Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minidou

Polki zyjace we Francji

Polecane posty

Zuska - ja na temat mojej kotki moglabym poematy pisac, bo jest poki co dla mnie jak dziecko. Ale tak po krotce jest persem, wiec jak na ta rase przystalo nie biega pi meblach jak salona i riranek nie dewastuje ;) raczej z nej kanapowiec i wzgledna przylepa Titou, wlasnie cos tam na glowe za kolora zaaplikowala, ja mam bodajze "ksiezycowy blask" i moj maz bedzie mi musial osobiscie zaaplikowac farbe jak wroci. Jak chce miec blondyne to niech do tego wlasna reke przylozy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśląca o ciepłym klimacie
Próbuję nadrobić zaległości ale to nie takie proste w domu z całą gromadką a i wieczory nie takie jak by się chciało... trochę zmartwiło mnie to co pisałyście o emeryturze ... już teraz powinnam tam pracować, aby chociaż wypracować sobie te 25 lat :O hymmm... A jeśli chodzi o torebki, to ja też jestem maniaczką torebkową, gdziekolwiek jestem przywożę sobie torebkę :D A u mnie jak w wierszyku o miesiącach - ,,w marcu jak w garcu,, ;) Dzisiaj była i wiosna i zima i może nawet ciut lata. Siedzę na uboczu , bo nie mam zielonego pojęcia o czym mogłabym Wam pisać... o kulinariach nie, bo to sadyzm byłby... nie wiem... Mam link zaległy do podania - muszęgo odnaleźć.. pozdrawiam wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Le Titou
18:59 [zgłoś do usunięcia] Le Titou witam prawie wieczorkowo! Cappucino mi sie skonczyło,ale kto ma ochote stawiam latte, bo popoludniami takowe pije. Napisalas latte ale chyba sama nie wiesz co piszesz,poprawilam Cie bo ktos sie zapytal i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Le Titou
pisze pod bezimiennym nickiem,bo jeszcze nie zalozylam konta,lubie Was podczytywac jak kilka innych topikow na kafe,ale nie pisze bo nie mieszkam we Francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Le Titou
No i juz poraz ostatni pisze Anna nikt sie nie czepia to bylo w formie pomocy,jezeli takie zamieszanie zrobilam to PRZEPRASZAM,wiecej sie nie odezwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslaca, juz myslałam,ze nie zagladasz tu ale milo Cie widziec :-) Ania- na emaila mozemy sie umowic przy okazji :-) Ja farbowałam goldwellem jasnym bezowym blondem; od kilku miesiecy probuje zejsc z brązu, bo choc caly czas bylam blondynka zachcialo mi sie ciemnych, i teraz powrot jest baaardzo ciezki. :-( Do fryzjera nie chodze bo nigdy nie zrobiła mi tak jak chcialam, a pasemek nie robie tylko całe wlosy a to łatwo zrobic ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja pytalam co to latte, bo sie mi z niczym nie skojarzylo, wiec i MEA CULPA? MEA CULPA MEA MAXIMA CULPA Dziewczyny - jestescie widze juz przeczulone - trzeba jednak orozniac wpisy bueeeee lub bueeeerrrkkk od yyyyy.... no wlasnie... jak sie pisze WPIS W? takich zwyklych, pytajacych, korygujacych - nie badzcie takie mimozy:) Anno jesli chcesz miec polska czcionke, moge Ci podac jak sie to robi ale musialabys chyba ponaklejac sobie polskie litery na klawiature. Ja kieeeedys probowalam ale trag mnie szlafial, bo musialabym sie nauczyc na pamiec. Teraz tylko jak jestem w Polsce to mam zabawe w 'przypominanie' Myslaca - jest cztery tony tematow do pisania - przyznaj sie - Ty z tych leniwych ;) A emerytura az tak sie nie przejmuj - ja sobie oplacam indywidualne skladki a oprocz tego bawie sie w pap. wartosciowe ale zem skapa to tylko fundusze inwestycyjne. Poki co - jestem zadowolona, corce tez zalozylam. Dziewczyny - wracajac do Twaina, Minidou - "Krolewicz i zebrak" otworzyl mi oczy na nedze ludzka i stad byl tylko kroczek do Dickensa (Titou - mysle, ze Anglicy od tamtej pory niewiele sie zmienili ;) ) Hugo i innych. Naprawde siegnij po tego genialnego kpiarza - polecam Listy z Ziemi, to da Ci wglad na jego styl i podejscie do zycia. No a Grona gniewu; Myszy i ludzie, ze nie wspomne o Na wschod od Edenu... nie pamietam wszystkich nazwisk, bo przewijaly sie i czarne i irlandzkie - pelne naprawde butalnej prawdy o nas - o ludziach. To wlasnie Twain powiedzial - cos w tym stylu - nie mam zadnych uprzedzen religijnych czy rasowych. Wystarczy mi wiedziec, czy ktos jest istota ludzka - gorsza juz byc nie moze. Wrrr... Ja tez lata swietlne temu mialam te ksiazki w reku... Echh... Ja dopiero w maju i to chyba :( pojade do Polski.... Margot - zastrzele Cie jesli powiem, ze nalesniki byly na piwie? Zuska - bier sie za prawko, zdasz ani sie obejrzysz. Teraz zycie bez kierownicy to jak zycie bez karty bankowej hehehee... wiem co mowie.... Ide lezec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje Titou, powrot z brazu jest trudny, ja tez przerobilam ta opcje, tyle tylko, ze z rudych, ale zrobilam profesjonalna dekoloryzacje, a wlosy od kilku miesiecy farbuje sama, tym bardziej, ze zapuszczam juz pol roku z bardzo krotkich i teraz mam takie do ramion. Moja fryzjerka tez sadzila, ze taki kolor jak chce nie wychodzi na moich wlosach bo mam cieply odcien, no to laski bez..... farb w sklepach nie brakuje!!!! Dziewczyny podrzucicie nowej kolezance jakis fajny przepis na makaronowa zapiekanke??????? Na weekend chcialabym mezoi jakis nowy przysmaczek zapodac. Ogrodniczek chwali moje poczynania kulinarne, ale chcialabym mu jakas nowosc zaserwowac ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiok
O ludzie, nastepna bezrobotna z francji na forum, ktora nie ma co robic i bedzie pierniczyla o zarciu, kupkach, kawkach, litosci!! Poziom tego topiku siegnal dna, no ale czego mozna sie spodziewac po kurach domowych bez krzty ambicji czy celu w zyciu:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiok
po drugie bo to atam to pytanie zadała pod pseudonikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem,jestem :) Zusska smochod mamy ubezpieczony we Francji,i oczywiscie tu zarejstowany,wiesz napewno jest to duzy koszt,ale my nie chcielismy zlatwiac jakich k olwiek formalnosci w Polsce,a tym bardziej ze tu mamy nasze ubezpieczenie i wogole wszystko HMMMMMMMMMM zawlilyscie mi nie lego klina pytaniem co tak malo pisze? Tak dzisiaj sie zlozylo,ze mialam pare sprw do zaltwienia ,a takze sledze wasze wpisy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kioku, sam twoj pseudonim przywoluje na musl KUPE i to taka cuchnaca z daleka. Skoro nie podobaja Ci sie poruszane tematy, to wyjdz kulturalnie z topiku i poszukaj takiego, ktory na tyle cie zainspiruje, zebys blysnela intelektem i wpisala innego nicka!!!! Pozostalej reszcie bywalczyn zycze milego wieczorku, piszcie o pociechach, o swoich codziennych problemach i troskach. Jak ktos ma inne priorytety niz kobietytworzace od dluzszego czasu ten topik,niech nie bruzdzi anonimowo -nie pluje innym a zyciorys !!!!! Dzieki dziewczyny, ze jestescie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiok
no tak, mierzysz innych swoja miara, sama jestes gownem, wiec wszystko ci sie z nim kojarzy:D Pierwszy dzien na topicu, a juz pokazalas jaki prymityw z ciebie, ze tez takie lajna intelektualne nawiedzaja francje, wstyd i hanba:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIOKu, nie mam zamiaru z Toba polemizowac na zapodany bez pardonu przez Ciebie temat, czyli pozioom mojego intelektu. To, ze jestem tu nowa nie znaczy, ze dam sie obrazac i inne dziewczyny z topiku rowniez. Fakt, jestem poki co bezrobotna Polka na francuskiej ziemi, ale czy cos w tym nagannego? Jak dobrze poczytasz bawie we Francji dopiero od m-ca i staram sie zaklimatyzowac. Przyjazd tu to przemyslana decyzja zyciowa, podjeta po wielotygodniowych przemysleniach. W Polsce zostawilam prace, rodzine, dlaczego....?.Poniewaz zalozylam nowa. Licze, ze z czasem naucze sie na tyle francuskiego, aby tu w poblizu meza realizowac swoje plany, marzenia, ktore nie sprowadzaja sie tylko do gotowania, kawkowania i mam nadzieje, ze przewijania pieluch i wycierania dziecku pupy. Poki co, nie widze w tym nic zdroznego, a wrecz przeciwnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania makaronowych zapiekanek i innych przepisów jest w necie od groma, ja wlasnie stamtad biore przepisy. Dzisiaj byla sałata + ryba + sos francuski + olowki i tosty. Pycha. Widze ze znowu margines atakuje i sie robi przyjemnie.... Atam nie o przewrazliwienie tu chodzi raczej, po prostu ja juz odpowiedzialam Ci wczesniej,ze to kawa z mlekiem , zanim mnie "sprostowano" błednie, ze to "cappucino".....:-P a niech ta osoba rozmawia z nami, a ze nie jest z Francji to coz, ja i kilka osob tez nie jestesmy, a lepiej moim zdaniem napisac pomimo to niz sledzic watek. Ja nic do tej osoby nie mam . :) Ide poczytac ksiazke,narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uderzmy w sądne pienie, Nawołując: "Ciesz się, późny wnuku!... Jękły-- głuche kamienie: Ideał -- sięgnął bruku" -- -- :P Skorosmy na dnie to ratuj sie kto moze:P 😡 😠 😡 Wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuska, nie zauwazylam Cie. Kolor w sumie ladny tyle,ze mi poprzedni popielaty przeswituje i sa bardziej bure niz powinny, ogolnie jest ok,ale mogloby jasniej. Wlosy naturalne zalezy jaka masz wyjsciowke,ze Ci pomaranczowe wychodz,pewnie ciemne i grube co? Ja mam to szczescie,ze mam z natury dosc jasne i nie musze normalnie katowac sie rozjansiaczami . Ja czytam Grocholi "A nie mowiam", III czesc "NIgdy w zyciu", moj ulubiony film wyszedl na jej podstawie, na tej komedii po prostu placze ze smeichu, mimo ze ogladalam to z 10 razy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok dziewczyny, zejde na inny temat,powazny, az sie podloga pode mna ze strachu trzesie, tj. Wynajem, tudziez kupno mieszkania. Na razie rezyduje w apartamencie hotelowym i przed nami wybor docelowego lokum. Ze agencji nieruchomosci tu nie brakuje zorientowalam sie bardzo szybko. Pomozcie - doradzcie co brac pod uwage, oprocz pozadanej powierzchni miescania podczas wynajmu, zeby nie stac sie ofiara oszustwa? Co do zapiekanki, znalazlam taka z tortellini, brokulami i serem ;) Zazdoszcze Wam tej lekturomanii, ja niestety nie wzielam ze soba zadnej ksiazki z Polski. Bede na Wielkanoc, wiec zabiore o jeden bagaz wiecej, a z csasem mam nadzieje, ze zaczne czytac po francusku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak szybciutko stawiam kawe : (_)> (_)> (_)> (_)> (_)> (_)> (_)> (_)> (_)> ... i uciekam.... zapracowana dzisiaj jestem... :-( 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindou hallo! Fajnie, ze jestes ;-) 🌼 dopiero zauwazylam,ze napisałas. Co do wlosów to my kobiety chyba cale zycie nie mozemy sie zdecydowac na jeden kolor, jak mamy ciemne chcemy jasne i tak w kółko. Ja tak czytam póki co, slownik internetowy francuskiego, bo wszystkie podreczniki ze szkoly mam w Polsce, i az mnie przerazilo jak wpisałam słowo "kobieta" bo zawsze myslałam,ze to jest femme a tu mi takie cos wyskoczylo??! bacchante kobieta prcieuse kobieta pimbche kobieta parturiente kobieta nymphe kobieta moukre kobieta ministresse kobieta lorette kobieta houri kobieta gourgandine kobieta gonzesse kobieta femme kobieta doctoresse kobieta dame kobieta borgnesse I to wszystko znaczy po prostu "kobieta"?? :-( Załamka... ps czy wszystkie słowa maja az tyle znaczen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, jak widze wszystkie juz prawie po kawce, ja dopiero sie wyklulam bo przysiedzialam przy e-booku, bo tak mnie Wasze opowiescio czytajiu zainspirowaly Minidou - dzieki a instrukcje odnosnie mieszkania - bedzie ciezko, ale ile mozna mieszkac w apartamencie hotelowym? ktos by pomyslal, ze dlugo i czemu nie? Ale nie w moim przypadku, nie ma jak na swoim, moze wtedy nie bede sie czula taka wyalienowana :/ :/ :/ A tak z innej beczki - do Evian zawitala ostatnio jedna noga wiosna i zaczely mi rasnac skrzydelka jak mlodemu motylowi,a dzis - nistety jak to w marcu bywa zimno, pochmurno i sypie snieg brrrrr Margot - to chyba Ty mialas myc szyby od wewnatrz w swoim aucie? Ja sie rowniez do tego przymierzam, bo widac jak twierdzi moj maz tylko odciski moich malych lapek. A jak ja wyciagam ze wszystkich zakamarkow ogryzki, papierki po cukierkach i folijki od paczek papierosow to rzecz jasna - jaki balagan? Dodam tylko, ze w czasach kawalerskich do siedzenia pasazerskiego w Meza samochodzie nie mozna sie bylo nawet dostac! Ach te chlopy! No nic...... koniec zali czas na kawke i pozdrowionka z Lac Lmon ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, chyba jednak w takim razie nie bede sie uczyc z internetowych slownikow, bo sie za bardzo stresuje bo nic nie jest wyjasnione, jeszcze nauczylabym sie tych wszystkich slowek niepotrzebnie,albo powiedziala do kogos "gonzesse" :-P Ulzylo mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ,jestem :) Minidou zakup roweru syn zostawil na sobote(to juz nie moja paczka)ale za to wczoraj zdobyl champion Departemental i zloty medal :) :) w tennis de table,oczywiscie tatus dumny z syna ,no ja oczywiscie tez :) A co do wczorajszego,to mialam spotkanie w banku,gdyz koledze zablokowali kontoi musielismy to wyjasnic(pacan puscil czek za wczesnie i nie mial pelnego pokrycia) ale juz jest wszystko ok ,a wieczirem ogladalam z synami mecz Polska -Bulgaria i wiecie ze te nasze jolopy wygraly 2-0,a to chyba zawdzieczaja nowym strojom,granatowo-czerwono-bialym.. Oczywiscie juz stoje zostaly srytyowane ,ze to nie barwy narodowe Polsi,a raczej jakiegos ligowego niemieckiego klubu :) Okjuz kocze te sportowe pierdoly 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minidou,o ta z checia poczestuje sie herbata :) MMMMMMMMMMMMMMMMMmm pychotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annna zona Ogrodnika
mmmmmmmmmmmmm bananowa herbatka..... pysznosci, niestety nie posiadam takiej na stanie, wiec obejde siezapachem Dziewczyny, poszlam w Wasze slady i zaczytalam sie, az mnie wieczor zastal, ja z koniecznosci dbam o lasy - czytam e-booki i jako swiezynka na francuskiej ziemi poszly w ruch "Tejemnice Paryza". Tak sie zaczytalam, ze zapomnialam, ze do mamy trzeba na skype'a uderzyc :) Duze ze mnie dziecko, ale tesknie za nia bardrzo, tylko ona mi zostala bo tata odszedl przed Swietami :( :( :( przyszla mi ochota na goraca czekoladke! Ktora ma ochote to czestuje!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narazie tylko pomacham 🖐️ Ide cos na ruszta wrzucic ;-) i zagladne do Was pozniej.... o ile nie zasne przy jedzieniu :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×