Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana1233

Niemieckie obywatelstwo po pradziadku???

Polecane posty

Gość a ja mam jakieś szanse?
nie ma sprawy :) nie, post autorstwa LUcK nie jest mój domyśliłam się, że to Ty napisałaś posty "Wiesz co moim zdaniem" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUck
LUck to LUck ^^ ja moge maksymalnie w polowie byc pochodzenia niemieckiego az. ALe tez nie wiem gdzie szukac tych dokumentow ;/ Pierw wolalbym sie dowiedziec jakie mam szanse jezeli bym jakies znalazl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Policzcie mi czy ja też mogę
zmienić obywatelstwo na niemieckie? Mój prapradziadek miał na nazwisko Hytler, czy jakoś tak, jeszcze sprawdzę w dokumentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikki31
witam mam pytanie moja babcia (1927-1999) była volksdojczką, mam jej ausweis, zachował się, ojciec urodził się w 1955, ja w 1981 mam szansę na niemieckie obywatelstwo? albo mój ojciec a potem ja po nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty wiesz
ze nie masz czym sie chwalic? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widzeniowa
tyle pisania, tyle provo i chuj go wzielo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejaaa3313
a moj maz siedzi w wiezieniu niemieckim, ma szanse na pobyt staly po odsiedzeniu kary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konfietka
Jestem bardzo niemile zaskoczona chęcią całkowitego odcięcia się od polskiego pochodzenia niektórych osób. Mój pradziadek był Niemcem, dziadek jest Niemcem, chcę się ubiegać o obywatelstwo niemieckie, ale nazwiska NIGDY bym nie zmieniła, tak samo nie próbowałabym "zniemczyć" mojego imienia. Rozumiem praktyczne względu chęci zdobycia niemieckiego obywatelstwa, ale nie rozumiem chęci stania się Niemcem. Jak można być tak zdeterminowanym, aby odciąć się od swojej tożsamości narodowej ?! I to kombinowanie "a może wyrwę Niemca", "a może zmienię imię, bo jak oni je wymówią" . Takie osoby podczas wojny na 100 % przeszłyby na stronę okupantów, a tym durnym laskom golonoby puste łby za dawanie d... zabójcom i ciemiężycielom. No po prostu k..wa no nie.. Boże ! Czy Ty to widzisz ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnie1
witam mam pytanie chcemy z mężem i dziećmi wyjechać na stałe do de. Słyszeliśmy, że mąż może się starać o obywatelstwo niemieckie po dziadku jego wujostwo w latach 80-90 wyjechało do de. na papierach dziadka. mam pytanie ojciec mojego męża nie starał się o obywatelstwo niestety już nie żyje. czy mąż w takim razie może się o nie starać. i jakie dokumenty musi wyciągnąć ,bo słyszałam że w takim wypadku wystarczy akty stanu cywilnego bo reszta już jest w Niemczech złożona przez resztę rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie może! Obecnie tylko po rodzicach można uzyskać obywatelstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niemiecki dla dzieci Gdańsk Witam) W moim wypadku mi bardzo pomógł forum dyskusyjne http://forum.gazeta.pl/forum/w,165,150490880,156926439,Re_Korepetycje_jezykowe_pilne.html#p156926439 Szukałam fachowców w Gdańsku, które nie tylko znają że robią, ale i mają konieczne jakości, z doświadczeniem pracy i z ogromnym bagażem wiedz i umiejętności. Jeśli Państwu trzeba korepetytora z języka niemieckiego, "native speaker" nośnik mowy doradzam centrum języków obcych Preply.com. Tam prawdziwi fachowcy, bardzo odpowiedzialny podchodzą do swojej pracy nie tylko z dorosłymi ale i z dziećmi. I całkiem możliwy do przyjęcia koszt. tak że spróbujcie)) Najszerszy wybór korepetycji z niemieckiego i dla firm. Komentarze wystawiane przez prawdziwych uczniów oraz niskie ceny. Język niemiecki bardzo łatwo mi poszedł po Skype zajęciach ) Można otrzymać prywatnie lekcje online Skype za darmo! nauka przez Skype jest bardzo efektywna ! Doradzam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam!! Wątek stary, ale może mi ktoś odpowie:) Mianowicie, chciałabym załatwić niemiecki paszport córce rocznik 1995, wiem, że najpierw musi mieć pochodzenie jej tata rocznik 1968, który nie starał się o pochodzenie nigdy. Drzewo genealogiczne wygląda tak: dziadek męża ( czyli ojciec matki) nazywał się Gleichauf był niemieckim żołnierzem urodzonym w 1919 r w Tuttlingen. Niestety teściowa była nieślubnym dzieckiem, ale mam papiery z niemieckiej kancelarii, że ją uznał i również nosiła nazwisko Gleichauf. Czy w związku z tym jest jakaś szansa na pochodzenie niemieckie i co za tym idzie paszport niemiecki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam!! Wątek stary, ale może mi ktoś odpowie:) Mianowicie, chciałabym załatwić niemiecki paszport córce rocznik 1995, wiem, że najpierw musi mieć pochodzenie jej tata rocznik 1968, który nie starał się o pochodzenie nigdy. Drzewo genealogiczne wygląda tak: dziadek męża ( czyli ojciec matki) nazywał się Gleichauf był niemieckim żołnierzem urodzonym w 1919 r w Tuttlingen. Niestety teściowa była nieślubnym dzieckiem, ale mam papiery z niemieckiej kancelarii, że ją uznał i również nosiła nazwisko Gleichauf. Czy w związku z tym jest jakaś szansa na pochodzenie niemieckie i co za tym idzie paszport niemiecki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glany
Witam mam pytanie czy mam prawo do obywatelstwa pradziadkowie byli czystymi Niemcami więc dziadek też ale babcia była Polkom mieli curke która ożeniła się też z Polakiem i ja jestem owoc ich miłości dodam że dziadek był w Wermachcie aja jestem rocznik 1978

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak wygląda sprawa, jeśli: 1) Mój ojciec miał Staatsangehörigkeitsausweis po swoim ojcu - moim dziadku, ale widniała na nim data ważności bodajże od stycznia 1990 do któregośtam miesiąca 1991 (podobno to tylko ważność samego dokumentu jako kartki, a nie samego stwierdzenia obywatelstwa? tzn. jak minie ważność po prostu idzie się po następną kartkę - na zasadzie jak w Polsce po dowód osobisty?) 2) Ja urodziłam się 14 marca 1990 3) Jestem dzieckiem ślubnym 4) Mój ojciec urodził się w Polsce i nigdy nie pracował w Niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Staatsangehörigkeitsausweis to potwierdzenie obywatelstwa. Nie powinno być problemów, ale po co ci obywatelstwo? Chcesz przyjechać i od razu na socjal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×