Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gryzzelda

perełki językowe

Polecane posty

jakos ostatnimi czasy szukałam sobie ciekawej specjalizacji i nie spotkałam czegoś takiego. Wszędzie tylko te oklepane czyli: nauczyciel, logopeda itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tintirintu
teraz zamiast "perełek" mamy przechwalanie sie kto gdzie studiuje i co... macie problem czytania tematu ze zrozumieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zniknęłam bo jakos wsiąkłam w moje prywatne forum :) ale jednak zatęskniłam :) Ale mało osób widzę z tzw starej gwardii :) tylko jania jak prowokowała, tak prowokuje :) co do studiów, teraz mieszkam w Warszawie i naiwnie pomyślałam, że tutaj powinno być sporo tych specjalizacji :) a tu klops. Fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poliglotka ha ha
Przypomniało mi się jeszcze nagminne mylenie adoptowania z adaptowaniem. To tak w nawiązaniu do postu powyżej. "Chcę zaadaptować dziecko" :D i "Ten pokój został zaadoptowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak macie czas to poczytajcie
www.darion.blog.onet.pl Tam to dopiero są perełki językowe. A facet niby po studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poliglotka ha ha
Niedawno czytałam blog człowieka, który śmieje się z głupich zdjęć, które ludzie wklejają na fotce. Było tam zdjęcie 16-letniej dziewczyny w bieliźnie. Komentarz do tego zdjęcia zamieściła taki: "to wiem zdjęcie niewypada takie dawać ale stanik musi być widać". Załamałam się. Gdyby ona miała 6 lat, zrozumiałabym, ale ta dziewczyna chodzi do gimnazjum, a tym poziomem języka nie powinna skończyć podstawówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poliglotka ha ha
* z tym poziomem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzjjjjjj
dołonczom do wos:-):-) no ale mówma miendzy sobom:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liducu
piniądze chcem narpiew weteryniarz wrrrr niski problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liducu
a weteryniarka to juz mnie z butów wywala po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzjjjjjj
a i jeszcze ucieknęłam najszłam dolegiwuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blinkblink
Pewnie to juz padlo, ale co tam, raz jeszcze przywolam: Uzywanie bynajmniej w znaczeniu przynajmniej. To jest dla mnie szczyt debilizmu! Zastanawiam sie skad to sie w ogole wzielo...Wie ktos moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie paniusia
Nie wiem czy juz bylo, ale denerwuje mnie gdy ktos mowi: "moze ci pomóż?" zamiast "moze ci pomóc?" Jest to nagminne, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dla mnie bezapelacyjnym hitem jest zwrot: słuchaj się mamy- noż k...wa to kogo ma słuchać? siebie czy mamy?!??!?!? to nie jest niemiecki !!! A ten bzdet nawet w wiadomościach i filmach przytaczają.oprócz tego: patrzałem, włancza, keczap, pidżama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż czasem mówi(i o zgrozo pisze!!!) dostaw zamiast zostaw :o ostatnio przysłał m SMS"dostawilem Ci kartę na stole,kup..." :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanowy krem
Moja koleżanka ( dorosła kobieta) notorycznie mówi : - czymam zamiast trzymam - popacz --------popatrz - czydzieści----trzydzieści wszystkie słowa z "trz" wymawiane są przez nią jako "czy". Poza tym słynne już "Muszę kupić jakąś perfumę " :O strasznie się cieszę zamiast bardzo się cieszę, strasznie można się bać! ciężko znaleźć ciekawą książkę zamiast trudno znaleźć ciekawą książkę! Ciężko to jest coś podnieść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może już było
ale ( z forum, najczestsze ) ubrać zamiast włożyć - np.sukienkę swetr dekold lubiałam apropo beszczelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spotykane na kafeterii
kompac :O zamiast kapac (nie mam polskiej klawiatury ale mam nadzieje, ze wiadomo o co chodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwa mac
a moja znajoma: zajebe wykompe chcem tosz to lojezu dialog ze znajoma to sama przyjemnosc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mim Mim Mim
Gdy moja babcia prosiła kogoś, aby usiadł - mówiła (co przyprawiało wszystkich o gęsią skórkę): "Usiądź się!"......brrrr. Chyba nigdy tego nie zapomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie drznia wszystkie
ginekolożki psycholożki etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcem to jest nagminne u ludzi , nie wiem skąd się to wzięło i jak tak można mówić.... tak samo jak uspać ....:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gryzzleda
a z tego wszystkiego wczoraj rozmawiałam z koleżanką i jej powiedziałam "uspałam dzieci" :O jak mi było wstyd :O szczęście w nieszczęściu ona sama tak mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jeszcze słysze czesto
dźwi-jako drzwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja lubię psycholożki, ginekolożki i posłanki. Świat się zmienia i kobiety wykonują zawody zarezerwowane kiedyś tylko dla mężczyzn. Uważam, że kobiety zasługują by ich zawody odmieniały się w rodzaju żeńskim. Wiecie co, cieszy mnie to, że pisząc na tym forum uważam na słowa i składnię. Może się czasem pomylę, walnę jakiś błąd- jestem "starą" księgową a nie polonistką- ale przynajmniej się zastanawiam, jak pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×