Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN @ Marzena87..........23................14.................. ..........ok. 18.09. sisetka...............29.................4............... ...............24.08 PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię marzenka_s...............35...........22.09.2010 .........chl........... amerie9....................32...........21.10.2010. maly mezczyzna Olka P......................29..........ok 07.11.2010.......panna Ktosia AsiaAaK....................25..............ok.2.12.2010 ...Lenka(?) Smile........................17.............ok.07.02.2011 .....chłopiec...... Banmon.....................11..............ok.08.03.2011. . ................. HopeU......................11..............ok.06.03.2011. .. .................. MAMUSIE nick...........imię dziecka.......data urodzenia......wzrost.....waga -=Goga=-..........Michał..........05.05.2010............ .49.........2250 Dagus83............Asia............12.05.2010............ 49..........2850 Marta82...........Emilian..........16.07.2010............ 55..........3100 agnes19...........Gabriel..........30.07.2010............ .49..........2520

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzena jak dałaś sobie rade z dwoma urwisami? ;) Ola no wreszcie sie doczekałaś wolnego :) teraz odpoczywaj :) Amarie no wreszcie sie odezwałaś :) raczej nie zostawiaj nic na ostatnią chwile ;) Banmon co u Ciebie? Jesteś jeszcze w szpitalu czy już Was wypisali? My mamy dzisiaj pierwszą rocznice ślubu :) mieliśmy iść gdzieś sami ale nie mogliśmy się rozstać z Misiem i poszliśmy we trójke ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka no mam neta od kilku dni , w koncu nie jestem odcięta od świata :p . zakładali mi go az 2tyg, masakra... Smile - mój siostrzeniec ma na imię Maksymilian. Przyjecie slubne tez robiłam na 40 osób - chociaz było małe, było bardzo kameralnie i super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny co z banmon? mam troche zaległosci w czytaniu was, ale cofnełam sie pare stron w stecz i znalazłam wpis ze ma krwiaka i pojechała do szpitala! wiecie cos jeszcze? mam nadzieje ze wszytstko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej no ja tez nie rozumiem juz z tymi tyg ciazy u mnie...;/lekarz poweidzial ze ciaza jest dwa tyg starsza, ze tak wychodzi z usg...zobaczymy kiedy Lenka bedzie chciala wyjsc,torbe spakuje wczesniej w razie co... a ja ostatnio czuje straszne zmeczenie,ciagle nie dosypiam i ogolnie jest do dupy...:( Marta pokaz zdj synka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta i jak wolają do małego? Bo mnie sie Maksymilian podoba ale zdrobnienia np Maksiu juz nie tak bardzo:/ No kurcze ja nie wiem jak to z tym imieniem jeszcze bedzie... Wczoraj cały dzień spedzilismy na wsi i bylo miło,bo pogoda ładna:) Kurde zeżarłam batonika z rana i mam wyrzuty sumienia;) Banmon napisz chociaż pare słów...ja sie martwię..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smile gratulujensynka Ola widzialam te wiaderka kiedys swego czasu byla dyskusja na ten temat na bocianie.do mnie osobiscie nie przemawiaja balabym sie wtym kapac no i nie wiem co w pierwszym dniach zrobic z pepuszkoem bo przecoez nie mozna go zamaczac.podobno sa klamerki na pepek takie specjalne ale mi sie oobiscie tradycyjne wanienki podobaja Ze szpitla wyszlam w czwartek.krwiak byl wtedy mniejszy o polowe z 2cm zrobil sie na 1cm.ciagle oczywiscie brudze.no i leze i leze.9wrzesnia mam planowo wizyte u gina. Moj lapek jest teraz w naprawie i pisze z kom bo do drugiego nie chce wstawac.jesli naprawia mi lapka to M zakupi stolik taki co do lozka mozna klasc i bede moglasobie na necie smgac.napewno bede sie wtedy czescoej odzywac Marta synek jest slpdziutki.no i taki maluski ze az strach go na rece brac.a ty juz w ogole brzuszka nie masz szczesciaro.wygladasz super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smile gratulujensynka Ola widzialam te wiaderka kiedys swego czasu byla dyskusja na ten temat na bocianie.do mnie osobiscie nie przemawiaja balabym sie wtym kapac no i nie wiem co w pierwszym dniach zrobic z pepuszkoem bo przecoez nie mozna go zamaczac.podobno sa klamerki na pepek takie specjalne ale mi sie oobiscie tradycyjne wanienki podobaja Ze szpitla wyszlam w czwartek.krwiak byl wtedy mniejszy o polowe z 2cm zrobil sie na 1cm.ciagle oczywiscie brudze.no i leze i leze.9wrzesnia mam planowo wizyte u gina. Moj lapek jest teraz w naprawie i pisze z kom bo do drugiego nie chce wstawac.jesli naprawia mi lapka to M zakupi stolik taki co do lozka mozna klasc i bede moglasobie na necie smgac.napewno bede sie wtedy czescoej odzywac Marta synek jest slpdziutki.no i taki maluski ze az strach go na rece brac.a ty juz w ogole brzuszka nie masz szczesciaro.wygladasz super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim. Smile gratuluje synka, ale szybko ci powiedzieli :) ja mam usg w czwartek i boję sie strasznie Banmon co u Was? Nie mam nawet czasu pisać bo albo jestem w pracy albo odpoczywam i nawet mi sie nie chce nic robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba kiedys pisalam o tych turystycznych lozeczkach.moja zajoma ma.traz jej synek ma 9mcy a ona mowi ze trzeba lozeczko zmienic bo jednak takie stabilne nie jest i dla sarszego ziecka to niewypal.w takim normalnym lozexzku jednak maluch dluzej polezy.teraz jest straszna moda na te turystyczne ale ja mysle ze to nie jest dobre.ta znajoma spodziewa sie teraz znowu dziecka i powiedziaa mi ze noe poleca tych turystycznych lozeczek.ale to w sumie kazdy sam sobie wybiera tak samo jak z tymi wiaderkami do kapieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon super że juz wszystko dobrze🌻 Hope podobno na dobrym usg szybko widać..no to jest tak widoczne ze nie da sie pomylić z niczym innym:)To ja juz trzymam kciuki za czwartkową wizytę🌻 Za Twoja banmon też chociaż jeszcze troszke musisz poczekać..ja mam 20,wiec chyba zglupieje do tego czasu.. Ja od rana troche zdenerwowana chodze,bo wczoraj jak byliśmy w domu to niby wszystko ok( jesli chodzi o nasz ślub) a dzisiaj mi siostra pisze co innego,że mama swoje zaczyna...Nosz kurde tzreba było wprost powiedzieć wczoraj a nie spiskować za plecami...Normalnie czuje sie jakbym zabojstwo planowała a nie ślub,bo przecież bez kapeli to nie ślub!! Az sie poryczałam z tego wszystkiego i okropnie mi zle,że najblizsze osoby nie potrafią uszanować naszej decyzji...Jutro mamy jechać do ksiedza rano protokoły spisywać i reszte papierów dowiezc,ale az mi sie odechciewa tego wszystkiego...Cała zdenerwowana chodze a nie powinnam sie teraz denerwować:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mnie to łóżeczko nie przemawia w ogóle,ale wiadomo o gustach sie nie dyskutuje..No i ja wolę stonowane kolory a nie takie kolorowiaste;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi chodzilo o to czy te lozeczka sprawdzaja sie w podrozy np...bo mam zwykle lozeczko a o turystycznym myslalam jak np zostawialibysmy mala u tesciow na noc i tam staloby to lozeczko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia tego to nie wiem,bo dziecka nie mam jeszcze:) Ja tylko słyszałam o nich. Jak ktoś czesto podrożuje z dzieckiem to sprawdzi sie moim zdaniem bardzo dobrze. Ale kupować zamiast zwykłego łóżeczka to nie za bardzo moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie;) mamy juz zwykle lozeczko dla Lenki a to wlasnie chcialam kupic tylko tak na wycieczki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN @ Marzena87..........23................14.................. ..........ok. 18.09. sisetka...............29.................4............... ...............24.08 PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię marzenka_s...............35...........22.09.2010 .........chl........... amerie9....................32...........21.10.2010. maly mezczyzna Olka P......................29..........ok 07.11.2010.......panna Ktosia AsiaAaK....................25..............ok.2.12.2010 ...Lenka(?) Smile........................17.............ok.07.02.2011 .....chłopiec...... Banmon.....................11..............ok.08.03.2011. . ................. HopeU......................12..............ok.06.03.2011. .. .................. MAMUSIE nick...........imię dziecka.......data urodzenia......wzrost.....waga -=Goga=-..........Michał..........05.05.2010............ .49.........2250 Dagus83............Asia............12.05.2010............ 49..........2850 Marta82...........Emilian..........16.07.2010............ 55..........3100 agnes19...........Gabriel..........30.07.2010............ .49..........2520

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, dawno się nieodzywałam, jakoś niechciało mi się klikać :P Ale stale Was czytam. Banmon, dobrze że już jesteście w domku i z maluchem wszystko w porządku, odpoczywaj kochana :) Smile, gratuluje chłopaczka :) Współczesne usg są rewelacyjne. Nam lekarz w 12tc powiedział, że stawia na dziewczynkę, a w 16tc potwierdził :) Jeśli chodzi o imię Maksymilian, to mojego męża chrześniak ma tak na imię i wszystcy mówią do niego Maks, Maksiu, na początku brzmiało mi to tak jakby psa się wołało, ale sie przyzwyczaiłam :) Marta fajnie, że zów masz neta, pokaż malucha na forum, nie mam Was w swoich kontaktach na nk :( A na naszym weselu też było ok.40 osób i było idealnie, bardzo kameralnie i sympatycznie :) No i też mieliśmy 23.09 :D hehe Asia, usg też pokazywało, że moja ciąża jest 2tyg sarsza niz to wynika z OM i urodziłam dokładnie w 38tc, równo 2tyg przed terminem Goga, gratulacje z okazji pierwszej rocznicy, nasza jest już niedługo, ale ten czas zleciał. Znając życie też się gdzieś razem z Asią wybierzemy, bo beza niej będzie tak jakoś smutno ;) Chrzciny mieliśmy już w czerwcu i wtedy miałam duży problem z ciuszkami dla niuńki, bo nigdzie niema tak małych rozmiarów (56) i w rezultacie krawcowa nam uszyła, a teraz próbuję to sprzedać, ale coś ciężko idzie :( Marzenka, już tak niedaleko do końca, trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie :) Widzę, że rozpoczęła się dyskusja wanienkowo-łóżeczkowa. My mamy normalną dziecięcą wanienkę. Ta tuba wogóle do mnie nie przemawia, nie chodzi o moczenie kikuta pępowiny, bo ja się o niego nie martwiłam i normalnie się moczył, trzeba wtedy jedynie dokładnie go osuszyć, ale trzymanie dziecka w takiej tubie to chyba niewygodne, bałabym się że mi się wyślizgnie. Jeśli chodzi o łóżeczka, to my mamy i takie i takie, ale turystyczne z normalnym materacykiem i wg mnie turystyczne świetnie się sprawdza do codziennego użytku. A jak mała będzie większa to będzie służył jako kojec, niebędę się musiała martwić, że jak mała będzie w nim wstawać i się przewróci to się uderzy w drewniane szczebelki, tylko poleci na materiał, nie będzie też musiała przeskakiwać przez łóżeczko (jak to dzieci lubą robić) tylko wyjdzie sobie przez odpinany otwór :) Ale wiadomo, każdy ma swoje zdanie na temat konkretnego produktu. No a Asia skończyła już 3 miesiące, niewiem czy ząbki nie zaczynaja jej iść, bo ślini się na potęgę, wcina z uwielbiebiem swoje paluszki i piąstki i jest marudna, a czasem baaaaaardzo marudna. Nic, zobaczymy. W środę mamy wizytę u chirurga-onkologa, żeby skonsultować jej naczyniaka, zobaczymy czy będzie coś z nim robił czy nie... Tak poza tym to ciągle mamy problemy z kupkami, bo bardzo rzadko je robi, co 4-5dni i często muszę je wywoływać :) Dobra spadam robiś obiadek póki mała ucina sobie drzemkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daguś to bedziemy obchodzić rocznice tego samego dnia:) Fajnie. Najważnejsze,ze mala zdrowa,a ze marudna to pewnie nie długo minie a innym mamusiom sie zacznie:) Asia czyli takie dodatkowe to spokojnie Ci sie moze przydać.Kupuj:) Eh..teraz mnie głowa coś boli..jakiś dziwny ten dzień:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze isc na jakieś zakupy ciążowe,bo jak sie zrobi chlodniej to sie w nic nie zmieszcze..a chodzenie z rozpietym guzikiem nie bardzo mi sie widzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Pierwszy dzień wolności!!! I z przyzwyczajenia chyba obudziłam się o 7 rano :O ale co tam mam jeszcze ok 2 miesięcy żeby się odzwyczaić. Banmon cieszę się że już jesteście w domku, teraz sobie odpoczywaj. Mam nadzieję żejuż niedługo dostaniesz lapka i powróci ruch na topiku :) Goga gratulacje z okazji rocznicy ślubu 🌻 Smile nie przejmuj się tym gadaniem, nigdy nie będzie tak że wszystkim dogodzisz (a może komuś nie bedzie odpowiadała ta kapela ? :P ) najważniejsze żebyście wy byli zadowoleni, w końcu to będzie właśnie WASZ DZIEŃ. A mama jak zobaczy cię w białej sukni w kościele to wymięknie i już nic innego nie będzie liczyć. Jeśli potzrebujesz namiary na dobrego fotografa to daj znać :) Amerie ja wiem że gas jest najsłabszy z oferowanych metod (sama słyszałam że pewnej dziewczynie strasznie spuchły po tym wargi ;) ) ale jestem coraz bardziej przekonana do porodu w wodzie a tam tylko taka opcja jest możliwa. Co do epiduralu też się na tym zastanawiałam ( rodzenie "na żywca" zdecydowanie odpada) ale przerażają mnie możliwe skutki uboczne , szczególnie długotrwałe. no i słowo próżnociąg też nie nastraja optymistycznie :O A tak w ogóle to wydaje mi się że nieważne jakich opini dobrych czy złych się nie nasłuchamy, to i tak u nas może być inaczej, w końcu każdy organizm jest inny i inaczej reaguje. Daguś wrzucaj zdjęcia Asi i pisz częściej! Marta czekamy na zdjęcia, już nie ma wymówek :) A twojej poporodowej figurki to można faktycznie pozazdrościć. AsiaAk jak sama nazwa mówi to łóżeczko turystyczne , czyli jak najbardziej na wycieczki, przecież nie bedziecie drewnianego ze sobą wozić ;) Andziula jak twoje wyniki, odezwij się. Agnes , Marzena, Marzenka , Joasia, Sisetka co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zapomniałam :) Hope nie bój się usg, jeszcze nie bedziesz chciała wyjść z gabinetu tak ci się spodoba :D Napisz koniecznie po wizycie jak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze na chwilke zajrze tu :) Ola ja sie tylko boję ze coś mogłoby być nie tak a na widok sie nie mogę doczekać :) Marta wklej zdjęcie bo ja nie mam nk i nie widziałam małego :-o A i mam pytanie ile przytylas w ciąży bo skoro dziewczyny mówią ze masz sylwetkę do pozazdroszczenia to ciekawa jestem. Mnie zaczyna martwić sprawa wagi. Ostatnio wieczorem wazylam 57,5 i sie zalamalam a rano już 54,5. Ogólnie zawsze wazylam ol 52, 53 kg i chciałabym tak max przytyć 10 :-p I jeszcze jedno pytanie. Czy wy macie też przyspieszona przemianę materii? Bo ja chodzę do kibelka z 3 razy dziennie, w nocy rano w ciągu dnia czasem, zastanawiam sie czy to normalne czy może mam biegunkę? Mam tak od zeszłego tyg, i może dlatego ciągle jestem głodna :-o Sorry ze pisze takie rzeczy ale nie mam sie kogo poradzić. I dodam jeszcze ze łóżeczko turystyczne nie jest takie złe, kiedyś wspominalam że pilnowalam dziecka przez pól roku po 7 h dziennie i mała sama sobie tam wchodziła, nie gryzla szczebelkow jak to czasem niektóre bąble robią :) ja chyba kupię normalne ale turyst to fajna sprawa. Zresztą zobaczymy, na początek będzie kolyska przy naszym łóżku. Ok spadam spać Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hope moja kolezanka miala tak jak ty ze czesto biegala do kibelka nie tylko po siku ;) a ja znowu mam tak ze u mnie teraz ciezej z tymi sparwami.... mysle ze to chyba w twoim przypadku nie jest zle moze dzieki temu mniej przytyjesz no i gdyby to wszystko dzialalo w inna strone (jak u mnie) to nie jest przyjemnie ja mialam przed ciaza bardzo dobra przemiane materii i wage miedzy 53-55 a teraz to juz szkoda gadac :/ ola zgadzam sie calkowicie co do tego ze kazda z nas jest inna i roznie to moze przy porodzie byc ola czy staralas sie juz o 190 ktore ci sie nalezy ??? ja wyslalam forme kilka tyg. temu i dzisiaj dzwonilam zapytac czy dostali forme bo cos dlugo czekam ale ponoc wszystko ok :D a i chce zapytac czy po macierzynskim wracasz do pracy??? ja slyszalam ze u nas jest tak ze musisz wrocic na jakis okres bo jak nie to trzeba kase im oddac jesli sie zrezygnuje.... moze wiesz cos na ten temat?? a no i jak tam wolne ?? odpoczywasz czy masz jakies ciekawe zajecia :) ? marta ja tez chce zobaczyc twojego syneczka :D banoman fajnie ze napisalas ale najfajniej ze jestes juz w domku i ze wszystko na dobrej drodze jest odpoczywaj duzo pewnie kazdy ci to mowi ale ;) bo wiesz martwimy sie :* dobra dziewczyny czas brac sie do roboty musze posortowac wszystkie graty bo za duzo tego i w domu robi sie ciasno ;) a!! powiem wam jeszcze ze bylam u swojej babki wczoraj no i moje HB jest niskie wiec musze jesc duzo zielonych warzyw martwie sie zeby mi nie spadlo to nizej :( milego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie po staremu przepraszam ze nic nie pisze ale mam taaaki dół że hej ale czytam Was codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już mam swojego lapka ale czekam jeszcze na stolik ;) Hope tylko się cieszyć ze masz taka przemiane materii bo czesto w ciąży jest właśnie odwrotnie i dziewczyny maja problem co nie jest zdrowe (oczywiście ja ten problem własne mam bo jakże by inaczej) czyli już za dwa dni usg :) fajnie zobaczysz z 6cm kluska jak nie więcej a może i dwa takie kluski ale byłaby akcja ;) a ja sobie leżę leżę i leżę ..... M mi kupił dvd co bym mogła filmy ogladać ale wczoraj zauwzył że jakaś promocja na PS3 jest i stwierdził że kupi mi PS3 bo i sobie pogram i filmy pooglądam ...... :D myslałam ze z łózka ze smiechu spadnę jak to usłyszałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisetka to postaraj sie wyłazic do nas z dołka, chociaz wiem jak to jest ja sama tez czasami wolałam tylko czytać ale zły nastroj na pewno minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile - do mojego siostrezńca mówa Maksiu, a czasem Maksiunciu :-D Banmon- ciesze sie ze krwiak sie zmniejszył, i ze wszystko jest ok :-) Dagus - ja mam chrzest w ta niedziele - powiedz mi bo pisałas ze krawcowa Ci szyła ubranko - jak sie dziecko ubiera do chrztu? To musi byś coś specjalnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLka - a co do mojej figury, to fakt niecałe 10kg, ktore przytyłam w ciazy spadło w 1tydzień. Po 1,5tyg śladu ciazy nie było widać. Wogóle ten "połóg" jak dla mnie to jest śmiechawa - wogóle tego jakbym nie miała. Jedynie krwawienie o tym przypominało. Jeśli chcesz szybko zrzucić kilogramy po ciazy to polecam karmienie piersia - ja waze juz mniej niz prze ciaza i widze ze waga mi leci w dół. Wiadomo ze nie jest to nie wiadomo ile , ale spokojnie kilogram w miesiac przez karmienie piersia pójdzie w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×