała częste skurcze, co 3 minuty, albo jak odejdą ci wody płodowe. Jedna nasza koleżanka pojechała bo bolało i jeszcze 2 dni leżała ze skurczami w szpitalu (chociaż troche ją przetrzymali) nie wiem, czy jeszcze to doczytasz, czy już pojechałaś, ale napisz coś wiecej jak się czujesz i czy masz częste skurcze ? Pozdrawiam i życze wszystkiego najlepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cokolwiek by mnie tam parlo, to wolalabym sprawdzic co z dzieckiem. Kamila black, ty to jestes opanowana... Podziwiam cie, chcialabym cie miec przy sobie w trudnej chwili, na pewno bys mnie sprowadzila na ziemie i latwiej byloby sie wykaraskac! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kolezanke tutaj wyslalam bo u mnie to wlasciwie odszedl czop i nic sie nie dzialo poza lekkim pobolewaniem w krzyzu a za kilka godzin silne skurcze co 3 minuty po 60 sekund...6 cm rozwarcia i cesarka :D Wiec ekspertem w dziedzinie faz porodu nie jestem :) Ale wariowalabym z niepokoju w takiej sytuacji, moja kolezanka (Angielka) tez sie ostatnio meczyla 24 godziny bo maly ulozyl sie posladkowo i probowali naturalnie az w koncu zrobili cesarke. Wyobrazcie sobie-jej polozna stwierdzila po wszystkim,ze miala przeczucie co do ulozenia posladkowego (!!!) Przeczucie ktorym sie nie raczyla z nikim podzielic ani wyslac jej na USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia sprawdzaj ruchy dziecka. jesli malenstwo rusza sie jak zawsze (pod koniec rusza sie troche mniej) to nie panikuj. lepiej niech maluszek jeszcze tam sobie sie porozwija. jesli zas boisz sie bardzo, jedz i naklam, ze dziecko rusza sie znacznie mniej niz zawsze i niech podlacza Cie do KTG. przynajmniej sie uspokoisz. nie wznieca Ci porodu do +10 lub +12 dni po terminie, chyba ze odejda Ci wody, wtedy do 72 godzin po. trzymaj sie, staraj sie nie denerwowac i jak masz jakies watpliwosci lub pytania wal jak w dym ;) co pamietamy to podpowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, przepraszam jestem juz chyba ostro zmeczona. jesli maly jest duzo bardziej aktywny niz zwykle - tez powinni Cie podlaczyc do KTG na wszelki wypadek. a moj bandyta sie wyspal miedzy 21.30 a 22.15 i teraz harce uprawia :O. zapakowal sie do pudelka po zabawkach i jest caly usmiechniety od ucha do ucha. spac pojdziemy jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prywit! Nie pisze good morning, bo ani good, ani morning - Maks wstal dzis 4.15... No comments... A moze skomentuje jednak: uuuuuuuuuu.... To co, kto ze mna pije kawe? Ja juz druga. Ale slabe robie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podoba wam sie? http://demotywatory.pl/153233/Non-omnis-moriar Jak juz wczesniej pisalam, Maks wstal o 4.15 i nie spi do tej pory :( Ja juz po dwoch kawkach, slabych bo slabych ... Mam ochote na trzecia... :D I czwarta tez chyba :) Zobaczymy czy zezre znowu tego posta... Zezarlo, wklejam znowu. Wrrrrrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, pojawily sie oba posty naraz? Hm... Ide se robic ta trzecia kawe. Watroba ma chyba dzis tez ciezki dzien ze mna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to priwiet :D onyx biedaku :(. pomysl jak sie wyspisz jak Maks bedzie nastolatkiem ;). ide po kawke, bo juz dwa razy kasowalam co mialam napisac. moze mi troche sie po kawce poprawi,... i po nalesnikach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to priwiet :D onyx biedaku :(. pomysl jak sie wyspisz jak Maks bedzie nastolatkiem ;). ide po kawke, bo juz dwa razy kasowalam co mialam napisac. moze mi troche sie po kawce poprawi,... i po nalesnikach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) Nie najgorszy, pobudka punktualnie o 7.00, poza koniecznoscia przesuwania delikwenta w nocy kiedy utknal gdzies po przekatnej lozeczka ;) u mnie byla jajecznica :) a nalesniki beda moze po poludniu z .....kaczych jaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się wkurzyłam mój mąż sprzedaje na ebayu części samochodowe i ostatnio wystawił część która była zepsuta.W aukcji było napisane,że jest to tylko do regeneracji(nowa taka kosztuje od 600f w górę,ale jak się ma drugą to regeneracja wychodzi około 200)kupił jakiś gość,a dziś po miesiącu wystawia mi neutrala z pretensjami,że ta część była zepsuta i nadawała się na złom czuję się pokrzywdzona😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się wkurzyłam mój mąż sprzedaje na ebayu części samochodowe i ostatnio wystawił część która była zepsuta.W aukcji było napisane,że jest to tylko do regeneracji(nowa taka kosztuje od 600f w górę,ale jak się ma drugą to regeneracja wychodzi około 200)kupił jakiś gość,a dziś po miesiącu wystawia mi neutrala z pretensjami,że ta część była zepsuta i nadawała się na złom czuję się pokrzywdzona😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musialam wlaczyc suszarke bo pranie nie schlo od 3 dni. To znaczy dosuszam, szewki mokre. Maks jakby niesmialo zaczyna wykazywac oznaki zmeczenia. A kawki nie mialam kiedy sobie zrobic. Dzis sie wybieram do fryzjera sciac resztke tej "fryzury", co mi zafundowala fryzjerka w Polsce. Jeszcze jakis miesiac-dwa i moge niesmialo zaczac myslec o poprawie stanu posiadania (mizernego) na glowie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hah onyx ja wczoraj wypralam i wywiesilam na zewnatrz,bo slonko i dalej mokre,moglam wlaczyc dodatkowe wirowanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo możesz odwolać sie w sprawie niesprawiedniwego feedbacka. Nie powim ci jak bo nie wiem, popatrz , poszukaj, i ci go usuną A co z tym Twoim lupujacym co to mial odbior osobisty a wysylal ci zapytanie o total payment?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo mozesz dopisac pod feedbackiem od niego, ze "item sold as stated, why not email me if any problems ?" ja bym pewnie napisala "item sold as stated, next time PLEASE read description" :D . masz taka mozliwosc bodajze w "feedback forum" czy jakos tak jak chcesz to zaraz zajze.jesli mialas napisane ze czesc byla do regeneracji to ebay powinien wycofac feedback. moja Ela wlasnie wkrecila sie pod pache i przymilnym glosikiem pyta czy moze dostac jeden BISKIET :D. lunch, dodam, stoi nietkniety :) odpowiedz jest prosta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Eli jeśli możesz sprawdzić jak to zrobic to będę wdzięczna :) Borówka napisałam do niego,że rzecz jest tylko do odbioru osobistego,że kase może mi dać do reki lub przelac na pay pall i żeby mi napisał kiedy przyjedzie .............i przyjechali tego samego dnia wieczorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny podajcie przepis na ten cottage pie plisssssssssssssssssss bo mąż się ze mną rozwiedzie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×