Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

graminis

skaza białkowa PYTANIE DO DOŚWIADCZONYCH MAM

Polecane posty

moja niunia mam podejrzenie skazy białkowej... jestem więc na diecie eliminacyjnej. pediatra zaleciła odstawić wszelki nabiał krowopochodny... ale czy w związku z tym mogę pić mleko kozie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy skaza białkowa powoduje wyłącznie wysypkę czy może być też przyczyną problemów z gardłem i noskiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, możesz pić mleko kozie i jeść z niego przetwory (sery, np).Skaza białkowa może się różnie objawiać. Zarówno skórnie jak i oddechowo oraz.. żołądkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jako 33 letni alergik napiszę tak: możesz pić a w zasadzie mozesz spróbować, bo czasem nawet na kozie jest się uczulonym (tak jak ja) tylko nie wiem czy wiesz że kozie jest straszne wstrętne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej odstawilabym calkiem mleko, takze kozie oraz soje. Dopiero jak zobaczysz poprawe przy calkowitej diecie , np. po 2-3 tygodniach sprobowalabym mleko kozie lub sojowe i obserwowala reakcje dziecka. Oprocz zmian skornych skaza moze wywolywac problemy jelitowe (kolki, wzdecia, biegunki lub zaparcia) i np. niezyt nosa - cos jak katar ale bezbarwny, kichanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ten deseń to WSZYSTKO może uczulić i autorka musiałaby żywić się powietrzem :) Dlatego odstawia sie krowie i obserwuje min 3 tygodnie ZANIM wprowadzis ię cokolwiek nowego do swojej diety (np mleko kozie właśnie i jego przetwory).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za pomoc... podejrzenie skazy u mojej córci pojawiło się na podstawie wysypki na buźce... ale zauważyłam też, że dziwnie "charczy"... no i czasem jakby ciężej jej się oddycha... częściej ulewa... wybieram się w związku z tym do lekarza ale chciałam zasięgnąć opini...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko miało skaze białkowa , lekarz mowil ze przejdzie jej po ukonczeniu 1 roku zycia. I tak tez sie stalo. Do tego czasu byla karmiona mlekiem sojowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te 3 tygodnie to żeby minęły objawy alergii. Jak skóra sie oczyści, nos i gardło też, wtedy możesz wprowadzać do diety, nie częściej jak co 5 dni coś nowego (ale codziennie przez 5 dni jesz lub pijesz tę nowość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graminis niestety u mojej tak się właśnie ujawniła skaza białkowa: wieczna sapka (lekki katar w połaczeniu z zatkanym noskiem + wrażenie, że sie poddusza), do tego wysypka na buzi która zaczęła schodzić niżej + zielone kupy ze śluzem + mega ulewanie.Na szczęście nie u wszystkich dzieci oznacza to alergię pokarmową (nie tylko na białko mleka krowiego!, odstawia się też inne silne alergeny jak czekoladę, cytrudy, pomidory, orzechy itp) i faktycznie może to być tzw. skaza niemowlęca, która samoistnie minie po roku ale mimo wszystko warto wprowadzić dietę bo zaostrzanie objawów może doprowadzić do marszu alergicznego (u 5 na 10 przejdzie pomimo nie stosowania diety a u 5 na 10 przekształci się w alergie z prawdziwego zdarzenia a potem pójdzie w astmę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze... czyli ostra dieta jak najbardziej wskazana??? odpuszczam więc kozie mleko... ja nie karmię małej mlekiem kozim... sama chciałam je stosować zamiennie do krowiego. ale skoro też może uczulać poczekam te 3 tyg i spróbuję... dzięki za pomoc... mam nadzieję, że to jej charczenie i wrażenie zapchanego noska (mimo, że nic w nim nie widać) nie jest kolejnym objawem skazy... co do pomidorów to już z początku sobie odpuściłam bo mała dostała po mamusinych pomidorkach czerwonych kropeczek na brzuszku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostra dieta to gdybys musiała zyc o razowym chlebie, gotowanym indyku i wodzie ;) nie jest tak źle. odstaw najpopularniejsze alergeny i obserwuj 3 tygodnie czy schodzi wysypka (jak zejdzie wczesniej to możesz zacząć wprowadzać wcześniej), po tym czasie wprowadzasz pojedynczo przez 5 dni to, co odstawiłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi o sprawdzenie CO uczula bo może się okazać, że wcale nie białko mleka krowiego.. może się okazać też, że wysypka nie zejdzie mimo diety, wtedy będzie trzeba odstawiać dalej i szukać też w otoczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik062007
lekarze mowia 5 dni, a kiedys farmaceutka mowila mi ze po 2 tyg moze wystapic reakcja. u mojej za ktoryms razem jak sprawdzalam gluten-dopiero po 3 tyg wystapily objawy alergii badz nietolerancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za odpowiedzi :-) przeszłam na dietę i póki co odpuściłam sobie też mleko krowie... małej w miejscach wysypki łuszczy się skóra... swędzi ją bo się drapie po buźce... smaruję ją kremikiem oilatum... zpbaczymy jak to się rozwinie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×