Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maddlenne

porady kosmetyczki...masz pytanie? zadaj je

Polecane posty

Gość dusza blada
Tika...miałam podobnie..po wydaniu sporej kasy na dermatologów, kosmetologów...dalej się tworzą....w końcu wzięłam sprawę w swoje ręce...cieniutką igłę odkażam, nakłuwam i wyciskam...u mnie są twarde i małe jak kaszka manna...to nie kwestia diety!...prawdopodobnie mam nużeńca - to roztocz żyjący pod skórą i te białe grudki to jego odchody, on też jest sprawcą ciężkich przypadków trądzika...leczyłam to antybiotykami, sterydami ,maściami...i nic......badanie kosztuje ok. 300 Pl prywatnie, a i tak brak skutecznego leku z tym cholerstwem... sorry, że się wtrącam...ale tyle kasy co ja wydałam i u kogo leczyłam...nic to nie dało.. . ...no ale może autorka coś nam doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oody...to masakrycznie brzmi.Mnie wychodza czasami takie krosteczki wlasnie i sama sie ich staram pozbyc-odkazona igła i jade z koksem:P Madziu, a co poradzisz mi jeszcze na takie drobniutkie blizny na czole wlasnie po moim nieumiejetnym wyciskaniu pryszczy? Podobno moge to zrobic "kwasem owocowym" u kosmetyczki.Pisze w " " poniewaz nie wiem,czy dobrze powtarzam nazwę. Ciekawi mnie co moge sama z tym zrobic.Przypominam-cera mieszana, naczynkowa, 21 lat. A jeśli Madzi nie będzi ejakiś czas, to moze ktoras z Was cos poradzi? Buzki Madziu i dla dzidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataszka-31
Dzieki Karo-lino za odpowiedz. Nie smarowalam do tej pory niczym corki, bo wydawalo mi sie to zbedne, natomiast zastanowilo mnie zdziwienie pani pediatry, jak jej powiedzialam ze niczym nie smaruje dziecka.Wiec korzystam z okazji i pytam ludzi ktorzy lepiej sie na tym znaja. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo-lina
Nataszko i co powiedziała Pani Pediatra na to,że nie smarujesz niczym dziecka ? Teraz w czym kąpiesz córeczkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusza blada
Noel...z pewnością kosmetyczka zna dobre preparaty i doradzi... mogę tylko podzielić się moimi doświadczeniami... cera mieszana ze skłonnością do wyprysków, więc o 7 rano nie będę szukać kosmetyczki, a muszę wyjść między ludzi... już wspominałam o leczeniu...był Orungal , Unidox, Fluko... - dziewczyny nie dajcie sobie wmówić, że antybiotyki pomogą na trądzik! może być krótkotrwała poprawa, a następnie jest tylko gorzej!... po nieudanym leczeniu....zwykła konsultantka mi doradziła - maseczkę Ziaja z zielonej glinki w tubce za niecałe 6 Pl, rewelacja dla mnie, rozjaśnia i wygłądza cerę, najlepiej przed ważnym spotkaniem użyć...krem Ziaja różowy dla cery naczynkowej- to pierwszy krem po którym nie mam uczulenia i nie szczypie!, a na zmianę zwykły bambino dla dzieci z cynkiem... mam jeszcze maści od dermatologa i kosmetologa, ale staram się stosować tylko jako SOS... na blizne po operacji używałam Contratubex z apteki, wiem, że ludzie to kopują właśnie na blizny potrądzikowe, ale osobiście na twarz nie nakładałam, bo nie było takiej potrzeby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataszka-31
Karo-lino Pani Pediatra powiedziała zebym smarowala parafiną. Kapie w nivea, takim dla dzieci, nie ma żadnych uczulen. Mam jeszcze synka 1,5roku, wczesniej kapalam go w jonsonie i mial uczulenie!!! Choc wydawalo mi sie to nie mozliwe zeby mial uczulenie na kosmetyk dzieciecy dlatego dlugo nie moglam dojsc od czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo-lina
Ja dosyć często spotkałam się z opinią,że kosmetyki Johnson uczulają dużo dzieci ponieważ są zbyt "ostre",ciężkie. W naszym szpitalu położne odradzały je, a także pediatrzy i dermatolog których znam.. a nawet moja Pani doktor rodzinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doradź coś proszę
"Maddlenne" odpisz proszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt mi nie odpowie? ;( aa, jeszcze jedno, jakie znacie kremy łagodne do cery trądzikowej z filtrami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję duszo blada :) Używam kosmetyki Ziaji i jestem zadowolona.Zastanawiam się właśnie nad serią kosmetyków do cery naczynkowej mieszanej Perfecta czy Ziaja.Wiadomo, dla studentki to Ziaja, bo cena przystepna,ale nie jeden raz takze przekonalam sie, ze Ziaja to nasz polska dobra firma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nataszka- ja też miałam takie krosteczki po ciązy ech.. co do samych syfków-nie ma co wyduszać bo się jeszcze blinay porobią albo zostaną takie male czerwone plamki:O najlepiej kupić sobie spritus kosmetyczny i wieczorem takim nasączonym wacikiem oczyszczać ramiona.Możesz też spróbować pić więcej wody (oczyszcza i wypłukuje toksyny) hmm czy to sprawa hormonów?-cięzko mi stwierdzić ale pewnie ciaza miala na to wpływ :) do cery mieszanej najlepiej używać kremów lagodnie matujących a jednoczesnie nawilżających (np.Eva krem matująco-nawilzający SPF 7 czy garnier też krem nawilż.-mat. jesli chciałabyś przeciw zmarszczkowy to np. Dax Cosmetics Krem na dzień i na noc, matujący, przeciwzmarszczkowy z Fito-Retinolem :) małą kąpię w wanience:) wiesz co-włoski myję jej szamponem babino (z kaczuszka zółty) a małej to generalnie nie smaruję balsamami bo reaguje na większośc wysypką- jedynie na Oillana nie ma krostek:) nie ma co smarować malucha -bo jego skóra nie jest jeszcze przyzwyczajona do kosmetyków,jest o niebo wrażliwsza i bardziej podatna na własnie wysypki,krostki i inne reakcje alergiczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataszka-31
Dziekuje bardzo za dobre rady Maddlenne. Zwłaszcza o tych krostkach. Napewno skorzystam.:-) Buziaczki dla córeczki i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doradź coś proszę
Maddlenne polecisz mi coś ? Pisałam do Ciebie z prośbą na wcześniejszej stronie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jednaD
mam trzy pytania: 1. Ile kosztuje regulacja brwi u kosmetyczki, co ile trzeba powtarzać ten zabieg? 2. jaki krem i kosmetyki do cery normalnej dla nastolatki? 3.i tu nie wiem czy napewno pytanie do kosmetyczki:D jak najlepiej depilować miejsca intymne tak żeby nie pozostawały krostki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doradz coś proszę-odpisuję :) na cienie-wysypiaj się,dotleniaj organizm-to podstawa:) kosmetycznie-uzywaj kremów rozjaśniających cienie (Flos-Lek,Ziaja )-takich które zawierają np. wyciąg ze świetlika,skrzypu polnego czy miłorzębu. Krem warto trzymać w lodowce-rano fundujesz chlodny kompres pod powieki a to obkurcza naczynka=zmniejsza worki:) Z droższych to krem pod oczy La Roche Posay jest dobry.. oczywiście -plastry ogórka,czy chłodne łyżeczki (kuchenne) trzymane w lodówce :) wiesz co-pracowałam jako kosmetyczka (teraz macierzynski) przez rok,wcześniej w drogerii więc trochę tez z kosmetykami... a tak ogólnie to konczyłam prawo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duduś-nie nie mogą roznieść trądziku ale... dotykanie buzi rękami tak przykładanie tel.komorkowego do policzka tak nie umycie rąk np. przed nakładaniem maseczki itp rzadkie zmienianie poszewek do pościeli -ogólnie nie przestrzeganie podstaw higieny moze ułatwiać roznoszenie się bakteri na twarz(y) hmm ale trądzik to także sprawa hormonalna więc jeśli masz jakiś bardzo uporczywy radziłabym isc do dermatologa na konsultacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etnaMirage
witaj MAdlenne.mam 23 lata i mam brzydką twarz. tzn czasami sie przetucza a czasami jest sucha. ale najbardziej marwti mnie jej kolor. jest ciemna jakby brudna/ ziemista. jakich kremów mam uzywac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zaskórniki-nie ma co wyduszać bo i tak wrócą a mogą sie jeszcze w otwarte przeistoczyć a to już gorzej. Kup sobie preparaty o działaniu oczyszczającym,mozesz spróbować "parówki z rumianku/szałwi,duużo pij wody mineralnej i spróbuj w sklepach zielarskich czy w aptece popytać o ziele bratka i pić napar.Maseczka z drożdzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu-owszem jest peeling u dermatologa na ogół ma dzialanie lecznicze-wpływa na gospodarkę lipidową naskórka lub też odnosi się do glębszych warstw skóry, natomiast u kosmetyczki peeling oczyszcza skórę ale na płytszwej powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnosnie kaszaków-samej możesz sobie tylko narobic problemu.Najlepiej iść do dermatologa (nie kosmetyczki-ona jedynie usunie kaszaki) który nie tylko je usunie ale zlikwiduje przyczynę ich powstawania i zaleci odpowiednie preparaty... Co do diety-na pewno nie zaszkodzi unikać produktów smażonych w oleju,mocno slonych i zawierających sztuczne dodatki.Dużo pić wody,herbat ziołowych itp-ułatwia to usuwanie toksyn z organizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doradź coś proszę
Dziękuję 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kaszaków-może mydło siarkowe+ hascovir(wiem ze całkiem całkiem pozytwyne efekty przynosi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziołchy wszystkie i kobity
pijta duzo wody mnóstwo !!!!!!! ja kiedys nie pilam prawie wcale a teraz przez caly dzien malymi łyczkami i cera sie poprawiła , najlepeij jeszcze z cytryną świezo wcisniętą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka jedna-ceny regulacji brwi są rózne od 5 do 20 zł (na ogół) warto popytać wśród koleżanek czy na forum miasta gdzie warto iść... wystarczy iśc na 2-3 zabiegi a pózniej wyrywać te włoski które się pojawią poza linią wyznaczoną przez kosmetyczkę.Ale jeśli nie chesz sama wyrywać to zazwyczaj wystarczy chodzić raz w miesiącu jeśli masz cerę normalną to wybieraj te kosmetyki ktore są wyrażnie przeznaczone dla nastolatek (Under 20 ,Nivea Visage Young czy Garnier naturals ) wydaje mi się ze kometyki jakie powinnaś używac to -krem na dzień nawilzający/matujący w zależności od potrzeb (najlepiej z filtrem UVA),tonik oczyszczjący i jakiś żel do mycia twarzy.Nie ma co szaleć z maseczkami,kremami na noc czy innymi mleczkami do demakijażu(zakładam ze nie używasz rzeczy typu fluid czy podkład) co do depilacji- raczej nie golić (wrastające włoski,krostki,podrażnienia:O ) można uzywać kremów do depilacji-ale warto zainwestować w krem dobrej jakości i sprawdzonej firmy ZAWSZE do skóry wrażliwej i po przeprowadzeniu testu na np.udzie czy cię nie uczula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupaa bladaa
..cienkie te porady, od razu się zauważa ,że nie masz bladego pojęcia o kosmetologii... nie rób dziewczynom nadziei, po co mają tracić kasę? jak i tak te polecane kremiki nic nie wniosą do ...ich problemów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doradź coś proszę
"Maddlenne" jeszcze ja z prośbą... jeśli miałabyś mi polecić krem pod oczy na moje problemy czyli opuchnięcia, worki,zmarszczki mimiczne... ( mój wiek 29 lat) z górnej półki (Estee Lauder,Dior,Clarins, Shiseido) to co by to było ??? Może słyszałaś dobre opinie na temat jakiegoś specyfiku ? Ja w sumie cieni nie mam tylko opuchnięcia,poduchy pod oczami... I jeszcze takie pytanko Maddlenne - co sądzisz o kosmetykach Thalgo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doradź coś proszę
Maddlenne jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika***
Cześć Madziu! Założyłam wątek o tym o co chcę Cię zapytać bo tam nikt mi nie odpowiada. Myślę że znasz się na skórze jako kosmetyczka otóż: Wczoraj miałam robione USG tarczycy. Lekarz który mi je robił powiedział, że mam bardzo przekrwioną skórę i że pewnie używam intensywnego kremu. Fakt, używam maści z antybiotykiem przeciw trądzikowi i robię sobie masaż twarzy pod prysznicem ( dermatolog mi zaleciła) Czy to dobrze że skóra jest mocno ukrwiona czy źle? Nie wiem czy mam zaprzestać smarowania sie maściami czy potrzębuję konsultacji lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doradź coś proszę
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetolog...
..mnie interesują ceny laserów na trądzik? i które mi polecisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×