Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

odebrałam wynik i wyszła e.coli też nie miało się co przyczepić .... od razu umówiłam się na konsultacje jutro i pewnie dostanę antybiotyk ,oby malutki sobie posiedział jak najdłużej żeby udało mi się do porodu tego cholerstwa pozbyć do dziewczyn które już miały wymaz ,jak u was wszystko w porządku?:) i do tych które nie miały ,przyciśnijcie swoich lekarzy żeby wam zrobili ..bo to podobno bardzo ważne ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i dzięki dziewczynki za pocieszenie ,teraz sobie poczytałam i jestem dobrej myśli że pozbędę sie tego pasożyta wstrętnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska 1984 poznan
ej tak wam napisze odnosnie tych podkladow. Do porodu kupilam sobie mega-grube podpaski, i polozne mnie wysmiały. Maz poszedl do apteki i kupil prawdziwe podklady porodowe. Sorry za doslownosc, ale krew tryska z Was i leje sie ciurkiem. Zwykla podpaska, nawet mega-gruba wystarczy na minute. Takie grube podklady na 20-30 minut. Wiec zaopatrzcie sie tez w takie, zeby maz do apteki nie musial leciec ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestem po wizycie od wtorku ide do szpitala i mam zostac juz do porodu, podobno takie male dzieci trzeba monitorowac pod koniec ciazy no i musze zostac :( mala wazy 2500g, wiec nie jest juz taka mala to sie nie martwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlciaCK czy jedynym powodem twego pobytu w szpitalu jest waga dzieciaczka? Pytam ponieważ moja kruszynka też waży 2500, mam termin wcześniej niż ty i lekarz mi mówił ze wszytko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to Mała nie jest taka mała :) nie martw sie, bedzie dobrze, zobaczysz! w sumie lepiej ze idziesz do szpitala, bo bedziesz pod stała opieką. U mnie tez synus sobie zrobil szaliczek z pepowiny. Cellulit... eh nawet nie mam słów, bo az mi sie chce plakac, jak mam ogladac swoje nogi i pupe. Koszmarny cellulit :/ a moja rwa to tez nie ma litosci, do tej pory jeszcze moglam w miare chodzic a teraz przy kazdym ruchu czuje bol. Byle do pon- mam wizyte u neurologa i rehabilitanta...moze cos zaradza p.s. dzieki za uswidomienie odnosnie termometrow i podkladow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ja dzisiejszą noc też miałam kiepską - co prawda na siusiajka wstawałam tylko 3 razy więc rewelacja - ale z kolei bolał mnie brzucholek, pachwiny i kręgosłup - nie mogłam znaleźc sobie miejsca :-( i dopiero rano jak trzeba było wstawać do pracy to zaczęło mi być wygodnie - dobrze, że już weekend :-) :-) :-) powiedzcie proszę (nie pamiętam czy już był poruszany temat czy nie :-( ) czy kupujecie laktatory? jeśli tak to czy ręczne czy elektryczne i czy już teraz czy czekacie aby zobaczyć czy na pewno się przydadzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm a ja mam dzis urodziny, swoje własne :) i stara juz jestem troche ... i sumie to nie swietujemy z moim lubym bo ani siły ani w ogóle... Brzuch spory, zgaga tez, wątroba skopana, pęcherz uciśnięty , macica sie napina, spac nie moge w nocy, za to w dzien ciągle mi sie spac chce. Podczytuje Was systematycznie ale napisac samej to juz ciężko tez... echhh spadam poleżeć dalej :) Pozdrawiam ciepło i lekkich porodów życze bo widze że zaczynają się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Selkunia wszystkiego najlepszego :) Nie miałam co robić, więc z nudów weszłam na temat o porodach... I żałuję, że to zrobiłam, bo zaczęłam się tylko denerwować... Przeczytałam np. że dziecko może się zadusić :( i niby o tym wiedziałam, ale tak jakoś... Niepotrzebnie to przeczytałam... Zauważyłam też, że bardziej niż sam ból stresuje mnie możliwość zrobienia kupy podczas porodu czy np. podczas badania jak mały będzie naciskał :P wiem niby, że takie rzeczy się zdarzają, ale mam nadzieję, że ja tego uniknę :D Odnośnie lewatywy to mi się przypomniało jak położna mówiła, że jak odejdą wody to już się jej nie robi... Czyli wtedy możliwość wpadki :P mówiła również, że lewatywa przyspiesza poród i dobrze się na nią zdecydować choćby dlatego, chociaż wie, że to nieprzyjemne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniocha, tak. Moj lekarz jest chyba przewrazliwony juz 3 raz bede w szpitalu. No a teraz juz musze zostac do porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zaraz oszaleje. Całe cialo tak mnie swedzi ze nie moge juz wytrzymac. Drapie sie i drapie ale nic nie pomaga, a rece to mam cale czerwone a najbardziej mnie swedzi kolo zyl. Najgorsze jestto, ze maz bedzie dopiero jutro i nie ma mnie kto podrapac po pleckach :( :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(;(:(:(:(:(:(:(:(:(:( w ogole jakiegos nerwa złapałam i wszystko mnie denerwuje, nie moge sie zorganizowac w zakupie wyprawki, bo za duzy wybor, isc do sklepu nie moge bo mnie boli noga od tej glupiej rwy, na twarzy mi naczynka pekaja i jakies piegi mi powyskakiwaly, rozstepy mam na cyckach - po dwa na kazdym i jakies takie sa troche obwisłe, cellulit,sucha skore u stop i rak a przeciez non stop je smaruje, i do tego wszystkiego albo w ogole nie mam apetytu albo jem jak swinka - wszystko mieszam a potem mi niedobrze. no i oddychac nie moge bo mam wiecznie zatkany nos od zatok. normalnie siasc i plakac albo na kogos nakrzyczec - tylko nie ma na kogo :p p.s. muszelke tez mam XL no to sie wyzalilam i pomarudzilam. eh ide spAc bo łoś ze mnie na maxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buehuehue Nika to sie usmiałam :D tzn nie z Twoich przypadlosci ale jak to wywalilas jednym ciągiem :) bidulko jedyne co moge Ci polecic to wykąp się w Oilatum jak masz ostatnio mi pomogło jak miałam atak świądu... ehhhhhh kurna nienawidze jak swędzi, tez się ciągle gdzies szudram :O Ja sie wyspalam w dzien i teraz mnie nosi :O ale zaraz ide do wyrka to chociaz poczytam... Olcia cudownie Twoja Mała przybrała na wadze, fajnie że juz się tak nie martwisz, a lekarz lepiej jak przewrazliwony niz miałby miec w dupie wszycho jak niektórzy :) Selkunia wszystkiego najlepszego!!! Baaja mnie tez ciągnie do tematów o porodach a pozniej chodzę ze schizą w oczach, ostatnio moj maz chcial mi zabrac laptopa juz bo ciagle wchodze na jakies fora i czytam pierdoły ale nie moge sie powstrzymac :O Dodka kupiłam laktator Aventu ręczny i do tego cały system pojemników do przechowywania pokarmu, te pojemniki są fajne bo mozna je podłączyc bezposrednio do laktatora albo do smoka i zrobic z nich butelke po prostu :) Broneczka Ty jestes niezla z tym pozytywnym nastawieniem :) nie ma jak opijac rozstępy :D faktycznie trzeba je przyjąć z godnością toż to świadectwo naszego poświęcenia ;) dobra kurna nie marudze juz bo co chwile tu pisze, ale to przez to ze moi znajomi juz nie chca chyba sluchac o dziecku i dolegliwosciach i porodach i nie mam sobie gdzie pogadac o tym :( niestety w moim towarzystwie mało jest dzieciatych :( dobranoc :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Selkunia = 🌻 spóźnione ale szczere życzonka!!! Nika - no to faktycznie masz niefajnie z tym świądem, mnie to tylko brzucho swędzi od kilka dni więc smaruje juz nie tylko wieczorem ale i rano. A jak chłop wróci to będziesz się mogła wyładować se se se :P agnes3d - widzisz bo wiem że jakbym się załamała to każdy potencjalny następny rozstęp byłby dla mnie koszmarem i zabrał radość z ciąży, a tak to sobie podchodzę na luzaku bo: 1. chcemy mieć więcej dzieci więc po co się zniechęcać? 2. dobre piwko (nawet 0,0%) nie jest złe ;) 3. są teraz takie możliwości regeneracji skóry że nie ma co się martwić a ja się do Męża śmieje że jak wykarmię już to nasze stado cycożłopów to mi da kasę i sobie zrobie cycki bo wtedy będą już pewnie po kolana :D A tak serio to nie ma takiej opcji bo bym się nie dała pociąć choćby nie wiem co, ale pożartować można, co nie? :) No to dziewczynki życzę miłego dnia !!! 😘 dla Was i Waszych brzuszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam termin na 19-go maja,ale zaczynaja mnie niepokoic rózne objawy.Nie wiem,moze to normalne w czasie ciązy,to moja pierwsza ciaza i nie wiem czego sie spodziewac.Od jakiegos czasu boli mnie okolica lona do tego stopnia,ze czase, chodzenie sprawia mi bol i od kilku dni mam dziwne uczucie jakby w mojej pochwie cos siedzialo.Nie wiem do czego to porównac,moze do zle zalozonego tamponu??? Czy ktoras z was ma cos podobnego? Moze to jest normalne a ja niepotrzebnie sie nad tym zastanawiam? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIKA podwójna porcja wapnia, a jak nie to na badanko krwi, nie martw się bidulo ja też już uziemiona wczoraj, poskłądało mnie kilka razy, jak nie wcisnie girki, albo łokcia w pachwinę tak że się zegnę, tak na czworaka z łazienki, nawet nie ryzykowałam prysznica, tylko poległam w wannie, na szczeście ma mnie kto wyławiac,:D:D:D:D w przyszłym tygodniu bede się myniac zanim mężu pójdzie do pracy, bo nie będę czekac do 24h na niego, a spacerku też się boję ryzykowac sama spacerku, bo normalnie śmieśnie by to wyglądało idzie ciężarna i się nagle zgina, ludzie pewnie baliby się mi pomóc że rodzę:P:P:D:D:P na skóre na twarzy kładz duzo fluidu, pieguski to nic innego jak hormony, są teraz bardziej skoncentrowane, krem z filtrem, słoneczko wiosenne je wyciąga, wiem, bo od siedzenia na balkonie z młodym i na placu zabaw opaliłam sobie już dziób i dekolt, ale delikatnie bo włąśnie tapetuję pysia:D:D:D:D:D, żeby nie dostac plam, wsiomu winne są hormony:):):):) ja wrzeszczę na monsza jak mam handrę:P:P:P:P:P;);) Selkunia wszystkiego naj naj naj🌼🌼🌼🌼!!!!! nawet dziś spałam drgua noc tylko na lewym boku, na prawym, zaczyna się kłucie wrrrr miłęgo dnia kuleczki:P👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiah83 - ból spojenia jest naturalny w ciąży, czasem wynika z ułożenia dziecka już niżej, a czasem z delikatnego rozchodzenia się miednicy :) Co do poczucia że masz coś w środku hmmm ja takiego uczucia nie mam więc nie jestem pewna, może inne dziewczyny mają podobnie? W każdym razie dobrze sprawdzić czy nie jest to wypadnięta pępowina ale sądzę że nie jeśli byłaś na badaniu i masz wszystko pozamykane i szczelne ;) Dziewczyny ja zaczynam pojutrze 39 tydzień i tak sobie myślę wasze malce też takie spokojniejsze są ? Bo ja się trochę wystrachałam i po zajęciach w szkole rodzenia podeszłam na IP szpitala by mi tętno Małego zbadali i mi Pani tak po cichcu zbadała i było tudutudutudu a mój synuś jakiś mało ruchawy - lenistwo weekendowe mu się udzieliło czy jak? W ogóle pytam czy mi szybko sprawdzi a ona że tylko lekarz może i on pewnie mnie na patologię da jak ruchy mniejsze to mi mina zrzedła i mówię że nie chcę i dziękuję :o a ona pyta który tydzień, to jej mówię że koniec 38 i że owinięty pępowiną bo wiem, to powiedziała że ona jednak sprawdzi tak szybciutko ;) hehe udało się w konspiracji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wam ;****** Ja też mam straszny świąt i byłam nawet z tym u dermatologa i on stwierdził , że to uczulenie na krem przeciwko powstawaniu rozstępów ... przepisała mi maśc robioną w aptece i przechodzi po mału :D ... Brzuszek rośnie ale i opada delikadnie ... Termin cesarskiego cięcia z 3 przesunął mi się na 6 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broneczka - bo mam zagrożenie odklejenia się siatkówki i podczas ciąży pogłębiła mi się sporo wada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha. No ale tym się nie przejmuj bo zawsze możesz iść na zabieg laserowy po ciąży, jeśli nie ma przeciwwskazań :) Ale przynajmniej jesteś spokojna bo wiesz jak i kiedy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Estera-- kiedy bylas na wizycie u okulisty? ja tez bede miec cc ze wzgl. na wzrok. bylam u okulisty w 12 tyg. ciazy. czy powinnam isc teraz na wizyte kontrolna? a co jesli wada sie poglebila? zmieniac szkla? podobno po porodzie wada znow moze ulec zmianie. jak to jest u Ciebie? jak duza masz wade? ja mam (a moze mialam na poczatku ciazy) -7 na lewe i -8 na prawe oko, do tego astygmatyzm. rozwarstwiajaca sie siatkowka jest powodem cc. strasznie boje sie o moj wzrok. co to bedzie dalej... ja koncze 36 tydz. ciazy. moj maluch tez ma spokojne dni. czasem zaczynam sie zastanawiac, czy wszystko z nim ok, bo dlugo nie daje znakow zycia. ale podobno w ostatnich tygodniach to normalne. tak czytalam w necie. dziewczyny, jaki mialyscie poziom cukru we krwi? moje pierwsze badanie (50g glukozy)bylo troche ponad norme-141. dlatego robilam krzywa cukrowa, ktora wyszla ok. jakis miesiac temu zrobilam znow poziom cukru i wynik to 91,7. wiec mieszcze sie w normie. zanim zrobilam krzywa cukrowa gin. kazala nie jesc slodyczy, ciast itp. czy powinnam nadal przestrzegac tej diety? ja juz nie wytrzymuje, tak chce mi sie slodkiego. czasem sie poddaje i zjadam kawalek ciasta. mam nadzieje, ze to nic zlego, przeciez nie mam cukrzycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wi, wada moze sie pogorszyc w czasie ciąży a potem to różnie, albo wraca do stanu wczesniejszego albo dalej leci - tak mowila mi okulistka. Ja mam -9, astygmatyzm i tez wskazanie do cc. W ciazy wada poleciała o -1 a wizyty kontrolne mialam w kazdym trymestrze. Nie bede rodzic naturalnie (tzn. chyba ze lekarz stwierdzi ze mnie nie potnie :p )ze wzgledu na obawe ze wada sie pogłębi. Co do siatkówki, to prawda jest taka - słowa okulistki - ze w jej 30letnim dosw. zawodowym tylko raz odwarstwila sie siatkowka przy porodzie naturalnym. Bardziej chodzi o poglebienie sie wady przy parciu. A operacje laserowa jak robia to przy wadzie -9 i wiekszej, sa marne szanse do zejscia do 0. Z tego co wiem to oczywiscie musisz miec zaswiadczenie ze masz wskazania do cc, bo nikt na słowo cie nie potnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika--- zaswiadczenie od okulisty do cc mam juz od 12 tyg. ciazy przypiete do karty ciazy. wiec to juz jest pewne.zastanawiam sie tylko, czy jeszcze przed porodem skontrolowac wzrok, czy zostawic to na pozniej, jak juz urodze. nosisz szkla czy okulary? dzis naprawde przerazilam sie patrzac na siebie w lustrze. mam tak nisko brzuch, do tego taki wysuniety do przodu, ze wygladam jak ufoludek. malo przytylam - 7,8 kg zalezy od pory dnia - nie mam w ogole tkanki tluszczowej po bokach brzucha, bez bluzki z boku wygladam conajmniej dziwnie. jakbym sobie pilke do kosza wsadzila pod skore ponizej linii pepka. czy ktoras z Was tez ma od poczatku tak nisko brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wi ja nosze soczewki i nie wyobrazam sobie innej opcji, bo gdyby cos sie stalo jakbym miala na nosie okulary to hmm marne szanse zebym bez pomocy innych wrocila do domu, zreszta pewnie sama wiesz jak "duzo" sie widzi z naszym krecim wzrokiem :) co do brzucha, to mam jeszcze wysoko. Wyslij swoje zdjecie na maila majówkowego, to wszystkie poogladamy Twoja pileczke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje drogie! A czy puchna wam nogi??? Jak im ulżyc w takiej sytuacji? Bo moje sa strasznie spuchniete...Wstydze sie zakladac spodniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje drogie! Czy puchna wam nogi??? Bo moje sa bardzo spuchniete...wstydze sie zakladac spodniczki.Co z tym zrobic? Moze sa jakies sposoby zeby tak nie puchly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×