Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

3bitt

CHCĘ MIEĆ DZIECKO 2010

Polecane posty

Jeżeli chorowałaś przed ciążą, to nie można tej choroby doliczać do tego okresu 270 dni. Okres 270 dni zaczynamy liczyć od momentu kiedy otrzymujemy pierwsze zwolnienie od ginekologa z kodem B - kod ten oznacza ciążę. Wiadomo, że nie zawsze jest tak, ze ciężarna jest ciągle na zwolnieniu. Można np. wrócić do pracy, ale np. długo przed kolejną wizytą u ginekologa można zachorować - grypa, przeziębienie, cokolwiek. Wtedy mamy prawo isć również po zwolnienie do naszego rodzinnego lekarza i on wypisując zwolnienie MUSI też wpisać kod B, gdyż nasza grypa czy coś tam innego przypada na okres ciąży. Łącznie takich zwolnień z kodem B mozemy mieć obojętnie ile, ale nie przekraczamy 270 dni, to praktycznie nie jest możliwe, ponieważ przecież od razu po starankach nie wiemy na 100 % czy zaszłyśmy w ciążę i nie mamy od razu chorobowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przepis ten odnośnie 270 dni chorobowego dla ciężarnych wszedł od 2009 roku. Widać zatem, że u Was w firmie ciąże zdarzają sie baaardzo rzadko, skoro księgowa nie jest biegła w tym temacie... Ten cały zestaw dokumentów, który Ci przysłała, to jest wniosek o świadczenie rehabilitacyjne, po wypełnieniu takich dokumentów i ich przesłaniu do ZUS-u, otrzymujemy wezwanie na komisję lekarską do lekarza orzecznika ZUS . Księgowa przysłała Ci to bezpodstawnie i tylko Ciebie brzuchatą stresuje, oj niezbyt to ładnie z jej strony ;/ Tu masz Monia oficjalną stronę ZUS o zasiłkach http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=429 - poszukaj takiego akapitu: "Zasiłek żniż 182 dni.... (itd) ............. Od 1 stycznia 2009 r. również ubezpieczone, których niezdolość do pracy przypada na okres ciąży mają prawo do zasiłku chorobowego przez okres do 270 dni." Wydrukuj sobie tą stronę i z tym do księgowej. Jakby jeszcze miałą wątpliwości niech zadzwoni na infolinię ZUS-u, albo do informacji ZUS-u, pod który podlegacie. Nic się nie martw, nie będziesz miała żadnej komisji :) Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś mi zjadło ten akapit: "Zasiłek chorobowy przysługuje przez okres trwania niezdolności do pracy, nie dłużej niż przez 182 dni.... (itd) ............. Od 1 stycznia 2009 r. również ubezpieczone, których niezdolość do pracy przypada na okres ciąży mają prawo do zasiłku chorobowego przez okres do 270 dni."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Bureczku i Basiulku u mnie nic ciekawego. Do lekarza przestałam chodzić ale muszę iść teraz bo mi się tabletki na prolaktyne skończyły już tydzień temu. Termin @ mam na 28, nie mam żadnych objawów ciążowych. Ogólnie mam dość tego starania. Nie mierze temp, kochamy się tylko jak mamy ochotę, co ma być to będzie:P Ostatnio dużo pracuje i nie mam czasu na myślenie o staraniach, oczywiście po cichu liczę że się w końcu uda ale pez parcia na szkło jak mówi moja kierowniczka... Bureczku a co u Ciebie? Mdłości ucichły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiulek Kochany nie zapomniałaś o mnie:) Jestem, czytam codziennie, czekam na @ powinnam dostać 1 lub 2 marca. Nie nakręcam się...po prostu czekam. Zapisałam się na fitness bo kondycja cos słaba ostatnio:( Ciągle to odkładałam bo "a nuż zajdę w ciążę" i tak ponad 2 lata. hehe...6 lutego wyjeżdżam na szkolenie do Ustki...2-dniowe...fajnie odpocznę troszkę, połażę po plaży ( bynajmniej mam nadzieję że znajdę na to chwilę czasu:) Poza tym dzień koło dnia...wróciłam do pracy ( byłam na opiece w zw z ospą Pauliny) i szczerze.... po dwóch dniach mam już dość:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wittajcie Dziękuje ci Mariko za informacje mój mąż [pracuje w tej samej firmie co ja i dziś miał iśc do tej księgowej wiesz dziwne jest to że to jest duża firma i możliwe że ci co warszawie ( główna księgowa) pracują sie pomylili i ja jestem niby u nich na zwykłym l4 normalnie maskara z ta firma ;-) ale powiem ci że sie wystraszyłam .a przed ciaża nigdy nie chorowałam a w ciaży jestem ponad 180 dni na l4 .ale jak mąż wróci z pracy to będe wiedziała o co tam chodzi pewnie ktoś sie pomylił chociaz z nimi to wszystko możliwe ;-))0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulek_2006
hej kobietki u mnie miesiaczki brak juz tydzien sie spoznia...ale zrobiłam wlasnie test ciazowy i wyszlo ze nie...uffff .... choc powiem ze gdzies w głebi serca ....przerazała mnie ta mysl ze tak szybko ze moj organizm nie dałby rady...ale..teraz wasza kolej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaWLKP
hej kobitki:):( dostałam własnie @ :( masakra...a juz myslałam ze udało sie a tu lipa... myśle zeby kupic test owulacyjny co wy na to któras go używała?sprawdził sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej z jednej strony to chyba lepiej Izulku ;-) nie . co do tych moich zmartwień z moja firmą okazało sie ze oni do wszystkich wysyłają takie pismo mam się tym nie przejmować tak mi powiedzieli pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulek_2006
jestem miesiaczki dalej brak dziwne...robilam test po poludniu ale mysle ze i tak by juz wykazal...nuda u mnie zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Ewcia dzisiaj rano same mysli o Tobie heheh chyba poszłaś rodzic:) trzymamy kciuki:):):):):) Izulek myśle że nie masz regularnych bo odciągasz mleczko u mnie mleka ani kropli wiec czekam na okres a teraz chyba mam dni płodne bo mam duzo sluzu płodnego i jajniki mnie kują nie wiem sama. Kasiu nie kupuj testów kochaj sie kiedy masz ochote:) a dzidzius przyjdzie;) Wczoraj odwiedziła nas pediatra mała ma katarek wiec zadzowniłam wszystko ok zapisała jakis witaminki mam dalej woda morską i mascia majerankowa smarowac i odciągac frida jak bedzie gorzej za dwa dni to mam dac te kropleki do nosa co mi przepisała mała ślicznie spi wiec katarek za bardzo jej nie przeszkadza. Lekarz świetny pierwsza osoba która nie skrytykowała że nie karmie piersia nawet sie nie pytała czemu;) jeszcze są normalni lekarze:) a teraz znalazłam dobry sposób jak ktos sie pyta czemu nie karmie cyckiem odpowiadam ze z wyboru bo jestem złą matką:) od razu sie zamykaja hihihi;) sprawdzone:) u mnie mały zawrót głowy bo szykuje jedzonko na chrzciny;) jutro jade z małą na bioderka BUreczku daj znac jak u lekarza;) trzymajcie sie kochane:) Ewcia mysle o Tobie i trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaWLKP
tak myslisz basiu?! pewnie znacie to ze swojego doświadczenia:) Jeśli ma to pomuc to tak zrobie,ale czy tylko w dni płodne czy obojetnie kiedy??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu po okresie staraj sie:) tutaj na forum tak było ja zaszłam w ciąże kiedy nie miałam dni płodnych bo w dni płodne tak mnie bolał brzuch i kręgosłup że nie miałam wogóle ochoty tak miałam bolesna owulcje a zaszłam w ciąże ten miesiąc był nerwowy duzo latania problemów wyjazd i nie myslałam za duzo Kolezanka supeburek zaszła w ciąże kiedy odpoczywała od staranek i jak zaszła w ciąże to sie zastanawiała kiedy mogła zajsc bo tak rzeadko sie starała:) loonah to samo :) nie pamietam jak to było u Moni Ewci i Izuni. więc po okresie staraj sie kiedy masz na to ochote:) a dzidzius przyjdzie:) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rodze basiula:( juz mi sie nawet nie chce rodzić:/ wiem że to glupio brzmi ale no nie chce mi się po porstu... wstawac w nocy jechac do szpitala ,przeć, leżeć tam dwa dni , wietrzyć krocza i wypełniać formularzy:/ no nie chce mi się po prostu i juz.... jutro mam wizyte u gina:/ ja zaszłam po pijaku:) 4 dni laby młody u dziadków a my na trwającym 4 dni ognisku:) ale fakt nie myślelismy o tym za bardzo ale to wypadały dni płodne w sobotę a my od czwartku do niedzieli działaliśmy po kilka razy dziennie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kASIU ja jak nic nie wychodziło nawet codziennie sie seksowałam żeby tylko zajść niestety nic z tego nie wyszło nawet nie miałam ochoty potem na seks ;-) a zdarzył się miesiąc gdzie okazało się że mam torbiela i zapalenie jajników i sobie odpuściłam aż wyzdrowieje ale ze zaczęliśmy remont i mnie pochłoną nie myślałam o dziecku i zdarzył się cud bo akurat wtedy zaszłam w ciąże ;-)) więc czasem lepiej nie myśleć o tym i samo wyjdzie ;-=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! mam l4,bez problemu dostalam,bylam u lekarza,do ktorego chodzilam zanim trafilam do kliniki leczenia nieplodnosci! tak sie stresowalam ta wizyta,a on sam powiedzial,ze lepiej unikac zakatarzonych dzieciakow,a pracujac w dwoch szkolach,byloby to niemozliwe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaWLKP
ojej nie mam myslec a samo przyjdzie;)a tak sie da;) hihi postaram sie..posłucham starszych doświadczonych:) pozdrawiam:) i do usłyszenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie przyszłe i obecne:) Wody mi odchodza tyle chciałam zameldować:) Ale powoli nie wiem czy sie zbierać czy co bo poza tym to nic się nie dzieje ani bólu ani skurczy no nic:) trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewuniu, to już :) Mi też najpierw wody odeszły, sączyły się 10 godzin i wtedy cesarka. Trzymam kciuki za szybkie i pomyślne rozwiązanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bureczku bardzo się cieszę, że dostałaś l4 - wypoczywaj na maxa :) Dużo w tym racji, że nie powinnaś mieć kontaktu z dzieciakami, nawet nie chodzi o sam katar czy przeziębienia, ale dzieci często mogą zarazić innymi chorobami (ospa, różyczka, szkarlatyna), a to może być groźne dla ciężarnej... Trzymaj się cieplutko i dbaj o brzusia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulek_2006
super teraz to juz urodzisz lada moment ja przy pierwszym porodzie o 3 mi wody odeszly a o 8,25 juz miałam syna uwazam osobiscie ze lepiej jak wody same odchodza bo jak mi przy 2 lekarz przebił wody to odrazu skorcze sie nasiliły a tak powoli sie rozkreci...powiem wam ze jak rodziłam 1 dziecko to bol mnie pod koniec znieczulił a przy 2 dziecku cala akcja trwała 45 minut ale jak go wyciagali to czułam kazdy jeden centymetr...miesiaczki dalej brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia masakra!!! trzymam kciuki cały dzien:) powodzenia trzymaj sie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izulek a nie masz jakichś stresów albo przeziębiona nie jesteś? Ciekawe czemu już tydzień Ci sie spóźnia ;/ U mnie już po 2 miesiączce, dostałam idealnie 28 dnia cyklu... Teraz mam lekkie plamienie w połowie cyklu, ale zwalam winę na choróbsko, bo mi sie totalnie rozwinęło (kaszle i kicham non stop), wiec jestem nieźle osłabiona, a w takich przypadkach właśnie miałam plamienie w środku cyklu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulek_2006
nic jestem zdrowa jak rybka zero stresow nic....dalej cisza ciekawe czu juz urodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia trzymaj się Kochana!!!! Myslę o Tobie!!! Ja odliczam dni do @.. We wtorek powinnam dostać ...siedzę jak na szpilkach bo o tej porze zawsze miałam już jakieś plamienia (niedomoga lutealna) a tu czysto ,sucho i tyle co mnie cycki bolą...Trzymajcie kciuki Kochane Kobietki:) tak bardzo chciałabym do Was (zaciążonych) dołączyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe jak tam Ewcia:) napewno ma maleństwo juz przy sobie ciekawe co urodziła bo to było dla niej tajemnicą czy dziewuszka czy chłopaczek:) Paula!!! co za wiadomość:) no nie teraz bede cała nerwowa do wtorku Boże kochany oby to było to;) musi!!! ale będzie wtedy swięto na forum no więc zaciskam kciuki i trzymam do wtorku:) myśle że będziesz wiedziała juz podświadomie wczesniej:) bureczku super że dostałaś l4 odpoczywaj sobie i dbaj o siebie;) pogłaskaj brzusio:) jak w pazdzierniku pojade do Wawy do chrzesnicy na urodziny to bedziemy musiały sie na spacerek umówic z dzidziulkami:):) Izulek powtórz test Byłam dzis z córą na bioderkach wszystko dobrze;) lekarz az sam był zdziwiony że przy takiej wadze urodzeniowej wszystko jest ok nie wiem co to miało znaczyć spadam spac bo z rana musze wstac jutro robie sałatki i surówki na chrzciny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulek_2006
czesc dziewczyny...u mnie znow brak miesiaczki...ciekawe jak ewcia nie moge sie doczekac relacji zporodu i pierwsze wrazenia nie robie testu narazie moze w poniedzialek- chyba sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia nie bój się skoro test Ci wyszedł negatywny to chyba nie powinnas byc w ciąży a jak tam mleczko odciagasz jeszcze?? ja tez czekam na pierwszy okres juz tydzien nie karmie i nie odciagam mleka bo juz nie leciało nic kilka kropel tylko. Jak sie udały urodziny synusia>???:) Jestem ciekawa jak tam Ewcia:) jak rodziła sn to napewno jutro wyjdzie:)jak nie ma żadnych komplikacji a jak cc to ja wyszłam na 4 dobe nie wiem czy to w każdym szpitalu tak jest. Jutro mała ma chrzciny wczoraj byłam u spowiedzi tak zmarzłam że się przeziębiłam boje sie o małą zeby sie odemnie nie zaraziła. Paula zdawaj relacje:) bo ja kciuki trzymam cały czas i myslami jestem z Toba:) Laski co z Wami?? nic nie piszecie ehhh:( Juteczka!!! melduj się Lolitka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki Ja siedzę jak na szpilkach:P We wtorek ma być @ a plamień standardowych nadal nie mam:) Latam co chwilę do kibelka jak wariatka i sprawdzam czy coś na wkładce jest...ale nie ma!!!! Basiul jestem dobrej myśli....:) Jedyne plamienia jakie miałam to 4 dni po domniemanej owulce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×