Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lutowa mama

LUTY 2010

Polecane posty

cześć dziewczyny ! mam pytanie próbowałyście już może kaszek z bobovity "smaczny sen " bo mój mały ostatnio cierpi na bezsenność i chodzę trochę do tyłu i nie wiem czy to coś daje ps: w dzień śpi może 2 godziny a w nocy prawie wcale lekarz twierdzi że mu przejdzieups poradźcie coś pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj chrupka no to ciekawie nie masz... nie mam pojęcia co może wam pomóc, wydaje mi się, że te kaszki sa tylko bardziej syte, zeby maluszek nie budzil sie w nocy do jedzonka a jak nie chce spac wcale tp mu to chyba nie pomoze. nie wiem, sprobuj moze herbatki z bobovity z jabluszkiem i melisa, ponoc dziala uspokajajaco, moze pomoze :) Gdzies jeszcze czytalam, ze sa jakies czopki nie jestem pewna ale chyba vibrucol. kolezanka mi o nim kiedys mowila, one nie sa na sen tylko takie uspokajajace w stanach niepokoju, po szczepieniach itp. poczytaj w necie moze cos znajdzies... ale tez przeciez nie bedziesz faszerowac malego cholera wie czym. moze ma jakis skok rozwojowy... jak lekarz mowi, ze przejdzie to przyjdzie... pytanie tylko kiedy... trzym sie :) U nas z łyżeczką nie było problemu, mała chyba od razu wiedziala do czego to sluzy bo ladnie zgarniala z lyzeczki. Juz tej jej podaje prawie wszystkie sloiczki po 4mc. Na razie jeszcze nie mam odwagi na na owoce typu morele, winogron itd. I jeszcze nie probowalysmy ziemniaczka ze szpinakiem, ale skoro brokul jej bardzo smakowal i niec jej po nim nie bylo z tym tez nie powinno byc problemow. Za kaszkami moje dziecko nie przepada, nie za bardzo jej podchodza, soki tak samo... pozdrowka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia050709
My probowalismy tych kaszek...u nas ok.Od czasu do czasu daje malemu na noc. Szpinaczek rowniez....ale synkowi nie posmakował.Soczki z winogrona czy jagod gerbera podawałam...bardzo je lubi. A dzis nasz synek ugryzł sie w jezyk....biedactwo...dowiedzial sie co to zabki.Te dwa zabeczki wyszły juz mu do polowy,a gryzac gryzaka-ugryzł jezyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże to ja jakias zacofana jestem z tymi słoiczkami. Mojej małej podaję marchewkę z ziemniaczkiem, jabłuszka, ostatnio próbuję gruszkę i winogron a to już 5 miesiąc się zaczyna. Chyba za bardzo boję sie żeby mała nie dostała jakichs uczuleń:-/ Boje się że zrobię z niej jakiegos mega alergika:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia050709
wcale nie jestes zacofana...ja tez podawalam malemu po troszke i probowalam =czy nie boli brzuszek,czy nie ma wysypki,jakie ma kupki.ale wszystko jest ok. Zaczelam od marchewki jak juz mial 3,5miesiaca.a teraz ma 4,5. A jak bylo z nami...kiedys nie bylo sloiczkow i gotowano nam zupki ,ktore przecierano...i nie bylo alergików. Kazda mama widzi co dobre dla dziecka i tydzien wczesniej czy tydzien pozniej mysle nie robi roznicy...w kazdym razie dla mojego dziecka. Jest zdrowy i prawidlowo sie rozwija. Kupuje te słoiczki na ktore sa przeznaczone na 4 miesiace....chociaz ostatnio podalam sloiczek na 5 miesiecy to było warzywka z indykiem.Mały zjadł ze smakiem.....i bez problemu wydalił i wszystko było i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia050709
Chrupko...przyczyna bezsennosci twojego malego moze byc-albo jest głodny,poprostu moze sie nie najadac mleczkiem i daj mu poprostu na noc kaszki...ale nie za gestej..takiej np.na 150ml mleka 3 łyzeczki kaszki.TYLKo pamietaj przed kaszką daj mu troszke wody do picia wtedy nie bedzie problemów z kupką i nie bezie zatwardzenia. a drugi powód...Kochana moze idą mu ząbki.? Kup mu zel na dziasełka i smaruj na noc..lub czopek(ale czopek to rzadko,po co pakowac w niego leków)Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Czy można sie do was przyłączyć? Jestem mama Mikołaja , urodziła się 12 lutego 2010.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chrupko ja próbowałam kaszek "smaczny sen" , mały jak zje o 20.30 to śpi do 2-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia050709
Witaj Libra777 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas ze słoiczkami było tak samo. Mała też miała trochę ponad 3 miesiące i zaczynałyśmy od marchewki i jabłuszka. Nawet teraz jak wprowadzam coś nowego to po troszkę i sprawdzam jakie są małej reakcje jak OK to OK :) Dziś był ziemniaczek ze szpinaczkiem (wygląda jak zawartość papmka, ale chyba smakowało ;P) Koleżanka mi opowiadała, że zna dziweczynę, która od 5tyg zaczęła dawać słoiczki... to dopiero przegięcie...:\ Chociaż moja teściówka mi już wkręca żebym zaczęła dawać małej truskawki... i nie przetłumaczysz, że za wcześnie. Aż się boję z nią małą zostawiać, żeby mi jej nie nakarmiła cholera wie czym... Moja mała ostatni posiłek je o 22/23 i budzi się tak 6/7, ma min 8h nocnej przerwy :) czesto jest tak, ze zasypia mi o 20/21 i o 23 karmie ja przez sen, nawet jak jej pampka przebieram to sie nie obudzi. Libra777 witaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
witaj limbra zaczełam podawać słoiczki po 3 m-cu, ostatni posiłek podaje o 20.30 mała w nocy już nie chce jeść tylko pije wstaje po 7, ostatnio wypróbowałam jogurcik dziecięcy z nestle "misiowy jogurcik"po 6 miesiącu mała bardzo go lubi i swietnie się sprawdził w upały kiedy nie miała apetytu. chciałam zapytać drogie mamy czy wasze dzieciaczki już siedzą? moja Ola za pare dni kończy 6 m-cy i jeszcze jak ją posadze to nie trzyma równowagi i troche sie tym martwie bo dziecko znajomych już samo siedzi a moja jeszcze nie jak z tym jest u Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
miało być libra 777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamusie:-) Mam pytanko, czy wasze dzieci po marchewce tez robią kupki w kolorze tego co zjadły czyli pomarańczowym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytryneczka moja tez po marchewce robi na pomarańczowo :) 11021985 każde dziecko rozwija się inaczej... w wielu czasopismach i na stronach internetowych pisze, że nie należy porównywać, bo każde dziecko ma swoje własne tępo rozwoju i wszystko przychodzi w jego czasie :) ale myślę, że jeżeli widzisz jakieś nieprawidłowości i jesteś zaniepokojona to zawsze możesz się udać do lekarza na wizytę :) Tak poza tym to moja Laurka jeszcze nie siada, 25.06 skończyłyśmy dopiero 5 miesięcy i jak na razie nie zapowiada się na siadania. Na razie to tylko przewracanie się na boki. A propos jeszcze siadania. Córeczka moich znajomych w ogóle pominęła im etap siadania i ok 7mies zaczęła im stawać na nóżki... i ponoć nie było w tym żadnej nieprawidłowości :) Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć piszę a mały leży mi na kolanach bo oczywiście nie śpi pewnie maliszna masz rację i to ząbki bo wszystko pcha do buzi idziemy zaraz na spacerek może się zmęczy i zaśnie :) co do truskawek to szczerze odradzam ja wypiłam ostatnio 2 szklanki kompotu i małego tak wysypało że wyglądał jak biedronka .zaliczyliśmy szczepienie 74 cm i 8200 kg ;) dam mu dzisiaj tą kaszkę mam nadzieję że coś pomoże dobra idziemy się dotlenić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały skończy 12 .07 5 miesięcy i tez na nózki staje ,pewnie będzie szybko chodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy kolejny piękny dzień:) Byliśmy wczoraj po południu na rehabilitacji bo Sławk ma asymetrię i mały tak krzyczał i płakał że ponoć jakieś dziecko w poczekalni chciało uciekać :) rehabilitantka zresztą przemiła dziewczyna powiedziała żebym masowała 15 minut taki relaksacyjny masaż przed kompaniem potem kaszka i wiecie co stał się cud mały skubaniec przespał od 21 do 2 w nocy !!! Nie ruszały go nawet wrzaski mojego męża który oglądał mecz w drugim pokoju . komu kibicujecie bo ja Hiszpani :) fajne ciacha:) . Maliszna pisałaś że zostało Ci 4kg . ja przed ciążą 57 kg w dniu porodu he he 81 kg niczego sobie nie żałowałam a co tam a dzisiaj 58,9 mieszczę się już w każde spodnie sprzed ciąży brzuch mi tylko po tej cesarce został a jak jest u was ? ale się rozpisałam fajne uczucie przespać parę godzin pod rząd pozdrawiam chyba sobię usmaże racuchy bo nawet apetyt mi wrócił pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim ;) Adas wlasnie ucial sobie poobiednia drzemke wiec mam chwilke dla Was ;) maly ma ostatnio problem z noskiem ale cala nasza 3 jest przeziebiona tylko jak slysze ze po czyszczeniu noska ze jeszcze mu tam charczy to wytrzymac nie moge ale co zrobic msuimy czekac na polepszenie lub ponowna wizyte u lekarki.... adas tez ostatnio sie budzi w nocy ale to przez to ciezkie powietrze u duchote ale popije wode i spi. dzis spal od 18.30 do 5.30 tak wiec nie jest zle, ale zawsze chodzi godzine pozniej spac ale wczoraj juz nie mogl ;) no i Adas wazy juz 8 kg ;) przewraca sie juz ladnie sam na boczki i na brzuszek tylko jeszcze drogi powrotnej na plecki nie opanowal ;) lece gpotowac obiadek 3majcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orange oryginał
Cześć dziewczyny, dawno temu pisalam, juz mnie pewnie nie pamietacie:) Mam do Was takie konretne pytanie.Czy Wasze dzieci usypiaja i śpią spokojnie?? Bo mój urwis przed uśnieciem wyczynia takie akrobacje w łóżeczku, że czasem boję sie , że sie poobija i zrobi sobie krzywde. Wywija nóżkami, odpycha sie od szczebelek, przekręca o 360 stopni, obraca na boki. Tak jakby z całych sił próbował nie usnąc. Prosze napiszcie mi jak jest u was, bo martwie sie o swojego adasia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
hej moja mała tez przekreca sie na boki przed usnięciem a dzisiaj to nawet na brzuch tak sie martwiłam o to ze jeszcze nie siedzi a tu wczoraj jak ją posadziłam to przez chwile utrzymała równowage i sam siedziała oprócz tego wkłada już nóżki do buzi, jeszcze nie siedzi a już od kilku dni jak ją stawiam to podskakuje tak jej sie spodobało ze nie chce usiąść i wszystkich chce zameczyć tym skakaniem. Co do kupek po marchewce to tez sie czasem tak zdarza jak opisałaś cytryneczka 1987, urodziłam normalie brzucha już nie mam a co do wagi to jest 2 kg mniejsz niz przed ciążą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mikołaj niedawno przed zaśnięciem strasznie płakał i wierzgał , a teraz coś mu się polepszyło i o dziwo wypije butlę i zasypia sam spokojnie , tylko go za rączkę trzymam.Ale dzieci to różnie mają , widocznie twój ma taki sposób na usypianie. Mi po ciąży zostało jeszcze 12kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja mała ostatnio bez apatytu zajada marchewkę z ziemniaczkiem, mimo że jeszcze kilka dni temu wciągala aż jej się uszka trzęsły. Za to owocki zajada że smakiem (bo slodkie:-/). Miałyście może taki problem? Ja od poniedziałku rozpoczęłam dietę, podejrzewam że do wagi wyjściowej brakuje mi 14 kg;-) ( nie ma to jak sobie pozwalac w czasie ciązy:-))!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Jestem mamą z Majówek 2008 i odkryłam kilka ciekawych produktów, którymi się zachwyciłam i które stosuję od ponad roku. Głównie interesowała mnie kwestia zużytych pampersów i ich zalegania na Ziemi 500lat zanim się rozłożą... Wynalazłam więc w necie pieluchy wielorazowe FB- Super w użyciu, chłonne, mięciutkie :) Bardzo podobne do tych dostępnych na naszym rynku firmowych- Fuzzi Bunz czy Bummgenius, tylko o 70% tańsze !!!! Ponadto getry i legginsy- śliczne i idealne do tych pieluch...i nie tylko. Ostatnio natomiast będąc na etapie nauki nocnikowania przeszukiwałam różne sklepy, żeby znaleźć coś co trochę to ułatwi i w końcu w jednym z amerykańskich e-sklepów znalazłam majteczki treningowe- bawełniane- sprawdzają się super :) :) Zajrzyjcie tu, bo warto http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=47077 Pozdrawiam Karola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może by tak warto odświeżyć
tabelkę ??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Tyle napisałyscie ze nie mam jak przeczytac. Ja dzis z małym w domu.Bylismy na szczepieniu, Mały zniósł go wysmienicie,ani razu nie zapłakał,oczywiscie szczepiłam skojarzoną. Ponadto musiałam dzis odstawic auto do mechanika zeby nam szybe wstawił.Zdazyła nam sie niemiła historia ze zatrzasna nam sie kluczyk w aucie i na dodatek był w nim jeszcze Filip.Myslałam ze zwariuje.Nie mamy drugiego klucza zapasowego no i musielismy stłuc szybe. Dzis ide dorobic kluczyki. Siedze na wsi i całkiem fajnie sie mamy.Filipek zadowolony,zdrowy.Spi sobie na powietrzu,ma apetyt.Wieczorkiem chodzimy nad zalew ale mamy tez duzy basen.Ogolnie jest ok i chyba bede tam dopuki bedzie goraco. Dostalismy z mezem zaproszenie na wesele na 29sierpnia.Pewno pojdziemy ale nie na długo bo nie mamy z kim Filipcia zostawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jak na razie się trochę ochłodziło... :) dziś słońca nie ma w ogóle ale to dobrze. Człowiek trochę oddechu złapie. My też w sierpniu idziemy na wesele ale z małą na szczęście mama mi zostanie... A tak poza tym to tylko czekam na urlop mojego M :) dziś jadę kupić spacerówkę. Macie może jakieś rozeznanie jakie są OK? Na pewno u mnie odpadają Graco, dostałam od kuzynki i jest po prostu do D***. Tak się zastanawiałam nad baby design sprint http://allegro.pl/item1147694575_wozek_sprint_wozki_baby_design_rewelacja_parasol.html kolorystyka jest trochę nie za ciekawa ale na bangla.pl wózek ma wysokie noty takze nie wiem. Pojadę dzis i popatrzę, może cos ciekawego się znajdzie :) Pozdrówka mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
fajny ten wózek ja kupiłam espiro active baby design użytkuje od kilku dni i jestem jak narazie zadowolona zastanawiałam sie nad chicco siplicity ale nie ma podnóżka a to jest ważne myślałam też o chicco enjoy ale drogi, mała ostatnio jest marudna chyba przez te gorąca a do tego zeby jej idą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×