Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mikop

urodzłam w 5 tym miesiącu

Polecane posty

Gość bananowapani
poród przedwczesny do 25 tc w Szkocji przynajmniej tm gdzie ja rodziłam ma dla lekarzy zbyt małe sznse na przezycie więc gdyby dzieck samo nie zaczelo ddychac to pmogliby mu minimalnie ja bylam w szoku jak mi to powiedzieli traktuja to jak poronienie.... hmmm moze i dzieck ma małe szanse ale nikt nie daje ci prawa tak pisac 12 procent to 12 dzieci na 100 ktre przżyły i daj Boze zeby jej tez sie udało bede sie mdliła za twoje dzieciatko autorki i to z całych sił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A dajze spokoj z tym mlekiem
tak jakbys mało miala zmartwien na głowie to jeszcze przejmuj sie laktacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm...................
tak,zostawiłabym żeby umarło,i nie jestem wedną suką,po prostu nie podtzymuje sie na siłę życia,które sobie samo nie poradzi. Chcesz mieć w domu roślinkę to kup sobie w kwiaciarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SAbinka21ssss
bo to ejst poroninie bponiewaz dziecko nei jest odpowiednio uksztaltowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bananowapani
tutaj jest takie dziwne prawo ze ciąze usuwa sie do 6 tego miesaca....i to legalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qddduuuuu
a co ta laktacja ma niby pomoc? Jesli dziecko nei przezyje to bedzie dodatkowy problem a nie wierzmy anprawde ze mleko ma takie cudowne wlasciwosci ja moja corka karmialm tylko miesiac i zdrowa jak ryba a syn karmiony do roku chorowity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikop
tak bananowapani masz racje mi tez tak powiedzieli w trakcie pordu ze jezeli dzieck nie bedzie oddychac to zapewnia inimalna pomoc bo narzady sa niewykształcone i ze nie przezyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche poszperalam w ksiazce. pisze bys jak najszybciej masowala piersi,probowala wyciskac,mozesz patrzec przy tym na zdiecie malenstwa. Nie popadaj w zwatpienie,bo bedzie trudno pewnie,ale to wazne,zeby mleczko bylo.Wazne bys byla spokojna. Tu pisze,ze najlepsze dla wczesniakow jest mleko mamy,a wiec walcz.! Doradz sie lekarza z oddzialu,co mozesz jeszcze zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam sobie nic do zarzucenia :-P Po prostu jestem bardzo zaskoczona tym jak ludzie potrafią być w trudnych sytuacjach podli. Zamiast podnieść na duchu najlepiej skopać :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazde dziecko jest inne
mikop,taka moja rada,nie placz przy inkubatorze ani przy personelu,bo oni tu na wyspach sa przeje..ni,tak to wprost nazwe,maja zupelnie inna mentalnosc,i chlod uczuciowy,jesli zobacza ze placzesz wkreca ci depresje poporodowa (kompletny brak zrozumienia sytuacji i roznic kulturowych) i gdy juz bedziesz sie cieszyla ze z malenstwem jest ok,wtedy zawiadomia pracownikow socjalnych,ze masz depresje-a dla nich kobieta z depresja stanowi zagrozenie zycia dla wlasnego dziecka,i nikt i nic nie pomoze,maja taka wladze,ze zanim sie obejrzysz to dziecko na wiele tygodni zabieraja do rodziny zastepczej,a ty musisz udowadniac ze nie masz zadnej piep..nej depresji...i o malo w nia nie wpadasz po takich akcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki tego topiku
na prawde bede mocno trzymala kciuki za Ciebie i Twojego synka, musicie byc dzielni, dla siebie... Co do laktacji to nie pomoge, bo sama nie potrafilam uratowac swojej, ale wierze, ze dasz rade. Jesli chodzi o imie, to mysle ze Wiktor, bo on juz jest zwyciezca! Jestem przerazona, ze dziewczyna ktora pisze na dziale ciaza, porod, macierzynstwo... otrzymuje tak malo wsparcia i tyle krytyki. Ktos przechodzi tragedie a tu jeszcze noz wbija. Ehhh matki... Autorko wierze ze dacie rade to przezwyciezyc, bo takie malutkie dzieciaczki mozna uratowac i w Twoim przypadku tez tak bedzie, zobaczysz! wytrwalosci zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikop
jeszcze nie zbaczyli ani jednej ojej łzy płacze tylko w domu bo wiem o tym odbieraniu dzieci do rdzin zastepczych juz mnie ze 100 razy pytali jak sie cxzuje psychicznie a ja zawsze odpowiadam ze musze byc silna i walczyc patrza na mnie dziwnie ale ja musze byc silna dla niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jjajzjajz a z
sluchaj pisz codziennie co slychac bede trzymala za ciebie kciuki ja mma duze dzieic ale nie wyobrazam sobie cos takiego przezywac zycze wszystkeigo dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasaja
ja tez urodziłam w 5 tym miesiacu moje dziecko zyło 10 dni i bylo to mje najcudownejsze 10 dni z synkem a zarazem najgorsze w zyciu ciesz sie dzeckem kochaj je ów do niego czule,głaszcz i tul w myslach bo no jest tylko twoje broń przed chłodem szpitala chcaz ciepłym słowem badz silna tez bede czytała co z dzidziusiem codziennie i jedz musisz iec siłe aby zmagac sie z przeciwnościai losu by sił ci nie zabrakło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama tez
Trzymaj sie cieplutko. Mam nadzieje, ze jednak przetrwacie te wyspiarskie warunki. Maluszek jest silny, oby wytrwal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikop
wiec teraz pewnie wiecie jak sie czułam tam na porodówce kiedy modliłam sie zeby nie dali mu umrzec bo to 23 tydzien zapieralam jak mogłam zeby nie rodzic błagałam o leki powstrzymujace ale macica była juz otwarta i nie dalam rady czekałam jak na zbawienie na ten oddech sekundy były wiecznościa....pierwszy krok za mna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzę powodzenia i wielu sił! Oby Twój maluszek dał sobie radę!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazde dziecko jest inne
mikop-mnie to spotkalo,i dlatego pisze,bylam tu zupelnie sama,bez rodziny,plakalam bo pare miesiecy wczesniej spotkala mnie straszna tragedia,urodzilam martwa coreczke,wiec widzac malego pod aparatura gdy ledwo zipial,lzy same lecialy mi z oczu,mijaly dni,tygodnie a on ciagle spal,mowili jedynie ze stan jest stabilny.Nikomu nie zyczylabym takiego piekla jakie mi zafundowali z zimna krwia,nie pomogla interwencja ambasady,ludzi z ktorymi mieszkalam,w koncu bliskich lekarzy z PL,ktorzy przylecieli z odsiecza.Trzymaj sie kochana,ja sie duzo modlilam,naprawde wiara i modlitwa przynosi ukojenie,odwiedzaj malenstwo jak najczesciej,nikt ci tego nie zabroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam 2 dorosłe osoby
juz po studiach, urodzone jako 5miesieczne wczesniaki., zdrwoem fajne, szczęsliwe Podobno rokowanie 5miesiecznych sa lepsze niz 6 miesiecznych z jakiegos tam powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasaja
ja nie moge tego pojac ne rozumem jak mozna zywe dziecko tak potraktowac przeciez ono zyje,bije mu serce...nie prosiło sie przedwczesnie na swiat a ci bezduszni lekarze zabieraja mu szanse na zycie eh ryczec mi sie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama tez 2
I ja trzymam kciuki i cieplo o Was myślę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasaja
takie popier dolone prawo co to ku rwa dzicz epoka kamienia łupanego? maja aparature i nie oga pomóc...nie chca cholerni barbarzyńcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikop
dobranoc dziewczyny napisze jutro jak zbiore troche sił moze pospie z 3 godziny ale zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama tez
wiem,ze w UK istnieje cos takiego jak banki mleka z piersi wlasnie uzywane do zaopatrywania oddzialow z wczesniakami,czesto takie mleko jest dodatkowo wzbogacane. Dowiedz sie czym karmia Twojego maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Utorko
Autorko trzymam kciuki z calej sily!!patrze na moje spiace malenstwo i wierzyc mi się nie chce jak lekarze mogą być tak bez serca ze nie chcą ratować -niczemu dzidzia winna nie jest! Znam jednego Mateuszka,dziś ma 16 mcy a urodził się w 26 tyg 660gr :-) całkiem fajne z niego dzieciatko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko pozna pora wiec przeczytalam tylko poczatek:) Moja kolezanka urodzila w 5miesiacu-600g,33cm w miasteczko wiec i szpital nie jakis super Niedawno maly skonczyl roczek-raz byl tylko przeziebiony:) Trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×