Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

🖐️ Fajne te wasze projekty, w sumie każdy jeden mi się podoba :) eh mi się marzy swój własny kąt :) jak tam weekend mija? my wczoraj poszaleliśmy jak kiedys za czasów studenckich :D zaczęło się oczywiście bardzo niewinnie jak to zwykle bywa :D pogoda dzis piekna i chętnie bym sobie wyszła na dwór ale mój M odchorowuje biedaczek wczorajszy wypad ;) miłej niedzieli dziewczyny życzę :) pisać co tam u was bo tylko Goga widzę znalazła czas :) Goga czyli macie już wszystko skompletowan czy jeszcz cos zostało do kupienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN Smile...................23............................... ................ok1.05 HopeU................28.................................. . .........ok.03.05 Banmon...............26...............12................ . .......ok07.05 Marzena87...........23................10................. ...........ok.19.05 PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię -=Goga=-..................35...........24.05.2010...... .Ch.....Michał Dagus83...................35...........26.05.2010. .........D ....Joanna Marta82...................28...........10.07.2010...przy porodzie...Marietta/Marieta agnes19....................25...........12.08.2010. ...........Gabriel Piotr marzenka_s................14...........22.09.2010 ..........?........... amerie9.....................15........................... ...................... Olka P........................11..........ok 08.11.2010..................... AsiaAaK.....................6...............ok.16.12.2010 ......?............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w sumie to imie mam juz od dawna wymyślone, jeszcze przed ciążą wiedziałam ze chcę zeby córcia nazywała się Marieta przz jedno lub dwa T. Ale to szczegół sie ustali jesczee. Gorzej gdy bedzie chłopiec bo nie mam zielonego pojecia :-( jak go nazwac. Nawet sie nad tym nie zastanawiałam. Obejrzałam domki Amerie i Olki - i z racji swojego zawodu budowlańca od razu co mi sie narzuca - to w obydwu z nich zmieniłabym stropy z gęstożebrowych na żelbetowe wylewane. S ą duzo lepsze, tańsze, maja mniejsza grubość, nie pękaja, nie maja zarysowac i wiele innych zalet maja.NO i oczywiscie domek kryłabym blacha dachówkowa z racji tego ze jest tańsza, lepiej wyglada po wielu tatach użykowania, łatwiejsza w konserwacji, i przede wszystkim pod blache daje sie mniejsze przekroje elementów wiezby dachowej, co za tym idzie wiezba jest duzo tansza, a wiadomo ze drewno jest drogie :-) Sorki ze tak sie wtraciłam, ale musiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerie - a twoj przyszły domek lawenda znam dobrze . Kiedys klient przyniósł mi jego wydruk i chciała zebym mu zaprojektowała podobny tylko z podpiwniczeniem i troszke zmiejszony, ze wzgledu na wymiary działki :-) Ale zbieg okolicznosci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta a moze Ty mi doradzisz. Bo my mamy upatrzone dwa baardzo podobne projekty a mianowicie AC Henryk i AC Wacław(łatwo znalezc w necie:) Coś byś doradziła na ich temat? Widze że sie znasz i dziewczynom doradzasz:) Może można coś pozmieniać zeby taniej wyszło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta fajnie, że możesz tak dziewczynom poradzić :) Smile te domki rzeczywiście bardzo podobne do siebie są :) jutro już poniedziałek 😭 od jutra zaczynam brać tabsy i zero alkoholu 😭 na majówce będę sok piła 😭 😭 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Smile ale zarąbiste te Twoje projekty :) obywda mi się podobają :) Banmon fajnie że poszalałaś wczoraj :D a na majówce może zapodaj sobie chociaż piwko bezalkoholowe ;) ja takie dzisiaj wciągłam ze soczkiem żurawinowym bo mi się okropnie browarka chciało :p Banmon wydaje mi się że mam już w miare wszystko skompletowane , a co jeszcze będzie potrzeba to wyjdzie w trakcie ;) jutro wypiore i wyprasuje jeszcze tylko pościel dla małego :) Kurde za 2 tygodnie idziemy na komunie :o nie mam w czym iść a nie planowałam już nic kupować bo się nie opłaca ale pewnie będe musiała a iść musimy bo to chrześnica mojego R. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goga na razie może o komunii nie myśl i nie kupuj ciuchów bo w sumie nie wiadomo kiedy twojemu małemu się zechce przyjść na świat ;) Tak sobie właśnie myslałam, że bezalkoholowe sobie zakupię piwko, ale to nie to samo, głupio tak bedzie na trzeźwo z pijakami gadać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta dzieki za dobre rady :D ja o domek nie musze sie martwic bo moja tata ma firme swoja i on sie juz tym zajmie ;) ja lubie proste domki dlatego wybralam ten projekt... tez myslalam o podpiwniczeniu to jest dobra sprawa moim zdaniem.... ola my mamy mieszkanie tutaj swoje a teraz rozgladamy sie za domem ze wzgedu na to ze rodzinka sie powieksza ;) z odkladaniem to chyba u wiekszosci osob tak jest :/ chce sie odkladac ale zawsze sa jakies wydatki i wez tu wez :/ banoman czasami warto sie poswiecic trzymam kciuki za wytrzymalosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta dobrze ze mamy ciebie tutaj to zawsze cos doradzisz hehe ;) ja chcialam malutki domek zawsze o takim marzylam ten projekt co wybralismy to zostanie zmieniony troche bo tam np. garaz bedzie calkiem oddzielony od domu a w tamtym miejscu przykombinujemy cos innego ola twoj domek wcale nie jest maly mysle ze wystarczajacy wole mniejsze domki niz wielkie wille - jakos zawsze malo rodzinnie mi sie kojarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć śpiochy :p Ja dzisiaj jak nigdy wstałam wcześnie :) od rana słońce świeci więc zrobiłam pranie i już się suszy :) jak sie zrobi jeszcze troche cieplej to wyłoże się na słoneczku i troche wygrzeje kości ;) Miłego poniedziałku wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN Smile...................23............................... ................ok1.05 HopeU................28.................................. . .........ok.03.05 Banmon...............26...............12................ . .......ok07.05 Marzena87...........23................10................. ...........ok.19.05 PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię -=Goga=-..................36...........24.05.2010...... .Ch.....Michał Dagus83...................35...........26.05.2010. .........D ....Joanna Marta82...................28...........10.07.2010...przy porodzie...Marietta/Marieta agnes19....................25...........12.08.2010. ...........Gabriel Piotr marzenka_s................14...........22.09.2010 ..........?........... amerie9.....................15........................... ...................... Olka P........................11..........ok 08.11.2010..................... AsiaAaK.....................6...............ok.16.12.2010 ......?............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi od zawsze podobają sie domy rozbudowane...duża przestrzeń jest fajna:) Ale tyle gustów co ludzi wiec nie mozna uogólniać. Banmon ja sie ciesze ze sie zdecydowałaś a weekend majowy zleci szybko i na pewno nie bedziesz zalowala ze nie tknełaś procentów. Ja tam ostatnio juz nie pamietam kiedy piłam...a trunków do wyboru do koloru w mieszkaniu;) I zle mi z tym nie jest:) Będzie dobrze,zobaczysz🌻 Pozdrawiam wszystkie:) i zycze milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) u mnie wszystko w jak najlepszym porzadku:) brzuszek boli ale to podobno dlatego ze macica sie rozciaga itp;) ja juz siedze i ogladam wozeczki:P wstawie pare linkow moze troszke pozniej a teraz pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerie - nie ma jednoznacznej rady na to czy opłaca sie podpiwniczyć ćzesciowo dom, czy tez nie. To wsystko zależy przede wszystkim od terenu działki, czy jest pochyła czy tez płaska. Jak jest pochyła to z reguły sie opłaca czesciowo podpuiwniczyc, bo i tak trezba fundamenty zeschodkowac, czyli innymi słowy niewiele wiecej materiału pojdzie na wykonanie piwnicy. Jesli jest działka płaska, to bym sie juz zastanawaiła nad piwnica poniewaz sa to wtedy spore koszty. Czasem taniej jest wygosporadowac troche przestrezni na parterze, nawet kosztem wiekszych gabarytow budynku, i na parterze zaprojektowac kotłownie i np. pomieszczenie gospodarcze. W sumie to wszystko zalezy tez od gustów inwestora, bo wiadomo ze kazdy czego innego oczekuje od swojego wymarzpnego domku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tych domkow ktore zamiesciła Olka, amerie i Smile - to szczerze powieeziawszy uwazam ze najlepszy jest olki. Na pewno bedzie najtanszy w budowie, prosta bryła, prosty i tani dach, zwiezła bryła co powoduje znaczne ograniczenie kosztów ocieplenia ( mostki termoczne). Nie pamietam jakie schody były w domku olki, zle chyba zabiegowe, ale generalnie w wszystkich w tych projektach zmieniłabym schody na dużo duzo wygodniejsze, zamiast kretych i zabiegowych, ktore sa niewygodne do chodzenia, szczegolnie dla dzieci, zmieniłabym na zwykłe dwubiegowe schody. Smile - twoj domek to bedzie bardzo drogi w budowie i w ogrezwaniu rowniez. Ma bardzo skompliowany dach, beznadziejne schody. Ogolnie powiedziałabym - jest dla bogaczy. Wole oczko ktore doswietla poddasze jest bardzo ładne, ale daje bardzo mało światła, no i jest skomplikowane w wykonaniu ( wieźby ). A wiadomo ze jesli cos jest skomplikowanego w budowie to jest drozsze. Zwroc tez uwage na to ze na poddaszu czerwona linia ktora wyznacza obszar powyzej 1,90 cm ( czyli wygodny ) jest niewiele powierzchni w tym obszarze ( pokoj sypialnia ) Minimalnie lepszy jest wersja Henryk. Gdyby powirzchnia domku twojego a olki była podobna to w budowie twoj bedzie przynajmniej o 1/4 a moze nawet o 1/3 drozszy. Smile - szczerze mowiąc nie zdecydowałbym sie na budowe zadnego z tych domkow co zamiesciłas. Ale to jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile no i to opgromne przeszklenie w salonie - duzo ciepła przez to ucieknie! Przeszklenie jest ładne, no ale troszke nie na nasz klimat. Oczywiscie mozna sobie takie zrobic, ale przynajmniej tak zeby było ze strony wschodniej albo południowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ale wy nie zrazajcie sie tym co ja pisze o domkach, bo ja z racji mojego zawodu, patrze na to krytycznie, zeby wam cos doradzic. Wiadomo ze jjak zamowicei domek na necie, to przeciez nikt wam prawdy nie powie czy projket jest dobry czy nie, bo im zalezy na sporzedazy, a ja wam chce szczerze powiedziec czy cos jest ok czy tez nie. Tak wiec pytajcie smiało, liczas sie z tym ze moge obiektywnie skrytykowac :-) ZReszta kazdy ma swoj gust, kazdy ma inne wyobrazenie na temat swojego wymarzonego mieszkanka, i jedyne co moge poradzic, to trzeba jasno okreslic jakie pomieszczenia sa wymagane w domu, ile chce sie mies sypialni, poki, czy graz na 1 czy 2 auta itp. A dopiero wtedy bym szukała czegos co bedzie spełniało te kryteria. No i jescze jedno im bardziej skomplikowana brłya tym niestety domek drozszy w budowie i eksploatacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon moj maz kiedys pojechał na impezke z pracy, na ktorej wszyscy ostro pili, a on bidaczek nie mogl sie nic napic, bo mu powiedziałam ze jek wraca z imprezki to mam dni płodne i musi miec silne plemniczki do działania :-) Nie martw sie tym. Bez alkoholu da sie przezyc :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta dobre rady tylko wiesz jak to jest to nie tylko o taniosc chodzi ale i wyglad ;) dla mnie strasznie podoba sie ten projekt nie tylko dlatego ze jest tam tyle pomieszczen co chce itd. ale dlatego jak wyglada domyslam sie ze to bedzie wiecej kosztowalo ale jak juz budowac to wole sie poswiecic i miec taki jak zawsze chcialam ;) zreszta zobaczymy co z tego wyjdzie moj tata i tak pewnie pozmienia nam cos przezciez bedzie chcial dobrze dla nas ;) a! ja nie bede kupywala z netu tego projektu mam goscia ktory mi go sciagnie ;) bo tak jak wczesniej juz pisalam chcemy wprowadzic tam troche zmian marta ciekawie piszesz :) wiesz jakie ja moge miec pojecie o tym wszytskim hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta my decydując(póki co) sie na tego typu projekt pytaliśmy fachowca o ogólny zarys kosztorysu i wiemy,że tanio nie bedzie.A zapytałam o jakąś minimalizację ceny tylko z ciekawości,bo widze że sie znasz. Ponad pół miliona wyniesie bez jakiegokolwiek wyposażenia. No nic nie poradze ze nam sie duże domy podobają:) Znalazłam kiedyś tez trochę mniejszy,ale rowniez fajny http://projekty.dom.pl/ac_sandra.htm Możesz zerknąć? :) Na razie to tylko plany...mnie osobiście budowa domu przeraża...i to bardzo. Nawet zaczelam szukać mieszkań dwupoziomowych,ale R. mnie przywoluje ciągle do porządku mówiąc...no przeciez mial być dom z działką..ehh Tu nawet nie chodzi o pieniądze tylko o czas,o tą całą budowę. Póki co nie umiem sobie tego wyobrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Wow Marta świetnie że się na tym znasz, bo wiadomo że nie dość ze trudno o fachowca to jeszcze jak się znajdzie to też pewności ne ma czy dobrze poradzi a na pewno skasuje niebotyczną sume dlatego super, że mamy cie w szeregach :) ja już dziś pierwszą tabletkę sobie zapodałam :o w sumie dwa razy dziennie mam brać, zobaczymy jak będę to tolerować, a picie majowe odbiję sobie na weselu :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze jest jakies wyjscie banoman ;) ola co tam u ciebie jutro scan....??? pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jako alkoholik tylko tym moge się pocieszyć w tej niesprawiedliwości :o w ogóle nerwa mam jak sobie pomyslę o całej tej sytuacji z dzieckiem i ciążą a dokładnie z brakiem tego wszystkiego 😡 w ogóle dziś w pracy siedziałam do prawie godziny 18 :o myślałam, ze jajko zniosę 😠 Ola może na basen smignęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Marta dzięki bardzo za rady :) Szczerze mówiąc nie wgłębiałam się za bardzo w rodzaje materiałów itp ( bo się na tym kompletnie nie znam ) ale teraz już wiem na co zwrócić uwagę. Ja po prostu szukałam projektu prostego (ale nie do przesady - żadnych klocków ;) ) dosyć funkcjonalnego i nie ukrywam również liczył się koszt budowy i późniejszego utrzymania. I po twojej wypowiedzi stwierdzam że nawet dobrze mi poszło jak na kompletnego laika :) Mi też bardzo podobają się duże domy, ale muszę na to spojrzeć realnie, i wiem że domek ok 100m2 w zupełności nam wystarczy. Jak wygram w totka to pomyślę o większym ;) Jeszcze raz dzięki za rady, co prawda mam ciotkę architekta i przed budową domu na pewno zwrócimy się do niej o radę, ale teraz wiem o czym trzeba pomyśleć :D Dobre rady zawsze w cenie (szczególnie te darmowe :) ) Amerie jutro scan i już mam stracha , szczególnie że Małż powiedział mi wczoraj że też się boi. Banmon jeśli cie to pocieszy to kupiłam sobie dzisiaj piwo bezalkoholowe (bez mrużenia oka) bo juz mi sie tak strrrraaaasznie piwa chciało :) A odbijesz sobie na weselu, podwójnie. Goga to chyba jeszcze tylko musisz torbę do szpitala spakować, co? Bo gniazdko już chyba uwite :) Daguś co Ciebie? AsiaAk dobrze że wszystko dobrze się skończyło, trochę się o was martwiłam. Dla reszty dziewczyn pozdrowienia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ciesze sie że u Ciebie wszystko dobrze :) nie strasz więcej ;) Ola będzie dobrze :) daj znać jak bedziesz po scanie 🌼 Ola torbe też juz zaczełam pakować... niech sobie leży już ;) U mnie dzisiaj letnia pogoda była :) posiedziałam troche na słońcu i mnie nawet opaliło ;) no ale po słonecznym dniu teraz nagle zerwał sie wiatr i pewnie będzie padało :o żeby tylko burzy nie było :o :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN Smile...................23............................... ................ok1.05 HopeU................28.................................. . .........ok.03.05 Banmon...............26...............12................ . .......ok07.05 Marzena87...........23................10................. ...........ok.19.05 PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię -=Goga=-..................36...........24.05.2010...... .Ch.....Michał Dagus83...................35...........26.05.2010. .........D ....Joanna Marta82...................28...........10.07.2010...przy porodzie...Marietta/Marieta agnes19....................25...........12.08.2010. ...........Gabriel Piotr marzenka_s................14...........22.09.2010 ..........?........... amerie9.....................16........................... ...................... Olka P........................11..........ok 08.11.2010..................... AsiaAaK.....................6...............ok.16.12.2010 ......?............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×