Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

Agnes bardzo Ci współczuje ze musisz sie meczyć z teściową..Nawet sobie tego nie wyobrażam chociaż moja jest w porządku babką. A co dopiero mieszkać z nią jakby była okropna i to z maluszkiem.. Najważniejsze że mały zdrowiutki..moze sie jakoś wszystko ułoży Wam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Agnes przykro mi że znowu u teściowej :( ale najważniejsze że Gabryś zdrowy i ładnie rośnie. Smile ciasta koniecznie świeże :) ale to może akurat ie przywiozą . Ja mroziłam rybę po grecku, kapustę jarską, paszteciki, z tego co pamiętam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola ja sie juz naczytałam różnych opinii,zwłaszcza na kafe na temat karmienia i dlatego tak pisze...Boję sie że np dziecko sie nie najada często samym pokarmem mamusi no i trzeba dokarmiać..Zresztą wszystko wyjdzie w praniu jak to sie mówi..nie jedna nie chciała a jednak karmi..Na chwilę obecną mówię nie a jak bedzie to czas pokaże:) Ta opcja że sie chudnie jest kusząca:D Jak tak bede jadła jak teraz to bedzie masakra..ciągle glodna jestem..No a ciąży z zewnątrz jak nie było tak nie ma,tzn nie da sie zauważyć ze ja w połowie juz jestem..Ze w ogóle jestem. Jak mi brzuch wywali naraz to piękne rozstępy będą:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w 17 tyg już jakiś brzuszek miałam , ale najbardziej wyskoczył mi po 20 tyg i to z dnia na dzień dosłownie :) A co do karmienia to masz rację , wszystko wyjdzie w praniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola ale opiesz nam mam nadzieję jakie bedą twoje odczucia z wizyty kontrolnej ? ;) Mnie też to karmienei piersią nie badzo pociaga ale myślę że jesli będę miała pokarm to może chociaż z 2,3 m-ce pokarmię no bo jak już będzie to coś trzeba z tym zrobić a druga sprawa taka że ja leniwa jestem i na poczatku na pewno wygodniej, ale długo kamic nie zamierzam bo mnie to wzdryga :) kurde to jeszcze tyke czasu do tego że jeszcze nie powinnam o tym myślec chyba :D nie wydaje mi się żebysmy teraz poznali płeć bo to będzie 14t2d..... więc chyba za wczesnie. Na razie chcę żeby wszystko było dobrze Agnes ty to się m,asz z ta tesciową :o ale pal licho, najwazniejsze że masz zdrowego gabrysia i kochanego J przy sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały pewnie chce mamusi pozwolić na ładną sukienkę w dniu ślubu:D Banmon Ty chyba pytałaś,wlasnie mi sie przypomniało..NIE mam sukienki,ale w tym tyg jedziemy sie rozejrzec..chyba nie po Kielcach,chociaż ja bym jednak zajrzała co tutaj mają..Jakoś mnie ten brak nie przeraża nie wiem czemu..Ubzdurałam sobie że szybko coś wybiorę i tak musi być:D Tak jak z obrączkami:) Już są,pasują i czekają sobie grzecznie:) A wybieraliśmy 5 min:) W ogole to wszyscy ślub planują 2 lata wcześniej a my 2 miesiące i juz prawie wszystko załatwione:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola udanego zwiedzania ;) banoman glownie chodzilo nam o to zeby zrobic pokoik dla malego a pozniej umyslilam sobie ze jak juz robic to wszystko to teraz mam za swoje ;) zobaczymy jaka doswiadczona mamusia bede ;) chodze na praktyki do kolezanki ktorej maluszek ma mniej niz 2 miesiace wiec mam nadzieje ze jakos sobie poradze ;) agnes mam nadzieje ze klopoty w koncu was opuszcza !!! trzymaj sie ! wlasnie ciekawe jak tam marzenka....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie chce typowo ślubnej..na kole i bufiastej:) Chce białą i tyle. Dlatego mam nadzieje ze problemu nie bedzie. Ostatnio widziałam w sklepie taką jedną i mi sie podobała.A nie był to salon tylko zwykły sklep z sukienkami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banoman mysl mysl zobaczysz jak czas szybko mienie w ostatnich tygodniach bedziesz zbyt zajeta przygotowaniami na przyjscie malucha nie bedziesz miala czasu na rozmyslanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile jakbyś planowała slub na sobotę to nie dałabyś rady w 2 miesiące :P Nam zajęło to kilka miesięcy ale ślub był mały i w piątek, no i wszystko załatwialiśmy będąc w UK (potęga internetu he he) Banmon pewnie że zdam relację :) a teraz to już naprawdę musze spadać :) Pa dziewczyny , odezwę się później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerie troche sprzatania bedzie,ale jaki efekt pózniej:) Ide robić obiad,bo siedze i sie lenie dzisiaj..Ale pogoda taka,że cóż innego dzisiaj nam pozostaje:) R. mi właśnie podrzucił świeżyznę i trzeba coś z tym zrobić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amerie z jednej strony lepiej teraz że ten remont robicie niz jakby mały już był na świecie. Dobra sprawa z taki praktykami z małym brzdącem kolezanki, tez by mi się przydało :) Smile myslę ze bez problemu co s wybierzesz, a w kielcach sporo tych sklepów, ja widziałam piekne sukienki koło sphixa ..... w tych takich nowszych budynkach na dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon to są tzw Planty w Kielcach. wiem,że tam wybór jest. Zobaczymy..Koło sphinxa jest jeszcze salon Cymbeline,ale tam są piękne ceny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka pogoda a zapomniałam że jutro ide badania porobić na nastepna wizyte u gina,bo pozniej bede miala mało czasu na to a siostra zmienia prace i tez musi porobic i razem pojdziemy. eh..nie chciałam upałów,ale takiej pogody też nie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie o ten salon mi chodzilo a ceny nie byly az takie straszne bo kiedys z ciekawosci weszlam :) ja tez musze badania porobic i nie bardzo to sobie wyobrazam, chyba M mnie bedzie musial zawiesc i przywiesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nigdy tam nie weszlam tylko słyszalam no i na ich stronie kiedyś oglądalam sukienki..podobały mi sie. No to moze tam wstąpimy w tygodniu...Tylko żeby sie pogoda uspokoiła..niech chociaż nie pada,może byc zimno.. Przesadzłam z jedzniem znowu:/ Wyszła taka dobra zapiekanka z makaronem,warzywami i mięsem mielonym:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobiety Rzeczywiście czas leci. Banmon mój M ciągle mówi niunia i mówi ze będzie dziewczynka na 100%. ja tak też czuję ale boję sie uwierzyć do końca. Dopiero 21.10 mam usg ale chyba zrobie wcześniej prywatne bo moi rodzice będą u mnie w październiku i mysle ze zabiorę mamę i pójdzie że mną zobaczyć. Amerie i Ola czy mialyscie w pracy dodatkową przerwę z racji ciąży? Bo mi nie chcą dać. I nie wiem czy dobrze słyszałam ale podobno oprócz tych 190 f po 25 tc można aplikować o 500 ale nie jestem pewna czy nie trzeba mieć WTC. Slyszalyscie coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope u ciebie to nawet boje się pomysleć co to by bylo jakby sie okazalo ze chlopak siedzi w srodku :D wiec to MUSI byc dziewczynka. to jeszcze kawal czsu do kolejnego usg.... jesli masz taka okazje to zabierz mame na pewno milo jej sie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hope ja przerwy robilam sobie dluzsze i czasami jak bylam bardzo zmeczona to chodzilam na 15 min. wypic cos cieplego i posiedziec z nogami do gory ;) a pozniej jak juz ciaza byla bardziej zaawansowana to bralam dodatkowe 30 min. jakos tak moja kolezanka angielka mowila mi ze moge brac normalne przerwy + wtedy kiedy poczuje ze musze na chwilke posiedziec lub jestem bardzo zmeczona no i ja tak robilam tyle tylko ze ja pracowalam na nocki wiec robilam co chcialam delikatnie mowiac ;) a ile ty godzin pracujesz ?? i jakie masz przerwy ?? wydaje mi sie hope ze oni nie moga ci zabronic dodatkowych przerw.... co do 190 to ja ciagle na nie czekam :/ a o 500 slyszalam i czytalam powinnas miec to gdzies w papierach od swojej babki ja mam chwilowo balagan wiec nie mam jak sprawdzic ale to chyba trzeba miec jakies specjalne przywileje do takiej sumki :/ a tak na marginesie 21.10 ty bedziesz ogladala swoja malenka na usg a ja bede sie meczyla na porodowce :D o ile termin sie potwierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie do oli wiec tak wiadomo ze w polsce gin. mniej wiecej mowi jaka bedzie waga dziecka a tutaj oczywiscie nie no i chce zapytac olu czy kupywalas jakies ciuszki dla newborn baby ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogladalam kilka filmikow z porodu naturalnego....... :/ maly tak cisnie na pecherz ze szok biegam do lazienki co 15 min. denerwujace !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amerie może na ostatnim usg jak się zapytasz to ci powiedza ile cm ma twój bobasek, myślę że trzeba kupic troszkę rzeczy w rozm 56cm i wiekszość w 62cm w sumie lepiej jak sa za duże niz miałyby być za małe. Poród porodem, akcja czeka dopiero po narodzinach dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Byliśmy na "wycieczce" i powiem wam że jestem coraz bardziej przekonana do porodu w wannie :) Bardzo fajny , dosyć duży ale przytulny pokój. Na środku ogromna wanna porodowa, z boku normalne łóżko (jakby ktoś jednak wolał dokończyć "na sucho" ) do tego prywatna , duża łazienka z prysznicem. Jak rodzisz wieczorem to zapalają światło boczne , żadnych świetlówek itp, można przynieść swoją płytkę z muzyką. Do tego do dyspozycji lodówka , czajnik itp :) Coraz bardziej mi się pomysł rodzenia w wodzie podoba :D Jutro muszę zadzwonić do normalnego szpitala i umówić się na zwiedzanie ich oddziału, tylko na razie jest tam małe szaleństwo bo ostatnio żona premiera tam urodziła córeczkę ;) Hope z tego co wiem żeby otrzymać te 500f musisz udokumentować bardzo niskie zarobki. Natomiast te 190 przyznawane są niejako z urzędu. Wiem że po urodzeniu dostaje się też czek na 250f ale nie do swojej dyspozycji, to dla dziecka. Wystarczy że założysz maluszkowi konto i możesz tam wpłacić ta kaskę. Amerie ja jestem w tej dobraej sytuacji że jeszcze miesiąc przed terminem porodu będę miała scan i dowiem się ile mała waży itp. Ale odpowiadając na twoje pytanie to rzeczy dla newborna mam stosukowo niewiele (większość dostałam) sama wolę kupować rozmiar 0-3 miesiąca, bo to chyba bardziej logiczne. Poza tym jak ciuszki są za duże to można je podwinąć, poza śpioszkami, więć może warto kupić newborn śpioszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola a tam jest wiecej takich sal z wanna do rodzenia ? wiesz chodzi mi o to że jak akurat ktos bedzie rodzil w wannie to ty gdzie? ja się dowiedzialam ze u nas jest chyba tylko jedna sala do porodu rodzinnego i jak akurat masz pecha i ktos tam juz rodzi to idziesz na ogolna :o a tam zero towarzystwa ze strony meza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon niestety tylko jedna, ale babka powiedziała że od 7 lat (od kiedy jest ta sala) tylko kilka razy zdarzyła im się taka sytuacja. Tu jest zasada ze zanim przyjedziesz do szpitala musisz zadzwonić i poweidzieć że jedziesz, wtedy pewnie powiedzą że zajęte :O no i trzeba jechać do normalnego szpitala. dlatego też chcę jechać na zwiedzanie normalnego oddziału , żeby w razie czego nie widzieć go po raz pierwszy ;) A co porodu rodzinnego to wydaje mi się że nie ma z tym problemu i jeśli chcesz z kimś rodzić to zawsze jest taka opcja, bezwarunkowo. Nawet Małż może do wanny wskoczyć jak będzie miał ochotę :D no i jak ja go wpuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola moja kolezanka ktora urodzila jakies dwa miesiace temu mowila ze teraz to nie jest 250 tylko 50 dla maluszka ponoc ta ustawa zmienila sie jakos na poczatku sierpnia :/ z ta wanna calkiem fajnie to wszystko wyglada jak tak :) co do spioszkow dla newborna to juz kupilam mam 12 + 2 dostalam juz dawno temu obawiam sie jednak ze moj maly nie bedzie taki maly ;) i spioszki beda lezaly sobie... banoman ja juz mialam swoje ostatnie usg :( niestety opowiedzialam mezowi co widzialam na filmikach to dal mi zjebke ze ogladam takie rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez musze wybrac sie w koncu do szpitala zeby zobaczyc co i gdzie bo pozniej nie bedzie czasu na szukanie aj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z tą salą ogólną to makabra, nie wyobrażam sobie rodzić sama :O Zapomniałam Wam się pochwalić! Dzisiaj przyjechał wózek :) i na żywo jest jeszcze fajniejszy. Chcieliśmy powozić w nim kota ale odmówił współpracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola a masz juz wszystko co potzreba do szpitala dla ciebie i malej ?? a no i chce zapytac czy bedziesz stosowala takie zasady jak tutaj sa dla dzidziusia czyli kapanie dopiero po tyg.- 2 no i przemywanie tyleczka wacikami z woda no i takie tam....rozumiesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×