Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rimm

Zony muzulmanow

Polecane posty

hej dziewczyny :) widze, ze tu sie topik o dzieciach rozwinal :) Aaliyah no to juz wiemy od czego bedzie uzalezniona corka...od butow!!!!! Ale co by nie pisac jest to bardzo przyjemne, choc kosztowne, uzaleznienie :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) wzielam dzisiaj sobie wolne :) No niestety ubranka dla ciebie sa straszne drogie ale przepiekne:) Mam takie 2 wielkie sklepy z ciuszkami z mebelkami zabawkami no poprostu jak przechodze obok tego sklepu to niemoge oderwac wzroku od tego! Ja mam pier****ca na punkcie butow i torebek mam tyle ze kupuje i kupuje ciagle wiekszosc jest jeszcze w opakowaniach :) Do dzis sie witalam z mezem hihihihihihihhihi i znowu jedzie do pracy wieczorem Zreszta mam zly humorek :( Jak wracalismy wczoraj w nocy zatrzymala nas policja i doszli do wniosku ze prawo jazdy miedzynarodowe w grecji jest niewazne i nam zatrzymali auto:( ale mamy drugie i teraz pojechal je odebrac Co za policje tutaj mamy Tragedia Dziewczynki moje kochane:):):) podajcie jakies stronki z sukniami na slub Bo nie mam zielonego pojecia jaka sobie kupic a potrzebuje 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam że
* obie strony musza isc na kompromis nie tylko kobieta Sama jestem w zwiazku z muzulmaninem i znam wiele "par mieszanych".Mysle , ze sukcesem jest kompromis ale pulapka jest myslenie , ze z kazdym muzulmaninem go znajdziesz.My wychowani w duchu , ze tolerancja jest cnota latwo potrafimy zaakceptowac "ja mam swoja religie ty masz swoja" , pochodzimy z kultury gdzie liczy sie dobro jednostki a nie grupy , a od kiedy skonczysz lat 18 twoja rodzina ma coraz mniej do powiedzenia i nie moze dyktowac co masz robic ,nie mowiac kogo masz poszlubic itp.Wiekszosc muzulmanow pochodzi z krajow kolektywistycznych gdzie wazna jest grupa- rodzina a nie to co chce pojedyncza osoba , "starszych" slucha sie do konca zycia ,a to ze Islam jest jedyna prawdziwa religia jest oczywista jak to , ze ziemia jest okragla.Jak mozna dojsc do kompromisu z osoba ktora posiada "jedyna i prawdziwa prawde:)" pozostaje pod znakiem zapytania.Wiec podumowujac punkt pierwszy jest trudne osiagnac kompromis miedzy osoba wyrosla w poczuciu ,ze nalezy byc tolerancyjnym dla roznych pogladow i ja mam swoja "prawde" ty masz "swoja " z osoba wyrosla w przekonaniu ze istnieje jedna jedyna uniwersalna prawda.Inna rzecza jest ,ze religia islamska dyktuje KAZDY aspekt zycia jednostki , jest niesamowicie totalitarna , poczawszy jak wysmarkujesz nos z rana:) poprzez jak jesz ,jak sie ubierasz ,jak sie witasz , wszystko to ISLAM.Patrzac na mieszane zwiazki jest tak ze to zazwyczaj kobieta idzie na kompromis ,nie mezczyna - muzulmanin.Dla kobietety -katolicznki wiara nie jest zazwyczaj tak wazna , dla niego to ze jest muzulmaninem jest nierozlaczna czescia niego, ona latwiej moze sie "postawic rodzinie" on zaleznie od kraju moze byc mocno potepiony , przestac byc synem a w skrajnych przyoadkach zabity.W wiekszosci muzulmanskich krajow wiezly rodzinne sa niezwyjkle silne i waznie i bez rodziny jestes nikim.W Europie kiedys bylo to samo dlaczego w Romeo i Julii tak dotkliwa kara dla Romea jest wyganaie:).Wiec kobiety w mieszanych zwiazkach zazwyczaj chlubia sie ze poszly na kompromis ale zazwyczaj tylko z ich strony:) ona nie pije alkoholu , nie ubiera sie w spodniczke , nie jedza prosiaka w domu , dzieci sa muzulmaninami .Gdzie kompromis z jego strony? Dowodem na to jest to ze we wszytkich tych artykulach o mieszanych zwiazkach jeszcze nie slyszalam glosu goscia - muzulmanina ktory by powiedzial ze tak przynal racje zone w tym i w tym i poszedl na kompromis. Niektorzy powiedza no przeciez nie ZMUSIL JEJ zeby zostala muzulmanka . Muzulmanin moze ozenic sie z chrzescijanka i zydowka i jego obowiazkiem nie jest nawracanie zony , a uczynienie dzieci dobrymi muzulmanami ,wiec gdzie kompromis nie wiem ... bo to jest absolutnie zgodne z Islamem.Druga rzecz jesli koles sie nie wysadza , pije coca cole i nie wyglada jak Bin Laden do tego ma wyzsze wyksztalcenie to oznacza ,ze jest "postepowy".Tak naprawde wazne jest jakie ma poglady ,z jakiego kraju pochodzi i najwazniejsze jaka jest jego rodzina.Jesli matka sistra i babka nosi chuste mozna sie spodziewac ze na coreczke tez bedzie chcial chuste zarzucic:).Tak naprawde sukces w zwiazku z muzulmanienm mozna osignac na 3 sposoby.(Z tym traktowaniem kobiet jak cenne przedmitoty przez Pakistanskich mezczyczn bylabym sceptyczna zwazywszy na fakt ze podczas wojny z Bangladeszem Pakistanscy milosnicy kobiet zgwalcicli 200 000 Bengalskich kobiet na oczach ojcow, matek , dzieci....i nie bylo to tak dawno doprawdy nie wie w jakim duchu mezcyzni ci wychowuja swoich synow ktorzy teraz sa wieku "do wziecia") 1.Idziesz na " kompromis" czyli generalnie robisz co on chce:) 2.Oboje nie podchodzicie do swoich religii smiertelnie powaznie i wychowujecie dzieci w duchu miedzykulturowym albo bezreligijnym oraz mieszkacie jak najdalej od obu rodzin:) 3. Przechodzisz na Islam:) 4.Zrywacie po 2 miechach:):):) 2009-12-04, 14:33:08 luisa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie sie troszeczke myslisz:) Poniewaz na kompromis rownierz facet moze isc Jaki kompromis jest ze ja nie jem swiniaczka powiedz??? Na poczatku znajomosci z moim mezem powiedzialam jasno czego nie zmienie w sobie oraz obok mnie To ze sie nie pije duzo to jest kompromis bo sie zdarzaja imprezy gdzie sie napije piwa czy wodki Nasze dzieci jesli bedzie chlopczyk bedzie obrzezany Czemu mialoby nie byc muzulmaninem? Jesli pokochalam jego ojca i jest najlepszym czlowiekiem pod sloncem chcialabym aby syn byl taki sam Religiia daje duzo :) Generalnie trzeba sie dogadac a nie ja robie to co on chce Ja chce pepsi on fante to kupujemy sprite:) Wiesz chodzenie w mini hmmm jednak nie jest dla powaznych osob:):):) JA nie chodze w mini no moze w lato spodenki krotkie jak jade nad morze nie lubie tak chodzic poniewaz wedlug mnie mezatce nie przystoi taki ubior!!!! Nie wazne czy zona polaka czy araba czy innych Powiem ci jeszcze ze my polacy raczej nie jestesmy wychowani w duchu tolerancji poczytaj sobie na forach :) dla wiekszosci pl co inne to zle! Raczej takze sie liczymy ze zdaniem rodziny MATKE MA SIE JEDNA a faceta mozna znalezsc innego:) Prawda ze Islam okresla w sumie wszystko z zycia czlowieka ale robi to dla dobra ow czlowieka To co jest zle dla nas jest nam zakazane Udany zwiazek z facetem innej kultury to rozmowa oraz zrozumienie wiekszosci roznic Nie mozna ze tylko ja sie zmieniam ja tylko robie bo jak jest tak to to sie nazywa czysty wyzysk czlowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam że
rimm czyli jak mówisz Ty nie idziesz na kompromis... oboje z czegoś rezygnujecie - podsumowując Twoją wypowiedź: - nie jadasz wieprzowiny - unikasz alkoholu - syn będzie obrzezany i będzie muzułmaninem - w mini nie chodzisz - jak masz ochotę na pepsi to kupujecie sprite... no cóż... a dlaczego syn miałby nie zostać muzułmaninem??? otóż wiara chrześcijańska nakłada na chrześcijanina taki obowiązek aby dzieci wychować w wierze chrześcijańskiej. twoja połowa także ma taki sam obowiązek - wychowania dzieci w religii muzułmańskiej... on się stosuje Ty nie. w najważniejszych kwestiach bo kwestie religijne do tego należą uległaś... chustki nosić nie będziesz... ale powiem Ci tak, że wiele kobiet muzułmańskich chustek ani długich spódnic nie nosi.. normalnie w jeansach... i w T- shirt tyle że nie na zasadzie brzuch i pupa na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam że
Udany zwiazek z facetem innej kultury to rozmowa oraz zrozumienie wiekszosci roznic a ja uważam że związek tworzą dwie osoby... dwie osoby powinny nad nim pracować i nie chodzi tu o zrozumienie różnic a o znalezienie jak największej liczby podobieństw i zaakceptowaniu tego co inne ... także co tego co inne dla niego u Ciebie oraz tego co inne dla Ciebie u niego. Jego wiarę Ty odbierasz pozytywnie i z szacunkiem ale Twoja wiara dla niego to coś gorszego a tak nie powinno być w związku... bo z czasem zatracisz całkowicie swoją tożsamość... i on będzie chciał z europejki zrobić muzułmankę (kobietę jaką sobie wymarzy) a jeśli będziesz odbiegać od jego wyobrażenia wówczas zaczną się schody.... więc możesz wtedy być europejską muzułmanką podporządkowaną jego wyobrażeniu albo i jeśli znajdziesz w tym szczęście to małżenstwo będzie udane a jesli nie znajdziesz... bo któregoś dnia zorientujesz się ze nie jesteś już sobą... ze za daleko odeszlas od siebie wtedy związek się rozpadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://wp.tv/i,STREFA-WOLNYCH-MYSLI,catid,2214650,klip.html?ticaid=697da nie jadam wieprzowiny bo sama sobie jednego talerza jedzenia nie zrobie a mezowi co innego to bez sensu Za to on je polskie potrawy gdzie wieprzowine moge zastapic wolowina Unikajac alkoholu tzn powinnam codziennie chodzic pijana tak No wiesz raczej zadna kobieta tak nie robi jak jestem w klubie sie napije czy na jakiejs imprezie W mini nie chodze z innych powodow tak jak ci napisalam wyzej Sadze ze jestem atrakcyjna kobieta i to ze sie nie ubieram w mini tylko klasycznie nie znaczy ze nie sexi:) - jak masz ochotę na pepsi to kupujecie sprite... CZEMU WYCIAGASZ POLOWE ???? Pol na pol nie jest taka prawda kupuje sprite bo maz nie pije pepsi a ja nie pije fanty Czemu mam tylko pomyslec o samej sobie? Co do chrzescijanstwa to unikam kosciola jak moge Jestem zmuszona pojsc na pogrzeb ewentualnie slub to ide jesli moge siedziec przed kosciolem to posiedze z mila checia To ze dziecko bedzie wychowane w wierze mojego meza poniewaz nasza wiara jest dla mnie obluda Czemu dziecko ma sluchac zlodzieji?( to jest moje zdanie na instytucje kosciola ) czy gwalcicieli( co do ksiezy :)) Jednak nie czytales/ czytalas Koranu i nic nie wiesz na temat muzulmanek Otoz kobieta ktora przyjela Islam ma obowiazek chodzenia w chuscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeby cokolwiek zaakceptowac najpierw trzeba zrozumiec:) Jak napisalam do kosciola nie chodze ale swieta typu wielkanoc czy boze narodzenie obchodzi ze mna tak jak ja obchodze z nim bajram Wedle Koranu tak masz racje swieta nasze to beznadzieja ale nie kazdy tak na to patrzy Jesli moj maz siedzi ze mna w swieta je nasze potrawy lamie sie oplatkiem ze mna tzn ze takze podchodzi z szacunkiem do mojej religii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawe spostrzezenia ma
uważam że. Też zgadzam sie tym pogladem na kompromisy. rimm- piszesz :nie jadam wieprzowiny bo sama sobie jednego talerza jedzenia nie zrobie a mezowi co innego to bez sensu Jakos nie wyobrazam sobie,zeby twoj facet analogicznie napisał: "jadam wieprzowine, bo sam sobie jednego talerza jedzenia nie zrobie a żonie co innego to bez sensu" Ale to nie takie wazne, gorzej,ze piszesz dalej: "Czemu dziecko ma sluchac zlodzieji?( to jest moje zdanie na instytucje kosciola ) czy gwalcicieli( co do ksiezy " Wydaje mi sie, ze w tym topiku walczycie, o tolerancie , o to zeby wszystkich muzułmanow nie oceniac jako tych, co porywaja samoloty itd - a sama uogolniasz tak bardzo- ksieza=gwałciciele?! Jestem niewierząca, ale takich uogolnien co do ksiezy bym nie zastosowała, nic nie lepsze niz okreslenie brudny Arab itd Bardzo mnie rozczarowało to zdanie i choc tu czesto was broniłam wobez roznych bmblondynów, jednak po tym jestem bardzo zniesmaczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam że
ale bzdury piszesz co do nakrycia głowy! nie będę tu gołosłowna...udowodnię: "Powiedz wierzącym kobietom, żeby spuszczały skromnie swoje spojrzenia i strzegły swojej czystości; i żeby pokazywały jedynie te ozdoby, które są widoczne na zewnątrz; i żeby narzucały zasłony na piersi, i pokazywały swoje ozdoby jedynie swoim mężom lub ojcom, albo ojcom swoich mężów..." (Koran 24:31)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rimm ja Cie prosze przestan nas kompromitowac bo ja czasami nie moge tego czytac.. az mi sie glupio robi.. bo ludzie oceniaja nie tylko Ciebie ale nas jako kobiety bedace w zwiazkach z muzulmanami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam że
tak więc zakaz noszenia nakrycia głowy w miejscach publicznych, wywodzi się ze złej interpretacji powyższego wersa Koranu (muzułmanka powinna ubierać się skromnie i nie podkreślać nadmiernie swoich kobiecych kształtów, jednak nie musi zakrywać głowy - jedynie części intymne takie jak piersi itd.) Podobnego zdania jest prof. hab E. Machut-Mendecka "Koran nie zawiera żadnego wersetu, który nakazywałby kobietom zakrywać twarz. Taki werset nie istnieje. Natomiast występuje nakaz skromnego ubierania się, zasłaniania ciała, generalnie moralnego i obyczajnego zachowywania się". dlatego też moja droga!! Muzułmanki z urodzenia... w niektórych częściach świata np... okolice dawnego Związku Radzieckiego... NIE NOSZĄ NAKRYĆ GŁOWY - także matka mojego przyjaciela z Bangladeszu która jest w podeszłym wieku nie nosi.... zakłada tylko jedwabną jaskrawo - pomarańczową hustę na większe uroczystości - to stanowi w tym kraju element dekoracyjny !!!! Nakaz zakrycia głowy i twarzy - jest nadinterpretacją KORANU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwazam ze zaintrygowalo mnie
o jakie ozdoby chodzi, czy to jakas przenosnia? żeby narzucały zasłony na piersi, i pokazywały swoje ozdoby jedynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawe spostrzezenia ma
sorry moniska, w takim razie bylo to tylko do rimm, trudno zebyscie wszystkie za nia odpowiadały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwazam ze tak masz racje.. nie ma wersetu w Koranie w ktorym jest napisane ze kobiety musza np nosic burki czy hijab.. rimm ja Cie prosze nim napiszesz jakas glupote kolejny raz pomysl dwa razy a potem napij sie wody i pomysl jeszcze raz.. pisalas wczesniej o tym ze zastanawiasz sie o przejsciu na islam.. tak chwalisz ta religie a okazuje sie ze wcale jej nie znasz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam że
rimm a co do wierprzowiny i gotowania- to np nie mówię już o gotowaniu osobno... ale np. zjedzenie pasztetu na kanapce albo plasterek szynki.... oczywiście możesz też być wegetarianką albo nadzwyczaj w świecie nie lubić wieprzowiny..., ale ... no cóż popadasz w skrajności.... tak jak z księżmi gwałcicielami Ha ha mooniśka - widzę, że jesteś kobietką, która potrafi wypośrodkować i nie wpada w skrajności... myślę ze taka się spodobałaś twojej drugiej połowie... bo miałaś charakter. :) pełny szacunek dla Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam że
tak - "ozdoby" to przenośnia...\ koran nie jest łatwą Księgą - tak jak Biblia - To są stare księgi ... ozdoby widoczne - czyli URODA... zacytowałam dosłowny tekst KORANU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozdoby czyli to co ma kazda kobieta.. to jest metafora chodzi tutaj o piekno kobiecego ciala.. nie tylko o piersi ale rowniez nogi, tylek ze tak doslownie napisze.. wg religii to powinno byc zachowane tylko dla meza.. i tylko jemu powinna ona pokazywac swoje hmm pozytywy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego moga pokazywac
"ozdoby" takze ojcom męzów? Piersi pokazywac ojcom? jakos mnie ciarki przeszly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam że
rimm poza tym: islam chrzescijanstwo judaizm to religie wywodzące się z jednej księgi. charakteryzuje je wiara w jednego Boga. Tego samego. mało tego Muzułmanie z wielkim szacunkiem odnoszą się zarówno do osoby Jezusa Chrystusa jak i Maryii... tyle ze dla nich Jezus nie jest synem Bożym a jedynie prorokiem. wierzą tak samo jak my w nadejście sądu ostatecznego, w życie po śmierci, w anioły w duszę, ponadto, początek tak samo jak i u nas od Adama i Ewy... skoro tak nie znosisz chrzescijanskiej religii nie wierzę że Islam Ci tak odpowiada... bo między tymi religiami jest dużo podobienstw. "Z całym szacunkiem trzeba się odnieść do religijności muzułmanów (...). Obraz wyznawcy Allaha, który bezwzględu na czas i miejsce pada na kolana i pogrąża się w modlitwie pozostaje wzorem..." (Jan Paweł II, 1994, s.83)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy wie ze ksiadz to zlodziej bo taka jest prawda Chodza po domach i zbieraja pieniadze na co??? Nie mowie ze wszyscy ale wiekszosc Jesli nie dasz w kopercie to wiecej do domu nie przyjdzie! Jak zalatwialam papierek z kosciola ze jestem katoliczka to ksiadz wydarl sie na mnie ze do kosciola nie chodze tylko do pracy Moze i takze za bardzo uogolnilam Tak jesli gotuje obiad ugotuje dwa? dla mnie wieprzowina jest takim samym jedzeniem jak kurczak Jak dla mnie to jest pierwszy powod ze nie jem dopiero pozniej ze w Islamie jest zabroniona wieprzowina DLA MNIE SA TAKIE POWODY DLA INNYCH MOGA BYC INNE! Co chusty to czym sa ozdoby dla ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm mialo byc doslownie.. chodzi tutaj o to ze hmm dane czesci ciala sa tylko ogladalne dla facetow- mezow.. a kobieta w domu przebywajaca z najblizsza meska rodzina nie jest np zobowiazywana do noszenia burki itd.. generalnie jest tak ze ten werset budzi bardzo wiele watpliwosci i sa dwie szkoly jedna mowi o tym ze hijab jest obowiazkowy a druga o tym jak pisano wyzej ze jest to tylko nadinterpretacja.. trzeba znalesc zloty srodek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam że
już pisałam OZDOBY= uroda... mężczyźni od lat zawsze byli zafascynowani KOBIECOŚCIĄ Kobiecość to nie tylko biust i inne intymne miejsca ciała... Uroda Kobieca zachwyca mężczyzn, a Koran mówi żeby pokazywać jedynie te ozdoby ktore sa widoczne na zewnątrz czyli np oczy usta, włosy itp.... a zakrywać miejsca intyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok moze i dla was bzdury pisze ale mozecie mi to wytlumaczyc??? Prorok powiedział: "Od kiedy dziewczyna zacznie miesiączkować, nie jest właściwe dla niej by pokazywała swoje ciało oprócz tego i tego", i wskazał na dłonie i twarz (Sunān abu Dāwūd, przekazała Aisza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istnieje tradycja, że pierwsze zalecenia zakrywania całego ciała wyszły od Aiszy, żony Mahometa, która twierdziła, że jeżeli kobiety będą się okrywały razem z twarzą, to mężczyźni przestaną zwracać uwagę na ich ciało, a będą je kochali za zalety duszy i umysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rimm a kogo Ty krytykujesz?? ksiezy.. kazdy jest inny.. jeden jest taki ze dla niego liczy sie kasa to prawda ale inny jest ksiedzem z powolania.. jakbys poszla kilka razy do kosciola w Grecji i posluchalabys ksiedza tam gloszacego kazanie napewno zaywazylabys roznice z ksiedzem ktory u nas w Pl wylicza kto ile w danym miesiacu dal "w prezencie".. taka jest prawda niestety.. w Pl sie przyjelo ze kosciol to mafia.. ludzie sa tylko ludzmi.. i wiara jest taka jaka stworza ja ludzie.. ja nie mowie ze islam jest zly.. ale widze w nim niedociagniecia i podobienstwa z chrzescijanizmem.. Ty chyba jednak nie zdajesz sobie sprawy z tego jak bardzo te religie sa do siebie podobne.. piszesz tutaj zeby muzulmanow nie nazywac tak i tak a prawde mowiac obrazasz religie wielu osob tutaj przebywajacych.. jest takie powiedzenie "nie rob nikomu co Tobie nie mile.." i nie ucz kogos tolerancji jesli Twoja jest na tak niskim poziomie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rimm masz meza muzulmanina a nie wiesz o tym ze seks z kobieta miesiaczkujaca jest grzechem?? to tego dotyczy fragment ktory przytoczylas..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×