Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kasieńka...

BIAŁKOMOCZ W CIĄŻY - 37 TYDZIEŃ

Polecane posty

Witam, Mam pytanie. Czy któraś z Pań miała pod koniec ciąży białkomocz, ale ciśnienie w normie. Ja mam nawet zbyt niskie czasem ciśnienie. Białko w ciągu tygodnia skoczyło mi z 18 mg/dl na 30 mg/dl. Mam niewielkie obrzęki stóp i dłoni ale wydaje mi się że to normalne pod koniec ciąży. Czy ktoś jest mi w stanie podpowiedziec co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam że mój lekarz prowadzący powiedzial tylko że jest to zagrożenie dla dziecka ale nie sprecyzował co to może być konkretnie. Wypisał jedynie skierowanie do szpitala jeśli jutro białko się powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wprawdzie nie miałam stwierdzonego białkomoczu, ale miałam śladowe ilości białka w organiźmie i do tego wysokie ciśnienie. Po kilku dniach wypuścili mnie ze szpitala. Byłam wtedy w 32 tc. Jesteś już w 37 tygodniu, więc nie masz powodu się martwić. Dziecko jest już przygotowane do samodzielnego funkcjonowania, poza Twoim organizmem. Wszystko będzie dobrze. Jak się wyniki pogorszą, to szybciej urodzisz i już:) Trzymam kciuki i życzę wszystkiego dobrego.:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koda, dziękuję ci za info. To dla mnie bardzo ważne. Prawde powiedziawszy to mam nadzieję że mnie położą w szpitalu i juz nie wypuszczą tylko wywołaja poród jak to bialko będzie sie utrzymywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka witaj. Ja jestem w 30tym tygodniu.Wczoraj lekarz stwierdzil u mnie bialko w moczu.Nie powiedziala mi nic konkretnego,ale sama czytalam na necie i to moze byc zatrucie ciazowe..Wystraszylam sie,ale w czwartek mam kolejna wizyte u lekarza.Rece mam lekko opuchniete z rana,ale dzieje sie tak odkad pracowalam na sprzataniu.Myslalam,ze to normalne,ale teraz to juz mam watpliwosci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zatrucie ciążowe to chyba gestoza. Anka a dużo masz tego białka? I coś postanowil lekarz co z Tobą dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małej niuni
dziewczyny nie zwlekajcie, ja też miałam gestozę ale chodziłam do lekarza, który kasował 150 zł za wizyte i nie wypisał mi skierowania bo chciał ze mnie zedrzeć. Jak się okazało w szpitalu dziecko jest malutkie jak na swój wiek i natychmiast wywołali u mnie poród w 36t.c. (pojechałam sama bez skierowania bo nie mogłam wytrzymać z bólu nóg takie miałam obrzęki i wysokie ciśnienie) Jak w szpitalu podałam nazwisko lekarza prowadzącego usłyszałam "bez komantarza, to nie lekarz tylko biznesmen":( Teraz boję się, że uciekające białko spowodowało, że moja niunia miała go za mało by dobrze rozwinął się mózg. Na razie lekarze nie dopatrzyli się odstępstw od normy, lecz dopiero czas pokaże jak będzie w przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie powiedziala mi ile tego bialka.Martwi mnie to,bo mieszkam w Irlandii,a tu ciezarna zajmuje sie zwykly internista...W czwartek mam wizyte u polskiego gina,wiec go o wszystko zapytam. Ta lekarka powiedziala tylko,ze mam wrocic jakby mi twarz zaczela puchnac,rece,jakby sie pojawily bole glowy i wymioty. Rzecz w tym,ze u mnie zarowno opuchniete rece jak i bole glowy to norma..Na szczescie nie mam wysokiego cisnienia,ale w necie pisza,ze wcale nie musi byc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anmarii88
Witam! Jestem w 29 tc, wczoraj odebralam wyniki i mam 59 mg/dl białka. Osad moczu (liczne nabłonki płaskie, leukocyty) wskazują jakby na zapalenie pęcherza, ale ja nie mam żadnych problemów z siusianiem! Do tego od kilku dni lekko puchną mi ręce (obrączki nie zdejmę) i mam problemy z wciśnięciem kozaków:( Ciśnienie zawsze miałam dobre (110/70). Dzisiaj mam wizytę u lekarza i strasznie się martwię. Miała któraś z Was taki wynik białka? Bo niewielkie ilości rzędu kilku mg nie są podobno tragedią, ale 59???:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimmi
a kiedy ostatnio mierzyłaś sobie ciśnienie? wcześniej miałaś normalne ale jakie jest teraz.? bo to na zatrucie ciążowe wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anmarii88
Jakieś 2 tyg temu mierzyłam i było ok 110/70 (przed ciążą zwykle 90/60). Do tego doszły teraz straszne kołatania serca. No właśnie też obawiam się tego zatrucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałąm białkow moczu perzeszło 100 jednostek, wylądowałam w szpitalu bo bali sie zatrucia ciazowego, miałam mieć ciecie od razu ale wywoływali poród przez tydzień. Mału urodził sie zdrowy ale wody miałam zielone. To moze byc niebezpieczne, ja nie maiłam żadnych obrzęków ani wysokiego ciśnienia, lepiej byc pod kontrolą lekarza i nie wzbraniać sie przed szpitalem bo tam w razie potrzeby zrobią ciecie. Będzie dobrze ale trzeba duzo pic i to kontrolować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimmi
2 tyg. to kupa czasu. zmierz sobie dziś bo mogło skoczyć i to sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anmarii88
Pociesza mnie fakt, że mój gin pracuje w Wojewódzkim Szpitalu specjalistycznym i tam opieka jest "najlepsiejsza" z możliwych jeśli chodzi o cesarki i wcześniaczki (w sumie przede wszystkim tym się zajmują) . Mała jak dotąd rozwijała się prawidłowo, ja wyniki miałam wręcz książkowe, aż wierzyć się nie chce, że z dnia na dzień problem wyskakuje:( ALe się bojęęęęęęęęęęęę.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anmarii88
Za 3 godziny idę do "mistrza szperacza" to mi zmierzy co tam trzeba. Kurczę, w lipcu miałam zapalenie nerek i faktycznie czułam się podobnie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimmi
bo to jest ciąża i dlatego tak często robi się badania bo wszystko się zmienia czasem raz dwa. skontroluj swoje ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anmarii88
Ciśnienie 110/80. Puchnięcie wg mojego lekarza to prawidłowy objaw, nawet wskazane w ciąży jest gromadzenie wody. Białko może być spowodowane infekcją dróg moczowych, mam zrobić posiew. I tyle. Nie podejrzewa żadnego zatrucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalakiki
Ja miałam białko w moczu i od razu dostałam skierowanie do szpitala bo to moze byc zatrucie ciążowe,ale nie musi...Lepiej zgłos sie do szpitala znam przypadek ze dziewczyna sie zgłosiła za późno:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anmarii88
Jutro z rana zrobię ten posiew i mam do niego zadzwonić. Jak nie będzie bakterii, to znaczy, ze białko jest z innego powodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny ja dzisiaj odebrałam swoje wyniki i są fatalne mam 2,49g/l tak się boje.... wizyta dopiero 16 stycznia. czuje się bardzo dobrze ciśnienie mam w normie żadnych obrzęków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodam ze jestem w 26 tygodniu ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość M

Hej, ja rowniez mam wysoki poziom bialka w moczu, ale oprocz tego zadnych innym objawow, takich jak nadcisnienie, bole glowy, czy opuchniecia. Po konsultacji wrocilam do domu i mam przyjsc za pare dni i powtorzyc badanie. Czy ktoras z Was miala podobna sytuacje? Jaka moze byc przyczyna wysokiego bialka w moczu, ale niskiego cisnienia przy tym? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
23 minuty temu, Gość Gość M napisał:

Hej, ja rowniez mam wysoki poziom bialka w moczu, ale oprocz tego zadnych innym objawow, takich jak nadcisnienie, bole glowy, czy opuchniecia. Po konsultacji wrocilam do domu i mam przyjsc za pare dni i powtorzyc badanie. Czy ktoras z Was miala podobna sytuacje? Jaka moze byc przyczyna wysokiego bialka w moczu, ale niskiego cisnienia przy tym? Pozdrawiam

A co ci lekarz powiedział? Ja miałam śladowe ilości białka na ostatniej wizycie (poniżej 10) i lekarka powiedziała, że wyniki są dobre. A ja się spinam. Ciśnienie też ok, chociaż bóle głowy to moja życiowa przypadłość więc i teraz się zdarzają. W piątek powtarzam badania, kolejna wizyta w poniedziałek i strasznie się stresuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×