Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rimm

Zony muzulmanow

Polecane posty

Gość ble....4444
to Ty wiesz lepiej.... pracowałem z muzułmanami i wiem jako facet jak podchodzą do tych waszych małżeństw... jak do związków czasowych, grzesznych ale dzieki temu że poślubią muzułmanke wszystko bedzie im odpuszczone!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczor wszystkim :) pokazalam mojemu mezowi ten fil; odpowiedzial tylko: ci ludzie nazywaja sami siebie muzulmanami, ale to nic nie nzaczy, bo ich zachowanie swiadczy o tym, ze muzulmanami nie sa; reszta niech pozostanie milczeniem, bo nie chce mi sie dyskutowac o kims/czytaj o muzulmanach/ z ludzmi, ktorzy znaja ich tylko z takich filmikow i innych rownie subiektywnych programow tv. Nie zapominajcie tylko, ze wszyscy /muzulmanie, zydzi, chrzescijanie/ wierzymy w tego samego Boga, nasze pisma sa powiazane ze soba... A to co robia ci ludzie, to oni zostana za to ukarani, a nie nagrodzeni, nie martwcie sie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość religia pokoju
wierzacy muzulmanin PRAWDZIWIE wierzacy muzulmanie zabijaja niewiernych i ida do raju z duza liczba dziewic ci ktorzy tego nie robia nie po prostu nie sluchaja swojej religii pewnie jestescie zbyt zaslepione na wszelkie argumenty ale prosze bardzo http://www.youtube.com/watch?v=rhUE2tg9igg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ble....4444
_11_] "Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta. A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu, aż wojna złoży swoje ciężary. Tak jest! Lecz jeśliby zechciał Bóg, to Sam zemściłby się na nich, lecz on chciał doświadczyć jednych przez drugich. A co do tych, którzy zostaną zabici na drodze Boga, to On nie uczyni ich uczynków daremnymi." "I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - prześladowanie jest gorsze niż zabicie. I nie zwalczajcie ich przy św meczecie taka to dobra religia.... macie obowiązek chrzescijanski pokazać jak wspaniała i pełna miłości jest religiia chrzescijanska jezus umarł na krzyzu za nasze grzechy a machomet ludzi w pień wybijał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jasne,tylko ze moj stracil prawie cala rodzine i rozwiodl sie z muzulmanka zeby mnie poslubic,i ja wiem co w nim siedzi,ja wiem jakim jest czlowiekiem,ja wiem ile dla mnie robi wiec nie bzdurz mi tutaj bo troche w zyciu przeszlam i moglabym cie przygniesc moim doswiadczeniem,i dlatego tylko poblazliwie sie usmiecham jak czytam te wasze madrosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie wystarczy Ci sam fakt ze Jezus zostawil matke i poszedl glosic slowo boze.. nie dbal o nia juz wiecej i szczerze mowiac jakos go to nie martwilo jakie sa dalej jej losy?? nie mowiac o tym ze jest wiele cytatow ktore kobiete degraduja np „Jedzących zaś było około pięciu tysięcy mężczyzn, nie wliczając w to kobiet i dzieci.” (Mt 15,38) hmm a ja zyje w tym srodowisku widze jacy sa muzulmanie wiec hmm.. czy nie sadzisz ze facet zawsze zgrywa twardziela przed innymi facetami.. bo ja wiem co Polak potrafi powiedziec w towarzystwie kumpli.. a co do Twojego pytania..nie rozumiem co chcesz nim zdzialac.. powiem Ci jedno niejedna kobieta katoliczka ktora zmienila religie nie ma kontaktu z rodzina lub po prostu boi sie przyznac.. pamietaj ze to wszystko zalezy od ludzi i od tego jak zostali wychowani..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość religia pokoju
musialby przejsc na Islam i moglby z nia zyc,to by sie stalo aaam musialbym??przymus tak!!1 a co by sie stalo gdyby nie chcial jednak zeby narzucono mu religie kobiety ktora kocha??w kazdym razie domyslam sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jarze czemu muzulmanin nie moze zmienic wiary? Owszem gdy zmieni juz nie ma miejsca u Allaha ale ma miejsce u boga innej religii na tym polega wiara... Wierzy w innego boga wiec ten "inny bog" go wybawi itd... Tak samo my... Tez nie mozemy mie cudzych bogow... to proste ze przechodzac np na islam bedziemy wierzyc ze Allah nas wybawi a nie nasz Bog... Takie jest przynajmniej moje myslenie byc moze niewlasciwe... Moj chlopak czyta Biblie i powiedzial ze gdy odnajdzie tam wieksza prawde niz w Koranie to zostanie chrzescijanem... Watpie ale liczy sie dla mnie ze ja czyta... A szczerze ja jej nigdy sama nie przeczytalam i on mnie mobilizuje... On nie zmusza mnie do czytania Koranu tylko Biblii... Stwierdza ze nie liczy sie sposob modlitwy tylko to jakim czlowiek chce sie byc... On byl wychowany inaczej niby wedlug innych zasad ale nie sadzi bym byla gorszym czlowiekiem niz on... Twierdzi ze jestem wspaniala i Bog jest ze mnie dumny... Zawsze mi mowi pomodl sie za mnie gdy cos tam... Szanujemy nawzajem swoje religie i nie klocimy sie ktora jest lepsza... On nie daje mi linkow do stronek o tym ze ojcien maz... a okazalo sie ze pedofil... Nie daje mi strinek do tego ze ojciec tak pil i bil zone az ja zabil... Czy nie pokazuje mi co sie dzieje na dyskotekach w Europie lub w burdelach... On mnie szanuje i moja kulture a ja jego... W obu sa plusy i minusy... U nas tez jest mnostwo odlamow religii badz sekty ktore powoluja sie na Biblie popelniajac mnostwo bzdurnych rzeczy... I on tez sadzil ze faktycznie taka jest nasza religia... Czasem na cos natrafi ale nie ocenia tylko pyta dlaczego... Taka jest roznica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ble....4444
a co do tych pań co tak chwalą zycie z muzułmanami piszecie 3 lata , 4 lata , 7 a może by się jakaś pani wypowiedziła po 15 latach lub 20 latach życia jak jest a może już ma zabronione się wypowiadać LUB TA DOBROĆ SIĘ SKOŃCZYŁA . CZEKAM NA ODPOWIEDZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze slowa Jezusa jakiego chyba nie znasz.. Łukasz 19:26-27 "Powiadam wam: Każdemu, kto ma, będzie dodane; a temu, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach"».

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość religia pokoju
czyli rozumiem ze to nie byloby na zasadzie podpowiadania:D ale gdyby jednak zrobilby to to rozumiem ze pokojowi muzulmanie pokojowo podpowiadali by mu ze jest taka opcja zeby zmienil wiare dla mnie to nie rozni sie niczym od FASZYZMU i STALINIZMU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ble....4444
atabasel- Nie jarze czemu muzulmanin nie moze zmienic wiary? a znasz chociaż jednego który to zrobił????????? nawet w necie jak wpiszesz i poszukasz na stonach polskich nie ma a na angielskich także muslim man convert to christian!!!!!!!!!!! NIGDZIE NIE ZNAJDZIESZ.... ONI PO PROSTU Z RELIGII NIE REZYGNUJA - dlatego jakby ktorakolwiek z was poprosila o to by byli w waszej religii i ich własne dzieci wychowywali po chrzescijansku - zostałybyscie wszystkie puszczone KANTEM.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym przypadku by mu nic nie podpowiadali,po prostu chcac ozenic sie z muzulmanka nie ma innego wyjscia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ale Ty gadasz bzdury znam muzulmanke ktora jest w zwiazku z chrzescijaninem maja nawet dzieci.. jakos nikt nie powiedzial mu ze ma zmienic wiare a ona ciagle zyje.. wiec nie porownuj skrajnych przypadkow do ogolu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość religia pokoju
ale dlaczego?oswiec mnie , nie rozumiem przeciez islam to religia tolernacji i pokoju:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY HALO Nie dajcie soba manipulowac takim... Dajciez spokoj... A ty jeden drugi co misje macie? Nawracac zaslepone miloscia Polki? Tacy z Was chrzescijanie i w Bibli jest napisane ze kazdy kto nas nawroci to bedzie zbawiony? Czlowieku lepiej zrobisz gdy zajmiesz sie swoim zyciem bo nam nie sciagniesz jak to mowisz rozowych okularow bo nam w nich dobrze... Powiedz mi tylko jedno... Szannujesz Jana Pawla 2? To powiedz mi wytlumacz dlaczego jezdzil do krajow islamskich i nie nawracal ich tylko im blogoslawil? Dleczego calowal ich ziemie? Dlaczego Jak Pawel 2 łączyl ludzi? Dlaczego nie potepial? Nikt na tym swiecie go nie nienawidzil... Szanowano go... On byl moim wzorem wiesz i mysle ze miliony ludzi miliony Polakow mowi to samo... To skoro jest wzorem byl kochany i szanowany to dlaczego nie postepujemy jak on postepowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość religia pokoju
wiesz ale Ty gadasz bzdury znam muzulmanke ktora jest w zwiazku z chrzescijaninem maja nawet dzieci.. jakos nikt nie powiedzial mu ze ma zmienic wiare a ona ciagle zyje.. wiec nie porownuj skrajnych przypadkow do ogolu.. jeszcze napisz ze jest mnostwo takich szczesliwych par w arabi, jemenie,iranie...i ze obok kazego meczetu pokojowi i potulni muzulmanie obowiazkowo wlasnymi ciezko spracowanymi rekoma buduja dla nasc niewiernych koscioly:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Dwudziestosześciolatek urodzony we Francji i wychowany w tradycji islamu dołączył do grupy muzułmanów, którzy mniej lub bardziej jawnie przechodzą na chrześcijaństwo wybierając religię katolicką lub protestancką. Co roku jest ich kilkuset. Guy-Khaled otwarcie mówi o swoim nawróceniu. Ojciec i przyrodnie rodzeństwo nie godzą się z jego decyzją, mówią, że "wyparł się swojej kultury". Matka "nie może tego pojąć", a jednak "akceptuje" i czasem towarzyszy mu w czasie spotkań z chrześcijanami. Część dawnych przyjaciół przestała z nim rozmawiać, traktują go jak "odszczepieńca". Khaled przyznaje, że mając siedemnaście lat flirtował z salafizmem, radykalnym ruchem muzułmańskim. Jako licealista kształtowany przez "francuską literaturę i cywilizację" pojechał na lato do Algierii. Tam, pod wpływem zaangażowanego w salafizm kuzyna, postanowił pójść "drogą islamu". Po powrocie, jako początkujący student prawa, regularnie chodził do meczetu. Jednak w wieku dwudziestu lat, "czując się źle we wspólnotowości" narzuconej przez swoją religię, dręczony przez "fundamentalne pytania, na które islam nie daje odpowiedzi", poczuł potrzebą "przerwy" w religijnych praktykach. Dzięki dyskusjom z Guyem, przypadkowo spotkanym katolickim wykładowcą filozofii, odkrył "bliskość z Bogiem chrześcijan" i znalazł odpowiedź na swoje poszukiwania. Imię, jakie przybrał na chrzcie, jest pamiątką tego spotkania. Droga Fatimy, przybyłej w wieku trzynastu lat z Algierii do północnej Francji, była bardziej skomplikowana. Urzeczona lekturą Biblii i przekonana od wczesnej młodości, że zostanie chrześcijanką, z konwersją czekała ponad trzydzieści lat. Stało się to dopiero pięć lat temu, gdy była już kobietą pięćdziesięciodwuletnią. Przez wiele lat uczestniczyła potajemnie w grupach modlitewnych. Nawet dziś nie wszyscy spośród ośmiorga braci i sióstr wiedzą, że wyznaje nową wiarę. – Wciąż boję się, że spotkam się z jakimś atakiem lub z szyderstwami; nie czuję się dość pewnie, by to ujawnić – tłumaczy. Fatima nigdy nie wyszła za mąż, a chrzest przyjęła daleko od miejsca zamieszkania. – Nawet tutaj muzułmanie uważają, że ci, którzy zmieniają religię to odszczepieńcy. Wielu członków mojej rodziny nigdy nie postawiłoby stopy w kościele – mówi z żalem. Ci, którzy przeszli z islamu na chrześcijaństwo, bez względu na to, czy czują się pewnie czy nie, narażeni są na oskarżenia o apostazję, a nawet na związane z tym groźby. – Brak tolerancji i przekonanie muzułmanów o posiadaniu jedynej słusznej prawdy budziło mój bunt. A gdy myślę, jak islam traktuje kobiety, robi mi się niedobrze – zwierza się Fatima, choć poza tym minęła już jej żywiołowa niechęć do dawnego wyznania. – Na początku wraz z innymi konwertytami byliśmy bardzo agresywni wobec islamu – przyznaje również Guy-Khaled. – To normalna reakcja psychiczna, która mija, gdy umocnimy się w nowej wierze. – Wrogość i oczernianie nie były bronią Chrystusa. Można widzieć ciemne strony islamu nie tracąc do niego szacunku – twierdzi pastor ewangelicki Said Oujibou, trzydziestodziewięcioletni konwertyta, który przestrzega przed "fałszywymi konwersjami będącymi tylko reakcją na nadmiar islamu". Wszyscy żałują, że przedstawiciele islamu we Francji nie dbają o zasadę wolności religijnej zwłaszcza w przypadku małżeństw mieszanych, w których na ogół to chrześcijańska strona nakłaniana jest do konwersji. Do niedawna bardzo dyskretny w tych sprawach Kościół katolicki (przyjmujący rocznie w poczet swoich wiernych 150 do 200 muzułmanów), chce teraz badać kwestię "wolności religijnej i wzajemności". – Czy nie lepiej otwarcie powiedzieć, jak sprawy wyglądają? – pyta zaangażowany w dialog z islamem biskup Evry (departament Essonne), Michel Dubost. Co roku około dziesięciu muzułmanów przyjmuje chrzest w jego diecezji (niedawno jedna z ceremonii musiała odbyć się w sposób "niepubliczny"). W bardziej liberalnej diecezji Fréjus-Toulon powstało forum Wspólnota i Ewangelizacja poświęcone głównie ewangelizacji środowisk muzułmańskich. W tym kontekście nagłośniona przez media konwersja włoskiego muzułmanina, 22 marca tego roku, bardzo ucieszyła francuskich konwertytów. – Jestem wdzięczny papieżowi, że zajął się tą trudną sprawą – mówi pochodzący z Algierii handlowiec Mohammed Christophe Bilek, założyciel Notre-Dame-de-Kabylie w Créteil (departament Val-de-Marne). – Konwersje zdarzają się coraz częściej, a jeśli to się nie podoba strażnikom islamu, trudno! Nikomu nie można odmówić chrztu, to wynika z praw człowieka. On sam przyszedł na chrześcijaństwo trzydzieści osiem lat temu i przypomina, że w owych czasach "nikt nie zwracał na to uwagi. Rodziny niekoniecznie się zgadzały, ale na nikogo z tego powodu nie napadano". Tak samo jak inne wspólnoty francuscy obywatele wychowani w kulturze muzułmańskiej, zarówno wierzący jak i agnostycy, stoją wobec bardzo zróżnicowanej oferty duchowej. Konwertyci zdarzają się najczęściej wśród dzieci par mieszanych. – Wprowadzeni w islam przez muzułmańskiego rodzica po dojściu do pełnoletniości, odcinają się od tego dziedzictwa – opowiada pewien ksiądz. Inne powody konwersji to zdaniem towarzyszących konwertytom katolików odrzucenie niepasującego do naszych czasów systemu wartości, mistyczne doświadczenie lub fascynacja chrześcijańskimi pismami. –Pewna młoda muzułmanka z mojej diecezji odkryła, że święty Augustyn był Berberem. Zaczęła czytać jego pisma i w ten sposób nawróciła się na chrześcijaństwo – opowiada biskup Dubost. Protestanci, którzy chętnie mówią o Jezusie po arabsku, turecku czy kabylsku, pociągają muzułmanów ideą "poszukiwania nowej wspólnoty". – Co roku notujemy trzy razy więcej konwersji niż katolicy – zapewnia pastor Oujibou walczący o to, by francuskie społeczeństwo zauważało tych nowych chrześcijan. – Trzeba przypomnieć, że akt konwersji nie oznacza zdrady swojej kultury – podkreśla protestancki duchowny, który z dumą nazywa siebie "Marokańczykiem i chrześcijaninem". Choć na wiadomość o chrzcie Saida i jego starszej siostry rodzice mieli dojść do wniosku, że "emigracja do Francji była porażką". W przeciwieństwie do innych Said nie dodał imienia z chrztu do imienia nadanego przez rodziców. – Miałbym poczucie, że odrzucam moją tożsamość – mówi z uśmiechem. Konwertyci marzą o tym, że pewnego dnia we Francji "Mohammed" nie będzie koniecznie oznaczało "muzułmanin". Le Monde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ble....4444
chlopak, z ktorym pracuje, pakistanczyk, ma dziewczyne bolivijke. wlasnei go aresztowali za jej pobicie. zapomnialem dodac, ze oberwalo jej sie za to, ze powiedziala: ze nie powinien spotykac sie z innymi , skoro sa razem. no ale przeciez oni mogą mieć do 4 żon :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mooniska what happened today with your skype ? tyle sie tam napisalam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość religia pokoju
ok Francja - katolicka wiekszosc(jeszcze) rzadza chrzescijanie ale co gdybym jednak chcial ten muzulmanim przejsc na chrzescijanstwo w arabii saudyjskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×