Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lutowa mama

LUTY 2010

Polecane posty

fajne te foteliki, fioletowy ładny :) a z tymi certyfikatami to się dowiedzieć trzeba, chociaż baby design nie jest jakąś byle jaką firmą i nie wydaje mi się żeby mieli bez certyfikatów. Blask ja mam takie pytanko. Bo w tych fotelikach powinien byc ten sygnał ostrzegający o niezapięciu pasów. Teraz byliśmy nad morzem i jakoś nie zauważyłam, żeby coś takiego w ogóle było. Orientujesz się może na jakiej zasadzie to działa? Pozdrówka mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
zupki i obiadki po 5 mcu mała lubi a najbardziej kurczak z warzywami w śliwkowym albo jabłkowym piree z bobovity ale mam problem z tymi po 6 mcu (juz skończyła 6 miesiąc) i nie chce ich wogóle próbowałam różne smaki i nic może to z powodu konsystencji tam są kawałki warzyw i ryż a mała jeszcze nie ma ząbków jeszcze jej nie wyszły już nie wiem jak ją do nich przekonać co do fotelika to musze wejsc na strone firmy albo zapytać sprzedawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mój ma sygnał ostrzegający ,że pasy są odpinane. Przyciskasz ten czerwony guzik którym zapinasz pas i słyszysz sygnał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie jakiego mleka zastępczego używacie ja za miesiąć wracam do pracy:( i muszę małego przyzwyczaić do butli tylko cholerka nie wiem co kupić . Tutaj jest kilka zdjęć mojego małego mężczyzny pozdrawiam! http://yfrog.com/n0dsc01517bj http://yfrog.com/nadsc01441j http://yfrog.com/n8dsc01376vj http://yfrog.com/2pdsc01564ltj http://yfrog.com/jydsc01556dxj http://yfrog.com/mjdsc01438oj <stopka></stopka>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chrupko moja córka obecnie jest na Nan Ha 1 (ma skazę białkową ale nie ostrą) wcześniej piła zwykły Nan i był ok. (dopóki nie pojawiły się placki na jej buzi , mostku i brzuszku) Natomiast osobiście nie polecam Bebika (od tego mleka zaczęłam mała dostawała je w szpitalu ,strasznie się pieni , jest takie wodniste jakby wcale tłuszczu nie miało i mała po nim bardzo ulewała), ale inni mogą mieć inne doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
potwierdzam to co blask i dodam od siebie że jest słabe bo mała była głodna po nim co 1.5 godz jest po prostu mało sycące ja daję nan2 i jest ok choć ostatnio kiedy mała zasmakowała innych smaczniejszych dfań to mleko już je niechętnie za to uwielbia kaszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też małej daję Nan Active1. Co do kaszek to moja nie za bardzo za nimi przepada. Kupiłam małej dziś kojec. Już mi się tak obijała o szczebelki... i co spała to z nóżkami poza łóżeczkiem :) Żałuję, że od razu kojca nie kupiłam. Spełnia wszystkie funkcje porządnego łóżeczka a jest o wiele wygodniejsze i bardziej funkcjonalne. Co do fotelika to u mnie to chyba nie działa. Jeszcze na spokojnie poczytam w instrukcji może coś tam będzie napisane. :) Fajowo, że coś się w końcu ruszyło na tym naszym forum :) A maluszek świetny, chyba już duży co? Pozdr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dzis leje i dlatego my w miescie siedzimy.mały mi zasna w koncu.Marudny jest strasznie,pewno to pogoda a i zabki tez daja we znaki. Ja mam kojec i załuje ze nie kupilam wiekszego,takiego dla blizniakow.Mały mi sie w nim obraca na wszystkie strony i wyglada na to ze jest dla niego ten kojec za mały,poza tym strasznie szelesci ten materiał i wnocy jak sie wierci to sie z tego wybudza,Sama siatka byłaby lepsza.No ale człowiek zawsze sie uczy na błedach hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa i ja uzywam mleka Humana 2 Plus specjalnie dla dzieci tzw"głodnych" jest w sklepie intern.za 16zl paczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja daję małemu mleko HIPP PROBIOTYK 12zł w tesco, takie dostawał w szpitalu więc jak przechodziłam na butlę to właśnie te mu dawałam, ładnie pije i nic mu nie jest Mam pytanie dajecie słoiczki z mięskiem? znajoma dawała(a ma córcię starszą o 2 tygodnie) i jej córcia dostała uczulenia więc ja się boję mu podać, choć wiem że każde dziecko inaczej, no ale taki strach jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
hej ja daje słoiczki z mięskiem z bobovity i wszystko jest ok a co do łóżeczka to mam łóżeczko turystyczne kojec z firmy carratero i jestem zadowolona nic nic mi nie szeleści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mojej daję słoiczki z gerbera. Czasem po mięsku ma zaparcia i nie wiem co na to poradzić. Nie są takie masakryczne jak miała po humanie sojowej, po prostu ciężej jej to idzie. Ile słoiczków dziennie dajecie swoim bobasom? Bo ja małej tak koło 11-12 daję jeden - albo obiadek albo deserek i się tak zastanawiam czy nie mogłabym o 11-12 podawać jej obiadku a później koło 15-16 deserku? My mamy kojec z jakiejś firmy Arti, ale ja kupiłam małej dodatkowo materac pianka-kokos i nic a nic nam nie szeleści. Mała szaleje w kojcu aż miło na nią popatrzeć :) Pozdrówka mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
ja z rana miedzy 8-9 daje kaszę pózniej między 11-12 deserek, około 14 objadek a o 17 jogurcik i po 20 kasza, ponieważ ostatnio nie chce pić mleka to mimo kaszek mleczno ryżowych dosypuję mleko modyfikowane, a zapomniałam też mam dokupiony materac pianka kokos do łóżeczka turystycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filip spi .Palna dzis 3 kupki i jedna z sluzem,albo to wirus albo od zebow. A mnie rozbolał kregosłup:( Ja daje rano o 9 kaszke o 12 słoiczek z zupką pozniej po ok 3 godz deserek a pozniej juz leci mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zw względu na skazę małej wprowadzam wszystko po malutku tzn.: ogólnie jest mleko i tak koło 12-13 jest obiadek , innego dnia kolo 16 deserek , innego dnia z rana mleko z kleikiem (kaszek nie podaje bo głównie są na mleku modyfikowanym a moja pije HA ) Nie ma tak ze w południe obiadek potem deserek a na kolacje np kaszka . U nas jest "jedna" nowość na jeden dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam do was pytanie : Ile dajecie swoim dzieciom np obiadku by zastąpił wam butlę ??? Pytam ponieważ ja małej po trochu podaję obiadku czy to deserku i po 15 minutach jest butla co prawda mniejsza ilość , ale jest ta butla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swojej rano daję mleko, ok.8, potem tez mleko ok.12, miedzy 15 a 16 obiadek a między 18 a 19 deserek no i przed snem mleko. Ja mojej po słoiczku mięsnym nie podaje juz mleka. Wczesniej jak jadła same warzywka na obiad to zagęszczalam łyżeczką kleiku ryżowego i nie dawała oznak głodu. A podajecię może już swoim dzieciom żółtko?? I czy któras mama już podawala kaszkę glutenową np. mannę? Mi pielegniarka mówila że w szóstym miesiacu mozna spróbowac podać ale jeszcze sie nie odważyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Adas zazwyczaj ( bo dzis mu sie w nocy troche poprzestawialo) to je tak ok 4 i 8 mleko potem ok 12-12 je obiadek potem troche owockow i o 16 i po 19 mleczko. od tygodnia wsypuje mu do wieczornego mleczka 2 plaskie lyzeczki kaszki " nestle zdrowy brzuszek 5 zboż z lipa" jest co prawda po 6 miesiacu ale pediatra pozwolila juz dawac. no a w poniedzialek nasza rodzinka jedzie na wakacje nad morze mam nadzieje ze pogoda bedzie w miare albo zeby nie bylo za zimno i nie padalo ;) dziewczyny na ile starcza Waszym dzieciaczkom paczka pampersow bo adas zuzywa 72 sztuki na 2 tygodnie czasem ciut dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipek zjada po słoiku zupy i deserku a nawet czasem zje ten wiekszy słoik.Kaszke manna juz mu tez dawałam,pszenną iwszystko co moze jes a zawiera gluten i nic mu nie jest A od sierpnia zaczynam mu dawac zóltko.Od 6 mies dzieci traca zelazo ktore dotad miały od matki wiec trzeba uzupełniac.Kiedys dawałam córce 2 razy w tyg i teraz tak bede dawała Filipkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łapko czyli dajesz cały słoiczek i już mleka nie podajesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dajemy z samego rana mleko z kaszką ryżową, potem cały słoiczek jakiegoś deserku, mleko, potem znowu cały słoiczek obiadku i na noc mleko z kaszką. codziennie mały zjada dwa całe słoiczki z hippa albo z bobovity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak,jak zje cały słoik zupki to po co mu mleko? Zupka to obiad i zamiast mleka daje tak samo jak deserek.Jak zje cały słoik to nie jest głodny.Dopiero za jakies 3-4 godz znowu jest głodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blask// Twoja Julcia powinna zjesc raz dziennie po słoiku zupki i deserku a jak ma wiekszy apetycik nie zaszkodzi jej dac wiecej.te tabele zywieniowe to troszke sa za bardzo rygorystyczne tak całkiem na serio ich nie bierzcie a mowie to wam ja mama doswiadczona juz w karmieniu,przeciez juz jedno dziecko wykarmilam i powiem szczerze ze ja sie tych tabel sztywno nie trzymałam.Jak mojej Zuzi smakował np deserek to i dwa słoiki dziennie zjadła.A czasem było tak ze chciała tylko mleko,poza tym duzo wczesniej wprowadzalam nowe smaki,miesko i gluten.Jak dziecko jest zdrowe i na nic nie jest uczulone to nic mu nie bedzie a za to sie naje i bedzie szczesliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Laura też dostaje jeden cały słoiczek zamiast mleka i je dopiero za 3h. Tylko się zastanawiałam czy mogę dać więcej niż jeden w ciągu dnia. I chyba tak będę robić, że pierw obiadek a później popołudniu deserek :) Chyba jej się już zęby zaczęły dawać we znaki, bo od kilku dni strasznie marudna jest i też częściej w pamka robi, właśnie takie luźniejsze. I strasznie charata paluszkami te dziąsełka swoje. I coś mi się wydaje, że to dopiero początek... Macie jakieś sprawdzone sposoby na bolesne ząbkowanie? Od kilku koleżanek słyszałam, że w Niemczech można dostać ponoć dobry preparat na dziąsła... Będę musiała pójść i sprawdzić... Mam nadzieję, że pomoże. Ale i tak chyba zanim zacznę małej coś podawać na własną rękę to zaliczymy wizytę u pediatry... lepiej niech ją obejrzy, może coś doradzi :) I w ogóle coś jej się na pępku robi. Tak dziwnie jej go związali, że ma taką dziurkę tam. I dzisiaj zobaczyłam, że jej się tam coś narobiło. Takie zaczerwienione i chyba jakiś syfek jej się tam zrobił. Na razie zalałam to wodą utlenioną. Może to takie zwykłe podrażnienie od gorąca. Niby się małą kąpie codziennie, ale człowiek czasem tak już przywyknie do pewnych czynności, że na pewne szczegóły nie zwraca uwagi... bo wczoraj jakoś mi to w oko nie wpadło. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malisza// zamiast wody utlenionej zakropl jej spirytuskiem 70% a jak masz dostep do takiej masci o nazwie Tribiotic to posmaruj.W Polsce w aptece jest dostepna bez recepty.Filipek miał tez taki malutki guzek z ropka i ja na zmiane masc i spirytus tak robilam i po 3 dniach zeszło. Moje dzieciątko juz spi.A ja mam wolny wieczór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
ponieważ mała nie chce pić mleka to byłam z nią dziś u lekarza i powiedział że jeśli zastępje meko modyfikowane jogurtami i kaszką mleczno ryżową to ok a poza tym wszystko jest dobrze choc mało przybrała to lekarz stwierdził ze dobrze wygląda i ze dzieci są różne i niekoniecznie trzeba trzymac sie norm wagowych dla danego misiąca jesli jest wszystko w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie :) Moja Laura narobiła dziś po same pachy, dosłownie. I nie wiem czy faktycznie jej ząbki idą czy coś jest nie tak. I z apetytem nie za bardzo. Jak zjadła przed 10 niecałe 150ml tak dopiero o 15 udało mi się jej wcisnąć słoiczek... Gdzie standardowo je co 3h (ale o 18 już normalnie 150-tkę zjadła). Jeszcze dziś się nam obudziła o 5 rano i zasnęła dopiero po 10. Zobaczymy jak weekend zleci... W ogóle na dodatek dzieci sąsiadów (5 i 3 latka) mają ospę wietrzną i to taką konkretną, nie żadna końcówka. I zamiast rodzice trzymać dzieci w domu to te w najlepsze latają po dworze. I wiadomo jak to dzieci, tu podleci tam podleci i roznosi choróbsko. Wiadomo, że na dzieci nie ma co psioczyć ale rodziców to bym ........... Najlepsze jest to, że oni w ogóle nie widzą problemu. Przecież przy ospie bite 2tyg powinno się siedzieć w domu (przynajmniej ja musiałam ;P) Tym bardziej, że jeżeli przeziębią ospę to komplikacje mogą być. Nie rozumiem takich rodziców, co mają swoje dzieci w D. Słyszałyście o matce, która wzięła bobasa (3mc) na plażę, nie osłoniła go w ogóle przed słońcem (ani parasola, ani czapeczki) i jej się przysnęło na "chwilę". Osobiście nie widziałam tego w telewizji ale znajomi mi opowiadali. Słyszałyście coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko, nie słyszałam! Stalo się temu dziecku coś poważnego?? Maliszna-->może twojej rzezywiscie zęby idą, wszystko na to wskazuje. U nas narazie cisza, czekamy na to sławne ząbkowanie;-)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×