Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minidou

Polki zyjace we Francji

Polecane posty

Monia - kawka jest, prosze : > > > > > > ... Dea - robisz nam konkurencje ;-) ... Brunetki, blondynki... zalezy w jakich bedzie gustowal :-D Margot - bedzie, bedzie... apetyt rosnie w miare jedzenia :-D. WItej w klubie ! :-D Czekam na torebke i widoczki :-) Kawa lubi dym.... ide sie dotlenic ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniakkk
Minidou___ 3D to widok w trzecim wymiarze,a te puzle kupilismy w LIDLU i co najsmieszniejsze bo polskie firmy TREFL Co do ubezpieczen samochodow tosie z Wami zgadzam,azley to od mocy silnika ,rodzaju samochodu i oczywiscie jaki ma standart,a takze swiezy kierowcy maja wyzsze ubezpieczenie(cos wiem na ten temat bo akurat mam2 swiezych kierowcow i nowy samochod) najlepiej zrobic rozeznanie w kilku firmach ubezpieczeniowych 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Sroda, czyli srodek tygodnia :-) ... teraz juz poleci z gorki :-) Zuska - my placimy ok 550€ na rok (ubezpieczenie "tout risque"czyli polskie OC+AC... tu tez mozna ubezpieczyc tylko OC ) ... mamy Golfa i troche ponad 30% znizki.... no i oboje juz "starzy kierowcy" jestesmy :-D We Fr ubezpieczenie zalezy w duzym stopniu od tzw "koni fiskalnych" (a to w glownej mierze od pojemnosci i mocy silnika)... No i wchodze tez w gre takie parametry jak to gdzie mieszkasz, czy masz garaz, czy jezdzisz samochodem do pracy ... Jedna z najtanszych firm jest Direct Assurance... O francuskich samochodach Ci duzo nie powiem bo jak narazie to wszystkie mielismy niemieckie ... i chyba tak zostanie ;-) Minidou - statystycznie we Francji jest wiecej kobiet niz facetow... dobrze sie maja :-D Zapewniam Cie ze mala od Dea baaaardzo urodziwa, choc zupelnie w innym typie :-) Jak nocka ? Margot - chyba tez zamowie ksiazki przez neta bo do ksiegarni mi ostatnio "nie po drodze" ;-) Monia 🌻 Stawiam kawe a do kawy croissant'y (moze Atam zwabie ;-) ) ... Lece torebke i widoczki poogladac :-) MILEGO DNIA !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minidou mialo byc ;-)... i mi reszte wpisu wcielo :-O... ciesze sie ze may juz dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuska - nie jestem pewna czy nie mozesz znizki przerzucic z Pl do Fr... W sumie to Unia. Przed wyjazdem mozesz sobie wziasc zaswiadczenie z ubezpieczalni ... a nuz sie uda :-) Zapomnialam Wam powiedziec... wczoraj po powrocie do domu mialam niespodzianke :-) ... przycieli nam drzewo przed oknami i odtad moglismy ogladac Eifelke tylko w zimie, kiedy nie bylo lisci a teraz jest nadzieja ze i w lecie bedzie widoczna :-) Zrobilam wczoraj zdjecie, dzisiaj wieczorem Wam posle na poczte... wczoraj wlaczalam kompa bo doktorek mnie porwal ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* nie wlaczalam... Cos mi dzisiaj to pisanie nie idzie :-O... lepiej wyskocze na taras ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie moge, i jak tu myslec pozytywnie rano wstałam i widze: WSZEDZIE BIAŁO! Snieg! I to ile! Do tej pory zacina jak oszalały :-O Znowu zima....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindou- u nas 18 stopni to latem jest, czasem wiecej ale rzadko :-P teraz jest minus i pomimo grzania ziiiiiiimno i wilgotno w domu (ps ogrzewanie caly rok) Kurcze niech juz bedzie TEN CZAS.... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindou, dzieki za kawke; wiem,wiem na poludniu sa upały i my z siostra tez chodzilismy po miescie do 2 w nocy, nawet o 11 w nocy na karuzele z jej dzieciaczkiem bylismy, niesamowite jak miasto zyje nocą! Myslimy caly czas jak to zrobimy i bierzemy rozne opcje pod uwage(procz nauczenia sie przynajmniej zeby sie dogadac,jezyka) Nie wiem jaka opcja bedzie najlepsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniakkk
Hej dziewczyny nareszcie jestem :) Dzisiaj bylam w TOURSnakonsultacji z cora ,ja narazie wszystko ok :) pomalu widac postepy w oddechu corki, a co do puzli to tak to plasi obrazek z efektem dali,super widok i bardzo trudno sie uklada Ale jestem wykamana,pozniej wpadne🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrrr... jak bedziecie ze stoperem staly nad moim talerzem to niechybnie sie zadlawie i tyle mnie zobaczycie :P A tak w ogole i w szczegole to komp chyba zlapal grype, bo wisnia jedna nie dal sie otworzyc, cos sie mu wieszalo i kichalo, wrrrrr... i telefon tez... wrrrr... No, od razu lzej, jak sobie powarczalam... Moniaa 😘 dla corenki - trzymam za Was kciuki JEST DOBRZE :) Rebeka to jestes niedoWazona ja moja jedyna i ukochana psiapsola :D Zawsze mi powtarza, ze z typowych cech byka posiadam jedna ale rozwinieta do potegi n-tej - lenistwo :O Kulturalni ludzie mowia - sklonnosc do wygodnego trybu zycia ale ona uwaza ze przy moim dwucyfrowym IQ nie musi sie wysilac. No bo ja w przeciwienstwie do Titou jestem Byczek Fernando i juz :classic_cool: Minidou - jak slonce zawita na dobre, to wszelkie grypska beda szerokim lukiem omijac Twojego Myszolka ;) A skorpionek to naprawde faaaaajny znak ;) Znam kilku/a skorpionow Co wy chcecie od pogody? Jest piknie - kocyk, CHerbatka i dobra ksiazka :P Le Titou - to co was tam jeszcze trzyma? Dlaczego chcecie/musicie trwac tam kilka lat? Jesli mozna spytac? Wilgoc w domu ma zbawienny wplyw na reumatyzm, alergie - naukowo dowiedzone no i jeszcze sztuczne oswietlenie (jak sie domyslam) CO was tam zagnalo? Wiesz chyba nawet ja bym zgubila dobry humor :O Nie toleruje wilgoci - w Paryzu powoli sie przyzwyczajam ale tu i tak nie jest tragicznie. Ale obtancowac was musze i tyle kochane MAmuski :P Macie kochac swoje NAJ ale madrze a nie glupio. Jak sie taki maly berbec nauczy pogodzenia ze slowem NIE? Ja naprawde jestem chora jak slysze w sklepie, czy gdziekolwiek taka syrene, bo ONO CHCE i juz. Udusilabym rodzicow :P Ksiazki... Wstyd sie przyznac ale nie moge sie przekonac do wspolczesnej literatury, siegam b. rzadko i raczej.. nie. Chyba, ze porusza tematy socjo-psycho itp. Czyli bardziej litertura faktu, reportaz, nowele, eseje. Male formy - ale tresciwe ;) Zuska ESKK to b. dobra marka i efektywna - rzeczywiscie masz spore szanse nauczyc sie z tych kursow - wytrwalosci zycze :) A TREFL to tez renomowana firma - mam jeszcze sterty puzzli z dziecinstwa Oli i mojego szalenstwa "w tym temacie" :classic_cool: Ufff....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw sie Margot - ja tez tak mam;) GRATULACJE za pokonanie autostrady :D Ciekawe czym znowu sie kolacjuje Miniodu? Bo ze Rebeka wcina cos pysznego to pewne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebeka - WAGA /niedoazona :D Chyba mnie zapach dolecial... moze siem skuszem? I zrobiem cos jakies? Ale to moze JUTRO :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie... Margot... Biedny Hrabia NIGDY nie przytyje - toz to stres dla niego :D dla ciebie to juz bulka z maslem A tak o przytyciu mowicie, to musze wam powiedziec, ze przez wiele lat nie moglam przytyc a jadlam wsio co mi sie zamarzylo - ale to byly czasy :D Od kiedy przestalam palic i sie denerwowac beleczem to i kilogrmy mnie polubily szkoda, ze bez wzajemnosci :O Zuska - mozesz wykupic caly kurs od razu dostaniesz jakas znizke. Moj brat tak sie uczyl angielskiego - wytrwalosc, kontakt z nauczycielem daly efekt. Minidou - nie wnikaj w cyfry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie.. ide spac, bo bredze :D Margot - mialo byc, ze jazda samochodem to dla ciebie bulka z maslem a wyszlo :O yyyyyy Zuska :D :D :D Dobranoc dziewczyny - tutaj tez niebo czegos placze i placze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem wykonczona :-O... w sumie nie mam pojecia czym, bo do transportu, wydawalo mi sie ze juz jestem przyzwyczajona :-(... moze to ta pogoda (ja ci dam kocyk i ksiazke, Atam !! :-D) ... bref, bedzie krotko. Zuska - slyszalam ale nie znam z autopsji wiec sie nie wypowiadam... Monia - slowo "postepy" bardzo mnie cieszy :-) 😘 dla corci !! Le Titou - wiesz ze ja nie zajarzylam ze Wy chcecie dopiero za kilka lat... ? Zasugerowalam sie tym ze Zuska juz niedlugo i bylam przekonana ze Wy tez... Nie zwlekajcie... jak tylko mozecie to przyspieszcie wyjazd bo zycie w depresji (no moze to troche za mocne slowo ;-) ) do niczego dobrego nie prowadzi. Atam - No nareszcie !!! Dzisiaj kolacja bidna ;-) bo sama jestem i mi sie nie chce kombinowac ;-) ale na obiad confit de canard bylo ;-) ... poprosilam zeby dla Ciebie jedna porcje odlozyli, wiec mam nadzieje ze juz jutro nie zawalisz i sie w odpowiedniej porze pojawisz ;-) :-D Mozesz sobie byc leniwa ale do nas prosze regularnie zagladac !!! :-D Minidou - u nas od rozpieszczania sa dziadkowie ;-)... a ja z M jestesmy tymi "niedobrymi"... ktorzy sie nie pozwalaja wspinac po szufladach i bawic nozami :-D Margot - fiu, fiu !!! No to sie Hrabia postawil ;-)... tak sam z siebie sie zgodzil na ta jazde ? Uspkoj mnie, podczas tej pierwszej jazdy bedzie siedzial obok ;-)...? :-D :-D Dziekuje za widoczki.. wybitnie mi dzisiaj humor poprawily :-) Pochwalilam sie ze zrobilam zdjecie ... hehe, na ekranie aparatu wygladalo niezle, ale jak go wrzucilam na kompa to sie okazalo zamazane, niewyrazne i co tylko... no ale mimo wszystko zaraz go na maila wrzuce. A moje dietowe mocne postanowienie poszlo sie pasc :-O... ale dzisiaj zjadlam reszte Crambare'ow :-P to teraz mi moze bedzie latwiej :-D... Hehe, czego oko nie widzi ... ;-) I to by bylo na tyle...pewno polowe zapomnialam ale nie mam na wiecej sily ... wzywa nie Morfeusz (z braku laku ;-) ) ... jeszcz tylko fotke posle i chyba mu ulegne :-P :-D Bede jutro... DOBRANOC !!! 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniakkk
Minidou--- ta ,corka miala bardzo duze problemy z oddychaniem i wlasnie od tego zaczeto leczenie we Francji,a potem po nitce do klebka-lekarze zaczeli kolejne etapy Corka ma 2,5 rou wstawine trakeo,na dzien dzisiejszy krtan bardzo dobrze pracoje ,ale profesor ,ktory ja leczy jeszcze nie chce jej tego likwidowac,gdyz obawia sie ze choroba moze powrocic Ta wiec kolejna wizyta za ro,no moze w tedy sie uda :) A ja jestem WODNIK :) Na Wielanoc wybieramy sie do Pl i juz zaplanowlam,ze wykupie pol ksiegarni :) :) Do jutra 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniakkk
OOOOOOOOOOOOO kawa juz na stole :) :) super Nie taki diabel straszny,jakos rozdzielam sobie zajecia ,zeby znalezc czas dla siebie i spotkania z przyjaciolmi,wiec nie jest tak zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooooo, kawa juz jest, jak milo :-) U mnie dalej zmeczenie, znuzenie i chandra :-( ... ale postanowilam sobie dzisiaj humor japonczykiem porawic :-) Mam dosyc tej pogody... Zuska - mysle ze mozesz jeszcze ten kurs odeslac... sprzedaz wysylkowa ma swoje przepisy i reguly, przede wszystkim jesli chodzi o okres zwrotu zakuponych rzeczy... tym bardziej ze wcale nie chcialas tak od razu kupic... Tez nie znosze takich sytuacji ... to mnie zazwyczas skutecznie zniecheca do firmy... Monia - 🖐️ Zycze milego dnia... musze popracowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łeeee, nie jestem pierwsza, o ktorej musze wstac zeby zaserwowac kawe...? :-) Upsss,zapomnialam znowu,ze zyjemy w innych strefach czasowych wiec chyba nie bedzie łatwo :-p Juz mam widze sporo do nadrobienia w czytaniu,ale juz co nieco przeczytałam wiec potem, jak zdaze wam odpisze jak nie to wieczorkiem napewno, obiecuje! Tymczasem miłego dnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hder
hehe, i to sa te kobiety sukcesu na emigracji?? Cel zycia to splodzic bachora i podstawic francuzowi pod ryj zarlo?? Ciekawe jak sie czujesz z mysla, ze jestes nikim:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hder
i tak, to do ciebie minidou:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - dziki za chocolatinki ;-) zostawie sobie na podwieczorek bo teraz jestem baczek :-) ... moze sie za 2 godzinki odrobina miejsca zrobi :-D Minidou - Ala ladnie spi... czasami sie jej zdarzy obudzic (zwlaszcza jak byla chora) ale wtedy wystarczal smoczek. M ma troche racji... maly musi umiec sam spowrotem zasnac jak sie w nocy przebudzi, bo bedziesz pozniej miala przechlapane :-P... no ale mama to mama, zawsze sie bedzie martwic :-) Zuska - kaseciaka za grosze mozna teraz kupic ;-) ... Ja mialam kiedys kurs francuskiego na CD-rom ... i byl niezly... nie pamietam firmy ale moze poszukaj cos takiego ...? Ja go kupilam w KMPiK'u (nie wiem czy jescze istnieje ? :-D) ... jak sobie przypomne jaka to byla firma to Ci napisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość topniejąca panna zima
witam Polki z Francji mam pytanie: jak jest we Francji z emeryturą? po ilu latach przysługuje ona kobietom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topniejaca ... - na pelna emeryture trzeba we Francji przepracowac, w zaleznosi od roku urodzenia, miedzy 160 i 164 trymestrow (czyli miedzy 40 i 41 lat) ... jesli ma sie wypracowane te trymestry w wieku 60 lat to dostaje sie pelna emeryture, jesli nie to trzeba pracowac do 65 lat i jesli nie ma sie wypracowanych trymestrow w momencie przejscia na emeryture to dostaja sie tylko odpowiedni procent. A wysokosc emerytury zalezy od wysokosci skladek... Wszystko oparte jest na punktach ktore sie zbiera przez cala kariere... Wartosc monetarna punktu ustalana jest w momencie przejscia na emeryture. Podstawowa emerytura to ok 50% zarobkow liczone z 10 najlepszych lat, do tego dochodzi drugi filar (obowiazkowy) ktoy daje ok 20-25% zarobkow...osoby zatrudnione na stanowiskach "cadre" maja obowiazkowy trzeci filar ktory uzupelnia dwa poprzednie... pozostali moga sobie sami na 3-ci filar placic... Aha, jak emerytura jest bardzo niska (typu kilka/kilkanascie € miesiecznie) to jest wyplacana jednorazowo... za iles tam lat (zdaje sie ze wyliczaja to wg sredniej dlugosci zycia ..) Hehe, Nie wiem czy cos z tego zrozumiesz :-P... Minidou - nie zwracaj uwagi na frustratow ;-) ... szkoda sobie nerwow psuc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość topniejąca panna zima
o rany :O aż 40 lat? czyli jeśli ktoś podejmuje pracę w wieku 30 lat to musi tyrać do 70tki? wszyscy Francuzi już pracują w wieku 20 lat? a ile np wynosi emerytura niepełna, taka powiedzmy 50 % pełnej? mniej więcej, jaka to jest kwota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topniejaca... - do 70-tki to nie :-D .... tak czy inaczej przechodzi sie na emeryture w wieku 65 lat ... tylko wtedy nie ma sie prawa do PELNEJ emerytury. A kwoty sredniej Ci nie moge podac, bo to zalezy od wielu rzeczy... Ale pokusze sie o przyklad ;-)... Powiedzmy ze ktos zaczal prace dopiero w wieku 35 lat i jego sredni zarobek wyliczony z 10 najlepszych lat wynosil 1500€. Ta osoba przechodzi na emeryture w wieku 65 lat. Ma wiec wypracowane tylko 75% z wymaganych trymestrow. Jego PODSTAWOWA emerytura bedzie wiec wynosila ok (1500€ x 0.5) x 0.75 = 562,50€ ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość topniejąca panna zima
a da się wyżyć we Francji za 600 euro??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - moj tata przechodzil na emeryture 2 lata temu ;-) ... dzisiaj juz dokladnie nie pamietam, ale wtedy moglam pogadanki na ten temat urzadzac :-D Topniejaca... - ciezko ... ale jak sie ma np wlasnosciowe mieszkanie/dom za ktore nie trzeba juz placic i partnera ktory tez ma jakies dochody to... hmmm, jest to mozliwe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×