Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szybkariposta

jeszcze żywy karp !!!!!

Polecane posty

Jak możesz pomóc karpiom w okresie przedświątecznym • nie zgadzaj się na pakowanie żywych ryb w folię – bez wody duszą się i giną w męczarniach • nie zgadzaj się na publiczne zabijanie ryb • nie zgadzaj się na przetrzymywanie i upychanie ryb w zbyt małych pojemnikach • jeśli Twoje uwagi są ignorowane, a prawo łamane, zareaguj informując o tym powiatowego lekarza weterynarii, straż miejską, policję. O swoich działaniach poinformuj Klub Gaja W tym roku działania Klubu Gaja wspiera publicysta, podróżnik i krytyk kulinarny, Robert Makłowicz, który twierdzi, że nie ma znacznej różnicy w smaku pomiędzy świeżym karpiem a karpiem z lodu! nie pozwalajcie na bestialskie traktowanie bezbronnych karpi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenkusia
wyobraźcie sobie małe dzieci patrzące jak na straganie zabija się karpie. albo patrzące na duszące się karpie w reklamówce- jak im to wytłumaczycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adqwer
to mnie sie wydaje ze lepiej wytlumaczyc ze karp juz niezyje jak go niesiemy do domu , niz jak sie meczy w worku, a potem wannie, a potem 'co tatus zrobil rybce' popieram akcje klubu gaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość min dlatego nie znosze swiat
jak widze te kolejki po biedne karpie to mi sie niedobrze robi:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no doslownie, kolejki to jeszcze nic, ja jak widze setki ryb w malym zbiorniku to mi sie nie dobrze robi a wystarczylo by troche lodu i juz uśmiercone ryby - tylko swieze, i uwierzcie badz nie ale bylo by lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adfasf
nie kupuję słodkowodnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widok zabijanego karpia na straganie to jest straszny szok dla dziecka, taki sam jak widok karpia na patelni podlanego skwierczacym olejem albo w galarecie. cos mi tu niepasuje? ekolodzy i "Gajownicy" wytlumaczcie mi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ludzie nie mają co robić to sobie nawet karpie będą bronić. Podejrzewam, że jest sporo ważniejszych spraw, na które można swoje siły i czas przeznaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bey! Jest miliard ważniejszych spraw w życiu niż kapr. Ale to nie oznacza, że jak go już musisz! kupić, czy zjeść w wigilię, bo tak należy, to nie możesz zwróć uwagi na to by był przechowywany a później zabity w miare "humanitarnie" a nie nosić na żywca w foliowym worku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaadka
No przecież to nienormalne. nie można tego dzieciom wytłumaczyć- co roku kłamstwa, że poszła do wody? już lepiej sobie oszczędzić i dziecku oszczędzić stresu i kupić karpia z lodu (smakuje tak samo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaadka
z tym humanitarnym traktowaniem to nie jest jakieś widzimisię zielonych. tak sie składa, że znęcanie się nad karpiem jest karlane z ramienia prawa. tak jak znęcanie nad każdym innym stworzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaadka
Oczywiście, że lepiej być wegetarianinem. Ale nie ma co kogo zmuszać. natomiast jeżeli już trzeba jeść mięso czy ryby w tym wypadku to przecież można uśmiercić je w sposób humanitarny- o to chodzi by ryby się nie męczyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zgadzam się na karpie w workach no ale reszta... Jak dziecku wytłumaczyc? Normalnie. Ludzie hodują ryby, żeby je potem zjęść. Pan zabijający karpie robi t umiejętnie i rybka nie cierpi. Moi rodzice zabijali karpia w domu i jakoś ślad na psychice mi nie pozostał z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaadka
Nie wolno też ubijać karpi na widoku, w punktach sprzedaży powinna być specjalna odgrodzona strefa. a po żywego karpia gdzieniegdzie trzeba przychodzić z wiaderkiem wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkariposta (adriana80@wp.pl) Jak możesz pomóc karpiom w okresie przedświątecznym A martwisz się o bezdomnych, którzy nie mają nikogo bliskiego i koczują w kanałach? Jak mnie wkurzają tacy miłosierni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezdomny nie musi sypiac w kanalach, jest wystarczajaco noclegowni, ale tam przeciez trzeba byc .. trzezwym. No coz, jak ktos woli sie napic niz spac to jego wybor. Karp wyboru nie ma ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No trudno, żeby miał wybór. Jeszcze prawa wyborcze i inne przywileje. Wielka akcja w obronie karpia. Śmieszni ludzie ze śmiesznymi ideałami. Codziennie w ten sam sposób umierają tony sandaczy, szczupaków i innych ryb, nikt o to szumu nie robi. Teraz dobry moment, żeby zaistnieć, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamonolaaaaaaaaa
A wędkarze,rybacy to niby jak ryby traktuja,trzymaja je niby w wodzie...Przeceiz jak rybak złowi kilka ton ryb to kazda z tych ryb tez sie dusi az udusi.A wedkarz,bardzo rzadko widziałąm wędkarza który złowione ryby dawał do pojemnika z woda.Po prostu złowił i do pustego wiadra lub koszyka i tez ryby sie dusza,wiec przesada ubolwewac nad karpiami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze sie pomartwicie
o ludzi o rodziny ktore nie stac na zrobienie swiat Ciekawa jestem ile z was krpia na swieta nie zje heheheheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenkusia
karp w warcie przeżyje spokojnie. A tu nie chodzi o niejedzenie ale o humanitarne obchodzenie się z rybą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenkusia
Czym różni sie karp od innych ryb? Innych ryb nie zabija się w centrum miasta na oczach dzieci, nie dusi się w foliówkach w atmosferze nadchodzących świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenkusia
Czym różni sie karp od innych ryb? Innych ryb nie zabija się w centrum miasta na oczach dzieci, nie dusi się w foliówkach w atmosferze nadchodzących świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenkusia
Czym różni sie karp od innych ryb? Innych ryb nie zabija się w centrum miasta na oczach dzieci, nie dusi się w foliówkach w atmosferze nadchodzących świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenkusia
Sorry za powtarzające się posty! A w temacie to dobrze, że w końcu w tym kraju ktoś zakazał publicznego zabijania ryb. to jest w tym najgorsze. wytłumacz dzieciom coś takiewgo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram tą akcje uważam że to bestialstwo wyżywać się na rybie tylko dlatego że nie jest w stanie się nam poskarżyć. jestem za skracaniem jej cierpienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaannnaaaa
podpisuje sie pod akcja dotyczaca traktowania karpi !!!!! a co do komentarzy innych ze sa wazniejsze akcje, hmm wydaje mi sie ze wiele roznych organizacji zajmuje sie tym co ma jako dzialania statutowe, jedni walcza o prawa kobiet, inni o bezdomnych, jeszcze inni o foki (naprawde dobra reklamowka w tv organizacji wwf !!!!), a klub gaja walczy o karpia, i chwała mu za to , bo jak kazdemu zwierzeciu nalezy mu sie rozsadne traktowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>>>>>>>>> Czym różni sie karp od innych ryb? Innych ryb nie zabija się w centrum miasta na oczach dzieci, nie dusi się w foliówkach w atmosferze nadchodzących świat. inne ryby sie przede wszystkim kupuje mrozone czy juz filetowane, tylko na karpia jest jeszcze jakas chora tradycja w tym kraju, i to trzeba zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>>>>>>>>>>>>>>Wielka akcja w obronie karpia. Śmieszni ludzie ze śmiesznymi ideałami. Codziennie w ten sam sposób umierają tony sandaczy, szczupaków i innych ryb, nikt o to szumu nie robi. Teraz dobry moment, żeby zaistnieć, nie? swieta to najwlasciwszy moment na walke o karpia dlaczego??? bo tylko teraz zobaczysz tony ryb, zdychajace, zamarzajace, duszone, pelno krwi, łbów, dzieci ktore na to patrza, dzieci ktore pomagaja w tym rodzicom.......................... zadna kampania dla karpia w wiosne nic by nie wniosla do swiadomosci a jesli chodzi o inne zwierzata, czy ryby, to jak najbardziej sie zgadzam z Toba, tez powinno sie o nie walczyc, ja np nie jem tunczyka, bo przy jego polowach gina delfiny, a WWF ma teraz kampanie dla fok, tylko ze tego nie moze robic jedna organizacja, klub gaja zajmuje sie obecnie karpiem, w inne stowarzyszenia innymi potrzebujacymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×