Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

Gość skuuls1
tez was podglądam:P onyx napsisałam nawet do Ciebie na wcześniejszym topiku:P a jesli chodzi o kiełbase to ja daje córce wędline jakaś taką droższą najlepiej z indyka,albo drobiową,robie jej kanapeczke i wcina,ale sera żółteg nie chce jesc,może nie lubi?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki:) teraz Kuba ma ospe i przechodzi ja znacznie gorzej niz Ela. w sumie to powinnam go wykapac w tym plynie zamiast smarowac :O a tak z innej beczki - kiedy ubieracie choinke? onyx ja daje wedline Eli, Kubie nie. za to kielbase wcinaja oboje i parowki drobiowe "herta" tez (paczka znika w tydzien).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo, zapomnialam Ci napisac, ze osobiscie bylabym zadowolona z gift card do jakiegokolwiek sklepu ;). w przypadku parapetowy najbardziej pewnie z john lewis, argos, b&q lub homebase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde, MAmoeli, wykrakalam te dwa muchomorki, ale przynajmniej masz to juz z glowy :D Skuuls, odpisalam ci na poprzednim topiku :D Maks tez nie chce patrzec na zolty ser. Hitem za to sa ostatnio chrupki kukurydziane o smaku pomidorowo-paprykowym. Kiedys maz mu dawal i Maksio zezarl 3 paczuszki. Teraz ma wyliczane :) Odwyk jednym slowem! Ale za te chrupki dalby sie pociac, hehe :) Sa prawie nie solone, tylko przyprawiane ziolami. Ok, spadam spac, maz mnie prawie zagadal w ten weekend, a mowi sie ze to baby maja gadane... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ozywiscie, kto inny wkleja dwa posty pod rzad, tylko ja, stary sklerotyk... :o Mamoeli, nie wydaje mi sie zebym w tym roku miala choinke. W zeszlych latach mialam ale teraz miejsca ne ma, choinki nie ma i walizki sie pakuja, wiec pewnie tak sie to skonczy. Poza tym nie wiem kiedy obchodzic te swieta - po mojemu czy po mezowemu. A juz wypatrzylam prezent dla Maksia - smieciarka oczywiscie: http://www.elc.co.uk/toy/play-n-go-recycle-truck/ Mam jakis kupon znizkowy i jutro jade do sklepu zapytac czy jest, bo z delivery to mnie sie to nie kalkuluje :D 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze nie wiem czy mam stawiac ta choinke jak tubylcy, w tym tygodniu, czy po polskiemu przed swietami... no i z wesolo-smutnych wiadomosci: modly zostaly wysluchane, moj brat "jest w ciazy"!!! :D .problem polega na tym, ze jego dziewczyna lezy na podtrzymaniu bo krwawi. ma szczescie, ze w Polsce, bo tu pewnie by ja odeslano do domu z paracetamolem. ;) kurcze dziwnie mi, bo strasznie sie ciesze a jednoczesnie bardzo sie boje. nocke mam z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ mamoEli ja wczesnie ubieram choinke,cos kolo Mikolaja.Niech sie dzieciole naciesza! onyx fajna ta smieciara,my tez mamy upatzrona smieciare,bo Adas jak je to otwiara buzie jak smieciara,wszystko podaje jak smieciara itd... ewag moj maz mi nie pozwalal w huscie nsic amelki,bo byla wlasnie tak dzienie zwinieta,nosidelko sie sprawdzilo mamoEli gratuluje bratu i trzymam kciuki zeby bylo ok wszystko!!! co do ,wedlin,serow ja po roku juz zaczelam dawac.moje tez parowki herta lubia amelia juz pol sprobowala i tez lubi.kielbasy,kabanosy troche pozniej zaczelam dawac,amelia oczywiscie nie je,ale kawalek wedlinki polskiej juz probowala ah ser zolty polski daje,a angielski to gouda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przepis na murzynka)zjedli po obiedzie prawie caly) margaryne cala,szklanke cukru,4lyzki kakao,pol szkl.mleka gotujemy do rozpuszczenia,mozna tez cukier waniliowy.pol szklanki odlewamy na polewe.oddzielamy zoltka od bialek,ubijamy bialka.jak sie podsudzi to dodajemy zoltka,2szklanki maki,lyzeczke proszku do pieczenia,mieszamy,dodajemy bilaka i delikatnie mieszamy.wlewamy na forme piec w 160 st,50min.jak sie podsudzi polewamy odlana polewa.mozna posypac wiorkami kokosowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helou wczoraj mi zezarlo posta, zwatpilam i poszlam spac.anecia mam nadzieje ze nie czekalas caly dzien na przepis :) i tak ie rtobilam ciasta bo nie bylo w sklepie orzechow wloskich. a lesiu wlasnie pomyka po domu w nowych kaloszach i sie cieszy :) ooo ale wyrznal heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia, dzieki za przepis!!! 👄 A jakbys mogla dac linka do "waszej" smieciary... Ale mam roboty, postaram sie wpasc pozniej Acha, Mamoeli, gratuluje ciazy brata. A czemu tak cie to przejelo? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam linka onyx to u nas u hindusa taka zielona bez zadnych klockow dosyc duza,jest taka jak te zielone smieciary:) spoko lolli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli gratuluje bratu :) lesiu siedzi na nocniku i twierdzi ze kupa.co chwila wstaje, zaglada i mowi 'ni ma', po czym wsadza tam noge (chyba dla pewnosci) :D to bedzie dlugiii dzien :) ale, ale musze Wam powiedziec ze ZNOW mam dzis energy :) o co chodzi?ja-chodzaca letargia, wloczaca sie po domu z kawalkiem ciasta w rece... no nie wiem... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oi!jest tu kto? bo ostrzegam lojalnie ze zaraz sie rzuce w wir porzadkow domowych i tyle mnie bedziecie widziec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galpha
hej dziewczyny , mam do was takie małe pytanie Jakie syropki na kaszel dajecie dzieciom ? Ja zawsze podaje TixyLix , bo jest skuteczny, ale ostatnio słyszałam że podobno jest szkodliwy Wiecie moze cos na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galpha
* TixyLixy - jesli cos wiecie to napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galpha nie wiem o tym konkretnie syropku ale jakis czas temu opublokowano liste syropow dla dzieci kt sa szkodliwe.nie pamietam juz gdzie to bylo, chyba na onecie.sprobuj poszukac na necie.ja daje zawsze syrop z cebuli, jest bardzo skuteczny.malemu nigdy nie podawalam 'kupnych' syropow oprocz prawoslazowego kt przywiozlam z polski.no i flegamina jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galpha
lollibelly dziekuje Ci slicznie za odpowiedz :-) Co do syropu z cebuli , to mój nie chce pic , ciagnie go na wymioty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sprawy :) wcale mu sie nie dziwie ze nie chce pic heheh, mnie tez ciagnie jak go robie.bleee :D a jaki ma kaszel?suchy czy mokry?moze warto zapytac w aptece?po tym jak opublikowano ta liste, napisali zeby pytac w aptece, ze oni niby wiedza o ktore syropy chodzi.no ale skoro wiedza to czemu nie wycofaja?a moze juz wycofali? w kazdym razie powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galpha
dwa tygodnie temu miał kaszel , teraz jest ok Ja zawsze kupuje ten syrop , bo tylko on szybko pomaga i kaszel mija Ostatni dowiedziałam się ,ze ten syrop tez był na liscie szkodliwych leków , ale nigdzie nie moge potwierdzic tej informacji Syrop jest cały czas normalnie sprzedawany w aptekach , ostatnio też go kupowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galpha
nie , nie czytałam jeszcze tej strony Mój ma 6 i pół , ale te syropy podawałam duzo wczesniej Pierwszy raz podałam z przepisu lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Galpha, Tixylix jest na pewno na liście medykamentow, ktorych nie powinno sie podawać dzieciom, zdaje się do lat sześciu bez konsultacji z lekarzem. Pamietam, bo sama podawalam swojej zanim sie o tym dowiedzialam, z tym ze moja mala miala wtedy niecale 3 latka. mialam gdzies te liste, na drugim kompie raczej. jak znajde to wkleje Wam dla przypomnienia, warto wiedzieć o takich sprawach. Kamila26 tak, jestem w Polsce:) Onyx, wiesz co mnie jeszcze wkórza? zafajdane jajka, no obrzydlistwo, nie rozumiem jak takie rzeczy mozna pakować do pudelka i sprzedawać. pekające w rękach worki na śmieci, ktore mialy być super wytrzymale!pewnie lista ta się niebawem poszerzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest lista tych syropów Produkty sprzedawane w Wielkiej Brytanii, których nie należy podawać dzieciom do lat sześciu i nie są wskazane dla małoletnich poniżej 12 roku życia: Afrazine Nasal Allens Pine and Honey Balsam Beechams Decongestant Plus with Paracetamol Beechams Flu Plus Beechams Powders Benylin Chesty Coughs (Non Drowsy) Benylin Chesty Coughs (Original) Benylin Dry Coughs (Non Drowsy) (wyłącznie powyżej 12 roku życia) Benylin Dry Coughs (Original) Benylin 4 Flu Benylin Cold & Flu Max Strength Benylin Cough and Congestion (tylko dla dzieci powyżej 12 lat) Benylin Dual Action Night Cough & Congestion Care Pholcodine linctus Covonia Original Bronchial Balsam Day Nurse Fenox Nasal Lemsip Max Cold & Flu Lemsip Max Day & Night Cold & Flu relief Lemsip Max Daytime Cold & Flu relief Lemsip Max Sinus Capsules Non-Drowsy Sinutab Non-Drowsy Sudafed Congestion & Headache Capsules Non-Drowsy Sudafed Congestion Cold and Flu Non-Drowsy Sudafed Dual Relief Otrivine Antistin Eye Drops Otrivine Mucron Robitussin Dry Cough Medicine Tixylix Dry Cough Vicks Cold & Flu Care Daymed Capsules (wyłącznie od 12 roku życia) Vicks Cold & Flu Care Medinite Complete Syrup (tylko od 12 roku życia) Vicks Sinex Decongestant Nasal Vicks Sinex Micromist Vicks Sinex Soother Beechams Veno's Expectorant Beechams Veno's Honey & Lemon Benilyn Childrens Chesty Coughs/Calcough Chesty Benilyn Childrens Coughs and Colds Benilyn Childrens Night Coughs Benylin Children's Dry Cough Calcold Calpol Night Care Glycerin lemon & honey with Ipecac Cofsed Linctus Family Meltus Chesty Coughs Honey and Lemon Flavour Galenphol Linctus Galenphol Paediatric Linctus Galpseud linctus Galsud Junior Meltus Chesty Coughs with Catarrh Junior Meltus Dry Coughs with Congestion Lemsip Cough and Cold Chesty Cough Medicine Lemsip Cough Chesty Medised for Children Multi-Action Actifed Multi-Action Actifed Chesty Coughs Mutli-Action Actifed Dry Coughs Non- Drowsy Sudafed Childrens Non Drowsy Sudafed Expectorant Non Drowsy Sudafed Linctus Otrivine Childrens Nasal Drops Robitussin Chesty Cough Medicine Robitussin Chesty Cough with Congestion Tixilix Cough and Cold Tixylix Chesty Cough Tixylix Night Cough (wyłącznie powyżej 12 roku życia) Vicks Cough Syrup for Chesty Coughs Vicks Cough Syrup for Dry Coughs Lekarstwa, które nadal można podawać dzieciom do lat sześciu: Przeciwbólowe i obniżające temperaturę: Calpol Infant Suspension Calpol Sugar-free Infant Suspension (powyżej 2 miesiąca życia) Calpol Sugar-free Infant Suspension sachets (od 2 miesiąca) Calprofen (od 3 miesięcy) Calprofen Sachets (powyżej 3 miesięcy) Cuprofen Suspension for Children Disprol Paracetamol Suspension (od 3 miesiąca życia) Disprol Soluble Paracetamol Tablets (od 3 miesiąca) Medinol Under 6 Paracetamol Oral Suspension Nurofen for Children Strawberry (od 3 miesięcy do 12 lat) Nurofen for Children Orange (od 3 miesięcy do 12 lat) Nurofen for Children Strawberry Baby (od 3 miesiąca życia) Nurofen for Children Orange Baby (powyżej 3 miesiąca) Proste preparaty na kaszel: Baby Meltus Cough Linctus Beechams Veno's Honey and Lemon (po pierwszym roku życia) Benylin Children's Tickly Coughs (od 3 miesiąca życia) Benylin Tickly Coughs (Non drowsy) (dzieci powyżej roku) CalCough Tickly Care Glycerin Lemon & Honey with Glucose (niepolecane w pierwszym roku życia) Lemsip Cough Dry Tixylix Baby Syrup (niewskazane przed ukończeniem 3 miesiąca życia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goście sobie już pojechali :) tzn odwiozłam ich na lotnisko :) dziewczyny czy któraś z Was nie chciałaby psa ???? przybłąkał się do nas pies,według weterynarza około 2 letni,ale nie mogę go zatrzymać bo mam już swojego.Jest to westti ,mały biały piesek. Pisaliśmy różne ogłoszenia,ale pozostają bez odzewu,jeśli któraś z Was by chciała to mogę go nawet przywieź w zamian za zwrot kosztów paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galpha
dziewczny dzięki wam serdeczne za wklejenie listy :-) borówka ja tez podałam pierwszy raz w wieku ok 3 lat i własnie z przepisu lekarza, bo wczesniej nie znałam tych syropów Pózniej podawałam naprzemiennie z flegamina , tzn jak pojawiało sie przeziębienie i kaszel to flegaminke , natomiast przy następnym przeziębieniu TixyLix I musze wam napisac ,ze według moich obserwacji jest duzo lepszy niz flegamina , naprawdę bardzo szybko pomagał Dziewczyny podpowiedzcie , bo nie wiem czy dobrze rozumiem Tzn ,ze syrop mozna podawac ( powyzej 6 roku) ,ale uprzednio trzeba skonsultowac to z doktorem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galpha
tzn. czy jezeli podaje sie dzieciom w odpowiednim wieku (zgodnie z ulotką ) to nie są szkodliwe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skuuls1
aneciaa ile jajek potrzeba do tego murzynka?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Galpha 🖐️ Z syropkami to ja niewiele mialam do czynienia, ale z listy wynika, ze pierwsza czesc jest trefna i nie nalezy jej stosowac u dzieci ponizej 12 roku zycia w ogole. Pozniej masz dwie krotsze czesci, ktore mozna podawac dzieciom do lat szesciu. Oczywiscie zgodnie z ulotkami. Anecia, gdzie ta kopara ktora wybraliscie? Poszlam do sklepu i sie okazalo, ze jak juz jest znizka to kupon "nie dziala" :( Czy u was tez jest tak ziiiimno? U mnie wieje wszystkimi szparami i wywiewa slady ostatnich podrygow rachitycznego kaloryferka, wiec jest ok.16 stopni i czuje, ze powoli zapadam w zimowy sen 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde, tanio oddam w dobre rece rozpoczynanie nowej strony... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×