Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

A u nas Adas zaliczył swojego pierwszego siniaka i to pod okiem. Moja mała łobuzerka!Dzis juz sie z tego smieje, bo wiem ze to tylko siniak ale wczoraj sie przestraszylam bo zaczelo puchnac... przypomniala mi sie madrosc mojej mamy, zeby stluczenia i siniaki szybko posmarowac bialkiem kurzym zeby obrzek był mniejszy. Tak tez zrobilam a z minuty na minute wygladalo to gorzej. Bylo czerwone i spuchniete, jakby z pokrzywka??!!Wygladalo groznie. w pewnym momencie na drugim policzku zobaczylam to samo chociaz tam sie nie uderzyl, dotknelam go tam chyba po prostu tym bialkiem przy smarowaniu.Skojarzylam! Adas jest uczulony na bialko! Dobrze, ze w ten sposob sie o tym przekonalam a nie przy podawaniu mu w pokarmie! Skoro juz po chwili byla taka reakcja na skorze to kto wie co by bylo gdybym mu dala do zjedzenia. Wiem teraz czego unikac. Niedlugo idziemy do GP ( w sprawie moich wyników krwi) wiec porozmawiam z nim i o tym. Dzis Adas wyglada jak prawdziwy rozrabiaka i czuje sie dobrze.Do tego te widoczne dwa zabki na dole... slodzizna. Moglabym go zjesc. ;) Frugo- ja dodaje jeszcze blonnik do musli- wcale sie w nim tego nie czuje a jest bardzo sycace. Sprobuj. aaa pytalam Was ostatnio o kuriera. Skorzystalam z usług Polskiej Paczki. Przesylka wyslana w czwartek o 18 dotarla wczoraj o 13 w stanie idealnym. Caly czas moglam ja monitorowac. Za 30 kg zaplacilam 170 PLN. Byli w umowionym czasie i miejscu.Poszło bez zarzutów. Tak wiec moge ich smialo polecic. Ok, lece bo nie skoncze. Zajrze za jakis czas. Dzis jestesmy w domku, bo sporo mam pracy. Musze skonczyc przed wyjazdem a jutro jeszcze do miasta musimy isc kupic cos tacie na urodziny.Pomysłow brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilowa - dobrze ze tak szybko to odkryliscie, jak widac upadki moga miec pozytywne skutki ;) Ta historia z bialkiem przypomnialas mi artykul w jednym z tutejszych magazynow kobiecych kiedy babka opowiadala jak po zjedzeniu masla orzechowego pocalowala swojego 6-miesiecznego synka. Maluch zaczal puchnac i dusic sie, wyladowal w szpitalu na adrenalinie i lekach antyhostaminowych i okazalo sie ze ma bardzo silna alergie na orzechy i produkty mleczne :o Jednym plusem tej historii jest to ze kilka lat eksperymentowania z jego dieta pomoglo jej w rozkreceniu wlasnego biznesu - od wrzesnia wchodza na rynek jej desery dla dzieci uczulonych na produkty mleczne i orzechy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znalazlam fajnego mieska na strogonowa ale za to zrobilam makaron z pesto Agi uk i rewelka, szczegolnie wszystko razem odgrzane na patelni mmmmmmmmm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tylko kupie pesto to sprobuje :) A przeciez nie powinnam jesc takich rzeczy! Frugo ratuj! Zobacz co one mi robią! Tak poza tym, to u mnie cale miasto jest bez pradu! Nie jest to metropolia ale jednak 100 tysiecy mieszkanców ma... a pradu nie ma. Poczatkowo myslalam, ze to u nas tylko bo mieszkamy na nowym osiedlu- to ciagle plac budowy, jednak okazuje sie ze nigdzie nie ma pradu- Malz nie ma jak z pracy wrocic, bo brama wyjazdowa jest elektryczna... ciekawe czy swiatla na ulicy dzialaja...nigdzie nie mozna sie dodzwonic, bo siec przeciazona. No tak... ciekawe jak dlugo to potrwa...mhm... chyba zapowiada nam sie romantico wieczór przy swiecach.Mhm... tylko moje nogi niewydepilowane ( tak wiem- po ciemku nie bedzie widac- to pocieszenie) a w piekarniku kilka par kurczakowych odnozy niedopieczonych- tego i w ciemnosciach nie da sie przeoczyc. PS Powyzszą wiadomosc chcialam wyslac do Was jakies pol godzinki temu... no coz... dobrze, ze kopiuje wiadomosci przed wyslaniem, bo raczej to intelektem dzis nie grzesze :) No coz...blondynka pomysla, ze cwana jest i jak ma laptopa to i internet bedzie. Poki co prad wrocil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilowa u nas tez nie bylo w zeszla sobote przez 10 godz :O padaka a makaron mozesz smialo zrobic wholemeal al dente i creme fraiche 50 % mniej tluszczu i juz lzej na duszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wlasnie wrocilismy z kilkugodzinnej pieszej wycieczki w lasy,chaszcze i ruiny :D Objedzeni jezynami, ktore zdrowo zaostrzyly apetyt. Franek tylko czekal az mu wleca do gabki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobryyyy! A co to jeszcze spicie? No ludzie drodzy ile mozna??!! Adas juz po 4 rano zarządził pobudke... i nie było ,, zmiłuj sie'' Wygladam jak zombi, zwlaszcza ze do 2 w nocy pracowalam... Teraz ogarniemy chatke, zjemy sniadano i lecimy do miasta... mam kilka rzeczy do kupienia przed wyjazdem i dla Malza prezent. Dzis ma urodziny!Umowie sie w z nim w miescie po jego pracy i zabierzemy go do chinskiej ( przynajmniej gotowac nie bede musiala hehe) ...potem pewnie padne- dwie godziny snu to zdecydowanie za malo, zwlaszcza ze poprzednie noce tez były ciezkie. Noto milego dnia... wpadne tu pewnie jeszcze z inka. Moze ktos sie przylaczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki :) Lillowa nie będę Cię ratować bo ja też czasami jem normalne obiady :) dziś mój mąż chce chińskie żarcie na obiad i będzie i ja sobie też kupię kurczaka w chilli :) ja uważam,że trzeba jeść normalnie potrawy tylko z głową,jak będziemy jeść tylko shejki i płatki to po skończeniu efekt jojo murowany.Ja tą dietę traktuję też jako naukę zdrowego jedzenia,mało a częściej itd :) Dziś kupiłam zapas shejków na kolejny tydzień i ciemny makaron,śmietanę odtłuszczoną i jutro makaron Agi UK :) Lolli ja już moją tydzień prowadzam do szkoły :) cieszę się bo te wakacje mnie wykańczały :O Do strogonowa zawsze robię "lane" kluski (zapomniałam napisać )na koniec jak już jest wszystko zrobione to żeby go zagęścić robię lane kluski takie większe ,smakuje super :) Aga UK a ile kup dziennie robi Franek ?? i powiedz wierzysz,że to jest ta biegunka pędraków ?? nie niepokoi Cię to ?? Ile franek waży i jak przybiera na wadze ?? Sorry za te wszystkie pytania,ale ja juz mam taki mętlik w głowie,że sama nie wiem co mam myśleć :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haaj :) my bylismy w parku.na placu zabaw i patrzec ja 'ptaszki swimming' :D teraz lennox sie bawi sam w swoim pokoju od pol godziny (w wyniku czego powstala raczej intensywna kupa ufff) plan byl taki ze klade go spac, wysypia sie i idziemy do lekarza na 15 a 15 min potem po nadie do szkoly. ja i plan. phi... :P dzis na obiad mielone od tesciowej z pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! My juz po zapiekance z tunczyka od Lollibelly. Pycha :) Frugo, ja na razie jestem na etapie obserwacji Franka i tego co je. Dostaje te wszystkie wymienione substytuty mleka a takze kilka razy zrobilam mu cheese on toast z sera lacto free i bylo ok (czyli moze to byc nietolerancja samej laktozy). Ale kiedy np. zjadl cos w czym byla normalna smietana to znow powtorka z rozrywki. Poza luznymi, wodnistymi kupami to on przybiera na wadze cakiem prawidlowo i ogolnie dobrze wyglada. Jak mial 15 miesiecy wazyl 15 kg, wczoraj go wazylam - wazyl 15.5 kg wiec nie przybral juz zbyt wiele bo teraz jest wciaz w ruchu. Bywalo ze robil kilka kup dziennie,ale przewaznie byla to jedna ogromna i "smarowna" ;) Teraz sa troche lepsze, przedwczoraj i wczoraj bylo kilka wodnych,ale biore pod uwage jezynowe obzarstwo w lesie :) Na razie nie panikuje i poczekam moze do konca miesiaca. Jesli biegunki wroca to poprosze o skierowanie do pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas pakowanie i sprzatanie. Jutro o 5 rano startujemy do Portugalii. Tutaj zjawie sie 20 wrzesnia. Trzymajcie sie cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama wiki..
HEJ MAMKI,DAWNO MNIE TU NIE BYŁO..PRZYLECIAŁA MAMA,JUTRO DO PRACY:(CO U WAS?HEJ NOWYM MAMUŚKOM:)LASKI,,POTRZEBUJE KUPIĆ ,,KOJEC DLA DZIECIAKA,,KTÓRAŚ MOZE MA??????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesć dziewczyny :) lillowa miłego pobytu i trzymaj dietę :P Mamo wiki co masz na myli pisząc kojec?? ja mam takie łóżeczko turystyczne z siateczkami,składane itd jesli Cię interesuje pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ,KOJEC TO COS TAKIE ZE SZCZEBELKAMI W KSZTAŁCIE SZEŚCIOKĄTA,WIESZ ZEBY DZIECIAK MÓGŁ SIE BAWIĆ,A JA ROBIĆ SWOJE:)NIESTETY Z MOJEJ MAŁEJ WIELKA ROZRABIARA:)(SORY ,PRZEZ POMYŁE UŻYŁAM STAREGO NICKU)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem co to kojec :P pytam bo mam to łóżeczko a słyszałam juz milion definicji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!pisze z komorki bo komp ledwo dycha.Ja tez ;) Tylko Maksio kwitnacy.Jak tak dalej pojdzie,to znowu stane sie pelnoprawna uczestniczka tego forum.Mam nadzieje,ze nie padnie :P Buziole serdeczne dla wsiech!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx zapraszamy :) Pisz co u Ciebie,jak się czujesz? co porabiasz i kiedy wracasz :) a gdzie jest reszta lolli,Aga,mama viki i w ogóle no gdzie wy wszystkie jesteście Aga Uk napisz jak Franek,lepiej już ?? czy nadal ma biegunkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech,Frugo... no milo ze pytasz,ale jest przesmiesznie.Forsa ucieka w zawrotnym tempie,a pracy niet.Naprawde rozwazam mozliwosc ponownego wyjazdu z kamiennego lona ojczyzny (dla niewtajemniczonych:Pan Cogito) Jak widac,glupawka nie odpuszcza :D Rozwazam sciagniecie ebookow na komorke... mial ktos? No dobra,przyznam sie.Brakuje mi car bootow,charity shops i wyprzedazy.I przychodza maile z propozycjami pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️pamieta mnie tu ktos jeszcze?????halooooo moge wogole napisac?????:P:P:P Onyx jak mnie tu nie ma tez tesknie nie wiem jak to jest ale ja juz chyba nie umie zyc w polsce nie potrafie jezdze tam bo musze dla Maksia ale ja sie zle czuje:( Lepiej mi tu ,,, hmm a zawsze uwazalam ze chce wrucic do polski za wszelka cene:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tez mi brak wyprzedazy, w polsc ejak sie wejdzie do sklepu to cena powala od progu:Pjakos tak nie wiem nawet co powiedziec ooooo i ONYX mi brak!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo zalotnika dobrze,że się odezwałaś :) Jak Maks ? jakie postępy i kiedy wracacie ? Onyx wracaj do nas,czekają na Ciebie carbooty,ebay,sezon wyprzedaży się zaczyna :) do sklepów powoli wchodzi Boże Narodzenie :) no i oferty pracy dostajesz ,wracaj czekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was kochane :) przepraszam ze tak rzadko sie odzywam :( U mnie w miare dopbrze malutka rosnie je robi kupki i spi ale popludniami jest czynna i chce byc noszona na rekach jest co robic przy 3 ce dzieci pracuje do 25 wrzesnia i rezygnuje nie dalam rady serdecznie was pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, MAmo zalotnika i Patinka!!! 🖐️ I w ogole dzien dobry! :) Ja tylko chcialam zajrzec, czy czegos nie ma na mailu. To bylo z pol godzinki temu. Teraz Maksio siedzi mi na kapciach i w skupieniu bada mozliwosci programowania pralki (kompa mam na niej, bo to chyba jedyne miejsce, gdzie Maksio nie siega i nie "pomaga"). Tak to jest, jak sie ma duzo spraw do zaltwienia, a wejdzie sie na neta "na chwilke" :D Nie mam zludzen co do mojej checi do roboty dzisiaj. Swieci piekne slonce i pewnie zaraz utkniemy gdzies w parku z wielka korzyscia dla nas ale z wielka szkoda spraw urzedowych... :P A moze ktos kawki sie ze mna napije...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zzarlo mi posta!!!!!!! a tak sie napisalam :( Co tam u was slychac??? Patinka...Lolli...Frugo...Aga...Liliowa i reszta..jak sie sprawy maja? U nas tyle sie dzialo ze nie wiem jak to ogarnac? W niedziele tydzien temu podalalm malemu nowa owsianke z Aldiego...Aronia...jablko i rodzynki...do tej pory dostawal owsianki dla dzieci i ta bez dodatkow z saszetki + weetabix itd...i w niedziele zauwazylam na pupie 3 bable...tak jakby komar go ugryzl wiec posmarowalam...i tak zostawilam. Jednak na drugi dzien mial w tym cale posladki!! :( i w nocy dostal 40C goraczki tzn tak mi sie wydawalo bo choc 5 termometrow w domu i jeden nawet do ucha jakos wszytskie pokazywaly inaczej...takiego go goracego w zyciu nie widzialam...przerazilam sie bo ta wysypka...wysoka temp myslaalm ze to zapalenie opon mozgowych jednak M szybko mnie z takiego pomyslu wyprowadzil mowiac ze on to mial jak by nastolatkiem i wie jak te krosty wygladaja. Zbilam Kubie temp czopkami i z rana polecialam do lekarza...teraz wsciekam sie bo moglam przeciez zadzwonic po pogotowie. Ta zaraz stwierdzila ze to zapalenie ucha i dala antybiotyk i powiedziala ze te bable to pokarmowe. We wt i srode poszlam do pracy i tesciowa zostala z malym ale tak mi zle z tym bylo...musialam chodzic bo jest nas w pracy 2 i kol na caly tydzien zostala oddelegowana do innego biura wiec nie moglam wziac wolnego ale w srode powiedzialam ze tesciowa nie moze wziac jeszcze 2 dnich nieplatnych i w koncu dali mi wolne....a Kuba w czwartek wieczorem dostal kolejnej wysypki wiec polecialam w piatek do lekarza a ona powiedziala ze maly ma uczulenie na penicyline :/ aaa mowie wam co to byl za tydzien :( dobrze ze z uchem juz ok...i ze wysypka minela, bo tyle stresu to ja nie pamietam :( w sobote pojechalismy odwiedzic brata pobuszowalismy w charity shopach i w niedziele pojechalismy tylko z bratowa na carboot :) ale sie obkupilam! mothercare krzeselko i stolik dla malego za 3f, antyczny aparat zenit za 5 i globuz za 1f nie liczac poduszek laura ashley 4 za 1f. Ciezko bylo nam sie zabrac spowrotem ale jak warto bylo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy ktoras z Was jest samotna mama? albo wie jaka pomoc sie nalezy takiej mamie? dodam ze pracuje, a babcia nadal zajmowalaby sie Kuba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×