Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

A-grafka

SIERPIEŃ 2010

Polecane posty

Gość pollenka
Witam! Tydzień temu byłam u gin i stwierdziła 5 tydz ciąży czyli teraz zaczyna się 6 tydz. Przypuszczalny termin to 3 sierpień.Męczą mnie codziennie mdłości tak że do południa nic nie mogę przełknąć;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, mam pytanko - jak to w końcu jest z "wiekiem" ciąży??? Liczymy od dnia owulacji / zapłodnienia czy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki? Wszędzie różnie podają i już zgłupiałam:) pollenka, mam nadzieję że niedługo złe samopoczucie ustąpi!!!!!! i nadejda same radosne dni!:) i zamiast minki :/ będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollenka
ka.fetka liczy się od dnia ostatniej miesiączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pollenka --> nie jestes sama,ja tez okropne mdlosci mam i tez praktycznie do ok 13 godziny nic nie jem bo poprostu brzydzi mnie jedzenie :/ oprocz tego zawroty glowy i strasznie oslabiona jestem, mam nadzieje ze przejdzie bo jak narazie boje sie sama ruszyc z domu zeby gdzies nie zemdlec :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam mdlosci, do tego pracuje, na szczescie prace mam na tyle dobra ze czesto moge sobie podjadac, praktycznie co godzinke cos jem, czasem nawet 1/4, a za kwadrans kolejna cwiartke. Trzeba jesc czesto ale w malycj ilosciach. Rano zjadam wafelka ryzowego. Tez czuje sie solabiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj bylam u lekarza i jestem najpewniej juz w 6 tyg ale to nieistotne,lekarz zrobil USG i wykryl...........DWA PĘCHERZYKI! mozliwe ze bede miala bliznieta, jestem do tej pory w szoku,jednoczesnie ciesze sie ale i boje jak to bedzie,a w zwiazku z tym ze moze byc ciaza mnoga mam sie oszczedzac jak to tylko mozliwe.nie wiem czy sie cieszyc czy plakac,boje sie ze nie dam sobie rady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terminu dokladnego nie okreslil ale podejrzewam ze bedzie to jeszcze lipiec, ale jesli pozwolicie to zostane na sierpniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie 6 grudnia odbyłam pełny stosunek, był to 9 dzien cyklu, nadmieniam ze cykle mam 28 dniowe i sa regularne. nastepna @ powinna byc 24 grudnia. Owulacja wypada na 10 grudn. czyli na dzisiaj, ale wspomne ze w poniedzialek ( 7 grud.)i wtorek mialam kłócia jajników, i przezroczysty sluz, choc było go niewiele. temp 37,2 a wczoraj 8 grudnia byl on taki przechodzacy w mleczny, ale prawie wogole. CZY to oznacza ze owulacja byla CZY dopiero bedzie jak sadzicie??????????????????????????MAm nadzieje ze doszło do zapłodnienia. I jescze pytanie jedno czy jest szanasa by plemniki przeżyły od niedzieli do czwartku???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj troche Was zaniedbałam :) Agata :) serdecznie ci gratuluje i szczerze zazdroszcze :) Jak sie dziewczyny czujecie? Ja niestety na drugi dzien po wizycie u gina zaczelam brac luteine bo plamie (na brazowo) i tu o dziwo lekarz stanal na wysokosci zadania przepisal recepty kazal sie oszczedzac i nie martwić się bo jak to sie okreslił "żółteczko" jest naprawde mocne.... wogole jakis taki milszy i bardziej zzaianteresowany mną był... Macie już karte? Ja mam isc w przyszlym tygodniu na kontrole i wtedy mam dostac :) Chciałam isc z mezem ale niestety wraca akurat w ten dzien w nocy kiedy mam isc do lekarza, a lekarz przyjmuje tylko raz w tygodniu no a nei wiadomo czy za dwa tygodnie bedzie bo to juz swieta :) Eh a dzis mialam przygody z moim Dzieciątkiem bo biedna miała okropne zatwardzenie i praktycznie całą noc nie spałyśmy.... ale już na szczęście jest ok:) Ale sie "opisałam" :) Ktos tu mowil o herbatce- czy to nadal aktualne?? Miłego dnia mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro dzien plodny jest
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata1981:):):) ale numer! jeśli to oznacza że będą bliźniaki....to superaśnie!!!!!!! wiem że teraz możesz być lekko zaskoczona i przerażona:) ale to jest takie rzadkie... możesz być z siebie i tatusia dumna:) ja dziś nie mogłam spać dziewczynki, czułam ciągnięcie w podbrzuszu... poza tym czuje się ok. na szczęście nie meczą mnie mdłości! do lekarza jestem umówiona dopiero na 22.12 - teraz na najbliższy tydzień wyjeżdża... oby było wszystko ok!!!!!! kochane, piszcie coś! jak wasi rodzice zareagowali na dzidżki??? my zamierzamy powiedzieć im w Wigilię... dać buciczki, mile ich zasoczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollenka
Witam ponownie!Nie było mnie ostatnio, pponieważ byłam od środy w szpitalu na obserwacji.We wtorek zobaczyłam niewielkie plamienie czerwonawe wystraszyłam się i zaraz pojechałam do gin.Dała mi skierowanie do szpitala na obserwację i przepisała duphaston.W szpitalu okazało sie że mam nadżerkę i możliwe że to stąd to plamienie.Tym bardziej że parę dni wcześniej miałam stosunek a to jest nie wskazane w pierwszych tygodniach jak się dowiedziałam.No i wymioty męczyły mnie strasznie, dlatego dostałam kroplówkę i czopki torecan.Dziś już jestem w domu.Z dzieckiem na razie wszystko wporządku.Moje samopoczucie też ok nie wymiotuję.We wtorek idę do kontroli do gin.Przyznam że teraz to ja będe bała się już przez całą ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka.fetka--->raczej jestem przerazona ale wiem ze sobie jakos poradzimy,my tez planujemy powiedziec na swita bo akyrat Wigilia w tym roku odbędzie sie u nas i moi rodzice beda i meza takze okazja swietna :D pollenka--> mam nadzieje ze z dzieckiem bedzie wszystko w porzadku, no i z Toba tez, trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raczej jestem czekajaca niecierpliwie. W ciązy na pewno jestem, ale zanim pomyslalam o ciazy to czulam ze coś jest nie tak! @ mialam 2 listopada, 9 grudnia test poztywny, ale 3 dni lekkie plamienia i bol prawego jajnika. Usg 9 grudnia nic nie wykazalo, pecherzyka nie widac! musze czekac tydzien na powtorke usg, istnieje ryzyko ciazy pozamacicznej :( Podejrzewam ze do zaplodnienia doszlo 25 listopada, czyli 2 tyg po zaplodnieniu nic badanie nie wykazalo, no i 5 tyg od miesiaczki. Jak dziewczyny myslicie czy za tydzien juz bede wiedziec co i jak?? dodam ze od wczoraj juz nic mnie nie boli i nie mam plamien...jest nadzieja ale boje sie myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a najgorszy dziewczyny jest ten strach i stres! ja spac nie moge bo nie moge przestac myslec! chciałabym sie wylaczyc na tydzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pollenka! tak mi Ciebie żal, ale nie możesz się łamać! musisz być teraz wyjątkowo silna i nastawiać się bardzo bardzo pozytywnie! a co z Twoją nadżerką? będą coś z nią robić czy trzeba czekać do końca ciąży? zobaczysz, wszystko się ułoży! widzę że idealna ciąża zdarza się bardzo rzadko:( a szczególnie u kobiet które pragną dziecka, które dbają, które kochają... bez sensu to wszystko... ciekawe co mi lekarz powie!? aż się boję iść do niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollenka
Lekarz mi powiedział, że nadżerka występuje bardzo często w ciąży i że nic się z nią nie robi, czasami dopiero po porodzie można ją leczyć. Juztazg! Mam nadzieją, że przy następnej wizycie dowiesz się więcej teraz musisz cierpliwie czekać, choć domyślam się że jest Ci ciążko.3mam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pollenka, oby do 3 miesiaca potem to juz dzidzia jest tak duza ze sobie poradzi! a teraz trzeba dmuchac i chuchac! czy moglabys mi napisac kiedy mialas ostatni @?? ja 2 listopada, 9 grudnia test wyszedl pozytywny a wczoraj jedna kreska. A mam takie mdlosci że masakra....sama juz nie wiem co sie ze mna dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollenka
justazg, moja ostatnia @ była 27 października.Może powinnaś zrobić badanie krwi jeżeli teraz wyszedł ci test negatywny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamiiii
Hej dziewczyny, możliwe ze dolacze do was, choc w sumie nie wiadomo. Musze sie kogos obiektywnego poradzić zanim kupie w ogole test. A wiec tak: kochalam sie z moim facetem z finałem w środku 5.12, a 6.12 powinnam miec owulacje, do okresu mam jeszcze z tydzień góra i zastanawiam sie czy moge byc w ciazy. Jak sadzicie? Probowalam zaobserowac troche jakies moze obajwy, jedyne co to zaciekawiło mnie takie ukłucia nie jak by jajnikow, tylko nie wiem, moze w macicy? Onae sa bezbolesne ale wyczówalne. Tylko to mnie tak na prawde ciekawi , bo fakt ze jestem zmeczona i obolala to albo moze byc powod ciazy, albo pogody - choroby nie bo ani gardlo mnie nie boli, goraczki tez nie mam raczej. Chciała bym moze zrobic juz test bo mnie to ciekawi, ale nie wiem czy za wczesnie moze. A wam dziewczyny GRATULUJE z całego serca dzieciaczkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malamii zdecydowanie za wczesnie na test. generalnie w ciazy mozesz byc, ale test najwczesniej moim zdaniem mozesz zrobic 4 dni przed terminem @! choc i to nie jest pewne ze jak wyjdzie negatywny to ze nie jestes. lepiej zrobic w terminie miesiaczki. Zreszta ja zrobilam jak mi juz sie spoznil, wynik pozytywny ale badanie usg jeszcze nic nie pokazalo, mimo ze to juz niby ?? 5 tyg. takze czekaj cierpliwie. pollenka, ja to mysle ze juz w ciazy nie jestem! dzis zrobilam drugi test i tez wyszedl negatywny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juenx
Ja robiłam test dwa dni temu.Wyszedł tak jakby była jedna kreska,a na drugiej (tej oczekiwanej :) ) lekkie zabarwienie na końcu kreski ,cała czysta była tylko koniec zabarwiony lekko.Nie wiem co myśleć:) powtarzam test ale na tygodniu.Może się do sierpniówek zaliczę :) Piersi mnie tylko bolą;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiriku
Witam Was serdecznie. Ja mam termin na 6 sierpnia. Robiłam test, byłam już nawet u lekarza bo w listopadzie brałam różne leki i bardzo uważałam, żeby nie zajść... no i zaszłam. Przeraziłam się okrutnie bo wiem, że na początku nie wolno brać leków. Pobiegłam czym prędzej do gina z tym worczkiem tabletek żeby mu pokazać co brałam. Uspokoił mnie co prawda, że nic złego nie powinno się stać, ale przed świętami mam się zgłosić na kolejne USG żeby sprawdzić czy wszytko kształtuje sie tak jak powinno. Umieram ze strachu dziewczyny. Bardzo się boję, czy dziecko urodzi się zdrowe. To moja druga ciąża, mam już synka, ma 6 lat. Mam nadzieję, że będziemy sie tu wymieniać doświadczeniami i wspólnie doczekamy siernia 2010. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość istniejaca nadzieeja
hejka wszystkie kobietki ja obliczajac date od ostatniej miesiaczki to 23.sierpien.2010r dzis robilam test i wyszły dwie kreseczki co prawda ta druga bladziutka ale jest. Jestem bardzo szczesliwa. Tylko zastanawiam sie kiedy isc do lekarza kiedy najlepiej zeby potwierdzil ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to widze ze nas coraz wiecej :) ja mam termin na 1sierpnia i juz nie moge sie doczekac,rowniez mam nadzieje ze dotrwamy do sierpnia razem i ze wszystkie w komplecie urodzimy zdrowe i piekne dzieciaczki. :D pozdrawiam i milego poniedzialku zycze :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pollenka- duzo sily ci zycze i zdrowia :) Witam nowe mamy:) Widze,ze wiecej z nas ma zamiar powiedziec rodzicom w swieta :) Ja oczywiscie tez, ale tesciom - bo moi juz dawno wiedza ;) Ja niestety mam mdlosci poranne,wieczorne, dzienne i wogole... a jak czuje jakies brzydkie zapachy to juz wogole masakra ;/ Dzis ide do dentysty (mily pan zgodzil sie mnie przyjac bez kolejki) bo od soboty bola mnie zeby i nie moge nic zazyc ;/ I znowu bedzie "na zywca" (przy Córci tez tak mialam - 3 zeby borowane i leczone) ;/ milego dnia Mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serdecznie witam nowe mamyyy i ogromnie gratuluję!!! no ja również wybieram się do stomatologa:/ ząbek zaczyna mi dokuczać... coś czuję że niezłe będę miała spustoszenie po tych 9 miesiącach:) problemy z ząbkami miałam zawsze ogromne:( buuuu.... już nie mogę się doczekać wizyty u lekarza... dlaczego on akurat teraz musiał wyjechać???:) dziewczyny, współczuję Wam złego samopoczucia:( trzymajcie się kochane. ale jest dla kogo pocierpieć, co nie?:) idę zrobić sobie gorącą herbatkę, bo zima u mnie na maxa;) wasze zdróweczko sierpniowe mamy!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malamiiii, myślę że na test jest jeszcze za wcześnie.... zrób sobie w 1 dniu spodziewanej @. czekaj cierpliwie;) i życzę pozytywnego wyniku:):):) buziak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×