Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dziewczyna z lipca

zęby płodowe u noworodka- porady i opinie

Polecane posty

hej Dziewczyny :) mój synek urodził się z dwoma ząbkami (dolne jedynki). Jeden jest całkowiciwe wyrżniety, drugi cały czas zaraz przy dziąśle. I tu zaczynają się moje problemy: - Wyrywac, czy nie? Częśc dentystów mówi, że ząbki już nie odrosną, bo to zwykłe mloeczaki i do czasu zębów stałych bedzie szczerbaty (i wszelkie inne zagrozenia, jak choby nieprawidłowy zgryz). Inni mówią, że to zęby płodowe i na to miejsce wybiją się mleczaki. - Zęby mogą zaczą sie ruszac- a jak wypadnie, to dziecko mi sie udławi. - Mały mnie nie gryzie, ale lekarze mówią, że zacznie. Z drugiej strony niektóre kobiety karmią dzieci do drugiego roku życia- gdy mają już cały garnitur zębów, więc gryzą tym bardziej- i żyją. - Higiena: jedni mówią "nic nie rób", inni "myj gazikiem z wodą", inni: "pasta na pierwsze zęby". Czy któraś z Was miała podobny problem? Jak go rozwiązałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskadziewucha
nie ma czegos takiego jak zęby płodowe, to sa zwykłe mleczaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak widać różnie z tymi zębami. Jedni je wyjmują (bo jak sie ruszają to stomatolog je tak jakby wyjmuje, a nie wyrywa. Jedni nic nie robią. Jednym wyrastają mleczaki, innym dopiero zęby stałe :) Fenomen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Dominiki i Olafa
ciekawskadziewucha DOKSZTAŁĆ SIĘ! Jak wyjaśnisz fakt, że moja corka urodziła się z zębami PŁODOWYMI właśnie. Potem jej one wypadły same. Wyszły mleczaki (z tym, że wyszły później około 12-tego miesiąca, gdy miała już dwójki i trójkę) Teraz ma 7lat, mleczaki już wypadły i mamy jedną stałą jedynkę, na drugą czekamy. Jak nie macie pojęcia o temacie to nie piszcie bzdur!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stomatologg
ciekawskadziewucha - piszesz bzdury i to takie, że aż oczy bolą :) bez obrazy. Zęby o których pisze autorka to inaczej zęby płodowe, noworodkowe, przed mleczne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaasssssssss
a ja się nie zgadzam! :D Jeżeli mleczaki wyjdą przez piątym miesiącem, a stałe przed piątym rokiem życia, mówi się o wczesnym ząbkowaniu. Ekstremalnym przypadkiem jest tzw. przedwczesne ząbkowanie: dziecko rodzi się z zębami lub wyrzynają mu się w okresie noworodkowym. Jeżeli pierwsze mleczaki pojawiają się po 12 miesiącu, a stałe po 8 roku życia, mówi się o późnym ząbkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny :) Ja sama urodziłam się właśnie z zębem płodowym- miałam go usuniętego (właściwie wyjętego, bo mocno się ruszał) w pierwszym tygodniu życia, gdyż był to kiełek i mama nie mogła mnie karmic ;) Na to miejsce wyrósł normalny mleczak, później stały. Czyli widocznie mogą u Małego byc to zęby i płodowe i mleczne... sądzę, że to mleczak, bo się nie rusza... A czy któraś z Was ma doświadczwenie w higienie tych ząbków i rozwieje moje obawy co do ewentualnego podgryzania mamy w trakcie posiłków? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wał
zęby u noworodka?? On nie jest na coś chory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wał
ej no, nie daje mi to spokoju! To nie jest normalne!!! Zobacz sobie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C4%99by_p%C5%82odowe Czy twój syn nie jest na coś chory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą wikipedia to rzecywiście rzetelne źródło informacji:) Ja nawet w literaturę do pracy magisterskiej nie mogłam tego wrzucić, bo tam każdy dodaje co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecież jest napisane, że to moze byc jeden z objawów którejś z tych chorób :S Dziecko na razie rozwija się prawidłowo, lekarze nie maja zadnych zastrzeżeń. Zresztą, jak pisałam, ja też urodziłam się z zębem i wydaję się sobie raczej normalna... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamananan
Czyli uwarunkowania genetyczne :) i tyle w temacie. Nie widzę ŻADNEGO problemu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
jesli chodzi o gryzienie w trakcie karmienia to powiem tak,ze ja karmilam do roku okolo 5-6miesiaca zaczely wychodzic zabki i ani razu mnie synek nie ugryzl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella.k.
Dziewczyno z lipca lub tez jakakolwiek inna Dziewczyno, która wie coś o tych zębach, podzielcie sie jeszcze uwagami, opiniami i spostrzeżeniami... Właśnie urodziłam Maluszka z takim ślicznym "ziarenkiem ryżu" na miejscu jedynki... i zastanawiam się teraz co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez uwazam
ze to chore i nienormalne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiec u nas wyszło tak, że ząbki okazały się mleczakami- są "trwałe", nie ruszaja się i wyraźnie nie chcą wypaśc ;) Myję je silikonową szczoteczką i pastą "od pierwszego ząbka" Ziajki. Mały troche mnie podgryza, ale da się przeżyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale trzeba odróznic płodowe od mleczaków. Ja urodziłam się z płodowym- ruszał się i został szybciutko wyrwany/ wyjęty. Mój syn urodził się z mleczakami- mocnow wrośnietymi, nieruchomymi. Dentystka powiedziała, że jeśli zostałyby usuniete (bez wzgledu na to, w którym momencie) prawdopodobnie zostałby szczerbaty do momentu wyrżniecia się zębów stałych. To groziłoby wadami zgryzu, wymowy... Lepiej się wstrzymac (jesli się nie ruszają i nie ma groźby zadławienia się nimi) do czasu kilku tygodni i pójśc do dentysty lub pediatry- niech oceni, czy są to mleczaki czy płodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella.k
hmmm... to mi zabiłaś ćwieka! Chyba ząbek się nie rusza, ale boję się próbować go "rozhuśtać"... A od kiedy myjesz te ząbki? My maqmy dopiero 1,5 tygodnia, to chyba za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inga z domu dziwna
Podniosę temat, bo jestem ciekawa co i jak- mojej siostrze córka urodziła się z jednym ząbkiem- w szpitalu szok, rodzina- zaskoczona, a ona nie wie co i jak... Piszcie jak sobie z tym radzicie Wy, wasze dzieci, co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc, teraz to już nic "szczególnego". Synek ma pół roku, dwa normalne zęby, gryzie wszystko bo następne idą... Fakt faktem gryzł już od dawna, a właściwie od urodzenia. Kilka razy tak mnie pogryzł, że krwawiłam- polecam wiec osłonki na sutki, jeśli siostra zamierza karmic piersią i dobrą maśc do sutków (mi się najlepiej sprawdzał maltan, chociaż musiałam kilka razy używac maści z antybiotykiem, jak się wdało zakarzenie). Ząbki myłam od ok 1 miesiaca, pastą do zębów Ziajka "od pierwszego ząbka" i silikonową szczoteczka- od razu robiąc masaż dziąsęł. Jesli chodzi o choroby czy zespoły chorobowe- nic się nie dzieje. Taka jego uroda, że urodził sie z ząbkami. I tyle :) Jesli masz jeszcze jakieś pytania- pisz, odpowiem jeśli będe umiała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to głupie
koleżance się właśnie órka z jednym zębem urodziła. Lekarze zalecili uważną obserwację, bo ponoć może być upośledzona czy coś. To głupie, żeby dziecko rodziło się z zębami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella.k
sama jesteś głupia! się zdarza i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powaznie mowicie?
ale jaja, pierwsze slysze aby sie z zebami urodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihihihi
lubie czytac kafe, bo można się uśmiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inga z domu dziwna
hej, hej! Jak u waszych maluchów idą teraz zęby? U mojej siostry jest masakra! Mały ma 5 miesięcy i już kolejne 4 zęby... Biedny jest, drze się strasznie i wida, że następne już idą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój kuzyn urodził się z zębami, no nie kompletny garnitur ale kilka ich miał, na górze i na dole, jako noworodka go nie widziałam ale ponoć dość makabrycznie to wyglądało :) Był karmiony piersią bardzo długo. Zęby były mleczakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas na odwrót :( ma tylko te dwie dolne jedynki. Żadnego nowego, a tu za pae dni rok... ale widać, że zalążki są i zęby niebezpiecznie zbliżają się do przebicia ;) A Twój siostrzeniec jak teraz się nacierpi, to później będzie mieć spokój, no niestety, tak to bywa... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×