Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kaja40

Dieta niskocukrowa zgodna z IG

Polecane posty

kafe mi dzis sie chrzani :/ niewiem czemu moj post sie wkleil 3x dzis na kolacje zjadlam kurczaka wedzonego i kiszona kapuste czuje ze bede chora :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasteczko:) Przepraszam że dopiero teraz odpisuję, myślę że jadłospis masz fajny. Napisz od kiedy się tak odżywiasz i podaj dokładne ilości jedzenia. Jesteś w grupie nr 1 wg mojej tabelki. Powinnaś jeść 3 porcje węglowodanów,3 białka,2 tłuszcze węglowodany: 1 porcja zawiera 20-30g węglowodanów bogate w białko 1 porcja zawiera 10-15g białka bogate w tłuszcz: 1 porcja zawiera 10g tłuszczu _______________________________________________________ 2 łyżeczki(10ml)oleju --1łyżka stołowa sosu winegret 2 łyżeczki( 10g) margaryny lub masła --30 g orzechów lub nasion --2 łyżki stołowe( 40g) serka śmietanowego Napisz czy ćwiczysz. kurczaka wędzonego zjadłaś ze skórą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Pare tyg temu kupiłam sobie bluzkę której nie mogłam zapiąć nawet na jeden guzik,ale i tak jakupiłam, pomyślałam wtedy że mogę ją nosić rozpiętą a pod nią będę ubierać coś czarnego. Wczoraj ją przymierzyłam i spokojnie się w niej zapinam ,nie jest ciasna,brzucha już nie musze wciągać jeszcze jestem kwadratowa bo wcięcia nie widać ale już nie mam balona z przodu:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pisałam nic o ćwiczeniach ,codziennie zaliczam rowerek stacjonarny 06.12.09*******40min=16km 07.12.09*******40min=16km 08.12.09*******60min=23,5km 10.12.09*******60min=22,6km Wczoraj wziełam pierwszą tabletkę VitalForm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś na 2 śniadanko zjadłam orzeszki a na podwieczorek mam w planie zjeść kiwi. Na obiadek zjem mięsko wołowe duszone z kaszą gryczaną i ogórkiem kiszonym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kaju. Jeszcze raz wielkie gratulacje. A teraz mam prośbę pisz dokladnie co jadasz. Bede sobie kopiowala i po Swietach zaczne, bo teraz przez te dwa tygodnie to nie wrto, bo w Swieta na pewno na cos czlowiek sie skusi i poza tym majac gosci nie bedzie okazji dokladnego pilnowania. Tak wiec pisz codziennie. Oczywiscie podaj tez jakie oprocz rowerka robisz cwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kaju. Jeszcze raz wielkie gratulacje. A teraz mam prośbę pisz dokladnie co jadasz. Bede sobie kopiowala i po Swietach zaczne, bo teraz przez te dwa tygodnie to nie wrto, bo w Swieta na pewno na cos czlowiek sie skusi i poza tym majac gosci nie bedzie okazji dokladnego pilnowania. Tak wiec pisz codziennie. Oczywiscie podaj tez jakie oprocz rowerka robisz cwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio interesowałam się tym sposobem odżywiania. W ciąży utyłam aż 35kg (miałam różne komplikacje). Wcześniej ważyłam już aż tyle (ok.94kg w średniej szkole). Mój metabolizm jest zerowy praktycznie, bo odchudzałam się dietami cud i głodówkami... przed ciążą ważyłam ok. 59-62kg /167cm wzrostu.Teraz mam 74kg na liczniku. Jestem 3 miesiące po porodzie i załamka... na domiar złego, mój mąż ma okropne trójglicerydy i cholesterol, mimo iż odżywiamy się chudo i zdrowo (tak mi się wydawało)... ma małą nadwagę (on twierdzi, że nie ma) Ostatnio byłam an diecie norweskiej. Schudłam 6kg, ale dłużej jej ciągnąć nie mogłam bo było mi słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zlgaszam sie :) dzisiaj bylam zalatana caly dzien i to tak bardzo,ze musialam zjesc obiad o 10:30 hehe :p oto moj bilans dnia S: pol ciemnej bulki z serkiem wiejskim light,mala lyzeczka dzemu,kawa L: chude mieso,troche surowki i kawalek chleba P: pomarancz,2 jablka K: 2 kawalki kurczaka wedzonego,kawa inka z odrobina mleka,6 migdalow i troszke pestek z dynii hmmmm nie mialam dzis czasu myslec nad jedzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli chodzi o cwiczenia- chodze na silownie min 4x w tyg. jezeli chodzi o kurczaka to jem go ze skora bo nawet ciezka ja sciagnac z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) bb54:) Postaram się pisać dokładny jadłospis tylko ostatnio czas mnie gonił;) Ćwiczenia staram sie zmieniac codziennie żeby nie było monotoni no i żeby moje mięśnie zbytnio nie przesilać. Przykładowo po rowerku biore matę i włączam płystkę z ćwiczeniami na brzuch ,jeżeli będziesz chciała tak samo ćwiczyć możesz ćwiczyć aerobiczną 6 Weidera podaje link http://wdziek.info/aerobiczna_6_weidera.html Są też filmiki w necie Inne ćwiczenia na rowerku podczas jazdy na biust i na kręgosłup Postaram się opisać wyciągasz ręce przed siebie zginasz w łokciach i rozkładasz je równocześnie na boki a potem łączysz przed sobą łokcie muszą być na wysokości piersi postaram sie znależć w necie to ćwiczenie robie 3 serie po 30 razy bardzo fajne ćwiczenie jeszcze które robie to z serii calanetix podnosisz ręce na wysokości barków z boku odwracasz ile sie da dłonie tak żeby wew strona dłoni była ku górze i starasz się je odwieść do tyu tak żeby łączyły się łopatki potem pozostawiając je w tej p[ozycji pogłębiasz ten ruch licząc do 100 wolno ale ważne jest żeby nimi nie machac tylko ruch ma ten odbywac się o pare cm. hmmm ciężko opisac dokładnie ćwiczenia postaram sie znaleźć te ćwiczenia w necie bo nie wiem czy zrozumiale opisuję. marysia_mm:) Fajnie że się odezwałaś zapraszam do wspólnego dietowania:) Na temat jak podkręcić metabolizm pisałam na pierwszej stronie czytałaś? NO tak trójglicerydy i cholesterol podwyższony nie rokuje dobrze Co mąż myśli o diecie? Z tego co wiem nie wolno mu jesć ; Mięs zawierających cholesterol: tłuste mięsa, boczek, parówki, kiełbasa salami i inne wędliny, wątróbka, podroby, konserwy mięsne, tłuszcz i skóra z drobiu Należy unikać potraw smażonych na maśle, smalcu, słoninie, oleju słonecznikowym, sojowym, czy kukurydzianym oraz na margarynach twardych (służących do smażenia). Dotyczy to również posiłków sprzedawanych komercyjne takich jak hamburgery, frytki czy chipsy. Połączenie cukru, cholesterolu i kwasów tłuszczowych nasyconych ma szczególnie silny wpływ na wzrost poziomu cholesterolu. Bardzo często połączenie takie występuje w słodyczach, wyrobach cukierniczych, ciastach, ciastkach, lodach i deserach, gdzie cukier łączy się z masłem, śmietaną, mlekiem, margaryną czy jajkami. Pełnotłustego mleka i jego przetworów, np. śmietany, serów żółtych i topionych, lodów Pieczywa białego ,masła,jajek. No i oczywiście wysiłek fizyczny jest konieczny np jazda na rowerze, pływanie ... Jeżeli chodzi o Twoje poprzednie diety to niestety ja tez kiedys to przerabiałam i mam podobne wspomnienia. ciasteczko:) Gratuluje wytrwałości w ćwiczeniach pięknie 4 razy w tyg siłka :) Tak sie zastanawiam czy to że nie chudniesz na wadze nie jest spowodowane przyrostem mięśni. Jeżeli chodzi o Twój jadłospis jest ok ,tylko mam pytanie czy ważyłaś kiedyś dokładnie swoje porcje i przeliczałaś na kcal? 100g kurczaka ze skórą powinna być liczona jako 1 porcja tłuszczu bo 100g kurczaka ze skórą ma 10g tłuszczu 50g chudego mięsa to jedna porcja białka myślę że w 2 kawałkach miałaś przynajmniej 150g czyli praktycznie 3 porcje tyle ile dziennie powinnaś jeść białka no chyba że to mięsko ważyło mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja, ja zamiast chleba pelnoziarnistego jem ciemne suchary. Niestety jak dzisiaj chcialam zwazyc 60 g to wyszloby, ze musze zjesc pelne opakowanie. Tak wiec czy moze byc sztuka, a nie waga. Np zjem takich sucharkow 4-5 zt z serkiem topionym i pomidorem na sniadanie, czy to jest dobre polaczenie. Z kolei drugie sniadanie tylko jablko, potem obiad miesko z np mizeria z ogorka i jogurtem, a kolacja jakas zupa jarzynowa wraz z ziemniaczkami i smietana. Skoryguj ten jadlospis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobacz na opakowanie ile maja kcal w 100g bo nie wiem co to za suchary albo ile ma kcal 1 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bb54 a Ty chcesz stosować tą samą dietę co ja? Jeżeli tak to nie wolno śmietany to produkt zakazany tak samo ser topiony,napisz tez jakie mięso i w jaki sposób przygotowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kaju chcialabym stosowac diete, ta co Ty, tylko mi zalezy na zbiciu cholesterolu, a nie cukru. Mam malo cukru, bo tylko 75, ale za to cholesterolu 250, z tego zlego powyzej normy. Narazie to staram sie w najwiekszym stopniu ograniczyc jedzenie. I to mi wychodzi, ale nie daje zbyt dobrych efektow w postaci ubytku wagi. Dlatego szukam cos innego. Mysle, ze powodem tego, ze kilogramy nie spadaja jest zbyt malo gimnastyki, ale na to jestem za leniwa. Mam zamiar to zmienic, ale nie od razu Krakow zbudowali. Stad moje poszukiwania. Twoje podejsie do tematu zgubienia kilogramow bardzo mi sie podoba. Moge powiedziec, ze jestes przekonywujaca w tym co robisz. Dlatego mysle, ze przy Twojej pomocy moze mi sie tez udac. Pewnie przed Swietami bedziemy mialy malo czasu, ale w Nowym Roku na pewno zabiore sie ostro. Chcialabym zebys pisala swoje menu, bo bedzie one pomocne mysle, ze nie tylko dla mnie. Duzo osob czyta, a nie pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bb54:) Witaj:) Na temat cholesterolu pisałam powyżej do marysi_mm ale skopiuje Ci ciekawy fragment odnośnie cukrów i wpływu na cholesterol " Połączenie cukru, cholesterolu i kwasów tłuszczowych nasyconych ma szczególnie silny wpływ na wzrost poziomu cholesterolu. Bardzo często połączenie takie występuje w słodyczach, wyrobach cukierniczych, ciastach, ciastkach, lodach i deserach, gdzie cukier łączy się z masłem, śmietaną, mlekiem, margaryną czy jajkami. " nie wolno jeść pełnotłustego mleka i jego przetworów, np. śmietany, serów żółtych i topionych, lodów " Napisz dokładnie ile dziś zjadłaś (waga,szt i jeżeli masz na opakowaniach podane ile co ma kcal też napisz ,ja Ci to wszystko zsumuję i zobaczymy ile kcal jesz w ciągu dnia,byc może to jest przyczyną że nie chudniesz. Jeżeli chodzi o ćwiczenia to napewno przed świetami masz więcej ruchu niż zazwyczaj więc nie masz się czym przejmowac . Dobrze że się chcesz najpierw przygotowac do dietowania bo lepiej to robić z głową niż sobie zaszkodzic. Ja na początku też nie odrazu wziełam się za ostre dietowanie chciałam dobrze rozeznac sie z dieta . Cieszę się że moje podejscie do dietowania Ci sie podoba:) Bardzo miła jesteś🌼 Moj dzisiejszy jadłospis Śniadanie 9:00 jogurt naturalny z 2 szt wassy żytniej 2 Śniadanie 11:00 30g orzechów Obiad 14:00 100g ziemniaków gotowanych bez omasty 50 g mięska wołowego duszonego(pieczeni) 200g surówki wielowarzywnej Podwieczorek17:00 1 kiwi,1 mandarynka Kolacja 19:00 planuję 30g wędliny drobiowej to są 2-3 małe plasterki 60g chleba (7ziaren) to są 2 małe kromeczki takie kwadraciki sałata zielona pomidor ogórek kiszony cebula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj miałam wpadkę Na podwieczorek zjadłam 3 banany(zakazane w diecie) Dodatkowo 60g pistacji solonych(tego nie było w planie) Kolacja dodatkowo 1 kotlet schabowy panierowany nie byłam głodna ale to była moja zachcianka, zostało z obiadu i mnie skusiło był mocno doprawiony słony:( Dziś wstałam niewyspana i opuchnięta teraz mam porównanie . Zanim zaczełam stosować moją dietę rano wstawałam z dłońmi opuchniętymi i po wczorajszym jedzeniu mam dziś to samo:( Wniosek się sam nasuwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś będzie dzień wzorcowej diety bez żadnych odstępstw. Sniadanko 1 kromka chleba żytniego z ziarnem żytnim 70g= 121kcal 2 liście sałaty zielonej 30g wędliny drobiowej (2 plasterki) 1/2 pomidora pare wiórek cebuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
II Śniadanko jogurt naturalny (zero cukru) Danone 180g=80kcal 2 szt wasy żytniej=50kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śniadanko 80g chleba żytniegi z ziarnami żyta 25g wędliny drobiowej 2 liście sałaty 1/2 pomidora ogórek konserwowy 2 Śniadanie 1 1/2 jabłka Obiad Zupa jesienna z koperkiem zmielona(konsystencja kremu) 1 i 1/2 szkłanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dietkę nadal 3mam,chodź ostatnio pogubiłam się z proporcjami białek i weglowodanów, białek zjadłam wiecej Dostałam w prezencie wagę dietetyczną która pokazuje ile dany produkt waży z dokładnością do 5g a przy tym ile ma kcal ile tłuszczu i węgli to duże ułatwienie . Jak się odrobie z obowiązkami przedświątecznymi zacznę bywać częściej. Zanotowałam kolejny sukces zmieściłam się w kurtkę którą moja córka dostała na mikołaja na nią jest duża a ja 6.12. nawet nie mogłam się zasunąć a teraz spokojnie to robię to kolejny dowód żeby nie rezygnować z tej diety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś dzień biegania po sklepach,od rana do wieczora z przerwą na obiad. Wieczorem jak dotarłam do domu już na nic nie miałam ochoty,ale wsiadłam na rowerek 40 min 15,5km Zeszłam mokrusieńka włosy podkoszulek ciekawe ,czasami jadę1 h z tą samą prędkością a jestem o połowe mniej spocona ciekawe od czego tp zalezy. Wskoczyłam pod prysznic i znów żyję :) Nadchodzą święta mojw postanowienie wytrwac na diecie;) Dziś kupiłam bluzkę o 2 rozmiary za małą w kolorze wrzosu chcę w styczniu w niej chodzić;) Dziś zjadłam; 1 kromeczka pełnoziarnistego chlebka(30g) Kiełbasa drobiowa 36g sałata zielona,ogórek,pomidor,rzodkiewka 80g ziemniaków,mięso wołowe gotowane 80g ogórek kiszony Jjabłko 2 parówki z indyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś dzień ważenia i zmiana stopki:) Schudłam:):):) Ważę 81,700 :):):):):) Jestem w szoku na początku waga nie chciała spadać leciały cm a teraz to leci z dnia na dzien :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chicken117
Jestes niesamowita, nie tylko chodzi mi nie tylko o diete, czy wyniki, czego grtuluje, ale takze o to ze sie tak udzielasz na tym forum i skrupulatnie wypisujesz swoj jadlospi. Zapewne duzo osob czerpie przyklad z twojego jadlospisu, szkoda tylko ze tak malo osob sie tu udziela razem z Toba. Tez sie odchudzam troche podobnie jak ty ale chyba bardzie drastycznie, bo chce szybciej chudnac, wiec staram sie jesc regularnie ale mniejsze ilosci niz Ty jadasz. Np nie jadam 2 kromek chleba tylko jedna, i nie lacze chleba z nabialem ale np z ogorkiem. Powidzmy ze stosuje sie do diety tzw. garsciowej ale rowniez diety rozdzielnej, przede wszystkim wystrzegam sie laczenia bialek i weglowodanow, i jadam male porcje. Przylacze sie do Ciebie jezeli nie masz nbic przeciwko, zawsze to mozna wymienic sie informacjami. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara_09
Witaj Kaju, milo pozdrawiam ,czemu przestalas pisac? Jestem w podonej do ciebie sytuacji zdrowotnej ZXZi chcialabym przejsc na diete niskocukrowa. Mam do ciebie kilka pytan, ale nie wiem czy pisac, bo od jakiegos czasu nie ma twoich nowych wpisow.. ...szkoda, bo wiele osob na pewno by skorzystalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara_09
Dlaczego litery kodu wychodza w srodku tekstu? hm................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DiAD
T R A G I F A R S A dla otyłych, i NIELOGICZNIE MYŚLĄCYCH !! MM2. MOTTO: MICHEL MONTIGNAC, jest; POLITOLOGIEM, nie LEKARZEM, ależ TAK !! Podawanie tzw. Indeksu Glikemicznego w stosunku do ok. 30% produktów to zwyczajne błędy merytoryczne, nieprawdy biologiczne, lub raczej prostackie i bezczelne oszustwo wobec łaknących prawdziwej wiedzy otyłych Polaków. Ten oszukańczy proceder jest KPINĄ z inteligencji współczesnego człowieka !! Propagatorzy tzw. IG najzwyczajniej przyczyniają się do wzrostu zachorowań na CUKRZYCĘ TYPU 2, również szerzenia się PLAGI OTYŁOŚCI, a nie wykonywali najprostszych nawet badań medycznych (elementarne analizy laboratoryjne) i rozpowszechniają pseudo reguły, które nijak nie odnoszą się do rzeczywistości wykreowanej na naszej planecie przez miliony lat; procesem o nazwie życie organizmów żywych. Dopiero zaznajomienie się z tabelami produktów sklasyfikowanych w oparciu o wartości liczbowe jako tzw. __Indeks Żywieniowy tj. IŻ produktu, stanowi spójne kompendium wiedzy dającej finale rozwiązania w zakresie zwalczania obu chorób. Tzw. Indeks glikemiczny, którym to Polacy są okłamywani, przez ten IG tyją i zaczynają mieć cukrzycę; cała prawda o tym fałszywym i błędnym przekazie została zdemaskowana w książce, pt. _______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku. Rozdział nr R46: 5 stron merytorycznego tekstu, oraz dużo przykładów. P. S. Naukowcy z IRL KRAKÓW, powinni przy każdej książce w całym Internecie (opinie, recenzje), w każdej księgarni w której są książki o IG wpisać komentarz pokazujący prawdy biologiczne, które zbadali, ale również powinni opisać przy każdej książce z IG, dlaczego Polacy tyją i zaczynają mieć cukrzycę, a powodem jest dostosowanie jadłospisu do tabel z tzw. Indeksem Glikemicznym, pełnych błędów merytorycznych i NIEPRAWD biologicznych. Wg tego IG to po czekoladzie 70% się chudnie, a tłuszcz z żółtego sera i szynki wieprzowej organizm człowieka wydala wg tej bzdurnej i nieprawdziwej teorii. Ludzie którzy opracowali tabele IG nie mieli w ręku glukometru i nie czytali książek biologicznych ze szkoły podstawowej (biologia z 4 klasy). Przekaz JAKO OSZUKAŃCZY PROCEDER, o tzw. indeksie glikemicznym nadaje się, aby zgłosić sprawę do PROKURATURY i to natychmiast, a nie żeby Polacy tracili zdrowie. Każdy zatem, tak jak nasza wspaniała artystka Pani Urszula DUDZIAK mówiła, powinien się zaznajomić z tabelami tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu; oraz upiec sobie CHLEB typu KR-IRL, o którym Ona mówiła: OBYWATEL ŚWIATA, co oczywiste przecież. Link do książki, pokazującej prawdy biologiczne pt. Zobacz też: __Książka; _pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku. __Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL __ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/ Zobacz też: TEMAT Nr 6: Kaloryczność, Indeks Glikemiczny: identyfikacja terminów. ___: http://www.youtube.com/watch?v=h_LesusMsmk tvn1. __: http://dziendobrytvn.plejada.pl/24,17678,news,,1,,kim_jest_michel_montignac,aktualnosci_detal.html 35. TEMAT: INDEKS GLIKEMICZNY. INDEKS ŻYWIENIOWY. Jaki osąd ?! ___: http://www.hotfrog.pl/Firmy/INSTYTUT-IRL-KRAK%C3%93W/INDEKS-GLIKEMICZNY-INDEKS-%C5%BBYWIENIOWY-Jaki-os%C4%85d-11406 70. TEMAT: BRAWO !! Tak trzymać; to BLAMAŻ i PEŁNA KOMPROMITACJA !! ___: http://www.hotfrog.pl/Firmy/INSTYTUT-IRL-KRAK%C3%93W/BRAWO-Tak-trzyma%C4%87-to-BLAMA%C5%BB-i-PE%C5%81NA-KOMPROMITACJA-10356 DAN VIT ___: http://www.danwit.pl/artykul.php?a=o-montignacu-oraz-indeksie-glikemicznym&s=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×