Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malinowa96

mleko w proszku

Polecane posty

hej;) Dostałam od pryjaciółki z firmy dużo mleka w proszku,ale nie mam pojecia do czego je wykorzystac..??? Macie może jakies ciekawe przepisyz m.w.proszku w roli głównej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lub znacie strony z przepisami gdzie mogę poszukac przepisu na podstawie wpisanych składnikow.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie wafle
z mlekiem w proszku ale nie pamietam przepisu, sa pyszne, poszukaj w necie moze cos bedzie na ten temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja szukam po sklepach tradycyjnego mleka w proszku (nie granulowanego), zeby zrobić tą pyszność: Łasuch (proste i rozpływające się w ustach ciasto bez pieczenia) 1/2kg mleka w proszku, 2 szkl. cukru, 20dag masła lub margaryny, ¾ szkl. kawy zaparzonej (rozpuszczalnej lub sypanej – ale przecedzonej), 4 czubate łyżki kakao, ½ paczki wafli (smakowych, np. Familijnych lub tortowych – suchych), garstka orzechów włoskich obranych i posiekanych, ewentualnie rodzynki Cukier zagotować z masłem i naparem kawy, zestawić z ognia, połączyć z mlekiem w proszku i kakao. Wafle pokruszyć i wrzucić razem z orzechami (i rodzynkami) do masy. Wymieszać. Foremkę keksową wąską wyłożyć folią aluminiową, przełożyć masę, wygładzić i wstawić do lodówki. Jak zastygnie, kroić w plasterki jak ciasto typu keks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem ze mleko w proszku
jest jednym z glownych skladnikow przepisu na domowa czekolade-ale poszukaj gdzies w internecie bo bardzo dawno robilam i nie pamietam, wiem ze chyba 2 szklanki mleka w proszku sie dawalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamiętam było kiedyś takie w niebieskich woreczkach....Mama robiła z niego czekoladę i przed pójściem do przedszkola na zachętę dostawałam kawałek tej pyszności...niezapomniany smak dzieciństwa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annawioleta, ja robię podobny deser z mleka w proszku, tylko zamiast wafli daje pokruszone ciasteczka - petitki. u mnie mówi się na to blok. pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja herbatniki czasami też dodaję. Czasem używam też wafelków w czekoladzie - zwłaszcza, jak robię wersję z białą czekladą - to te wafle są lepiej widoczne. A ciasto - PYCHA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nandini1234
może gulab jamun? to takie bardzo proste indyjskie słodycze. mieszasz ok 2 szklanki mleka w proszku z łyżką mąki i łyżeczką proszku do pieczenia, potem powili dolewasz mleka, aż powstanie dosyć warda konmsystencja, tak żebyś mogła formowac kuleczki wielkosci orzecha włoskiego. Potem tek kuleczki wrzucasz na głębki olej, wczesniej rozrzany i smazysz aż zbrązowieją (ok 3-4 min). do tego syrop z cukru, czyli pół szklanki cukru zorpuszczone i zagotowane w pół szklanki wody. Jak juz usmażysz kuleczki wrzucasz je na klal minut do syropu, czas w zalezności jak bardzo słodkie lubisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×