Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

Lillowa pisałyśmy w tym samym czasie :) ja pewnie też bym sobie na urlopie odpuściła :) Szaleje nie szaleje :) mam cel - do urodziń 20 kg :) trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewuszki :) Frugo, co do mleka koziego to tutaj nie jest zalecane dla dzieci ponizej 1 r.z. (jest mleko modyfikowane kozie od 12 miesiaca). Owszem, u dzieci z alergia na mleko krowie jest bardzo prawdopodobne wystapienie rowniez alergii na mleko kozie,ale niekoniecznie. My na razie nie probowalismy koziego mleka,ale moze warto bedzie :) Franek pije mleko owsiane, mleko sojowe junior,kokosowe i ryzowe i wykluczylismy wszystkie produkty zawierajace mleko-nawet jego ulubiona owaltyne :o Nie podaje mu masla, je serki sojowe, jogurty sojowe i Uwazam ze jest lepiej bo luzne stolce na razie ustaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też juz próbowalismy różnych mlek,na sojowe niestety jest uczulona A gdzie kupujesz mleko owsiane ?? możesz podać nazwę,albo jakiś link Ja kupuję mleko modyfikowane kozie i takie zwykłe w kartonie w asdzie u nas poprawa na kozim jest,ale nie wielka,mała lepiej już wygląda bo zaczeła przybierać,ale kupki takie same :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilowa -- 👄 dla ciebie i adaska witam chcialam sie was cos poradzic . mieszkalam 4 lata w anglii ale od 2.5 jestem w pl . planujemy wrocic ale che pojsc do pracy i tu pytanko - jak w uk wyglada sprawa ze zlobkiem (ile godz dziennie dziecko moze tam przebywac , i jak z jezykiem ?) lub niania , jakie szanse na dostanie sie i ile kosztuje (wtedy bedac tam nie potrzebowalam info a teraz mam 20 miesiecznego synka i nie chcialabym go zostawiac w pl - a sytuacja zmusza nas do powrotu i do pracy ) . z gory dziekuje za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinka1987
witajcie, podczytuje Was od czasu do czasu...Ale jakos nie chcialam sie za bardzo wpychac, bo widze ze macie tutaj juz zgrana ekipe :) dzis sie przelamalam, i mowie a co mi tam, najwyzej mnie wygonia:) ja mieszkam od 4,5r w Londynie, teraz jestem w 9 miesiacu ciazy, dokladnie termin mam na za dwa dni,...wiec bacznie obserwuje swoje cialo...na razie oprocz czopa ktory odszedl nic sie nie dzieje... Rodzic bede w Newham General Hospital, czy ktoras z was zna ten szpital? Rodzila tam? i jeszcze pytanko do dziewczyn na diecie? co to za dieta? jakies koktajle? ja tez bede musiala wziasc sie za siebie, bo w ciazy przytylam 20kilo, a do szczuplych nie naleze ;/ wszyscy mi mowia ze jak bede karmic piersia to sama schudne...ale wiecie jak to jest... pozdrawiam i mam nadzieje ze nie przeszkodzilam Wam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj karina :) jak czop odszedł to juz bliżej jak dalej :) w kwesti szpitala niestety nie pomogę. A dieta do Tony ferguson weightloss programme do kupienia w bootsie,niestety nie można jej stosować w ciąży i podczas karmienia piersią,zresztą jak każdej.Jak będziesz karmić piersią to są duże szanse,że waga będzie spadać,ja niestety nie należałam do tych szczęściar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olawd przegapiłam Twój wpis niestety nie potrafię ci pomóc,nie oddawałam małej do żłobka więc nie mam takich info.Z tego co słyszałam bo znajoma nie dawno szukała to problemów z miejscami raczej nie ma,płacą około 170 f za tydzień,ale można się starać o dofinansowanie( do 80 % ) To tyle co wiem,poszukaj na necie na pewno coś znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karinka1987
Frugo dzięki za informacje.. Faktycznie jeśli będę karmić piersią a taki mam zamiar rzeczywistość sama zweryfikuje fakty to jedyne co mi pozostanie to racjonalna dieta ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zwykle z komorki,jak odpale kompa to bedzie dluzej (to byla grozba :) ) Aga uk + nowe dziewczymy-🖐️ O zlobku wiem tylko tyle,ze wiek oddawanego tam dziecka zalezy od zlobka (w prywatnych),placisz cala stawke a mozesz wystapic o jakies dofinansowanie,ale ono chyba zalezy od dochodow.Jak sie czegos dowiem to napisze. Co do diet (gratuluje dziewczynom wynikow) to w czasie ciazy i karmienia piersia sa zabronione.Po odstawieniu dziecka duzo schudlam,radze nie jesc przez ten czas slodyczy i dbac o dobre dietetyczne nawyki :) Wiecie moze cos o tym szczepieniu na zoltaczke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo-mleko owsiane ja kupuje w tesco (poszukaj w alejce gdzie sa kartony z mlekiem UHT-mozna znalezc sporo zastepnikow mleka). Nazywa sie OATLY :) olawd - co do zlobka to mysle ze z takim malym dzieckiem nie powinno byc problemow z dostaniem sie. Dofinansowanie jest mozliwe poprzez Working i Child Tax Credit, do 80% oplat - w zaleznosci od wysokosci wynagrodzenia rodzicow. Zlobki/przedszkola przewaznie sa czynne od 7.00 do 18.00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo- moj siostrzeniec mial skaze bialkowa wiec siostra podawala mu mleko kozie od 1 roku zycia- rowniez kozi serek, jogurty itp Tak zalecil pediatra.Wczesniej Mlody cierpial z powodu biegunek, bardzo silnych podraznien skory, ulewania itp itd Po 3 roku zycia powoli zaczela znowu wprowadzac mleko krowie.Dzis ma 11 lat i jest zdrowym i silnym chlopcem.Nic wiecej powiedziec nie moge, bo nie jestem ekspertem w temacie :) Olawd- witam. Jesli chodzi o zlobek, to ceny w zaleznosci od rejonu. My mieszkamy okolo 100 km na polnoc od Londynu.Ceny za zlobek startuja od 180 funtów tygodniowo, opiekunki mozna znalezc od 4.5 funta za godzine.Złobki czynne w godzinach od 7.30 do 18 i faktycznie mozna sie starac o dofinansowanie do 80% w zaleznosci od dochodów. Z tego co wiem, od 3 roku zycia dziecku przysluguja dwie godziny dzienne w przedszkolu- nieodplatnie. Kurcze, musze uciekac teraz.... gdybys miala jakies pytanka, to wal smialo. Zajrze jeszcze tu dzisiaj. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za odpowiedzi . czy ktoras z was jest moze z Bristolu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie jestem z bristolu,obecnie siedze w polandzie ald dziewczyny pozwolily mi tu siedzifc.poki co... Komp mi zdechl. Jutro mamy szczepienie.tzn jak mi pozwola sprawdzic sklad szczepionki.cos czuje ze bedzie zadyma. Dajcie pare hasel waszych pociech!Lolli,jak tam Lesio?Maksio stukal klockiem o podloge.rezonans jak diabli,na dluzsza mete upierdliwe.Ciotka upomniala go,a potdm mowi:Maksio,nie stukaj,na dole pani mieszka!Maksio w skupieniu zmarszczyl brwi,po czym podniosl rog dywanu sprawdzajac,gdzie ta pani... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem :) trochę zmęczona,ale jestem.Poszłam do pracy,pracuje na noc no a w dzień nie za bardzo mogę odespać więc troche zmięta chodzę :) ale się cieszę mam pracę,popracuję trochę wykończę dom i wrócę do spania w nocy :) dziś się ważyłam - 13 kg,do urodzin zostało jeszcze prawie 7 tygodni i 7 kg,trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewkuszki:) jakos sie nie odzywalam bo czasu nie znalazlam. nie bylam u lekarza bo nie dalam rady pojechac mezusiowi bylo auto potrzebne wiec musialam odwolac wizyte. na 1000% jestem w ciazy, dzis juz bylam u GP i opowiedzialam mu cala historie. wiec on juz cos tam wklepal do komputera i teraz czekam na wizyte z polozna. mam do was pytanie bo malo co dzis Gp nie zadusilam. bo chcialam wybrac sobie szpitl w ktorym chcialabym rodzic a on z pretensjami do mnie ze 'Nasz szpital na Wipp cros' jest najlepszy a mi od razu cisnienie do gory skoczylo. ja mam inne zdanie oczywiscie i napewno nie zgodze sie na ta 'zeźnie'. chcialabym rodzic na Barnet , tam oczywiscie urodzilam Nikole i bylam zadowolona z opieki. co wy na ten temat mozecie mi poradzic. mam takie prowao zeby wybrac sobie szpital co nie ?? pozdrawiam was bardzo serdecznie :) i dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie mnie zjecie ale prosze o wyrozumialaosc, przedwczoraj wrucilismy ze szpitala z maksem tak tak, nie wylecialam do poslki bo maks zlapal wirusa z goraczka 41 stopni w nocy, nie opowiadam szczegolow bo wole nie wspominac ale zyje i zdowy juz w domu:) jest bardzo slaby dalej macie jakies sposoby na wzmocnienie takiego rocznego brzdaca ???jakies witaminy czy cos?w spzitalu nic mi nie dali ale widze ze on jest strasznie spustoszony ze sie tak wyraze:( A druga sprawa to taka ze tak was czytam ale nie wszytsko czasmi frugo powiedz mi jaka ty diete stosujesz?????prosze jak juz pisalas gdzies to nie gniewaj sie tylko mnie oswiec bo ja na swojej to nic zero ani deka:((a chcialabym w tym wszytskich choc lepiej wygladac tak sama dla siebie:) Ciezko mi koszmarnie Maks stracil dosc duzo rehabilitacji wiec teraz bedziemy nadrabiac ale najpierw musis sie wzmocnic bo slabiusi strasznie:( No to czekam na ta wasza diete i przepraszam ze tak zadko czytam :)a raczej sie udzielam bo czytac czytam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama zalotnika - kochaniutka jak od roczku podawalam mojej coreczce Multisanostol i bylam zadowolona, poradzila mi je moja lekarka z polski. pierwsza buteleczke zakupilam w polsce ale poznije znalazlam te vitaminki w polskich sklepach. ale teraz podaje jej multivitamol 1+ z żelazem i moim zdaniem sa jeszcze lepsze nic multisanostol. jezeli nie masz dostepu do polskich vitamin to podawalam Nikolii angielskie (ale nie pamietam nazwy), tam bylo napisane ze sa dla dzieci w czasie choroby i po chorobie. jak bede wychodzila na spacer to specialne wejde do apteki i zapisze sobie nazwe. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natusia bardzo ci dziekuje jutro je kupie i zaczne mu podawac albo jeszcze i dzis zaraz zadzwonie do meza chodzi o to ze chce zeby sie wzmocnil choc troche przed lotem do polski niestety drugi raz przelozyc juz nie moge:(i musze z nim leciec a on jeszcze taki slabiutki.Dziekuje ci bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natusia wlasnie Maks dostal pierwsza porcje witamin tych drugich ktore podalas a i te pierwsze tez zakupilismy.mam nadziej ze go wzmocnia A TERAZ DROGIE PANIE MAKs przed chwila PIERWSZY RAZ W TEPIE WEZA PRZEPELZNA CALY POKUJ(pewnie to nie dla wszytskich duze osiagniecie w wieku roku ale dla nas koszmarnie wielkie:)! A takze wykonal jakies 10 posuniec do przodu na czworakach za tata w strone kuchni!!!!!!!!!!1 BOZE CHYBA SIE ZKICHAM ZE SZCZESCIA!!!!!! I tym o to sposobem zaczal dosc szybko nas doganiac:):D:D:DHURA!!No to oby szybko zaczal raczkowac w tepie ekspresowym a bedziemy prawie u celu bo to oznacza, ze zmienijszy sie napiecie:):D:D:D PRZEPRASZAM WAS MUSIALAM SIE POCHWALIC BO AZ MNIE SZCZESCIE ROZNOSI!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo zalotnika ja stosuję dite TONY FRGUSON można ja kupić w bootsie,mają poradnik w którym wszystko jest fajnie opisane,kosztuje 15f ale na ebayu znajdziesz dużo taniej :) Niestety ta dieta nie jest dostepna w Pl więc raczej nie dasz rady jej teraz zastosować.dużo zdrówka dla Maksa :) Natusia gratuluję :) A teraz idę się drzemnąćbo na 22 do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Panie! natusia gratuluje 🌼, mamo zalotnika teraz juz z gorki ;) duzo zdrowka dla Maksia! ewag, wczoraj dostalam decyzje-niestety negatywna :O sedzia odrzucil obie podstawy tzn mimo ze moj employment nie byl zarejestrowany to jestem czlonkiem rodziny osoby zarejestrowanej i ze jestem matka dziecka uczacego sie.i tak o to zostalam chyba pierwsza osoba w uk kt chb sie nalezy ale go nie przyznaja.nie mam pytan poprostu... onyx a prosze Cie bardzo :D dzis Lesia usypialam na duzym lozku (ze swojego juz 'wychodzi'), polozylam sie obok brzdaca, na co on z oburzeniem 'mamusia nie mozes, zejdz!to jest poduska tatusi!' tak tak zasuwa juz calymi zdaniami po pol i ang (ulubione: not allowed open window :D ) przeuroczy jest, troche mam wyrzuty sumienia bo ciagle sie z niego nabijamy :D pepek swiata i tyle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×