Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

Ja dzis dojrzałam, że Teściowa dziś chyba robi fasolke po bretońsku :) Ale mnie dzis glowa boli i baaarrddzzooo chce mi sie spac!!!! .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez snieg :) zazdroszcze Wam ze chce Wam sie robic obiady, mi sie kompletnie nie chce, moj maz przychodzi z rpacy i jest na mnie zly ze nie chodze do pracy i nie gotuje, a mi to naprawde sie nie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezapominajka -----> ciekawy ten wywód na temat jedzenia, ale z tego wynika że kobieta w ciąży to właściwie niewiele moze jeść:) dobrze że chociaż te suchary zostały... Co do pogorszenia wzroku, to nie wiedziałam że może się pogarszać w ciąży!!! a mi właśnie ostatnio coraz ciężej patrzeć i nie wiedziałam dlaczego bo to dosyć szybko się stało - no teraz już wiem Pije trampki polecam jakiś kawałek mięska wrzucić do takiego foliowego rękawa do pieczenia, do tego rękawa nawrzucać jeszcze surowych warzyw dużo - obrane ziemniaki, marchewkę - pocięte w talarki, fasolkę, jak jeszcze znajdziesz to i kalafiora - posoliś to i popieprzyć i na tym ułożyć mięsko i piec. Niebo w gębie warzywka się upieką na chrupiąco i przejdą aromatem mięska i będzie fajne, zdrowe danie. Ja wcześniej smarowałam to mięsko - pokrojone w plastry ziołami prowansalskimi, ale teraz to chyba ich nie zniosę ze względu na aromat za mocny. Co do mieska to można albo karkóweczkę albo schabik - zależy co kto lubi. POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie tez nie zawsze chce gotowac,ale jak tak nie moge ze moj maz caly dzien pracuje a potem przychodzi do domu i nie ma pozadnego obiadu,juz ja sama z siebie wiem i jakos tak mam ze codziennie musi byc obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez sie nie chce gotować ale moj narzeczony przyjedzie z pracy pewnie głodny i zmarznięty przydałby mu się ciepły posiłek ,może pójdę na łatwiznę i zrobię "pomysł na zapiekanke ziemniaczaną" mało roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ma do was pytanie, jaką macie temperaturę ? Ja mam ciagle 37 i nie wiem czemy, czy to przez te Luteinę, czy dlatego,że to pierwszy trymestr, czy taka moja uroda, czy może tfu, cos sie dzieje :( Od tego myslenia to już mi głowa pęka........ To jak jest u was z tą temperaturą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, co do wady wzroku,to ja mam -6.5 a teraz pewnie i więcej,bo w ciąży czuję,że masakrycznie mi się pogarsza i wcaleto nie jest jeszcze wskazaniem do cc.Jeśli nie odkleja się rogówka to nie ma żadnego problemu nawet i przy -15,także to okulista musi stwierdzić. Zdziwiło mnie,że na USG lekarz powiedział mi,że dzidzia jest młodsza o dokładnie 1 tydz niż termin wynikający z OM,a termin porodu zmienił mi aż o 2 tyg-z 19maja na 03 czerwca.Ale teraz widzę,że na wydruku USG mam datę 20/10 zamiast 12/10 więc chyba powinnam te 8 dni odjąć tak?Wyjdzie mi wiec w okolicach dnia matki,a 3/06 to byłaby moja czwarta rocznica ślubu:)tak czy inaczej terminy ok.Ja dzis kończę 8 tydz. Na karcie ciąży miałam jeszcze,zeby nie jeść "pate",ale nie wiem,czy chodzi im o taki zwykły pasztet,czy...?w każdym razie i tak nie lubię,więc luz.A co do jedzenia to ja nie wiedząc,że jestem w ciąży byłam na diecie atkinsa-sam tłuszcz,sery pleśniowe i na dodatek jeszcze w ketozie byłam.Lekarz mi na szczęście powiedział,ze na samym poczatku dzidzia bierze tylko kilka kalorii i w tak krótkim czasie diety-3 tygodnie-nie mogłam jej zaszkodzić,ufffffffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, od rana jak sie obudzilam boli mnie glowa. Czy ja moge łyknąć jakąś tabletke przeciwbulową czy nie? Jesli tak to co??? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiwas, dzięki, jak juz wiem,ze nie jestem sama, to sie troszke uspokoiłam, a nie chce znou mojego gina smsami zamęczac :) Muza, mozesz wziać jedynie apap, lu paracetamol, ale ja bym nie brała, może spróbuj zasnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) pogoda do nieczego :( pada,wieje,zimno:( bylam zaprowadzic synka do przedszkola i myslalam,ze skostnieje,buu :( mam problem :/ nie moge jesc:(co zjem to zwroce;( same delikatne rzeczy wcinam,chleb z maselkiem,herbata z mietki,jogurt naturalny i nic wiecej bo masakra.zoladek mi sie na druga strone wykreca normalnie mam juz dosc.jak mnie sieknie popoludniu to znow 0 15 bede wegetowac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Messka
Hej, wiem ze to nie do tematu, ale moje zwierzątka zdychają :(. I nie mam pieniązkow w zoo , a za kliknięcie uszcześliwicie moje zwierzaki :). Polecam te gre. :) http://Messalina18.mondozoo.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ja dziś jestem pierwszy dzień na chorobowym więc wypada abym zrobiła obiad w domu bo przez ostatnie 2 miesiące w domu przy garach nawet nie kiwnełam palcem mój ukochany robił wszystko sam- gotował, sprzatał, robił zakupy i wymyślała obiadki bo ja nie byłam w stanie nic robić poza spaniem ;), ale w związku z tym że jutro jedziemy do mojej rodzinki na 4 dni wieć dziś muszę nas spakować, dlatego na obiad będzie pizza ;) ale zrobie ją sama to znaczy tylko spody do pizzy kupiłam :) Muza gratulacje :) mnie jak bolała głowa w ciąży to się kładłam i robiłam zimne okłady i zazwyczaj tak zasypiałam i przechodziło. co do temperatury ciała to w ciąży mam 35,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margott83 - ja jestem w pracy do 16:00 wiec nie bardzo moge spac. Takze spanie odpada. Moze gdzies najde apap ale jeszcze troche poczekam. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, wiwas - ja tez slyszalam, ze pasztetu nie mozna. Nie jem, choc mam ochote czasem. Nie jest tez mielonek turystycznych (choc nigdy ogolnie czegos takiego nie jadlam), a mam okropna ochote. Pasztet i mielonki to chyba smiecie, moze o to chodzi... Ja ja 10 tydzien lece... Spac wciaz mi sie chce, mdli mnie tez, ale coz - w pracy jeszcze na klawiaturze nie zasypiam :) Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ale sie dziewczyny rozpisałyście :) fajnie tak poczytac sobie :) szczególnie w taką pogodę jak dziś. W Częstochowie pada śnieg i jest go juz całkiem sporo, tak wszedzie biało sie zrobiło :/ Co do objawów ciąży to ja nie mam praktycznie żadnych, piersi na początku bolały , teraz juz przywykłam i nie jest to dokuczliwe. Mdłości nie miałam i nie mam. Tylko jeść mi sie bardzo chce , a w sumie to jak przyjdzie co do czego to nie mam na nic ochoty.. albo inaczej mam ochotę ale nie wiem na co... Na początku ciąży zajadałam sie wszelkimi galaretkami i miśkami żelowymi... teraz przerzuciłam sie na baaardzo kwaśne madarynki :D No i spać mi sie chce często... i zmęczona jestem , no i wzruszam sie często :) Poza tym wszystko ok ;) Obiady tez musze gotować bo moja pociecha mimo iz ma obiad w szkole wykupiony to i tak wraca głodna , no i moje Szczęscie po pracy musi zejść coś ciepłego. W sumie to lubie dla niego gotowac bo zawsze mu smakuje :) No i pochwali mnie a to tez lubię :D szczególnie teraz :) Do naszego ślubu zostało 2 tygodnie a ja dalej nie mam co na siebie włożyć. Dziś przeglądałam allegro i spodobało mi sie cos takiego http://www.allegro.pl/item772119844_wygodny_komplet_ciazowy_spodnie_bluzka_rozm_xl.html rozmiar xl - cudów nie ma :D Co o tym sądzicie?? Do USC w sam raz chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny U mnie pogoda ok bo jestem w Anglii, wiec mija mnie snieg i zimno:) W polsce będe dopiero w grudniu na swieta i Nowy Rok:) Jakie macie plany na Sylwestra, czy mimo ciąży wybieracie sie gdzies? Bo ja mam ochote potanczyc. Wiadomo, nie tak skocznie jak bez ciazy ale zawsze jakos mozna sie pobawic z brzuszkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Selkunia - mnie sie ten komplet podoba, ale moze na slub bys wybrala cos w jasniejszym kolorze? moze jakis seledyn, albo w kolorze łososia? A w Poznaniu nie pada nic, ale wieje strasznie. Jest zimno i brrr. Jak tylko wroce do domu to ide pod kołderke :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uhmm pewnie jaśniejsze było by ładniejsze... ale ślub bedzie 29 października o 16 tej, po zmianie czasu wiec w sumie juz ciemnawo bedzie :/ no i pogoda tez nie za bardzo jeśli taka zostanie... Generalnie ja jestem strasznie ciężka do kupowania ubrań, po prostu tego nie lubie :/ strasznie bardzo nie lubie... echhh dziś ze względu na zimno założyłam swój kożuszek , co w zeszłym roku chodziłam i był dobry... tej zimy juz w nim nie pochodze bo... nie zapinam sie na biuście :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielita, kilkakrotnie spotkałam sie z informacją,żeby nie pic herbaty miętowej w ciąży.Ja kilka razy też wypiłam,ale potem ktoś mi powiedział,że może wywołać poronienie i jak poszperałam w necie to faktycznie znalazłam takie informacje,więc ja profilaktycznie przestałam pić,choć nie wiem ile w tym prawdy.Za to na mdłości pomagała mi herbata rumiankowa z miodem i cytryną albo melisa. Selkunia,bierzesz ślub w moje imieniny:) A co do zachcianek to ja ostatnio w ogromnych ilościach zakupuję gumę rozpuszczalną mamba:)A wzruszam się nawet na reklamie papieru toaletowego z owieczką...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co wlasnie zerknelam w kalendarz i tak wyliczylam ze w poprzedniej ciazy urodzilam dokladnie w 286 dniu:-) czyli teraz termin wypada mi na 26 maja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz lenkaa, ja sobie nie wyssalam z palca tych informacji, nad tego typu informacjami zanim je opublikuja pracuja cale rzesze ludzi. Wcale nie znaczy to, ze musisz przestrzegac tego, co jest napisane...ale.. "jesz dla dwoch a nie za dwoch" Zazdroszcze wam sniegu i mrozu ( u mnie 35 na plusie), ja juz zapomnialam jak wyglada i jaka moze sprawiac radosc, tak jak te wasze mamusine obiadki.. MUza, ja nie bralabym na Twoim miejscu zadnych przeciwbolowych, apteki maja duzy wybor masci i plynow na bole glowy. Temperatura 35.6 Selkunia, ten Twoj komplecik jest fajniusi, taki dziewczecy ale popieram Muze co do koloru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezapominajka ja zazdroszcze ci ciepełka bo bardzo lubie się wygrzać. O mięcie to ja nie słyszałam aby miała zaszkodzić ale na pewno herbatka z malin nie wskazana. Zaraz zmykam do gina podejrzeć swoje maleństwo, mam nadzieje ze bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herbatkę z malin, można pić, jak najbardziej ! Nie można pić naparu z LIŚCI MALIN, ale z sok z owoców maliny, herbatkę z owocow maliny można śmiało pić ! Proszę sie tu nie straszyć nawzajem :) Sok z malin na przeziebienie osobiście mój gin mi zalecił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezapominajka to gdzie Ty mieszkasz???? w afryce:) u nas dzis rano brrr 0st a teraz 10st, zimno ale słoneczko nareszcie po dwóch tygodniach deszczyska i wiatru, ja dzis ugotowałąm pieczarkową na włoszczyznie i zrobiłam z tego krem, pare ziemniaczkow odłożyłąm i pieczarek by coś pływało, zeszamałąm 2 talerze, a teraz stekam bo brzusio pęka, troszke przesadziłam,:):) ale czymś musiałam sobie zrekompensowac te ogórki kiszone, jeszcze troche, Danielita wspólczuje wymiotów, mdłości mdłościami, ale jak już trzeba latac do kibelka to przekichane, trzymaj sie dzielnie:):):):):) ja też mam niższa temperature ciała, z synkiem miałam 37, a teraz 36,6 albo ciut mniej, a zimno mi calusi czas, poubierana jestem, ogrzewanie powłaczane bo brrrr zmarzlak, ale już nie długo:):):) a propos spania z synkiem padałąm jak pluto na 2,5h,a teraz kłąde sie z nim w południe by zasnął, ten spi po 2h jak suseł a ja leżę, w końcu latam po chacie jem , prańsko, oj chyba za tym bąkiem się nabiegam:D:D:D:D:D, synek spokojniutki, w porównaniu do innych urwisów rówieśników, a w brzuszku rośnie uzupełnienie, w końcu z kim nie gadałąm to mówili że drugie to całkowite przeciwieństwo pierwszego:D:D:D, drżę:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki, mam takie pytanie, czy was tez tak dziwinie brzuch boli? Mnie boli na dole, tak jakbym jakis ciezar w nim dzwigala... dziwnie i troche zaczynam sie niepokoic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlciaCK, mnie też czasami brzuch pobolewa, podobnie jak przed okresem. Podobn to jest normalne, macica się powiększa i stad ten ból. Dziewczyny, dzięki za info o temperaturze, bo już zaczynało spędzać mi to sen z powiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×