Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ...staram się być szczęśliwa..

Samotność i jej smak..

Polecane posty

wiecie co - opolszczyzna to takie dziwne województwo - na wschód od linii Brzeg - Nysa- Prudnik mieszkają w większości autochtoni , nawet nie ślązacy , tylko prawdziwi Niemcy. Na zachód - my . Dlatego chciano to zlikwidować , włączając nas do dolnośląskiego , a resztę do śląskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wystarczy popatrzeć na wioski jak wyglądają w dolnośląskim a jak w opolskim. Oczywiście u nas te stare, a nie nowe - w zasadzie osiedla domków. Choć w sumie nie ma się co dziwić. Niemcy zostali u siebie, więc dbali o swoje, a tutaj ludzi przywieziono w dużej mierze przymusem i ciągle liczyli, że wrócą do siebie. (Swoją drogą, co za czasy. Szczególnie gdy teraz pomyśleć że można mieszkać dowolnie gdzie się chce w Europie.) Do tego ogólnie Niemcy dbają o schludność okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zagorzala dyskusje chlopaki sobie prowadzicie:) ja tylko na chwile-najpierw musze isc na jakies kursa dziergania,bo okazalo sie,ze nie umiem :O ;) a jesli chodzi o ratownictwo to niestety..ja tez liczylam na to:( wiec chyba pozostaje nam nie wypuszczac sie na gleboka wode..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soooonia
Płaczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soooonia
natłok mysli...podsuowywanie całego roku...wspomnienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak sobie dyskutowaliśmy, bo nam kobiecego towarzystwa było brak. No to albo będziemy się wzajemnie ratować, albo zmienimy nagrodę z szuwarów na nadodrzańskie łąki. Sonieczko, czasem trzeba popłakać, żeby później czuć się spokojniej i iść dalej w nowe. Też zaczynałem kiedyś nowe roki w tym klimacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soooonia
Heh mama do mnie mówi Soneiczka... Wiem wiem...minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dbają ,gdyż cały czas myślą , że prędzej , czy póżniej będzie tam Reich. Prawie wszyscy też od lat pracują w Niemczech na niemieckich paszportach , a więc i nic dziwnego , że dużo lepiej to wygląda. Ale tak ogólnie , nie sa tacy mocni , jakby się wydawało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soniu, prosze cie -nie doluj sie ,nie drecz i nie dobijaj,nie marnuj nowego roku na smutki,pomimo,ze one sa udawaj jakby ich nie bylo,odrzucaj...ja przyjelam taka taktyke,narazie dziala,oprocz tego jednego dnia,ale dostalam ciezki cios...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soooonia
Dziekuje panno M...kochana jesteś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soniu -nie wiem czym sobie uc :)ale bardzo prosze zle mysli odrzucaj,nie rob sobie krzywdy,nie badz sadomasohistka..😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie łąki tylko szuwary - tam jest płytko !!! sooonia nie rozliczaj roku , który już tak dawno minął - było żle i bardzo żle , to co teraz myślisz ? że będzie bardzo, bardzo żle ? ... , czy bardzo , bardzo, bardzo , bardzo ......żle ? a tak odnośnie .... o co chodzi z tym Twoim ?... ( jeżeli oczywiście chcesz coś powiedzieć ..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panno M. Ależ oczywiście, że potrzebne. Nadrobimy kąpiele na odkrytym basenie. Bo krytego to nasze miasto dorabia się co cztery lata, zawsze w okolicach wyborów (więc w tym roku znów będziemy mieć kolejny kryty basen - hurra :P) Chociaż te budowy zawsze przybierają formę podobną jak prezent urodzinowy w skeczu Moralnego Niepokoju - listy "Co bym ci kupił, gdybym miał pieniądze". Tylko, że tutaj nie dodają "gdybyśmy mieli pieniądze". To się pojawia po wyborach. "Uuuu, tu gdzie teraz jest ściernisko, u nas będzie kąpielisko..." :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
not. myslalam o jakims bardziej wymyslnym stroju..,nie to ze od razu bez :P(p.s .podoba mi sie twoje sarkastyczne poczycie humoru:) ja uciekam spac dobranoc wszystkim😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa, takie pomysły. Nie no, bez strojów to na basenie nie da rady. Trzeba będzie wrócić w szuwary. Ale jak na pewno mówiłem, u nas odkryty basen to nic ciekawego. Szkoda tam zaglądać. Tak, szuwary, w szuwarach znacznie przyjemniej. Sarkastyczne poczucie humoru - a dziękuję, przyznam się, trenowałem swego czasu tą dyscyplinę, w liceum. Coś trzeba było robić na lekcjach polskiego głównie, więc smarowałem po różnych kartkach rozmaitości, więc i sarkastyczne. Dobranoc Panno M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I witaj Brumko Jedni przychodzą, drudzy odchodzą. Normalnie kręcą się jak na dworcu. Jeszcze błota naniosą! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś tu widzę kogoś , kto wprowadził pannę M w stan dawno niespotykanej radości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×