Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minidou

Polki zyjace we Francji

Polecane posty

Le Titou - wejdz na maila... podamy Ci namiary na nowy topik. Fajnie ze jestes spowrotem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowy topik
moniakkk - topik padl. Pod nickiem Rebeki lub Margot znajdziesz adres e-mail do dziewczyn. Napisz do nich a one dadza Ci namiary na nowy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddzdzdzzzzzzz
albo do zuski napisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca....
czesc dziewczyny. prosze was o rade. Tak sie stalo ze przyjechalam razem z mezem do francji (dostal bardzo fajna prace) i pewnie wszystko byloby ok gdybym znala jezyk. Chcialam zalatwic sobie jakis kurs jezykowy i mam do wyboru 2 opcje: - kurs w alliance francaise z obcokrajowcami ale nie ma rozpoczecia kursu (doloczylabym w trakcie trwania kursu wiec sie boje bo znam 5 slow po francusku i nie wiem czy dam rade) - indywidulany kurs - znalazlam polke ktora uczy francuskiego ale zastanawiam sie czy to bedzie skuteczne bo nie bedzie mnie tak mobilizowalo doradzcie mi prosze co lepiej wybrac aby jak najszybciej nauczyc sie jezyka. Jak ewentualnie wygladaja te kursy w alliance (czy dlugo trwa poziom podstawowy i jak sa prowadzone zajecia).Dodam ze nie mowie po angielsku wiec chyba dogadam sie z nimi na migi:( A jak wy nauczylyscie sie francuskiego? Dlugo to trwalo? prosze o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kliknij na Rebeka72 pod jej nikiem masz adres, napisz do niej, dostaniesz odpowiedz i cos jeszcze. Ja konczylam kurs z merostwa - prowadzacy ani slowa po angielsku - my kursanci to zbieranina z calego swiata. MOZNA sie nauczyc, nawet szybciej, bo weselej. Mysmy miedzy soba latwiej sie dogadywali niz prowadzacy z nami. Kurs indywidualny jest niezly ale nie masz porownania z innymi. Wybor nalezy do Ciebie. Staraj sie jak najwiecej kontaktowac z Francuzami - pytac o godzine, o droge - sa mili i uprzejmi, beda tlumaczyc do znudzenia ;) Ogladaj fr. TV i sluchaj radia, przegladaj gazety - traktuj to raczej jako zabawe, wtedy szybciej wchodzi do glowy. I nie przejmuj sie bledami - kto chce zrozumiec zrozumie, kto nie chce, to zebys mowila plynna francuzczyzna - nie zrozumie. Piszac do Rebeki powolaj sie na mnie. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kliknij na Rebeka72 pod jej nikiem masz adres, napisz do niej, dostaniesz odpowiedz i cos jeszcze. Ja konczylam kurs z merostwa - prowadzacy ani slowa po angielsku - my kursanci to zbieranina z calego swiata. MOZNA sie nauczyc, nawet szybciej, bo weselej. Mysmy miedzy soba latwiej sie dogadywali niz prowadzacy z nami. Kurs indywidualny jest niezly ale nie masz porownania z innymi. Wybor nalezy do Ciebie. Staraj sie jak najwiecej kontaktowac z Francuzami - pytac o godzine, o droge - sa mili i uprzejmi, beda tlumaczyc do znudzenia ;) Ogladaj fr. TV i sluchaj radia, przegladaj gazety - traktuj to raczej jako zabawe, wtedy szybciej wchodzi do glowy. I nie przejmuj sie bledami - kto chce zrozumiec zrozumie, kto nie chce, to zebys mowila plynna francuzczyzna - nie zrozumie. Piszac do Rebeki powolaj sie na mnie. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca....
Atam dzikuje za tak szybka odpowiedz:) napewno sie do niej odezwe pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytajaca - moja poczta na interii troche szwankuje i ostatnio do mnie wiadomosci nie dochodza... A tak na szybko ... Prywatne lekcje tak, ale nie z Polka... ja osobiscie polecam goraco Alliance Franaise...maja naprawde dobre kursy i bedziesz miala kontakt praktycznie tylko z obcokrajowcami i szybciej sie nauczysz : nie bedziesz miala wyjscia i bedziesz sie musiala jakos dogadywac. Ja chodzilam do nich przez prawie 2 lata (tyle ze z przerwami) Uprzedzam uczciwie ze przez pierwsze tygodnie po kazdej lekcji cholernie bola rece :D ale warto ! A jesli chodzi o poziom... Na AF zanim cie zapisza to robia Ci test... i w zaleznosci od tego na jakim poziomie jestes do takiej grupy Cie zapisuja, wiec nie ma ryzyka ze bedziesz "z tylu" za grupa. Przechodzisz na wyzszy poziom kiedy do niego "dorosniesz"... czyli najczesciej idziesz za swoja grupa. Nie pamietam juz ile trwaja poszczegolne poziomy, zreszta to zalezy bo sa kursy po 1h30, 1h45 i 3h30 na dzien... No i jedna rada... moze udalo by Ci sie zeby na pierwsza rozmowe poszedl z Toba ktos kto mowi choc troche po Fr... jak bedziesz miala szczescie to znajdzie sie tam ktos mowiacy po polsku (jakis kursant) ale jak nie, to bedzie Ci ciezko powiedziec im o co Ci chodzi i na jaki kurs chcesz sie zapisac (wymiar godzin, dni... ). Sory ze tak chaotycznie ale dzisiaj mam troche malo czasu ... Jak mozesz (i jak chcesz ;) ) to podaj Twoj @ to sie z toba skontaktuje. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca....
Rebaka wyslalam do ciebie maila. Mam nadzieje ze doszedl i ze znajdziesz chwile na odpisanie:) Pozdrawiam serdecznie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna_krk
CZesc. Mam problem i mam nadzieje ze mi ktos odpowie na moje pytanie. Moj maz wyjechal do francji do pracy i chce nas (mnie i dzieci) tam sciagnac. A mnie gryzie to ze moj syn zaraz idzie do podstawowki. I tu tkwi sek. Bo nie wiem czy tam sa polskie szkoly? Boje sie ze maly pojdzie do szkoly gdzie wszyscy beda mowic po francusku a on bidula nie bedzie wiedzial co sie dzieje :( pomozcie,wytlumaczcie jak to jest z ta edukacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka 1979
Jesli pojdzie do szkoly we Francji to chyba oczywiste ze wszyscy beda tam mowili po francusku, nie? Przeciez to Francja a nie Polska. Jak chcesz zeby twoje dziecko mowilo po polsku to nie widze po co chcesz jechac do Francji. W Paryzu bylo kiedys liceum polskie ale juz je zamkneli. Ale nawet tam jezyk francuski byl obowiazkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie jest tak zle, Mirabelka. Liceum nadal jest, mozesz sie doksztalcic z zakresu polskiego, historii, geografii - czy cos wiecej wykladaja tego nie wiem i nie pamietam. Zlikwidowali mature - to fakt. Katarzyno, Maly ma bardzo duze szanse na blyskawiczna nauke jezyka, sa klasy integracyjne itd. Po za tym dzieci wbrew pozorom szybciutko potrafia zalapac obcy jezyk przebywajac z cudzoziemskimi rowiesnikami. W Paryzu przy polskim kosciele Sw. Genowefy - metro Exelmans jest prowadzona szkolka parafialna, nie wiem do ktorej klasy sa lekcje ale sa. No przynajmniej byly jeszcze ze dwa lata temu. Nie martw sie na zapas - starsze dzieci potrafily sobie swietnie poradzic, to i Twoj synek rowniez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FrancjaPolska
http://www.ifrancja.fr/ tu mozna znalezc wiele potrzebnych informacji, popytac o rozne sprawy i pogadac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz cos z innej beczki dziewczyny wiecie moze cos na temat pracy w paryzu lub jego okolicach dla dziewczyny bylabym wdzieczna za jakie kolwiek informacje odrazu podkreslam ze nie umiem francuskiego jestem w trakcie jego nauki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny w wekend jestem w Aubagne gdzies sa jakies imprezki.Dzieki za imfo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila596
Godna uwagi jest piękną wycieczkę do Francji pod linkiem: http://www.wnętrzedomu.info.pl/23/Hobby-budowlanca/Wakacje-pracownika-budowlanego-w-Paryzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Violetta597
Sugeruję dobrą wycieczkę do Paryża w tym linku: http://www.wnętrzedomu.info.pl/23/Hobby-budowlanca/Wakacje-pracownika-budowlanego-w-Paryzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elfikkap
Jak dużo czasu potrzebowałyście żeby zaaklimatyzować się w nowym kraju? Chociaż chyba największym wyzwaniem jest sama przeprowadzka, wszystkie formalności i przewóz rzeczy. Szukałam ofert w sieci i natrafiłam na ofertę kompleksowych usług związanych z przeprowadzkami międzynarodowymi http://www.przeprowadzki-poznan-24.pl/miedzynarodowe.html Jak to u was wyglądało, też korzystałyście z takiej pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×