Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana1233

Niemieckie obywatelstwo po pradziadku???

Polecane posty

Gość alegosos
a ja nie rozumiem dlaczego matka kaliny pisze ö zamiast ó :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
alegosos Pol,pozno,wieczor,row,polnoc,i wiele innych slow powinno miec o z kreska,napewno zaraz zostane wysmiana ale niestety nie mam tych liter,jak wiele innych z ktorych sklada sie Polskie abecadlo,wiec uzywam ö jako o z kreska.Ponoc to mozna zmienic i na Niemieckiej klawiaturze mozna pisac Polskimi literami,ale ja nie wiem jak to zrobic,ale za pare dni bedzie u mnie osoba bystra w te klocki moze mi pomoze.Pozdrawiam mimo zlosliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alegosos
ja tez przepraszam... nie wiedzialam ze masz taką klawiaturę pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mister doskonałosci
wow, mój prapradziadek tez byl Niemcem. Mam jakieś szanse na obywatelstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli prapradziadek byl Niemcem, to byl nim i pradzadek, po nim dziadek, twój ojciec, a wiec i ty ;-) :-D Na serio; trzeba wykazac sie nie tylko metrykami przodków, ale i zwyczajami niemieckim w rodzinie, jezykiem, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mister doskonałosci
kochana san! podziwiam Twoje oddanie temu topicowi, dzięki Tobie wiele sie dowiedziałem. Tylko, że nie wiem dokladnie o co Ci chodzi w ostatnim poscie, bo moj dziadek i ojciec mają polskie obywatelstwo. oczywsicie są po częsci niemcami ale w koncu... no nie wiem sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o to, ze ogniwo w zasadzie sie nie przerywa- jesli pradziadek byl Niemcem, to i jego wnuk nim bedzie. Przynajmniej z jednej strony ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mister doskonałosci
ale czytałem tez gdzies że jesli ogniwo to jest przedłużone przez kobiete to nie zawse sie dziedziczy. co innego by bylo jak z "dziada na dziada". a z "dziada na babe" że tak się wyrażę? to działa tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mister doskonałosci
dzieki, ale juz zrobilem ten test. przeczytalem dokladnie wszystkie Twoje odp. tylko ze tam jest"Mój ojciec odziedziczył niemieckie obywatelstwo po: ojcu, matce" tymczasem moj ojciec jest polakiem wiec ten test jest chyba nie dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleńkaaaaaaa
witam mam pytanko mój ojciec mieszka od 22-23 lat w DE, wyjechał w latach 80-tych, razem ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Pochodzę ze slaska wiec możliwe ze on miał jakiś przodków niemieckich, poza tym dostałam nr PO. My z mamą zostałyśmy tu. Teraz nie mam z nim w ogóle kontaktu, ale chciałabym uzyskac niemieckie obywatelstwo. Jestem dwujezyczna (niemiecki, polski) czy mam wypełnic formularz Saatsangehorigketisausweis? czy mam szanse ma otrzymanie tego obywatelstwa chociaż mieszkam w Polsce? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alegosos
jesli on ma niemieckie obyw to owszem masz szanse :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasaaww
najważniejsze: nie martw się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj sobie stwierdzic obywatelstwo- udaj sie do konsulatu niemieckiego, nie wiem, gdzie jest on w Polsce, ale chyba bezproblemowo znajdziesz. Z obywatelstwem mozesz zlozyc wnioski o niemieckie dokumenty. Staatsangehörigkeitsausweiss to jest wlasnie to, o co powinnas sie ubiegac ;-) Ten nr PO to twój czy ojca? Wnioskuje z twojego postu, ze nie mialas z ojcem wiekszych kontaktów, byc moze, jestes dzieckiem nieslubnym? W tym przypadku wazna bylaby data twojego urodzenia... Sprawdz sobie w tescie na obywatelstwo, jaki emasz szanse, na sozpol.eu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleńkaaaaaaa
jestem dzieckiem ślubnym, rozmawiałam przed chwilą z mamą i dziadek i babcia są Niemcami, pochodzą ze slaska tak jak ja, nr PO dostałam swój, dlatego w czasie PRL mogli wyemigrowac do DE, urodzona jestem w 1984. Wypełnie dzis ten Antrag i jutro wyślę, kiedyś miałam sie umówić do ambasady w wawie ale sprawy rodzinne sie pokomplikowały. Ten wyjazd do Koln zajmie troche czasu i funduszy :) ps test sie zwiesił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaniemca
przepraszam, ale jak to jest z tym konsulatem? mam jego adres, pojadę tam i co? zapytac kogos w okienku "niech pan mi stwierdzi obywatelstwo?" mniemam że trzeba sie umówic na wizyte i ZAPŁACIC? bo chyba za darmo tego nie stwierdzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleńkaaaaaaa
odpisali mi i załaczyli wniosek i merkblatt a tam pisało że 25 euro kosztuje potwierdzenie a jak nie masz pochodzenia to 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ede12345
w polsce? euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaniemca
jak to się odbywa? myslałam ze ten konsulat jest w polsce... a ta mi o euro ? ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenkaaaaaaaa
tak w Polsce ale ten Amt ktory sie tym zajmuje jest w Koln i tam tez trzeba w pewnym momencie jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dajana1233
Posiadanie obywatelstwa niemieckiego rozpatrywane jest w ramach postępowania prowadzonego na wniosek. Postępowanie to polega na tym, że przedkładając miarodajne dokumenty należy udowodnić pierwotne uzyskanie i nieprzerwane posiadanie obywatelstwa niemieckiego. Odpowiedni wniosek otrzymać można w konsulacie generalnym. Konsulat kieruje następnie wniosek do właściwego w sprawach ustalania obywatelstwa Federalnego Urzędu Administracyjnego w Kolonii (Bundesverwaltungsamt), Barbarastr. 1, 50728 Köln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dajana1233
W przypadku osób urodzonych przed dniem 01.01.1975 roku obowiązuje zasada, że mogą one być Niemcami jedynie wówczas, gdy ich ojciec był Niemcem. Istnienie tej ciągłości pochodzeniowej udawadnia się wstecz od dziadka lub nawet od pradziadka urodzonego przed 1914 rokiem. Można domniemywać posiadanie obywatelstwa niemieckiego wówczas, jeżeli przodkowie urodzili się między 1913 a 1945 rokiem na terytorium Rzeszy Niemieckiej lub Wolnego Miasta Gdańska według granic z 1937 roku i tam też mieszkali. Osoba urodzona po dniu 01.01.1975 roku uzyskuje obywatelstwo niemieckie wówczas, jeżeli jedno z rodziców posiadało obywatelstwo niemieckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edna2009
maleńka -> możesz opisac kroki w jakich potwierdzasz to obywatelstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaniemka
krok po kroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaniemka
uuuu, nikt nie napisał od wczoraj? ja znalazlam info że dziadek lub pradziadek muszą sie urodzic przed 1914 rokiem i trzeba to udokuemntowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ede12345
jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rachelka123
no wlaśnie, jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Boczek 2000
mój pradziadek był rodowitym Niemcem, który związał się z Polką i tak narodziła się moja babcia Amelia. Niestety nigdy nie starała się o niemieckie obywatelstwo. Natomiast mój dziadek (z innej strony) urodził się w Berlinie w 1905 roku. Potem związał się z moją babcią Amelią, urodził im się mój ojciec, który też nie starał się o obywatelstwo niemieckie. jakie mam szanse na uzyskanie obywatelstwa? proszę, nie odsyłajcie mnie do tego testu na http://www.sozpol.eu/ bo juz go zrobiłem ale wynik nie jest jednoznaczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evka26
trzeba udokumentowac narodziny ,zgony w rodzinie dziadka albo pradziadka,moj brat czekal na obywatelstwo ok roku-papiery sa wysylane do berlina i z tamtad czekasz na potwierdzenie!wszystko musi byc tlumaczone przezz notariusza..co jest dosc kosztowna sprawa,ja jako blizniaczka czekalam na papiery 4 mies (przyjechalam pozniej do DE)za zmiane nazwiska i imienia nie placilam nic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×