Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

hej kobietki:) Bardzo miło minął mi dzionek:) Ciepło dziś było to i pospacerowałam sobie, z koleżanką na kawie spotkałam. Szkoda że już koniec weekendu, jutro do pracy. Chociaż nie narzekam bo bardzo lubie swoją pracę a i zaraz po niej idę do lekarza i licze na usg:) gitanita - Olkusz tak, ale okolice nie;( Sama pochodzę nie z Krakowa tylko z gór w sumie i myslałam że może w tamtą stronę mieszkasz bo kojrzę tamte miejscowości:) Buziaczki dziewczynki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki:) witam nowe mamusie dawno mnie nie było, moje dziecko sie pochorowało, wiec potrzebowało wiecej uwagi, przeziebienie, jutro jeszcze raz do dr bo dzis narzekał na gardełko, cóż urok dzieci:):):):):):), piszecie ile przytyłyście ja boje sie wchodzic na wage zwłaszcza wieczorem bo sie poprostu obżeram ąz do bólu brzucha taki mam apetyt i gdy ostatnio 2 dni temu:P:P:P sie ważyłam rano a wieczorem różnica była 2kg, woda:D:D:D ktorą wybiegałam w nocy do wc, ja siorbie bynajmniej jeszcze na razie kawke rano słąbą mild z ekspresu z mleczkiem i cukrem, beż niej nie ruszę mam pobudki co dziennie ok 7, koniec dzrzemek w dzien juz tylko nie kiedy, wiec pewnie z moim jeszcze:D:D niskim ciśnieniem gdzieś bym się złozyła, w ciązy z synkiem spałam kiedy chciałam wiec wczesnie odstawiłam kawe, a teraz się nie da:(, jedna dziennie musi byc, po południu już mi nie smakuje wcale i pewnie w nocy nie zasnęłabym, a cherbaty też są be, pozostają mi soki i woda ktore siorbię na potęgę:):D, busio duży ale gatki ciążowe jeszcze mi spadają:D:D, ale to juz chyba kwestia miesiaca:D:D:Dbo teraz w drugim trymestrze nasze brzuszki będą sie prześcigac w rośnieciu:D:D:D miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Wiecie co, nie wiem co o tym myśleć, to moja pierwsza ciąża, jestem teraz w 14 tym tyg. i już od około 2 tygodni czułam ruchy dziecka (takie mrowienie, bulgotanie, falowanie) ale dziś rano to mnie chyba kopnęło. Dwa razy dostałam dość mocno. Takie dziwne uczucie. Na pewno nie był to skurcz mięśni ani ruchy jelit. Czy to nie za wcześnie? Wydaje mi się, że mój bejbik jest jeszcze na to za mały, na usg wychodziło, że ma 8 cm. Czy któraś z was ma może podobnie? Grzebałam na forum ale tam piszą, że jak się jest w pierwszej ciąży to późno się czuje ruchy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Zuzia moja lekarka powiedziała ze w mogę wczęśniej (konczę 15 tydz.)odczuwać coś jak - bąbelki gazu (w zeszłym tyg. to miałam) lub trzepotanie skrzydeł motyla ale takie prawdziwe ruchy, kopnięcia itp. to dopiero około 20 tyg. ciązy. Czasami b. szczupłe dziewczyny(a ja do nich należę) mogą to odczuc to wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika uk
Witam wszystkie majowki od jakiegos czasu was czytam ale dopiero dzisiaj zdobylam sie na odwage zeby cos napisac i sie przylaczyc. Mam nadzieje ze moge tak bez pytania. Ja jestem w 13tym tygodniu i termin mam na 24tego Maja. W ubieglym tygodniu mialam USG jako ze rodze w Anglii i tutaj sa tylko 2 USG. Malenstwo mialo wtedy 56mm chociaz teraz juz pewnie podroslo. USG bylo niesamowitym przezyciem. Ja oczywiscie wylam bo teraz albo placze albo krzycze na meza ;) Co do odczuwania jakichkolwiek ruchow to mnie powiedzieli ze dopiero kolo 20tego tygodnia i poki co nic nie czuje ale w sumie ja i tak zadnych objawowo ciazowych nie mam no oprocz zmeczenia. Mam tez pytanie do dziewczyn z UK czy Wy sie szczepice na swinska grype? Ja mam powazne obawy i szczerze mowic ani polozna ani konsultant medyczny mnie do tego nie zachecali a umywali rece twierdzac ze to moja decyzja. Ja pracuje w Londynie i tluke sie pociagani i metrem codziennie to troche sie obawiam. szukalam na forach angielskich i tu dziewczyny sie niby szczepia ale chyba nie zdaja sobie sprawy z tego ze ta szczepionka nie jest przetestowana a firmy farmaceutyczne nie ponosza za skutki uboczne odpowiedzialnosci. Szczerze mowiac nie wiem co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Majóweczki, To ja też się dopiszę :)) nick...............data porodu...........miasto...........wiek roxi200...........01.05.2010............J-bie ...............27 Oluuusia..........02.05.2010............Częstochowa..... 27 *campini*.........05.05.2010............Wrocław......... ...24 misia1990........05.05.2010.............Bielsko......... .....19 kirsten2...........06.05.2010.............de............ ......29 gitanita...........06.05.2010.............ok.Krakowa.... ....25 ania-białystok..07.05.2010.............Białystok........ . ..25 aganiok79.....07.05.2010.....Gdynia/Węgrowiec....... ..29 OlciaCk...........07.05.2010............Kielce.......... .. ....23 Natalya123.......07.05.2010...........Piła.............. . ....24 Nikam1313.......08.05.2010.........Warszawa............. .31 iwona26............08.05.2010..........Elblag........... ......26 Anda76.............08.05.2010......Dąbrowa Gornicza......32 Justysia125.......09.05.2010...........Goręczyno........ ..25 biedroneczka...10.05.2010.............UK................ ....30 natka900.........11.05.2010............Tarnowskie Góry...23 Estera0904........12.05.2010.........Hrubieszów......... ..16 zieloneszkiełko...13.05.2010........Kraków.............. ..24 Zuziaa1987.......13.05.2010.........Szczytno........... ...22 Selkunia...........15.05.2010........Częstochowa........ ..34 Margott83.......16.05.2010............Warszawa.......... 26 Tease27..........16.05.2010.............UK............. ......27 maggdunieq.....18.05.2010.............Poznań............ . .29 agnes3d..........19.05.2010.............Poznań...............30 wiola83.......... 19.05.2010............Irlandia...............26 niezapominajka1101..19.05.2010.......CA................. .30 zola82............20.05.2010...........Zielona Góra..........27 pije trampki......21.05.2010............Wrocław........ ...24 Danielita..........22.05.2010.........Gniezno.......... ......23 seventy88.......23.05.2010.............Kielce........... .. .. 21 Nina1980.........23.05.2010............Kielce........... .. ...29 paulus3d.........24.05.2010............UK............... .......26 izabela833......24.05.2010............Sosnowiec......... . ...26 kasia1911.......26.05.2010............Białystok......... .. ..23 Dagus83..........26.05.2010............Tychy............ .....26 maja_ck...........26.05.2010...........Kielce........... .......26 muminka1.........28.05.2010............Skoczów.......... ....23 madziulek81.....29.05.2010............Szkocja........... .....28 karzien...........29.05.2010............Wałbrzych....... .....29 Muza30.........31.05.2010...............Poznań.......... . .... 28 goska_XXX......22.05.2010..............Chorzów.......... ...20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie :) mi już w sumie 16 tydz leci a nie przytyłam ani grama i mam nadzieje ze duzo nie przytyje w takim wypadku, ale za to wiem już że synek będzie chyba ze sie jeszcze cos zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za Wasze opinie a propos szczepień-postanowiłam,że tego nie zrobię,pomimo,że u nas,w Ire,nacisk jest spory.Lekarka nie mal dała mi do zrozumienia,że jestem nieodpowiedzialna,jednocześnie zaś nie miała do wglądu żadnych badań klinicznych,które miałyby dowieść bezpieczeństwa szczepionki w ogóle,a dla kobiet w ciąży tym bardziej.Co do szczepienia na zwykłą grypę ono jest dla kobiet w ciaży niewskazane,więc nie wiem czemu to na świnską miałoby byc bezpieczne? w każdym razie przekonał mnie wywiad z polską pania porofesor-neurobiologiem światowej sławy,posłuchajcie sobie i podejmijcie decyzje część 1: http://www.youtube.com/watch?v=sB8QbiCmCwI część 2: http://www.youtube.com/watch?v=dfVdrtX6R1k a co do szczepień w ogóle zobaczcie jeszcze to: http://www.docstoc.com/docs/document-preview.aspx?doc_id=15320885 Ja jestem teraz w 14tym tygodniu,początkowo przytyłam jakieś 2 kg,ale jakiś tydzien temu strasznie sie zatrułam i przez 3 dni spędzone na kibelku moja waga wróciła do wagi sprzed ciąży +/- 0.5kg mam natomiast straszny cellulit,wiec ten proces zatrzymywania sie wody musiał sie już zacząć,ponoć po ciaży powinno to wrócic do normy-mam nadzieję,bo wygląda to mało apetycznie:( Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmmm...to ja nie wiem co mnie tam walnęło konkretnie. Myślałam, że coś nie tak bo to takie dwa dość silne puknięcia w dole brzucha. Przestraszyłam się. Położyłam na brzuchu rękę i pomasowałam delikatnie, teraz spokój oprócz takich bąbelków i "falowania" w brzuchu. Takie dziwne to. Dagus---ale fajnie, że już znacie płeć:) Takie malenstwo i już pokazało:) niezapominajka---masz rację co do tych strączkowych, mogą powodować wzdęcia; w tym artykule ogólnie chodziło o ogólne odżywianie w ciąży, strączkowe zawierają dużo kwasu foliowego i innych witamin ważnych dla mamusiek:) tylko nie skopiowałam wszystkiego. A łóżeczko masz takie z komódką? I na niej jest przewijak? zieloneszkiełko---ja też baaardzo lubię kawę z mlekiem:) Najlepiej zbożową:)Mój Ł. śmieje się, że piję ją jak cielaki na wsi:) Margott, roxi200---pewnie macie już ładne brzuszki:) Mój na razie taki jakbym się najadła za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja ładnie piszę: "ogólnie chodzi o ogólne...", polszczyzna się kłania, hehe. Przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mika Ja tez mieszkam w Londynie i jezdze pociagami i metrem do pracy i sie nie szczepie. Mam lekarzy w rodzine i zaden z nich nie jest przekonany, ja tez poza tym. To nie jest przebadan szczepionka. W jakim szpitalu jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika UK
hej biedroneczka No wlasnie ja pracuje ze sodowiskiem farmaceutycznym i dlatego tak sie obawiam. Smierdzi mi strasznie ze prz obecnym nacisku na bezpieczenstwo lekow ani jedna z firm nie bierze odpowiedzialnosci za skutki uboczne szczepionki. Szczepionka nie jest dopuszczona do sprzedazy ogolnej NHS bierze na siebie odpowiedzialnosc a i oni mowia ze to moja decyzja wiec w zasadzie rece umywaja. na dodatek badania kliniczne trwaja zwykle latami a ta szczepionke wyprodukowano w rok czasu. Tak wiec wole nieryzykowac i chyba zastosuje zdrowy rozsadek i naturalne metody dbania o siebie. co do szpitala to ja mieszkam pod londynem w okolicach Gatwic tak wiec rodze w lokalnym szpitalu. A ty gdzie? Jak w ogole odbierasz tutejszy system opieki zdrowotnej bo ja do ubieglego tygodnia o tym ze jestem w ciazy to wiedzialam tylko z testu ciazowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Majóweczki, Wreszcie nadrobiłam zalegości związane z czytaniem forum (troche tego jest) i teraz mam nadzieje być na bieżąco z tematami. Jutro mam wizyte u gin i badania usg - jestem w 13 tyg. Troche się boje ale mam nadzieje że wszystko będzie ok. Jeszcze się nie dopisałam do tabelki, bo jutro może się zmienić planowany termin porodu :-) =====> wiwas83 ja tez mam kłopot z cellulitem :-( i sama nie wiem czy stosować kremy na cellulit czy nie... przed ciążą aktywnie ćwiczyłam, robiłam masaże i stosowałam kremy...a teraz nic ni robie bo nie che zaszkodzić Fasolce... i tak się powiększył cell, że nie mogę się na niego patrzeć!!! jutro zapytam gin czy mogę stosować jakieś kremy. A Wy jak walczycie z cellulitem ? może macie sprawdzone sposoby????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamusie:) co do szczepienia na świńską grypę, to mi położna powiedziała, że nie jest przekonana co do skutków ubocznych i dlatego nie będzie namawiać, sama będę musiała podjąć decyzję- i.. jestem na nie mika, ja tez jestem z anglii(północ) i u mnie było podobnie- do 12 tygodnia wiedziałam o ciąży tylko z testu, dopiero na usg się uspokoiłam:) teraz odliczam dni do kolejnego usg za 5 tygodni, a co do opieki, to mi się trafiła fajna (gadatliwa) położna, która oferuje pomoc we wszystkim, panie z usg też jak anioły i wszyscy generalnie bardzo pomocni, więc jestem zadowolona położna zachęca mnie do porodu w naszym przyszpitalnym "midwife unit" w którym panują warunki zbliżone do domowych, jest tam ogromna wanna, piłki do ćwiczeń i prywatny pokój, który wygląda bardziej jak hotelowy niż porodówka, kobieta ma tam rodzić bezstresowo i w przyjaznej atmosferze, dziecko jest od razu przystawiane do piersi i "natura" najważniejsza....wszystko niby wygląda super , ale warunkiem do porodu tam musi być brak komplikacji ..cesarkę emergency jest możliwośc zrobic w tym samym budynku, w szpitalu, ale nie mają chyba żadnych specjalistycznych sprzętów w razie innych komplikacji i właśnie mam trochę obawy i nie wiem czy się zdecyduję, duży plus to to , że mogłabym rodzic blisko domu, a tak, to do najbliższego szpitala z dobrym sprzętem mam jakies 50 km, troche daleko, mąż by musiał tak krążyć...nie wiem, jeszcze będę musiała się zastanowic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja w week-end sięzatrułam na urodzinach babci (90;) i w niedzielę już chyba z rozsądku zjadłam ok 15 ze 2 kromki, potem trochęowoców, ale mślałam, że wykorkuję. Dzisiaj trochę lepiej ale nadal mam ściśle określoonesmaki. Przez week-end schudłam ok0,5kg a więc w sumie przbyyło mi ok. 2:/ mam nadzieję przytyćnie więcej niż przepisowe 12, na razie nie muszę się starać, a nawet czasem się martwię że zamało jem, ale staram się tyle na ile mam ochotę, niestety na niewiele mam:( Moje dziecko odpukać na arzie zdrowe i trochę zaczyna w koncu do przedszkola chodzić, ja moge w spokoju wted coś porobić przez ok 2h. Strasznie nerwowa jkestem, byle co mnie z równowago wyprowadza, żal mi mojego dziecka i męża czasem, no ale będzie dobrze. Brzuch mam dużo większy niz w 1 ciąży.Wted jadłam dużo a brzuch dopiero zaczynal odstawac;) Tak jak teraz wygladalam ok 5mies. Każda ciąża inna fakt, inny wyglad, przyrost wagi, samopoczucie, zachcianki :) pozd dla wszystkich nowych i starch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika UK
Hej Tease Ja z mojej poloznej i szpitala tez jestem zadowolona i sa bardzo pomocni w przeciwienstwie do GP. Ten to mi cisnienie zmierzyl i pogratulowal ja nie mialam pojecia ze oni tutaj to takie aparaty do mierzenia cisninia maja co to ciaze wykrywaja he he ;) Moje kolejne USG jest 11 stycznia po swietach wiec mysle ze szybko minie. Juz sie nie moge doczekac. Moj szpital jest jakies 11 mil od nas wiec nie tak zle ale jedzie sie przez male misateczka i krete drozki. Trzeba sie wiec modlic ze dzidzia na swiat sie zacznie pchac nad ranem zeby drogi byly puste. Co do cellulitu to poki co ja jeszcze nie zauwazylam ale przed ciaza regularnie cwiczylam. Teraz mialam 3-mieseczna przerwe bo bylam tak zmeczona ze pewnie na bierzni bym usnela. Ale od tego tygodnia wracam. Polozna i moja trenerka powiedzialy ze powinnam cwiczyc. Oczywiscie nie boks ale w zasadzie nie ma przeciwskazan do innych cwiczen. Dodatkowo trenerka powiedziala mi ze jej ostatnia klientka urodzila kilka miesiscy temu i w 2 miesiace po porodzie ma idealne miesnie brzucha i tylko ma troche do zrzucenia wagi. To mnie przekonalo. Ja sie bardziej martwie o rozstepy. Poki co stosuje Bio Oil ale konsystencja mnie troche denerwije i mysle o zakupie innego specyfiku. Sa jakies produkty ktore polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to i ja nick...............data porodu...........miasto...........wiek roxi200...........01.05.2010............J-bie ...............27 Oluuusia..........02.05.2010............Częstochowa..... 27 *campini*.........05.05.2010............Wrocław......... ...24 misia1990........05.05.2010.............Bielsko......... .....19 kirsten2...........06.05.2010.............de............ ......29 gitanita...........06.05.2010.............ok.Krakowa.... ....25 ania-białystok..07.05.2010.............Białystok........ . ..25 aganiok79.....07.05.2010.....Gdynia/Węgrowiec....... ..29 OlciaCk...........07.05.2010............Kielce.......... .. ....23 Natalya123.......07.05.2010...........Piła.............. . ....24 Nikam1313.......08.05.2010.........Warszawa............. .31 iwona26............08.05.2010..........Elblag........... ......26 Anda76.............08.05.2010......Dąbrowa Gornicza......32 Justysia125.......09.05.2010...........Goręczyno........ ..25 biedroneczka...10.05.2010.............UK................ ....30 natka900.........11.05.2010............Tarnowskie Góry...23 Estera0904........12.05.2010.........Hrubieszów......... ..16 zieloneszkiełko...13.05.2010........Kraków.............. ..24 Zuziaa1987.......13.05.2010.........Szczytno........... ...22 Selkunia...........15.05.2010........Częstochowa........ ..34 Margott83.......16.05.2010............Warszawa.......... 26 Tease27..........16.05.2010.............UK............. ......27 maggdunieq.....18.05.2010.............Poznań............ . .29 agnes3d..........19.05.2010.............Poznań.......... .....30 wiola83.......... 19.05.2010............Irlandia...............26 niezapominajka1101..19.05.2010.......CA................. .30 zola82............20.05.2010...........Zielona Góra..........27 pije trampki......21.05.2010............Wrocław........ ...24 Danielita..........22.05.2010.........Gniezno.......... ......23 seventy88.......23.05.2010.............Kielce........... .. .. 21 Nina1980.........23.05.2010............Kielce........... .. ...29 paulus3d.........24.05.2010............UK............... .......26 izabela833......24.05.2010............Sosnowiec......... . ...26 kasia1911.......26.05.2010............Białystok......... .. ..23 Dagus83..........26.05.2010............Tychy............ .....26 maja_ck...........26.05.2010...........Kielce........... .......26 muminka1.........28.05.2010............Skoczów.......... ....23 madziulek81.....29.05.2010............Szkocja........... .....28 karzien...........29.05.2010............Wałbrzych....... .....29 Muza30.........31.05.2010...............Poznań.......... . .... 28 goska_XXX......22.05.2010..............Chorzów.......... ...20 dorota288........16-20.05.2010..........W-ch..................28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym terminem to mi wczoraj lekarz namieszał był na 20.05.2010, ale wczoraj się okazało że maleństwo jest większe (82mm), i z symulacji usg termin wyszedł na 16.05.2010 :D, lekarz zrobił mi to badanie przezierności karkowej, akurat tak się ładnie ułożyło, że nie było z tym problemu wyszło 1,2mm więc wszystko jest w najlepszym porządku, dzidzia jest cudna, ruchliwa, a ja szczęśliwa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota288 ===> super że wszystko jest ok ! ja mam badania o godz 15 i mam nadzieje ze tez bedzie ok. Jak wczoraj zapytałam męża czy pójdzie ze mną na badania to stwierdził że jak jest dopochwowe to woli jeszcze zaczekać do czasu kiedy będzie usg na brzuszku :-) mika UK ===> ja też ćwiczyłam przed ciążą, a jak powiedziałam instruktorce że jestem w ciąży to stwierdziła, że nie powinnam ćwiczyć tylko odpoczywać. Tylko ja mam już dość odpoczywania :-/ czasem jak rozmawiam z ludzmi to odnoszę wrażenie że nie jestem w ciąży tylko choruję na powożną chorobę i najlepiej jakbym tylko jadła, spała i nic innego nie robiła. Wiem że to wynika z ich troski, ale hmm czasem bywa to irytujące... Też odnosicie takie wrażenie czy jestem odosobnionym przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Ja tez obawiam sie cellulitu i staram sie cwiczyc mimo tego że jestem w ciąży. Przed ciążą bylam zawsze dość aktywna, ćwiczyłam w miarę regularnie, a teraz tylko przestawiłam się na ćwiczenia dla ciężarnych. Na allegro sa cwiczenia na DVD dla ciezarnych naprawde fajne, polecam FIT MAME i Pilates :) Salsa dla ciezarnych jest swietna ;) Miałam na poczatku pewne opory ale wszedzie pisza ze cwiczenia odpowiednie moga wplynac na latwiejszy przebieg porodu oraz powrót do formy po porodzie, takze mysle ze mozna poswiecic troche czasu i sie potrudzic. Oczywiscie najchetniej to bym lezala plackiem :) ale po cwiczeniach od razu poprawia mi sie samopoczucie :) Termin mam na 19.05., brzuszek juz troche widac, choc nie wiem czy to nie takie wzdecie spowodowane tonami jedzenia które pochłaniam ;) Na razie 3 kg do przodu :) Pozdrawiam wszystkie Majóweczki!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika UK
Nika ja z ta nadopiekunczoscia mam tak samo zwlaszcza wsrod najblizszej rodziny moja 85letnia babcia ostatnio chciala mi zakupy nosic... na szczescie oni sa daleko i teraz to moga sie nagadac ale przez telefon. A ze teraz mi jest ciezko nerwy na wodzy utrzymac to juz pare razy uslyszeli ze ja ulomna nie jestem tylko w ciazy ;) Ja mysle ze kazda z nas wie jakie sa granice i jak bedzie za ciezko to same odpuscimy ale poki co ja sie czuje normalnie i wole jak najdluzej pozostac aktywna. Niestety brak cwiczen przez ostatnie 3 miesiace daje mi sie we znaki i juz mnie zadyszka na schodach bierze. Na szczescie mam tez znajomych ktorzy maja do tego zdrowe podejscie sama tez widzialam na zajeciach ze spiningu dziewczyny w zaawansowanej ciazy. Ja postanowilam z ostrego areobiku przerzucic sie na pilates i spinning. Troche rozciagania jeszcze nikomu nie zaszkodzilo a wrecz przeciwnie moze przy ciazy tylko pomoc a na zajeciach ze spiningu mozesz sama kontrolowac obciazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny- Dawno nie pisałam, bo byłam w odwiedzinach u siostry we Włoszech ( Florencja). Tak się tam napatrzyłam na śliczności dla niemowlaków, że teraz sama już nie wiem na jaki wózek czy łóżeczko się zdecydować. Ubranka tam są boskie gdybym miała furę pieniędzy, to pewnie na te wszystkie cacane rzeczy bym ja wydała. Jeśli chodzi o moje kilogramy, to jestem na początku 17 tygodnia i przytyłam ok 2 kg. Ja na cellulit stosuję anycellulitowy balsam AA do skóry wrażliwej, bo boje sie stosować mocniejsze preparaty, a ten fajnie nawilża i napina skórę. Oprócz tego stosuję oliwkę w żelu i ostatnio kupiłam Mustele na rozstępy. Trochę droga, ale potem nie cofnę czasu i rozstępów, wiec jeśli ma pomóc, to przeboleje tą kasę. Trochę mi ciężko z tą ciążą, bo okropnie chce mi się palić i winka bym się czasem napiła. Jak juz minęły mi mdłości, to trochę cierpię z powodu ograniczeń, ale co zrobić. Dzidzia najważniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie majóweczki ale miałam stron do nadrobienia :) w sumie nie pisałam bo przychodzę z pracy tak zmęczona że już nic mi się nie chce,ale lekarka na ostatniej wizycie powiedziła mi ze od grudnia moge już iśc na zwolnienie jak jestem zmęczona ,z jednej strony fajnie ale z drugiej siedzieć tyle w domu ...to można zwariować,w zeszłym tygodniu byłam na usg i lekrarz sprawdzał i mierzył narządy i moj M był ze mną pierwszy raz,źle się dogadałam z moją lekarką że to będzie badanie przez brzuszek i dlatego zgodziłam się żeby ze mną wszedł i później nie było już odwrotu :D:D ale dobrze bvo widziłam jak się cieszy tatusiek ,cała rodzina musiała oglądać jak nasze maleństwo sobie fika w brzuchu :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe nie dopisałam że rodzinba oglądała To na płycie:D Ja przytyłam 2 kg ,chci,łabym tak jak moja mam w oby dwóch ciążach przytyła tylko po 8-10 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze dziewczynki, pracujcie jak mozecie najdluzej, ja juz 2 miesiac na zwolnieniu siedze i oszalec mozna. Tez mam ochote wyskoczyc na jakas imprezke :) nie chce sie izolowac od znajomych wiec wychodzimy do nich, ale jak widze jak sie wszyscy bawia ;) to mi gul smiga :) hehehe, no ale jedno pocieszenie w tym ze w moim brzuszku jest babelek i o nim caly czas mysle. Ja do lekarza ide za tydzien w srode, tez mam nadzieje ze moj mezulek bedzie mogl wejsc, bo juz nie moze sie doczekac zeby zobaczyc :) kurcze co myslicie o kawie? Bo ja wypilam wczoraj i dzis i powiem ze mam troche wyrzuty sumienia, to bardzo jest szkodliwe? Chyba wszystko przez ta pogode, moj mezus wychodzi do pracy, a ja zostaje sama w domu i nie chce mi sie wynurzac z lozka w ogole, wiec stwierdzilam ze sobie kawke wypije i jakos sie zwleke i rzeczywiscie pomaga. Musze sobie jakies zajecie wymyslec, bo naprawde samemu w domu to mozna oszalec, juz jakies glupie mysli mi do glowy przychodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka farmaceutka mówi,ze nie ma produktu na cellulit dostępnego dla kobiet w ciąży,więc ja jedyne co robię to szoruję się taką szorstką szczotką do cellulitu-wygląda sie po takim masażu jak świnka,całe nogi różowe;) no ale jakos to tam musi pobudzać krew i limfę.Do brzuszka i w ogóle stosuję palmersa.Tak samo piersi masuje szorstką gąbką,również brodawki,ponoć jak sie je tak zahartuje to łatwiej karmić i cieżej załapac jakąś infekcję sutka,a chciałabym karmic piersią.Nadal mam brzydką cerę-krosty na czole i zaczerwienione policzki,ale poza tym nie jest już tak źle.Ja mam usg dopiero w 18tym tygodniu-w Irlandii to normalne:(Natomiast robiłam prywatnie w Dublinie,więc uspokoiłam się że wszystko ok i teraz czekam jeszcze te 4 tyg na kolejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was mam pytanko jak wasze brzuszki? urosly juz cos?:P ja jestem w 14tyg i jakos wydaje mi sie moj brzuch duzy wogole nie wiem jak ja takiego byka duzego wycisne z siebie:) bo ja mam 156cm moje kochanie 180 a bobas rosnie po tacie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika - ja znam te sluzbe zdrowia i duzo opowiesci o niej slyszalam, wiec jakos specjalnie mnie nie zaskakuje. Po prostu dodatkowo chodze do prywatnego lekarza. Nie czekalam do 12tc, zeby zobaczyc malucha, mialam prywatne usg juz wczesniej. Nie bede walczyc z angielska sluzba zdrowia, zeby to czy tamto robila mi czesciej (jestem w grupie ryzyka i akurat mam o jedno usg wiecej przez NHS), bo szkoda mi nerwow. Wole isc prywatnie dodatkowo i byc spokojna. Ja mialam zakaz cwiczen jakichkolwiek od samego poczatku mimo, ze biegalam dosc duzo przed ciaza (tygodniowo okolo 30km) i chodzilam na silownie. Teraz jestem bardzo slaba, niedlugo zaczynam yoge dla ciezarnych, ale dopiero jak mi lekarz pozwoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×