Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość basiaz11

Moja firma powstała z dotacji

Polecane posty

Gość basiaz11

Witam serdecznie Moja firma powstała z dotacji otrzymanej z Urzędu Pracy (niestety mój poprzedni pracodawca nie przedłużył mi umowy kiedy dowiedział się, że jestem w ciąży - umowa do dnia porodu i koniec-nadmienię, iz była to kobieta ). Po zakonczeniu okresu wyplaty zasiłku macieżyńskiego zarejestrowalam sie jako bezrobotna (nie dlatego, że nie umiałam załatwić sobie pracy ale dlatego, iż mój syn do żlobka dostanie się dopiero we wrzesniu 2010 - zapisałam go do żlobka w październiku 2008) ale mażyłam o tym aby dalej zajmować się synkiem i jednocześnie zacząć zarabiać. Nad biznesplanem siedziałam 2 miesiące i udało się - dostalam dotację na moją własną firmę (sklepik internetowy z nową angielską odzieżą). Powoli biznes się rozkręca ale jeśli ktoś może udzielić mi rady co można zrobić jeszcze aby było jeszcze lepiej to czekam. A oto efekt dotacji www.dobrzeubrani.pl Jednocześnie służę radą dla osób, które będą się starały o taką dotację:PPPP pozdrawiam wszystkie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaz11
To dostań dotację jak to taka łatwizna - 50% wniosków odpada ze wzgl. formalnych w pierwszym etapie (nie ukrywam, że własny wkład trzeba mieć a kwota dotacji jest ograniczona) Jeśli nie wiesz to się nie wypowiadaj - ja jako matka nie miałam innej perspektywy na powrót do pracy - firma jeszcze zysków nie przynosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akurat z tym ze 50 procent
wnioskow odpada sie nie zgodze ... moj brat zakladal firme w wakacje, ludzie przychodzili z biznesplanami napisanymi na kolanie, moj brat tez mial biznesplan napisany na odwal sie i dotacje dostal ... wiec argument, ze biznesplan musi byc cacy jest wedlug mnie nietrafiony. Owszem dodatcje sa ograniczone ale jest kilka miesiecy w roku kiedy PUP maja nadmiar gotowki (polowa roku i poczatek) i wtedy praktycznie kazdy dotacje dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaz11
To chyba nie w Warszawie :) Ostani nabór w paździeniku i do końca roku nic I naprawdę przesiew - początek względy formalne a potem II etam merytorycznie wejdz sobie na strone UP w Warszawie i zobacz wyniki są dla wszystkich dostepne :)) Zresztą to nie jest temat tego forum czy łatwo jest dostac taka dotacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ktos u ciebie cos kupil
? przeciez w ogole wyboru nie ma... sukienke brak, plasz jeden jakas okropna plandeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wooojtekkkkkkkk
Odwiedziłem Twoją stronę. A więc tak: - wykonanie strony skromne ale mi się podoba łatwo można się zorientować w asortymencie - co to towarów to trochę mało ale wiem że za pieniądze z dotacji nie można poszaleć. - postaraj się z fotografiami odzieży (polecam się jako fotograf i model :D) - no i postaraj się sprzedawać też na allegro. Wiem że jest ciężko wejść na rynek nowym firmom. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaz11
Co do asortymentu to cały czas uzupelniam - w przyszłym tygodniu bedą sukienki (chociaż to nie sezon na sukienki ew. sylwestrowe), a za ok 3 tygodnie bielizna. Tak za kaskę z dotacji poszaleć nie mozna ale mam już pierwszych klientów, którym nie przeszkadza mały wybór:) Co do płaszcza to myslałam, że plandeki są w rozmiarze XXXL ;) a on jes S. Przede wszystkim jest to odzież typu OUTLET ale sprowadzam bezpośrednio z Anglii więc ceny sa niższe. Niedawno zakupiłam lustrzankę, manekina, tła i oświetlenie studyjne (niestety z własnej kieszeni bo dotacja wystaczyła mi na stronę i pierwszy towar) i teraz powoli podmieniam zdjęcia (początkowo robiłam je na podłodze) Reklama na Google też już hula :) Tak na Allegro też ciężko się przebić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaz11
stronka skromna ale kosztowna koszt 10000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tu byłam
otóż zgadzam się z przedmówczynią ciuszki takie sobie nie kupiła bym nic no moze ten jeden swetr faktem jest że ten manekin nie dosc , że sztuka to jeszcze jakis łysy może jakaś koleżanka by ci pomogła ... wiem jak to jest z dotacji ciężko . sama mam firmę z dotacji i wyobraż sobie że wszyscy co piszą , dzwonia to mi chcą reklamę robic ale ja mam płacić a z czego jak na poczatku nie mam kokosów no nie .... ale wiem że ci się uda pomysł był super.... będę tu zaglać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wooojtekkkkkkkk
No to Basiu się trochę wykosztowałaś na ten sprzęt fotograficzny. A co do strony internetowej to nie pomyliłaś się o jedno 0 podając koszt strony internetowej?? Bo 10 000zł to trochę sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tu byłam
ja za swoją dałam 300 zł więc ktoś tu został albo naciągnięty albo bajki nam opowiada( no ale nie aż tyle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tu byłam
kurcze to trzeba było w ciuszki zainwestować a nie w taką droga stronę oj oj oj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wooojtekkkkkkkk
Dajmy szanse wypowiedzieć się dla Basi która być może napisała o jedno zero za dużo bo tak też czasem bywa. Szwagier który zakładał firmę wydał 2tyś. na stronę internetową i z tego co wiem właśnie po takich cenach można to załatwić. Wiadomo że można taniej ale to zależy od jakości wykonanej strony albo ewentualnie ktoś znajomy może zrobić to dużo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaz11
Nie pomylilam się :)strona byla robiona na zamówienie -to nie tylko strona to tez program magazynowo-sklepowy i integracja z allegro, płatności itd wszysto połączone, nie trzeba pilnoąć stanów magazynowych. Takie sa ceny na teakie programy (to jest i tak mało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaz11
Niestety podzial w dotacji jest taki 50% na sprzeęt i oprogramowanie a druga połowa na towar i nie obejdziesz tego. Ciuszki niestety takie są jakie sa to jest mix dostajesz w paczkach nic nie możesz wybrac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 000 strona a 7800 na co
bo taki jest max z dotacji PUP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaz11
dokładnie 9 500 na program a 8600 na towar a max to 6*3081 na dzień dzisiejszy czyli ok 18 486 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wooojtekkkkkkkk
No to skoro to nie jest tylko storna to faktycznie może to tyle kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wooojtekkkkkkkk
a te 18tyś. to wcale w przypadku Twojej działalności to bardzo mało. Pozazdrościć odwagi tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiaz11 ----> Gratuluje !!! stronka bardzo przyzwoita , bez bajerow , czytelna , estetyczna , jesli ma zaimpementowany sklep i integracje z allegro to cena taka mogla byc. Zycze powodzenia - ja nie potrafiłbym chyba zaryzykowac otwarcia swojej firmy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wooojtekkkkkkkk
DO: najlepiej powiedzieć że badziewie a samemu siedzieć na dupie i nic nie robić. Weź Ty się trochę zastanów. Myślisz że wystarczy dostać tą dotacje i koniec problemów. Radzę Ci spróbuj i zobaczymy jak długo utrzymasz się na rynku. Samo założenie firmy nie jest łatwe a to dopiero początek kłopotów i starań wiec jak nie masz pojęcia to nie krytykuj kogoś za jego prace matole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obserwatorkaogladajaca
na moje oko fajna strona, czytelna, troszke mało towaru ale wiem ze trudno miec na poczatek wiecej, ja bym chciala wiedziec czy wystawiasz na allegro? jesli tak to poprosze linka:) no a sklep internetowy musisz dobrze rozreklamowac a to ciężka sprawa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jnjknjn
nadaje sie na utylizację Daremna ta strona, kaz to żebrać o dotacje i jeszcze takie badziewie otworzyć.... Wstyd ODEZWAŁA SIĘ POLSKA ZASCIANKOWOSC I PIENIACTWO :-O kolego ---> wracaj do kopania rowów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erwu
gratuluje Basiu ,mi wciaz brakuje odwagi na ten krok ktory ty zrobiilas i jakos z gory zalozylam ze na dotacje na sklep internetowy nie ma szans a jednak widze ze mozna,hm trzeba by o tym pomyslec...mozesz mi powiedziec jak dlugo trwalo nim ci przyznali te dotacje? tez chetnie zajrzalabym do Ciebie na allegro :D prosze o link....pozdrawiam i zycze powodzenia w dalszej dzialalnosci!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erwu
Basiu mnie razi ten lysy manekin czy nie lepszy bylby taki manekin-stojak bez glowy? i napewno zdjecia przyblizajace ,ja jako osoba duzo kupujaca w necie lubie widziec strukture materialu na powiekszonych zdjeciach,to taka moja rada zeby wstawiac wiecej zdjec......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaz11
Wsyd to karść i ..................... dale nie kończę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaz11
Wniosek o dotację zlozyłam w maju kaske przelali pod koniec lipca :) Wszyscy mi mówili, że nie dostane dotacji na sklep internetowy ale udzało się. Może dlatego, że moje doświadczenie zawodowe( w kancelarii prawnej i wiele lat w ksiegowości) bezpozwoli mi ograniczyć koszty tylko do płacenia zus i czynszu za lokal (wszelkie sprawy ksiegowo-podatkowo-prawne sama prowadzę) Dziękuję za rade manekin ma perukę ale dla urozmaicenia robiliśmy zdjęcia bez (widzę, że kiepski pomysł) Oczywiście dzięki za radę będziemy robić zbliżenia i więcej zdjęć. Co do allegro jest tam może ze 4 sztuki towaru jak na tą chwilę podaję nick bo coś dzi mi allegro nie hula nick dobrzeubrani potem podam link dzieki za rady i wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro pojawilo sie juz tyle glupich/negatywnych opinii, to moze ja napisze cos od siebie: 1. Bosiu, jesteś wielka. stronka jest wy*ebista, bardzo czytelna, ma potencjal, ma przyszlosc, jak sie wszystkie kategoriwe zapelnia towarem, bedzie jeszcze lepiej ale na to potrzeba czasu i wszyscy to rozumieja, plus jestesmy z toba i trzymamy kciuki :) 2. ktos juz o tym pisal, ja powtorze, bo to wazne - kilka zdjec jednego ubrania. podpatrz np na house.pl jak oni robia zdjecia (i czego). widac na nich material, jakies gadzety ktorych nie widac na ogolnym zdjeciu. 3. marki ktore wyswietlaja sie na stronie glownej sa swietne - konkretnie chodzi mi o GAPa o ktory w polsce trudno, a ciuchy ma naprawde rewelacyjne pod wzgledem jakosci. 4. w ogole nie przejmuj sie negatywnymi opiniami leserow, ktorzy potrafia tylko krytykowac. to wynika tylko i wylacznie z niskiej samooceny "krytykow", sa zazdrosni ze ktos zrobil cos fajnego a oni na to nie wpadli - z czym do ludzi lamuchy!! 5. z niecierpliwoscia czekam na nowy asortyment, bede ci goraco kibicowac i czekac na kolejne dostawy towaru :) dorucam cie do ulubionych sklepow internetowych w zakladce ulubione :)) buziaki, n.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEZŁY BAJER
TU NIBY DOTACJA A TU LINK DO SWOJEJ STRONY:> CO TO KAFE DARMOWA REKLAMA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×