Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość emre

Człowiek jest odpowiedzialny za uczucia, które wzbudza w innych

Polecane posty

Gość mam zly dzien
mnie sie wydaje ze opowiedzialnosc za ludzkie uczucia to przede wszystkim swiadomosc, ze mozemy kogos skrzywdzic, chcacy badz niechcacy. odpowiedzialny czlowiek bedzie sie staral ograniczyc rozmiar krzywdy do minimum a jesli nie bedzie w stanie tego zrobic to przynajmniej zachowa sie uczciwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emre
do Predatorka No właśnie mi mówię o świadomym wzbudzaniu uczuć, nie błądzę. Chodzi mi o ludzi, którzy świadomie wzbudzają uczucia i się nimi bawią ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość precyzja..
Predatroka chyba telepatia;-) pomyslalam tak samo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**gwiazdka** Predatorka: No właśnie a co jeżeli ktoś specjalnie wzbudza w Tobie silne uczucia, po to żeby np. coś przez to osiągnąć. no coz wowaczas mozemy zakladac ,ze stajemy sie wlasnie ofiara paskudnej manipulacji:):) Jesli masz tego swiadomosc.. zapewne nie ulegniesz;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emre
do mam zly dzien: zgadzam się z Tobą w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość precyzja..
emre nadal nie sprecyzowalas sytuacji czy chodzi ci o sytuacje gdzie facet Cie przelecial dla sportu i rzucil nie mowiac, ze to zwiazek bez zobowiazan czy jak??? sytuacje sa rozne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam zly dzien
a jesli chodzi o przypadki typu tulipan, to sa one chyba na tyle oczywiste, ze nie ma sie nad czym zastanawiac. to raczej przyklad swiadomego wykorzystania czyichs uczuc i calkowite przeciwienstwo brania odpowiedzialnosci za cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jam tu jest
A jesli ktoś spotykał się ze mną przez 2 miesiące i przez ten czas robil nadzieje na bycie na stale, chcial mnie przedstawic rodzicom i pytal o moich jacy sa.... a potem stwierdzil ze nie pasujemy do siebie... przez co plakalam i palcze do tej pory bo mi zalezy To jest odpowiedzialny za to czy nie?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość precyzja..
tak tez uwazam, ale emra nadal nie napisalam konkretnie o co jej chodzila, a rzuca jakimis ogolnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emre
Temat powstał właściwie po to, żeby uświadomić jakim nieciekawym zjawiskiem jest psychomanipulacja. Próba spojrzenia na ten temat pod kątem etyki. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są manipulowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam zly dzien mnie sie wydaje ze opowiedzialnosc za ludzkie uczucia to przede wszystkim swiadomosc, ze mozemy kogos skrzywdzic, chcacy badz niechcacy. odpowiedzialny czlowiek bedzie sie staral ograniczyc rozmiar krzywdy do minimum a jesli nie bedzie w stanie tego zrobic to przynajmniej zachowa sie uczciwie. Kazdy logicznie myslacy i srednio inteligentny czlowiek wie.. ze swoim dzialaniem moze wzbudzac u innych rozne emocje. Rzecz w tym, iż na to wplywu nie mamy. Owszem mozemy starac sie minimalizowac skutki i nie robic swiadomie drugiemy czlowiekowi krzywdy. ( etyka, morlanosc, sumienie). ok! Jednak nasza autorka w poscie przewodnim nie ujela nic wiecej procz jedego prostego zdania... a wiadomo temat jest rozlegly i zlozony... I tu wracamy do wspomnianej psychomanipulacji- jesli ktos chce osiagnbac swoje cele kosztem drugiego czlwieka- zastosuje psychomanipulacje -( czyli bedzie gral na naszych uczuciach) ale to jest swiadome dzialanie manipulatora. Tak wiec apeluje do autorki o co ci w zasadzie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość precyzja..
*chodzilo odp do mam zly dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emre.. wlacz tv.. spojrz na reklamy- tam dopiero jest widoczna psychomanipulacja.. i zobacz jaki przynosi efekt... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emre
Dobrze by było aby osoby stosujące psychomanipulację zastanowiły się przez chwilę, że mogą być przyczyną cierpienia innych. Dyskusja ma na celu również uświadomienie przyszłym adeptom kursów psychomanipulacji skutków jej działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość precyzja..
emra nadal nie piszesz o co biega :o, a twoje ogolnikowe wypowiedzi swiadcza o probie psychomanipulacji nami :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emre
Do Predatorka: Celowo na początku temat nie był rozwijany, aby każdy mógł się zastanowić nad tym zdaniem i przeanalizować je samodzielnie. Co do telewizji to staram się oglądać jak najmniej. ;) Wiem o bodźcach podprogowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emre
do precyzja: Nie chodzi mi o konkretną sytuację, temat wydał mi się dość ciekawy. Może Wy napiszecie swoje konkretne historie i je przeanalizujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do końca jasne
oczywiście że emre ma rację twierdzenie, że człowiek nie jest odpowiedzialny za uczucia jakie wzbudza w innych równe jest tezie, że nikt nie odpowiada za smutek, żal czy cierpienie jakie w drugiej osobie wywowało jego zachowanie idealna pożywka dla cwaniaczków, którzy najpierw obiecują dziewczynie złote góry a potem piwo z kolegami i spotkanie z "koleżanką" są ważniejsze, a cierpienie kobiety w ogóle go nie interesuje, bo przecież to nie jego sprawa, jak ona się czuje, po co się denerwuje, kto jej każe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emre
do nie do końca jasne: No widzisz wielu jest takich facetów i może taki post im by uświadomił, że są odpowiedzialni za uczucia innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do końca jasne
emre, im czyjeś łzy nie są w stanie nic rozjaśnić, to co mówić post albo masz elementarną wraźliwość na los innych albo nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy na kafe wszystkie "problemy" musza sprowadzac sie do nieszczelsiwej milosci? psychomanipulacja to proces bardziej zlozony i stosoany w wielu dziedzinach zycia..nie tylko w odniesieniu do klamliwych chloptasow, ktorzy bazuja na naiwnosci swoich kolezanek... , a ktore potem tu wylewaja swoje lzy rozpaczy .. bo " jak on tak mogl?" Psychomanipulacja to bardzo niebezpieczne zjawisko.. wykorzystywane bardzo często w sektach, firmach ect..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emre
Czy są wśród Was osoby poddane psychomanipulacji. Jakie są Wasze historie, co odczuwaliście ? Może pomoże to innym zorientować się, że są manipulowani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emre
do Predatorka: To jest forum uczuciowe ;) Jak człowiek jest szczęśliwy to raczej nie opowiada na tym na forum. Dlatego tu przeważnie jest o nieszczęśliwych miłościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emre ale wlasnie w manipulacji cały pic polega na tym,ze ktos toba manipuluje , a ty osbie zyjesz nadal w błogiej nioeswiadomosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emre
do Predatorka: Mną próbowano manipulować, ale nie należę do głupich ludzi, jednakże ja nie stosuję psychomanipulacji, bo się nią brzydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to za dziwne pytanie
wiadomo,ze jak ktos rzyga na ulicy, to wzbudza obrzydzenie ( jest za to odpowiedzialny) Jak sie drze, kopie, gryzie to tez uczuc pozytywnych ni wzbudza. Jak jest mily to wzbudza uczucia sympatii. Nad czym tu deliberowac? oczywista oczywistosc albo zle sformulowane pytanie. Moze chodzi o okreslone sytuacje i okreslone uczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emre do Predatorka: Mną próbowano manipulować, ale nie należę do głupich ludzi, jednakże ja nie stosuję psychomanipulacji, bo się nią brzydzę. Kochana, gdyby ktos naprawdę stosował wobec ciebie techniki manipulacji - uwierz nie mialabys o tym zielonego pojecia.. smiem twierdzic, ze to o czym piszesz niewiele mialo wspolnego z manipulacja:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×